Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

Za zážitky bez obav

Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - ferratově

3 dny / 5 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

6. 9. - 8. 9. 2024
č. zájezdu: 224913A-02
cena 5 400 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

prodloužený ferratistický víkend

Neprávem opomíjený kout dravých řek a vysokých vápencových štítů nacházející se přímo ve středu Rakouska, tedy nedaleko od nás. Místní outdooroví aktivisté se snaží ráj raftařů a lyžařů obohatit také o nové ferratistické aktivity. Neváhejte vyzkoušet nově vybudované zajištěné cesty ve stěnách Hochswabu, nad smaragdovým jezerem u hornického Eisenerz či přímo nad sjezdovkami Hochkaru. Základní program zvládne každý průměrný feratista, nicméně Kaiser Franz-Josef prověří i fajnšmekry. Doprovodným program pro zájemce může být například prohlídka obrovských rudných dolů či soutěsky Wasserlochschenke, kaňonu plného vodopádů a výhledů na údolí Salzatal. Ubytujeme se ve čtyřmístných chatkách v kempu s možností vytříbené rakouské polopenze za příplatek. Zájemcům zajistíme ubytování i v hotelu. 

Kdo by si chtěl dát v této okouzlující oblasti jen turistiku, představujeme novinku Ennstálské Alpy a NP Gesäuse - turisticky, která má společný termín. 

Pohodlně autobusem. V ceně zájezdu je velice příjemné koupání v jezírku s vodotryskem.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vstupné do soutěsky Wasserlochschenke (cca 6,5 EUR)
  • stravování (možnost příplatků za bohatou snídani 8,90 EUR a tříchodovou večeři 13,90 EUR)

Průvodci

Kateřina Bartoňková

6. 9. - 8. 9. 2024 / č.zájezdu 224913A-02

Její první letecká cesta přes moře byla do Irska, kde prodávala výherní losy, aby se mohla podívat do vysněného Clomancloise, odkud pramení její vášeň pro hřbitovy. Na táboře v Michiganu kreslila dětem portréty a ukazovala jim svá jediná dvě kouzla, která umí. V casinu v Las Vegas prohrála 5 dolarů ...

Dozvědět se více

Zuzana Rauchfuss

6. 9. - 8. 9. 2024 / č.zájezdu 224913A-02

Zuzka je akční, zapálená a nadšená milovnice cyklistiky. Pokud zrovna někde nelítá na kole, potkáte ji s krosnou na horách, skialpech, běžkách, koni, surfu, skatu či na vodě. Je to outdooračka každým coulem, bivakování na divoko a cestování po všech koutech světa je jí blízké. Kromě sportování ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V pátek časně ráno vyrazíme autobusem směrem na Vídeň a Linz, abychom o pár hodin později dosáhli rozsáhlého vápencového pohoří Ybbstálských Alp na jih od Dunaje. Čeká nás hravá ferrata Geo-steig ktsg. (C) v národním parku Gesäuse, která se tyčí nad vesničkou Johnsbach. (↔ 3 hod, ↕ převýšení ferraty 330 m). Poté sestoupíme okružní trasou přes vyhlídku zpět do údolí, kde si dáme osvěžení v místním gasthofu. (celková délka túry ↔ 5 hod., ↑450, ↓450m).
Navečer se přesuneme do nedalekého kempu ve štýrské vesničce Mosslandl, kde nás jako odměna čeká výborná večeře a průzračné jezero s vodotryskem.

2. den

V sobotu nás čeká celodenní výstup na vrchol Pfaffenstein Westgipfel (1865 m.n.m.) podobný těm v Dolomitech – delší nástup bude odměněn krásnou hřebenovkou Eisenerzer ktsg. (C/D) s úchvatnými výhledy nejen na obrovský důl na železnou rudu v Erzberg, ale i nádherné jezero Leopoldsteiner See a nad ním dlouhou skalní stěnu Kaltmauer. (↔ 2 hod., ↕ převýšení ferraty 320 m, celkové převýšení 1.065 m). U vrcholového kříže poobědváme a sestupovou cestou se vrátíme dolů. Pár náročnějších pasáží by měl zvládnout každý průměrný feratista. Fajnšmekři si mohou zvolit náročnější variantu, ferratu Kaiser-Franz-Josef (D) s vyhlídkovými lanovými mostky na vrcholu. Nejtěžší dolní úsek (D) lze vynechat. (↔ 5 hod., ↕ převýšení ferraty 860 m, celkové převýšení 900 m). Navečer se vrátíme zpět do našeho kempu a relaxací nabereme síly na poslední den.

3. den

Ráno si sbalíme věci a přesuneme se kousíček na sever k břehu divoké řeky Salzy na pěší prohlídku soutěsky Wasserlochschenke, kaňonu plného vodopádů a výhledů na údolí Salzatal (↔ 1,5 hod.↑ 463m, ↓468m). Poté přejedeme přímo ke sjezdovkám na Hochkaru, a užijeme si zážitkovou ferratu Heli-Kraft s hravým nástupem, nepálským mostem a dvěma lanovými mosty (C) (↔ 1,5 hod., ↕ převýšení ferraty 70 m, celkové převýšení 160 m).
Po sportovním výkonu si ještě na Hochkaru dáme zasloužený oběd a naskočíme do busu a necháme se odvézt zpět přes Steyr a Mikulov do Brna, kam dorazíme cca ve 20:00 hod.

Ubytování

Ubytujeme se pohodlně ve 4 lůžkových chatkách (vlastní spacák a ručníky) v příjemném kempu pod masivy Ennstálských Alp.
Kdo by dal přednost soukromí vlastního stanu, může využít i této varianty se slevou 300 Kč/os.

Kdo si naopak rád připlatí za komfort hotelu, je možnost dvoulůžkového pokoje (bez snídaní) za příplatek 1650 Kč/osoba/noc. Dvoulůžkové pokoje je nutné zajistit včas! Pokud se hlásíte na zájezd později než měsíc před odjezdem, ověřte si s naší kanceláři, zda jsou dvoulůžkové pokoje ještě k dispozici. 

Strava

V kempu je možné objednat bohaté snídaně formou bufetu (8,90 EUR/os.) a večeře o třech chodech (13,90 EUR/os.) Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob.
V ceně zájezdu je 1x pišingr. 


Doprava

Na tento zájezd se dopravíme společnou autobusovou dopravou, kterou budeme sdílet společně se skupinou turistů. 

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Mikulov

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou ferraty (B/C - D) určené spíše pro pokročilé lezce. Pro lepší představu o obtížnosti ferrat najdete informace zde.
Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně (krom rukavic) a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

skupina účastníků
Maximální kapacita je 18 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 ferratistů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

6. 9. - 8. 9. 2024
č. zájezdu: 224913A-02
cena 5 400 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Dachstein ferratově

Dachstein ferratově

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

18. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

8. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět