Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

Za zážitky bez obav

Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

3 dny / 4 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

24. 6. - 26. 6. 2022
č. zájezdu: 222858A-01
cena 4 800 Kč
2. 9. - 4. 9. 2022
č. zájezdu: 222858A-02
cena 4 800 Kč

prodloužený ferratistický víkend

Neprávem opomíjený kout dravých řek a vysokých vápencových štítů nacházející se přímo ve středu Rakouska, tedy nedaleko od nás. Místní outdooroví aktivisté se snaží ráj raftařů a lyžařů obohatit také o nové ferratistické aktivity. Neváhejte vyzkoušet nově vybudované zajištěné cesty ve stěnách Hochswabu, nad smaragdovým jezerem u hornického Eisenerz či přímo nad sjezdovkami Hochkaru. Základní program zvládne každý průměrný feratista, nicméně Kaiser Franz-Josef prověří i fajnšmekry. Doprovodným program pro zájemce může být například prohlídka obrovských rudných dolů či soutěsky Wasserlochschenke, kaňonu plného vodopádů a výhledů na údolí Salzatal. Ubytujeme se ve čtyřmístných chatkách v kempu s možností vytříbené rakouské polopenze za příplatek. Zájemcům zajistíme ubytování i v hotelu. 

Kdo by si chtěl dát v této okouzlující oblasti jen turistiku, představujeme novinku Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky, která má společný termín. 

Pohodlně autobusem. V ceně zájezdu je velice příjemné koupání v jezírku s vodotryskem.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vstupné do soutěsky Wasserlochschenke (cca 6,5 EUR)
  • stravování (možnost příplatků za bohatou snídani 9,9 EUR a tříchodovou večeři 12,5 EUR)

Program zájezdu

1. den

Z Brna se zájemci vyrazíme v pátek ráno. S ostatními se setkáme na okraji malebné vísky Trattenbach bei Ternberg. Svou formu na začátku resp. na konci sezony prověříme na suprové ferratová aréně, kde nás hned nad parkovištěm čeká několik zajištěných cest střední obtížnosti B-C, takže si jednoduše lze zvolit náročnost podle svého gusta. Beisteinmauer Klettersteig může být příjemným půldenním polezením nebo i pořádnou posilovnou v podobě několika silových úseků D/E. Vyzkoušíme i zážitkové vložky - dlouhý lanový mostek, vzdušný žebřík či vyhlídkovou sedačku. Za odměnu můžete ochutnat "Klettersteig burger" v přilehlé stylové hospůdce.

2. den

V sobotu nás čeká výstup na vrchol jako v Dolomitech – delší nástup bude odměněn krásnou hřebenovkou Eisenerzer ktsg. (C/D) s dech beroucími výhledy během lezení i od vrcholového kříže (↔ 2 hod., ↕ převýšení ferraty 320 m, celkové převýšení 1.065 m). Jediný krátký těžsí úsek je hned na úvod, takže cestu by měl zvládnout každý průměrný feratista. Fajnšmekři si mohou zvolit náročnější variantu, ferratu Kaiser-Franz-Josef (D) s vyhlídkovými lanovými mostky na vrcholu. Nejtěžší dolní úsek (D) lze vynechat. (↔ 4 hod., ↕ převýšení ferraty 860 m, celkové převýšení 900 m).

3. den

Ráno vyrazíme na pěší prohlídku soutěsky Wasserlochschenke s kolekcí nádherných vodopádů a pak vyjedeme přímo ke sjezdovkám na Hochkaru, abychom si na závěr užili zážitkovou ferratu Heli-Kraft s několika lanovými mostky (C) (↔ 1 hod., ↕ převýšení ferraty 70 m, celkové převýšení 160 m). Poté už se rozjedeme do svých domovů, společný mikrobus dorazí do Brna v neděli navečer.

Ubytování

Ubytujeme se pohodlně ve 4 lůžkových chatkách v příjemném kempu pod masivy Ennstálských Alp.
Kdo by dal přednost soukromí vlastního stanu, může využít i této varianty se slevou 300 Kč/os.
Kdo si naopak rád připlatí za komfort hotelu, je možnost dvoulůžkového pokoje se snídaní za příplatek 3000 Kč/osoba/zájezd. 

Strava

V kempu je možné objednat bohaté snídaně formou bufetu (9,90 EUR/os.) a večeře o třech chodech (12,50 EUR/os.) Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob.
V ceně zájezdu je 1x pišingr. 

Doprava

Na tento zájezd se dopravíme společnou autobusovou dopravou, kterou budeme sdílet společně se skupinou turistů. 

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou jednoduché ferraty (B/C - D) určené spíše pro pokročilé lezce. Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně (krom rukavic) a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

skupina účastníků
Maximální kapacita je 18 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 ferratistů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

15. 6. - 19. 6. 2022 Chci to vidět
Nejkrásnější ferraty Solné komory

Nejkrásnější ferraty Solné komory

22. 9. - 25. 9. 2022 Chci to vidět