Ferraty s dětmi

Ferraty s dětmi

3 dny / 3 700 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

19. 6. - 21. 6. 2020
č. zájezdu: 220895-01
cena 3 700 Kč
4. 9. - 6. 9. 2020
č. zájezdu: 220895-02
cena 3 700 Kč

aktivní víkendovka v Saském Švýcarsku a Lužických horách

Ferraty rostou poslední dobou v České republice jak houby po dešti. Jedny z nejzajímavějších se vyskytují na pískovcových skalách v Česko Saském Švýcarsku a Lužických horách. Pro aktivní rodiče s dětmi (min. 130 cm a 30 kg, nejlépe již s lezeckými zkušenostmi) jsme zde připravili akční víkendovku plnou skotačení na kramlích, ocelových lanech, žebřících a lanových mostech, při které si pod dohledem zkušených instruktorů osvojíte techniky bezpečného lezení i jištění na ferratách. Jako zázemí poslouží zrekonstruovaná turistická ubytovna ve sportovním areálu, kde ve volném čase přijde k užitku i posezení u ohniště, velké dětské hřiště či minigolf.

Cena zahrnuje

  • 2x ubytování se snídaní v turistické ubytovně v samostatných pokojích
  • společnou dopravu tramvají
  • průvodce-instruktory
  • pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK
  • 1x pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

společnou dopravu mikrobusem pro zájemce (za příplatek 1.000 Kč)

Program zájezdu

Ubytování

Nocovat budeme v nové půdní vestavbě v samostatných pokojích se společným sociálním zázemím ve Sportcentru v Jiřetíně pod Jedlovou. V areálu je k dispozici bar s občerstvením, velké ohniště s posezením, dětské hřiště s relaxační zahradou (houpačky, prolézačky, skluzavka, lanovka), minigolf (za poplatek), tenisové kurty a beach volejbalové hřiště.

Strava

V ceně ubytování je zahrnuta snídaně. V sobotu večer si uděláme společný oheň. Na ubytování je k dispozici mikrovlnná trouba a rychlovarná konvíce. V areálu je k dispozici bar s občerstvením.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.000 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět v 11:30 z Brna, účastníky z Prahy bude nabírat cca 14:30 a společně se pak setkáme v 17:00 v místě ubytování v Jiřetíně pod Jedlovou.

Náročnost

Jednotlivé ferraty jsou voleny speciálně s ohledem na dovednosti dětí. V sobotu prověříme zkušenosti malých horolezců na jednoduché ferratě Häntzschelstiege. Nedělní ferrata není vhodná pro úplné začátečníky a u dětí je vyžadována odolnost vůči závratím, přiměřená fyzička a pomůcky k sebejištění (viz níže). V průběhu zájezdu zjistíte, jak jistit sebe i dítko a získáte základní dovednosti pro bezpečný pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Po úvodní instruktáži si vše prakticky vyzkoušíme a budeme postupovat od jednoduššího k náročnějšímu.

Další info

vybavení
Na ferraty je naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku) pro dospělého a tzv. celotělový úvazek pro dítě. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené na místě u průvodců.

skupina účastníků
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

průvodcovské služby
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícími průvodci, kteří mají bohaté zkušenosti s vedením dětí i lezením na via ferratách. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

cestovní doklady

Ačkoliv překročíme hranice ČR, do Německa nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

29. 7. - 2. 8. 2020 Chci to vidět
Raxalpe - ferraty s dětmi

Raxalpe - ferraty s dětmi

11. 9. - 13. 9. 2020 Chci to vidět