Ennstalské Alpy

Ennstalské Alpy

3 dny / 3 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

prodloužený ferratistický víkend

Neprávem opomíjený kout dravých řek a vysokých vápencových štítů nacházející se přímo ve středu Rakouska, tedy nedaleko od nás. Místní outdooroví aktivisté se snaží ráj raftařů a lyžařů obohatit také o nové ferratistické aktivity. Neváhejte vyzkoušet nově vybudované zajištěné cesty ve stěnách Hochswabu, nad smaragdovým jezerem u hornického Eisenerz či přímo nad sjezdovkami Hochkaru. Základní program zvládne každý průměrný feratista, nicméně Kaiser Franz-Josef prověří i fajnšmekry. Díky rychlé dopravě malými mikrobusy můžeme stihnout i doprovodný program, prohlídku rudných dolů či soutěsku Wasserlochschenke. Ubytujeme se ve čtyřmístných chatkách v kempu s možností vytříbené rakouské polopenze za příplatek.
Kdo dá přednost soukromí vlastního stanu, může využít i této varianty se slevou (300 Kč/os.).
Krom vlastní dopravy nabízíme i možnost společné dopravy mikrobusem za příplatek.

V ceně zájezdu je velice příjemné koupání v přírodním koupališti s vodotryskem

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem z Brna pro zájemce (za příplatek 1.300 Kč)

Program zájezdu

1. den

Z Brna se zájemci vyrazíme v pátek ráno. S ostatními se setkáme na okraji malebné vísky Trattenbach bei Ternberg. Svou formu na začátku resp. na konci sezony prověříme na suprové ferratová aréně, kde nás hned nad parkovištěm čeká několik zajištěných cest střední obtížnosti B-C, takže si jednoduše lze zvolit náročnost podle svého gusta. Beisteinmauer Klettersteig může být příjemným půldenním polezením nebo i pořádnou posilovnou v podobě několika silových úseků D/E. Vyzkoušíme i zážitkové vložky - dlouhý lanový mostek, vzdušný žebřík či vyhlídkovou sedačku. Za odměnu můžete ochutnat "Klettersteig burger" v přilehlé stylové hospůdce.

2. den

V sobotu nás čeká výstup na vrchol jako v Dolomitech – delší nástup bude odměněn krásnou hřebenovkou Eisenerzer ktsg. (C/D) s dech beroucími výhledy během lezení i od vrcholového kříže (↔ 2 hod., ↕ převýšení ferraty 320 m, celkové převýšení 1.065 m). Jediný krátký těžsí úsek je hned na úvod, takže cestu by měl zvládnout každý průměrný feratista. Fajnšmekři si mohou zvolit náročnější variantu, ferratu Kaiser-Franz-Josef (D) s vyhlídkovými lanovými mostky na vrcholu. Nejtěžší dolní úsek (D) lze vynechat. (↔ 4 hod., ↕ převýšení ferraty 860 m, celkové převýšení 900 m).

3. den

Ráno vyrazíme na pěší prohlídku soutěsky Wasserlochschenke s kolekcí nádherných vodopádů a pak vyjedeme přímo ke sjezdovkám na Hochkaru, abychom si na závěr užili zážitkovou ferratu Heli-Kraft s několika lanovými mostky (C) (↔ 1 hod., ↕ převýšení ferraty 70 m, celkové převýšení 160 m). Poté už se rozjedeme do svých domovů, společný mikrobus dorazí do Brna v neděli navečer.

Ubytování

Ubytujeme se pohodlně ve 4 lůžkových chatkách v příjemném kempu pod masivy Ennstálských Alp.
Kdo by dal přednost soukromí vlastního stanu, může využít i této varianty se slevou 300 Kč/os.

Strava

V kempu je možné objednat snídaně formou bufetu (7,90 EUR/os.) a večeře o třech chodech (12,50 EUR/os.) Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob.
V ceně zájezdu je 1x energetická tyčinka Chimpanzee. 

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.300 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět v brzkých ranních hodinách z Brna, společně se pak setkáme v určený čas na parkovišti pod ferratovým parkem Beisteinmauer nad vesnicí Trattenbach bei Ternberg.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou jednoduché ferraty (B/C - D) určené spíše pro pokročilé lezce. Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně (krom rukavic) a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

skupina účastníků
Maximální kapacita je 20 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 ferratistů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.