Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

Za zážitky bez obav

Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

3 dny / 4 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

23. 6. - 25. 6. 2023
č. zájezdu: 223913A-01
cena 4 900 Kč
1. 9. - 3. 9. 2023
č. zájezdu: 223913A-02
cena 4 900 Kč

prodloužený ferratistický víkend

Neprávem opomíjený kout dravých řek a vysokých vápencových štítů nacházející se přímo ve středu Rakouska, tedy nedaleko od nás. Místní outdooroví aktivisté se snaží ráj raftařů a lyžařů obohatit také o nové ferratistické aktivity. Neváhejte vyzkoušet nově vybudované zajištěné cesty ve stěnách Hochswabu, nad smaragdovým jezerem u hornického Eisenerz či přímo nad sjezdovkami Hochkaru. Základní program zvládne každý průměrný feratista, nicméně Kaiser Franz-Josef prověří i fajnšmekry. Doprovodným program pro zájemce může být například prohlídka obrovských rudných dolů či soutěsky Wasserlochschenke, kaňonu plného vodopádů a výhledů na údolí Salzatal. Ubytujeme se ve čtyřmístných chatkách v kempu s možností vytříbené rakouské polopenze za příplatek. Zájemcům zajistíme ubytování i v hotelu. 

Kdo by si chtěl dát v této okouzlující oblasti jen turistiku, představujeme novinku Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky, která má společný termín. 

Pohodlně autobusem. V ceně zájezdu je velice příjemné koupání v jezírku s vodotryskem.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vstupné do soutěsky Wasserlochschenke (cca 6,5 EUR)
  • stravování (možnost příplatků za bohatou snídani 10,9 EUR a tříchodovou večeři 13,5 EUR)

Průvodci

Lucie Šímová

23. 6. - 25. 6. 2023 / č.zájezdu 223913A-01
1. 9. - 3. 9. 2023 / č.zájezdu 223913A-02

Do kudrnovské sítě se nechala chytit coby mladičká horská průvodkyně se zaměřením na rozmanité túry po evropských horách. Od té doby již nasbírala spoustu zkušeností a její doménou se staly především horské zájezdy s jednodenními výšlapy nalehko, především do Alp, ale i do vzdálenějších koutů ...

Dozvědět se více

Věra Hošková

23. 6. - 25. 6. 2023 / č.zájezdu 223913A-01

Většinou ji zastihnete za běhu, na treku, na stěně, s míčem u nohy, na běžkách či v nějaké asáně. Miluje Španělsko a cokoliv španělské. Je zkušený vyjednavač a vždy chrání svoji smečku jako lvice. Jako evenťák myslí i na plán Z, takže se s ní není možné ztratit. A když už, tak nuda nikdy nebude! :)

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V pátek časně ráno vyrazíme autobusem směrem na Vídeň a Linz, abychom o pár hodin později dosáhli rozsáhlého vápencového pohoří Ybbstálských Alp na jih od Dunaje. Čeká nás hravá ferrata Geo-steig ktsg. (C) v národním parku Gesäuse, která se tyčí nad vesničkou Johnsbach. (↔ 3 hod, ↕ převýšení ferraty 330 m). Poté sestoupíme okružní trasou přes vyhlídku zpět do údolí, kde si dáme osvěžení v místním gasthofu. (celková délka túry ↔ 5 hod., ↑450, ↓450m).
Navečer se přesuneme do nedalekého kempu ve štýrské vesničce Mosslandl, kde nás jako odměna čeká výborná večeře a průzračné jezero s vodotryskem.

2. den

V sobotu nás čeká celodenní výstup na vrchol Pfaffenstein Westgipfel (1865 m.n.m.) podobný těm v Dolomitech – delší nástup bude odměněn krásnou hřebenovkou Eisenerzer ktsg. (C/D) s úchvatnými výhledy nejen na obrovský důl na železnou rudu v Erzberg, ale i nádherné jezero Leopoldsteiner See a nad ním dlouhou skalní stěnu Kaltmauer. (↔ 2 hod., ↕ převýšení ferraty 320 m, celkové převýšení 1.065 m). U vrcholového kříže poobědváme a sestupovou cestou se vrátíme dolů. Pár náročnějších pasáží by měl zvládnout každý průměrný feratista. Fajnšmekři si mohou zvolit náročnější variantu, ferratu Kaiser-Franz-Josef (D) s vyhlídkovými lanovými mostky na vrcholu. Nejtěžší dolní úsek (D) lze vynechat. (↔ 5 hod., ↕ převýšení ferraty 860 m, celkové převýšení 900 m). Navečer se vrátíme zpět do našeho kempu a relaxací nabereme síly na poslední den.

3. den

Ráno si sbalíme věci a přesuneme se kousíček na sever k břehu divoké řeky Salzy na pěší prohlídku soutěsky Wasserlochschenke, kaňonu plného vodopádů a výhledů na údolí Salzatal (↔ 1,5 hod.↑ 463m, ↓468m). Poté přejedeme přímo ke sjezdovkám na Hochkaru, a užijeme si zážitkovou ferratu Heli-Kraft s hravým nástupem, nepálským mostem a dvěma lanovými mosty (C) (↔ 1,5 hod., ↕ převýšení ferraty 70 m, celkové převýšení 160 m).
Po sportovním výkonu si ještě na Hochkaru dáme zasloužený oběd a naskočíme do busu a necháme se odvézt zpět přes Steyr a Mikulov do Brna, kam dorazíme cca ve 20:00 hod.

Ubytování

Ubytujeme se pohodlně ve 4 lůžkových chatkách v příjemném kempu pod masivy Ennstálských Alp.
Kdo by dal přednost soukromí vlastního stanu, může využít i této varianty se slevou 300 Kč/os.
Kdo si naopak rád připlatí za komfort hotelu, je možnost dvoulůžkového pokoje se snídaní za příplatek 2300 Kč/osoba/zájezd. 

Strava

V kempu je možné objednat bohaté snídaně formou bufetu (10,90 EUR/os.) a večeře o třech chodech (13,50 EUR/os.) Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob.
V ceně zájezdu je 1x pišingr. 

Doprava

Na tento zájezd se dopravíme společnou autobusovou dopravou, kterou budeme sdílet společně se skupinou turistů. 

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou jednoduché ferraty (B/C - D) určené spíše pro pokročilé lezce. Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně (krom rukavic) a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

skupina účastníků
Maximální kapacita je 18 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 ferratistů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Dachstein ferratově

Dachstein ferratově

3. 8. - 6. 8. 2023 Chci to vidět
Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

6. 9. - 10. 9. 2023 Chci to vidět
Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

7. 9. - 10. 9. 2023 Chci to vidět