Rakousko Adventure - s dětmi

Za zážitky bez obav

Rakousko Adventure - s dětmi

5 dní / 8 700 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

17. 7. - 21. 7. 2024
č. zájezdu: 224931B-01
cena 8 700 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

outdoorový karneval pro celou rodinu

Některé děti mají energie jak tisíc čertů! A aktivity v přírodě jsou bezpochyby nejpřirozenějším nástrojem, jak je zkrotit. Rakouské Alpy nabízí rozmanité přírodní hřiště, jak sofistikovaně zkrotit malé čertíky. Splujeme si divokou vodu na raftu, protáhneme se při lezení na via ferratě a dalších aktivitách v přírodě. To vše samozřejmě s důrazem na maximální bezpečnost pod dohledem zkušených místních instruktorů a kudrnovského animátora, který má v rukávu hned několik osvědčených fíglů, jak neposednou dětskou partičku efektivně zabavit. Rodiče si samozřejmě užijí veškeré aktivity po boku svých dětí, ale třeba uzraje i chvilka odpočinku.

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vybavení na via ferraty (lze zapůjčit v kudrnovské půjčovně)
  • fakultativní canyoning (40-45 EUR) či další volitelné aktivity (bobová dráha, paddleboard)

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Z Brna vyrazíme ve večerních hodinách, abychom ráno procitli na úpatí Lienzkých Dolomit. Na úvod zařadíme zahřívací hru pod taktovkou kudrnovského animátora, aby se děti naladily na nadcházející program a seznámily mezi sebou, a odpoledne vyrazíme na rafty. Sjedeme si 10 km úsek lehké obtížnosti na řece Isel, která je vhodná i pro rodiny s menšími dětmi (od 6 let). Přesto se jedná o nádherný úsek řeky, kde není nouze o velké vlny a přírodní katarakty. A jako bonus hodnotný skalp i pro tatínky - na závěr přejedeme peřej, na které se každý rok jezdí Dolomitenman!

3. den

Vyrazíme na procházku nad dunící soutěskou Daberklamm a ukázkovou alpskou krajinou v údolí Dorfertal (↔ 12 km, ↕ 482 m). Ve volném čase si vyzkoušíme i lukostřelbu či balanc na paddleboardech na jezírku v kempu. Se staršími dětmi (od 10 / 12 let) je také možné domluvit jednodušší canyoning - zábavnou aktivitu s koupáním ve vodopádu, skluzavkami v horském potoce, slaněním krátkého vodopádu a dalšími vodními hrátkami v lůně překrásné přírody (volitelně za příplatek).

4. - 5. den

Vyzkoušíme si také lezení na via ferratě - v krásné soutěsce Galitzenklamm je k tomu jako stvořená rodinná ferrata Familienklettersteig (B/C, ↑ 50 m, ↔ 2 hod.). Na krátké ferratě si bezpečně osvojíme základy bezpečné techniky i pohybu po skále a vylezeme i k vrcholovému křížku. Pro odměnu si odpoledne zajedeme do městečka Lienz - na zmrzlinu nebo zábavnou bobovou dráhu (fakultativně pro zájemce, 2,7 km za cca 9,5 EUR / dospělý, cca 8,5 EUR / dítě) a pak už nasedneme do busu a plni nových zážitků se vrátíme do svých domovů. Příjezd do Brna v časných ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v kempu přímo u řeky, ve vlastních stanech a spacácích. Pokud nemáte vlastní stan k dispozici, můžete využít kudrnovské půjčovny nebo slevy na zákaznickou kartičku u našich partnerů. Za příplatek (orientačně 2400 - 2700 Kč / os. / pobyt) je možné zajistit i ubytování v penzionu ve 2 - 5 lůžkových pokojích, s ohledem na omezenou kapacitu nás v případě zájmu kontaktujte co možná nejdříve.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

První společné jídlo od našeho kuchaře bude snídaně 2. den zájezdu a poslední bude večeře 4. den zájezdu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality rakouské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude denně. Součástí kempu je i hospůdka s venkovním posezením.

Doprava

Doprava na zájezd bude realizována zájezdovým autobusem, který budeme sdílet s druhou skupinou - Rakousko Adventure (pro dospělé účastníky).

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Mikulov

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 - 3 z 5 stupňové škály. Zájezd je vhodný pro děti od 8 let, volitelný canyoning pro zájemce pro děti od 12 let (šikovné od 10 let). Veškeré základní aktivity v programu jsou naplánované tak, aby je zvládl i začátečník, který je zvyklý se alespoň rekreačně hýbat. Podmínkou účasti vodních aktivit (rafting či další volitelné aktivity) je schopnost plavat.

Další info

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Cena aktivit

Cena jednotlivých aktivit zahrnuje kompletní zajištění, tedy veškeré potřebné vybavení (krom vybavení na ferraty - viz níže), dopravu, certifikovaného instruktora i českého průvodce.

Vybavení na rafty
Veškeré vybavení (neopren včetně neoprenových ponožek, plovací vesta, přilba, vodácká vesta, vodácká bunda, pádlo, raft) včetně zkušených instruktorů a dopravy je zajištěno a zahrnuto v ceně zájezdu.

Vybavení na ferraty
Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené na místě u průvodců. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro skupinu maximálně 20 účastníků, který bude doprovázen až 3 průvodci. Součástí týmu je animátor dětských aktivit i zkušení instruktoři na ferraty. Rafting vedou místní certifikovaní instruktoři (včetně doprovodu našich českých průvodců). 

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Ferratový víkend v Rakousku

Ferratový víkend v Rakousku

9. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

13. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět
Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

24. 5. - 26. 5. 2024 Chci to vidět
Rakousko Adventure

Rakousko Adventure

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Raxalpe - ferraty pro pokročilé děti a teenagery

Raxalpe - ferraty pro pokročilé děti a teenagery

6. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět
S dětmi po slovinských řekách

S dětmi po slovinských řekách

12. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět
Slovinsko Adventure

Slovinsko Adventure

4. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět
Slovinsko s dětmi

Slovinsko s dětmi

4. 8. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarský Engadin s dětmi

Švýcarský Engadin s dětmi

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět