Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky

Za zážitky bez obav

Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky

3 dny / 4 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

23. 6. - 25. 6. 2023
č. zájezdu: 223913B-01
cena 4 900 Kč
1. 9. - 3. 9. 2023
č. zájezdu: 223913B-02
cena 4 900 Kč

Prodloužený turistický víkend

Neprávem opomíjený kout dravých řek a vysokých vápencových štítů nacházející se přímo ve středu Rakouska, tedy nedaleko od nás. Čeká nás poctivá turistika v Natur parku Steir v národním parku Gesäuse. Během 3 dnů zdoláme 4 vrcholy v rozmezí 1700 - 1820 m.n.m, přičemž se pokocháme i výhledy na nádherné jezero LeopoldsteinerSee. Základní program zvládne každý průměrný turista. Doprovodným program pro zájemce může být například prohlídka obrovských rudných dolů či soutěsky Wasserlochschenke, kaňonu plného vodopádů a výhledů na údolí Salzatal. Ubytujeme se ve čtyřmístných chatkách v kempu s možností vytříbené rakouské polopenze za příplatek. Zájemcům zajistíme ubytování i v hotelu.

Kdo by si chtěl v této okouzlující oblasti vyzkoušet spíše skotačení na zajištěných cestách, doporučujeme oblíbený zájezd Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově v novém kabátě, který má společný termín.

Pohodlně autobusem. V ceně zájezdu je velice příjemné koupání v jezírku s vodotryskem.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vstupné do soutěsky Wasserlochschenke (cca 6,5 EUR)
  • stravování (možnost příplatků za bohatou snídani 10,9 EUR a tříchodovou večeři 13,5 EUR)

Průvodci

Jiří Melkes

23. 6. - 25. 6. 2023 / č.zájezdu 223913B-01

Kartograf na volné noze, který opustil jistotu teplého kanclíku pro lákavý horizont pracovní svobody. Prostor pro osobní realizaci a kýženou volnost našel v průvodcování, specializuje se na MTB zájezdy. Hned v úvodu se nachomýtl k průzkumu Apenin MTB, které mu okamžitě přirostly k srdci. Po prvním ...

Dozvědět se více

Monika Sedlická

23. 6. - 25. 6. 2023 / č.zájezdu 223913B-01
1. 9. - 3. 9. 2023 / č.zájezdu 223913B-02

Srdcem skaut, duší dobrodruh a hlavou analytik. Mám ráda vykračování z komfortní zóny, snažím se jít naproti každé příležitosti a prožívat život co nejvíc opravdově a naplno to jde.

Dozvědět se více

Václav "culis" Culka

1. 9. - 3. 9. 2023 / č.zájezdu 223913B-02

Krátký průvodcovský medailonek
Culis je jedním z klíčových členů Al-Bandy, čili ortodoxní kudrnovské partičky, která se specializuje na Balkán. Pod jeho taktovkou poznáte krásy Albánie, Makedonie, Moldávie, Bulharska, Banátu (rumunského i srbského) nejčastěji na kole, ale neštítí se ani ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V pátek časně ráno vyrazíme autobusem směrem na Vídeň a Linz, abychom o pár hodin později dosáhli rozsáhlého vápencového pohoří Ybbstálských Alp. Čeká nás poctivá vysokohorská turistika v národním parku Gesäuse, která nás provede divokým a romantickým stoupáním na HaindlkarHütte. Zasloužený oběd nám zpříjemní výhledy na nejvyšší partie NP Gesausee. Přímo v srdci NP budeme obklopeni vrcholy Hochtor (2369 m n.m.), Gr. Ödstein (2335 m n.m.), či Planspitze (2117 m n.m.). Pak už jen sejdeme k řece Enns a autobusem se přesuneme do nedalekého kempu ve štýrské vesničce Mosslandl, kde nás jako odměna čeká výborná večeře a průzračné jezero s vodotryskem. (↔ 5 hod. ↑ 765 m, ↓752 m)

2. den

V sobotu nás čeká náročnější celodenní túra, zhruba 16 km dlouhá. Od nádherného jezera Leopoldsteiner See, které se nachází mezi masivy Hochswab a Eisennerzer Alpen vystoupáme na vrchol Hochblasser (1771 m.n.m.) Odměnou nám budou vrcholové výhledy na všechny strany - na východ na pohoří Hochschwab, na jih Eisenerzské Alpy a Seckauské Taury, na západ Národní park Gesäuse. Zpět v údolí nás jistě zláká průzračná voda Leopoldsteiner See a chlazený radler a spätzle v místní hospůdce (↔ 8 hod. ↑ 1233 m, ↓1233 m). Navečer se vrátíme zpět do našeho kempu a nabereme síly na poslední den.

3.den

Ráno si sbalíme věci a přesuneme se kousíček na sever k břehu divoké řeky Salzy na pěší prohlídku soutěsky Wasserlochschenke, kaňonu plného vodopádů a výhledů na údolí Salzatal (↔ 1,5 hod.↑ 463m, ↓468m). Poté nás autobus vysadí přímo na Hochkaru, známém převážně nadšencům sjezdového lyžování. My však prozkoumáme letní krásy Natur parku Steirische Eisenwürzen. Zdoláme nejvyšší vrchol Hochkar (1808 mn.m.) a sousední vyhlídku na vrcholu Noten (1780 m.n.m.). Při dobré viditelnosti se pokocháme výhledy na masiv Hochswab na jihu a NP Gesäuasee a NP Kalkalpen na jiho a severozápadě. (↔ 2-3 hod. ↑ 376m, ↓376m). Na závěr si dáme oběd v některé z malebných hospůdek, naskočíme do busu a necháme se odvézt zpět přes Steyr a Mikulov do Brna, kam dorazíme cca ve 20:00 hod.

Ubytování

Ubytujeme se pohodlně ve 4 lůžkových chatkách v příjemném kempu pod masivy Ennstálských Alp.
Kdo by dal přednost soukromí vlastního stanu, může využít i této varianty se slevou 300 Kč/os.
Kdo si naopak rád připlatí za komfort hotelu, je možnost dvoulůžkového pokoje se snídaní za příplatek 2300 Kč/osoba/zájezd. 

Strava

V kempu je možné objednat bohaté snídaně formou bufetu (10,90 EUR/os.) a večeře o třech chodech (13,50 EUR/os.) Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob.
V ceně zájezdu je 1x pišingr.

Doprava

Na tento zájezd se dopravíme společnou autobusovou dopravou, kterou budeme sdílet společně se skupinou ferratistů.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Všechny túry absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou 4-5 hodinové túry s nejvyšším převýšením cca 1280m a výstup na 4 vrcholy v rozmezí 1700 - 1820 m.n.m.

Další info

skupina účastníků
Maximální kapacita je 22 účastníků + 2 průvodců. 

cestovní doklady

Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

7. 8. - 13. 8. 2023 Chci to vidět