Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky

Za zážitky bez obav

Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky

3 dny / 4 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

2. 9. - 4. 9. 2022
č. zájezdu: 222858B-02
cena 4 800 Kč

Prodloužený turistický víkend

Neprávem opomíjený kout dravých řek a vysokých vápencových štítů nacházející se přímo ve středu Rakouska, tedy nedaleko od nás. Čeká nás poctivá turistika v Natur parku Steir v národním parku Gesäuse. Během 3 dnů zdoláme 4 vrcholy v rozmezí 1700 - 1820 m.n.m, přičemž se pokocháme i výhledy na nádherné jezero LeopoldsteinerSee. Základní program zvládne každý průměrný turista. Doprovodným program pro zájemce může být například prohlídka obrovských rudných dolů či soutěsky Wasserlochschenke, kaňonu plného vodopádů a výhledů na údolí Salzatal. Ubytujeme se ve čtyřmístných chatkách v kempu s možností vytříbené rakouské polopenze za příplatek. Zájemcům zajistíme ubytování i v hotelu.

Kdo by si chtěl v této okouzlující oblasti vyzkoušet spíše skotačení na zajištěných cestách, doporučujeme oblíbený zájezd Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově v novém kabátě, který má společný termín.

Pohodlně autobusem. V ceně zájezdu je velice příjemné koupání v jezírku s vodotryskem.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vstupné do soutěsky Wasserlochschenke (cca 6,5 EUR)
  • stravování (možnost příplatků za bohatou snídani 9,9 EUR a tříchodovou večeři 12,5 EUR)

Průvodci

Jiří Jaroš

2. 9. - 4. 9. 2022 / č.zájezdu 222858B-02

Jirka je absolventem Rekreologie na UP v Olomouci, která mu i díky široké paletě zájmů umožňuje celkem pestrý průvodcovský rozsah. Má rád hory, běhá a leze. Raduje se z dynamického pohybu v přírodě, na skalách, ve vodě či na sněhu. Potkáte se s ním na ferratách Rakouska či Julských Alp, na přechodu ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

V pátek časně ráno vyrazíme autobusem směrem na Vídeň a Linz, abychom o pár hodin později dosáhli rozsáhlého vápencového pohoří Ybbstálských Alp. Autobus nás vysadí přímo na Hochkaru, známém převážně nadšencům sjezdového lyžování. My však prozkoumáme letní krásy Natur parku Steirische Eisenwürzen. Zdoláme nejvyšší vrchol Hochkar (1808 mn.m.) a sousední vyhlídku na vrcholu Noten (1780 m.n.m.). Při dobré viditelnosti se pokocháme výhledy na masiv Hochswab na jihu a NP Gesäuasee a NP Kalkalpen na jiho a severozápadě. Sestupovat budeme k soutoku řek Salzy a Lassingbach (↔ 4-5 hod. ↑ 376m, ↓1280m). Zde nás nabere autobus a přesuneme se do soutěsky Wasserlochschenke, kaňonu plného vodopádů a výhledů na údolí Salzatal (↔ 1,5 hod.↑ 463m, ↓468m). Navečer se přesuneme do nedalekého kempu ve štýrské vesničce Mosslandl, kde nás jako odměna čeká výborná večeře a průzračné jezero s vodotryskem.

2. den

V sobotu nás čeká náročnější celodenní túra, zhruba 16 km dlouhá. Od nádherného jezera Leopoldsteiner See, které se nachází mezi masivy Hochswab a Eisennerzer Alpen vystoupáme na vrchol Hochblasser (1771 m.n.m.) Odměnou nám budou vrcholové výhledy na všechny strany - na východ na pohoří Hochschwab, na jih Eisenerzské Alpy a Seckauské Taury, na západ Národní park Gesäuse. Zpět v údolí nás jistě zláká průzračná voda Leopoldsteiner See a chlazený radler a spätzle v místní hospůdce (↔ 8 hod. ↑ 1233 m, ↓1233 m). Navečer se vrátíme zpět do našeho kempu a nabereme síly na poslední den.

3.den

Ráno si sbalíme věci a přesuneme se kousíček na jihozápad. Čeká nás poctivá vysokohorská turistika v národním parku Gesäuse, která nás provede divokým a romantickým stoupáním na HaindlkarHütte. Zasloužený oběd nám zpříjemní výhledy na nejvyšší partie NP Gesausee. Přímo v srdci NP budeme obklopeni vrcholy Hochtor (2369 m n.m.), Gr. Ödstein (2335 m n.m.), či Planspitze (2117 m n.m.). Pak už jen sejdeme k řece Enns, naskočíme do busu a necháme se odvézt zpět přes Steyr a Mikulov do Brna, kam dorazíme cca ve 22:00 hod. (↔ 5 hod. ↑ 765 m, ↓752 m)

Ubytování

Ubytujeme se pohodlně ve 4 lůžkových chatkách v příjemném kempu pod masivy Ennstálských Alp.
Kdo by dal přednost soukromí vlastního stanu, může využít i této varianty se slevou 300 Kč/os.
Kdo si naopak rád připlatí za komfort hotelu, je možnost dvoulůžkového pokoje se snídaní za příplatek 3000 Kč/osoba/zájezd. Od 13.6. již není možnost ubytování v hotelu. 

Strava

V kempu je možné objednat bohaté snídaně formou bufetu (9,90 EUR/os.) a večeře o třech chodech (12,50 EUR/os.) Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob.
V ceně zájezdu je 1x pišingr.

Doprava

Na tento zájezd se dopravíme společnou autobusovou dopravou, kterou budeme sdílet společně se skupinou ferratistů.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Všechny túry absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou 4-5 hodinové túry s nejvyšším převýšením cca 1280m a výstup na 4 vrcholy v rozmezí 1700 - 1820 m.n.m.

Další info

skupina účastníků
Maximální kapacita je 22 účastníků + 2 průvodců. 

cestovní doklady

Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.