Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky

Za zážitky bez obav

Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky

3 dny / 5 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 6. - 23. 6. 2024
č. zájezdu: 224913B-01
cena 5 400 Kč
6. 9. - 8. 9. 2024
č. zájezdu: 224913B-02
cena 5 400 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Prodloužený turistický víkend

Neprávem opomíjený kout dravých řek a vysokých vápencových štítů nacházející se přímo ve středu Rakouska, tedy nedaleko od nás. Čeká nás poctivá turistika v Natur parku Steir v národním parku Gesäuse. Během 3 dnů zdoláme 4 vrcholy v rozmezí 1700 - 1820 m.n.m, přičemž se pokocháme i výhledy na nádherné jezero LeopoldsteinerSee. Základní program zvládne každý průměrný turista. Doprovodným program pro zájemce může být například prohlídka obrovských rudných dolů či soutěsky Wasserlochschenke, kaňonu plného vodopádů a výhledů na údolí Salzatal. Ubytujeme se ve čtyřmístných chatkách v kempu s možností vytříbené rakouské polopenze za příplatek. Zájemcům zajistíme ubytování i v hotelu.

Kdo by si chtěl v této okouzlující oblasti vyzkoušet spíše skotačení na zajištěných cestách, doporučujeme oblíbený zájezd Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově v novém kabátě, který má společný termín.

Pohodlně autobusem. V ceně zájezdu je velice příjemné koupání v jezírku s vodotryskem.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vstupné do soutěsky Wasserlochschenke (cca 6,5 EUR)
  • stravování (možnost příplatků za bohatou snídani 8,90 EUR a tříchodovou večeři 13,90 EUR)

Průvodci

Veronika Pecháčková

21. 6. - 23. 6. 2024 / č.zájezdu 224913B-01

Nazývají mě poutníkem, nomádem nebo taky amazonkou. Od mala mě to táhne do přírody. Když jsem vysoko horách, hned se mi lépe dýchá. Poprvé jsem na těžko vyrazila do Rumunska v roce 2014 z Banátu až za Retezat. Zamilovala jsem se do opojné svobody, jež putování nabízí, a od té doby za sebou mám pár ...

Dozvědět se více

Dana Švůgrová

6. 9. - 8. 9. 2024 / č.zájezdu 224913B-02

Dlouholetá průvodkyně, cestovatelka, horolezkyně a instruktorka lyžování. Jedna z klíčových kudrnovských průvodkyň se širokým záběrem aktivit – od ferratových zájezdů (Raxalpe, Dolomity, Solná komora, Ennstalské Alpy, Lago di Garda, Triglav) přes cykloturistické zájezdy (Slovinsko, Moselská ...

Dozvědět se více

Pavel Streit

6. 9. - 8. 9. 2024 / č.zájezdu 224913B-02

Na první pohled možná nenápadný človíček, nicméně časem se vám do paměti stejně dostane. Ať už svým úsměvem, veselou náladou či vymýšlením nových neotřelých nápadů. Přes rok na něj narazíte v přírodovědných laboratořích nebo na florbalovém hřišti. Avšak v létě jej doma nenajdete. Vypaří se do ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V pátek časně ráno vyrazíme autobusem směrem na Vídeň a Linz, abychom o pár hodin později dosáhli rozsáhlého vápencového pohoří Ybbstálských Alp. Čeká nás poctivá vysokohorská turistika v národním parku Gesäuse, která nás provede divokým a romantickým stoupáním na HaindlkarHütte. Zasloužený oběd nám zpříjemní výhledy na nejvyšší partie NP Gesausee. Přímo v srdci NP budeme obklopeni vrcholy Hochtor (2369 m n.m.), Gr. Ödstein (2335 m n.m.), či Planspitze (2117 m n.m.). Pak už jen sejdeme k řece Enns a autobusem se přesuneme do nedalekého kempu ve štýrské vesničce Mosslandl, kde nás jako odměna čeká výborná večeře a průzračné jezero s vodotryskem. (↔ 5 hod. ↑ 765 m, ↓752 m)

2. den

V sobotu nás čeká náročnější celodenní túra, zhruba 16 km dlouhá. Od nádherného jezera Leopoldsteiner See, které se nachází mezi masivy Hochswab a Eisennerzer Alpen vystoupáme na vrchol Hochblasser (1771 m.n.m.) Odměnou nám budou vrcholové výhledy na všechny strany - na východ na pohoří Hochschwab, na jih Eisenerzské Alpy a Seckauské Taury, na západ Národní park Gesäuse. Zpět v údolí nás jistě zláká průzračná voda Leopoldsteiner See a chlazený radler a spätzle v místní hospůdce (↔ 8 hod. ↑ 1233 m, ↓1233 m). Navečer se vrátíme zpět do našeho kempu a nabereme síly na poslední den.

3.den

Ráno si sbalíme věci a přesuneme se kousíček na sever k břehu divoké řeky Salzy na pěší prohlídku soutěsky Wasserlochschenke, kaňonu plného vodopádů a výhledů na údolí Salzatal (↔ 1,5 hod.↑ 463m, ↓468m). Poté nás autobus vysadí přímo na Hochkaru, známém převážně nadšencům sjezdového lyžování. My však prozkoumáme letní krásy Natur parku Steirische Eisenwürzen. Zdoláme nejvyšší vrchol Hochkar (1808 mn.m.) a sousední vyhlídku na vrcholu Noten (1780 m.n.m.). Při dobré viditelnosti se pokocháme výhledy na masiv Hochswab na jihu a NP Gesäuasee a NP Kalkalpen na jiho a severozápadě. (↔ 2-3 hod. ↑ 376m, ↓376m). Na závěr si dáme oběd v některé z malebných hospůdek, naskočíme do busu a necháme se odvézt zpět přes Steyr a Mikulov do Brna, kam dorazíme cca ve 20:00 hod.

Ubytování

Ubytujeme se pohodlně ve 4 lůžkových chatkách v příjemném kempu pod masivy Ennstálských Alp.
Kdo by dal přednost soukromí vlastního stanu, může využít i této varianty se slevou 300 Kč/os.

Kdo si naopak rád připlatí za komfort hotelu, je možnost dvoulůžkového pokoje (bez snídaní) za příplatek 1550 Kč/osoba/zájezd. Dvoulůžkové pokoje je nutné zajistit včas! Pokud se hlásíte na zájezd později než měsíc před odjezdem, ověřte si s naší kanceláři, zda jsou dvoulůžkové pokoje ještě k dispozici.

Strava

V kempu je možné objednat bohaté snídaně formou bufetu (8,90 EUR/os.) a večeře o třech chodech (13,90 EUR/os.) Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob.
V ceně zájezdu je 1x pišingr.

Doprava

Na tento zájezd se dopravíme společnou autobusovou dopravou, kterou budeme sdílet společně se skupinou ferratistů.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Mikulov

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Všechny túry absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou 4-5 hodinové túry s nejvyšším převýšením cca 1280m a výstup na 4 vrcholy v rozmezí 1700 - 1820 m.n.m.

Další info

skupina účastníků
Maximální kapacita je 22 účastníků + 2 průvodců. 

cestovní doklady

Do Rakouska nám stačí platný OBČANSKÝ PRŮKAZ.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

5. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět