Ferraty Ramsau a Schladming

Za zážitky bez obav

Ferraty Ramsau a Schladming

4 dny
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Feratové řádění kolem Ramsau a Schladmingu

Oblast SchladmingDachstein je označována za lezecké El Dorádo. Skýtá 26 lezeckých tras a stezek v nadmořské výšce 1000 – 3000 m.n.m. a my budeme při tom. Vyřádíme se na 5-6 ferratách během 3 dnů, čeká nás dobrodružství na lanových mostcích, traverzy, úchvatné výhledy, svezeme se lanovkou a ochutnáme místní gastronomické speciality. Ubytujeme se v parádním kempu v Ramsau s příjemným koupáním a snídaní v ceně
Velkou výhodou tohoto zájezdu je, že dopravu budete sdílet se skupinou Dachstein turisticky a Dachstein Ferratově a můžete tedy na společnou cestu přizvat i své méně akční kamarády, a své zážitky si sdělit v autobuse. 

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Ve čtvrtek odjezd ve 22:00 hod. z Brna přes České Budějovice do oblasti Dachsteinu v Rakousku. V pátek si střihneme rovnou 2-3 ferraty v údolí Silberklamm: První ferratou bude kratší, zato silově náročnější Hias Klettersteig (D) s lanovými mostky a převislými poli (nástup 10 min., ↑130 m , výstup 1 hod., sestup 30 min.). Druhou lahůdkou bude strmá a technicky náročnější s krátkými převisy Siega Klettersteig (C/D) (nástup 1 hod., ↑140 m , výstup 45 min., sestup 50 min.) a dravci si mohou dát závěrečnou Rosina Klettersteig (C/D). (nástup 20 min., ↑140 m , výstup 45 min., sestup 45 min.)

3. den

Posnídáme a vydáme se na jižní stěnu Dachsteinu prozkoumat časově delší ferratu Anna klettersteig (D), jejíž cesta vede hladké stěně s ocelovými stupačkami a má jeden převis a závěrečnou hřebenovou část (nástup 1hod. 10 min., výstup 2 hod., ↑300 m , sestup 2 hod. 30 min.) Pro nevybouřené pak bude v zásobě ještě i hezkou Heidi klettersteig (C/D), okořeněnou lanovým mostem (nástup 5 min., výstup 45 min., sestup 35 min).

4. den

V neděli nás čeká pohodová ferrata Franzi klettersteig nedaleko Schladmingu. Ferrata končí na hřebeni mezi vrcholy Gasselhöhe a Rippetegg a skýtá krásné výhledy severně na masiv Dachsteinu a na opačnou stranu na Schladmingské Taury, či směrem na východ na Nízké Taury (nástup 30 min., ↑200 m , výstup 1 hod., sestup 45 min.). Odpoledne už naskočíme do autobusu, předpokládaný návrat do Brna kol. 22:00 hod.

Ubytování

Ubytujeme se na 2 noci v oblíbeném kempu v Ramsau v nadmořské výšce 1130 m.n.m. ve vlastních stanech. Vlastní karimatka i spacák bude tedy nutností. Kemp leží ve svahu přímo pod skalním masivem Dachsteinu a nabízí řadu atrakcí včetně vlastní pláže, lanového centra, flyline, atd. V kempu je i restaurace, moderní sociální zařízení s teplou vodou a wifi zdarma. 

Strava

V ceně zájezdu jsou snídaně. Ostatní stravování je ve vlastní režii. Za příplatek je možné objednat večeře. V areálu kempu se nachází restaurace. Další možnosti stravování se naskytnou denně v nejbližším okolí. 

Doprava

Doprava na zájezd a zpět bude realizována zájezdovým autobusem. Autobus budeme sdílet s další ferratovou skupinou a turistickou skupinou. 

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 4 z 5 bodové stupnice. Všechny ferraty budeme absolvovat vždy nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou ferraty C - D, tedy střední obtížnosti s množstvím velkých chytů s občasnými obtížnějšími pasážemi. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže). Tento zájezd není rozhodně vhodný pro začátečníky

Další info

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Bez tohoto vybavení vás nemůžeme na ferratu pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej (krom rukavic) zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse. 

Skupina a průvodce
Tato akce je připravena pro komorní skupinku 6 - 12 účastníků, přičemž každých 6 klientů doprovází jeden zkušený průvodce. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.