Francie Adventure

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

outdoorový rock&roll v jižní Francii

Škatulka Adventure je ideální kategorie pro všechny, kteří rádi brnkají na adrenalinovou strunku a rozmanitost přírodních živlů přijímají jako výzvu. Zájezd tohoto typu totiž kombinuje aktivity ve vodě, v horách i ve vzduchu a je šitý na míru nadšencům, kteří ocení outdoorovou rozmanitost. Národní park Mercantour nás oslnil jako epicentrum s hvězdičkou, kde můžete jeden den prostoupit nejkrásnějším kaňonem Evropy, další den bušit na ferratě v horách, lapat po dechu v divokých peřejích nebo svištět jako pták krajinou po nejdelší francouzské zip lajně, a to vše jen pár hodin od Azurového pobřeží, které nasadí akční dream dovolené tu pravou labužnickou tečku. Jižní Francie má na každém prstu tucet lákadel a věřte, že z téhle dovolené si přivezete tolik zážitků, že nebudete věřit, že to byl jen týden!

Vybavení na vodní adrenalinové aktivity v ceně zájezdu!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní aktivity (pokročilý canyoning Maglia, Barbaira, Bolléne, zip line)
  • vybavení na ferraty (lze zapůjčit v kudrnovské půjčovně)

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

Z Brna se přes Rakousko a Itálii přesuneme do jižní Francie, abychom se v dopoledních hodinách ocitli v údolí tyrkysové řeky Roya, a zabydlíme se v kempu na okraji městečka Sospel. Hned odpoledne si dopřejeme adrenalinový křest – canyoning, při kterém na nás čekají skoky, skluzavky a zábavný říční průstup v atraktivních kulisách členitého vápencového kaňonu. Úvodní canyoning bude vhodný i pro začátečníky, ale zabaví i zkušenější.

3. den

Dopoledne se důvěrně seznámíme i s peřejemi řeky Roya, kterou sjedeme na raftu, případně na ještě zábavnějších nafukovacích kajakách. Odpoledne nás zláká třeba městečko Saorge, které sice trůní vysoko ve svahu nad řekou, kde už se ale odměníme jen nenáročnou procházkou úzkými uličkami s příjemnou příměsí tradičních lákadel i francouzského koloritu.

4. den

Canyoning Maglia nebo Barbaira - pro kaňonové nadšence možná jeden ze zlatých hřebů programu, údajně nejkrásnější kaňony v Evropě, které bezpochyby zvládnou dosavadní stupnici adrenalinu ještě o něco posunout (fakultativně pro zájemce). Pro ostatní relax a nasávání nefalšované francouzské atmosféry městečka Sospel, popřípadě pěší horská turistika v jeho okolí.

5. den

Z městečka Sospel přesuneme tábor do údolí Vésubie, kde zařadíme další aktivitu - via ferratu Lantosque. Jedná se o velice hravou ferratu s rekordním množstvím kramlí a lanových mostků, hlavně ale s úžasnými výhledy na burácející řeku přímo pod sebou. Na následující 3 noci se ubytujeme v příjemném horském kempíku.

6. den

Čeká na nás další mimořádný (fakultativní) zážitek – nejdelší zip line ve Francii, na které snadno získáte dojem, že umíte létat. Pro ty, kteří preferují pevnou půdu pod nohama bude ideální volbou individuální a libovolně náročná pěší túra do NP Mercantour. V případě dostatečného počtu zájemců se namísto výše zmíněného nabízí do třetice canyoning v kaňonu Bolléne.

7. den

Výstup via ferratou Colmiane na vrchol Baus de la Frema (2.128 m). Jedná se celodenní výstup s velmi variabilní náročností - na trase je hned několik rozcestí, kde můžete zvolit buď jednodušší cestu (C) nebo kvalitní posilovnu se silovými a převislými úseky (D/E). Na obou jsou zábavné lanové mostky, průlezky skalním oknem a velmi atraktivní vzdušné lezení.

8. den

Nasajeme závan Středomoří a necháme se zlákat jeho vábením. Na závěrečnou noc se ubytujeme v kempu nedaleko od moře, kde spolu s Cassis (= rybízová) ochutnáme i další příchutě Azurového pobřeží. Pobřeží Les Calanques prozkoumáme atraktivním způsobem, a to plavbou podél útesů na turistických plastových mořských kajacích“.

9.-10. den

Pobřeží Les Calanques je tvořené vápencovými skalami a členitými zálivy s malými plážičkami a překrásně tyrkysovou vodou. Užít si tak bude možné suchozemskou stezku Malého prince se skutečně překrásnými výhledy do zátočin z vrchu a nebo zkrátka jen pohodu a zasloužený odpočinek na některé z místních pláží či v nějaké z mnoha restaurací v malebném přístavu. Pak už nakoupíme poslední suvenýry a vydáme se na cestu k domovu. Do Brna se vrátíme v sobotu v poledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 7x v kempu, vždy ve vlastních stanech a spacácích. Na první 3 noci se ubytujeme v kempu na okraji městečka Sospel, další 3 noci v horském městečku Saint-Martin-Vésubie a na poslední noc se přesuneme k moři do Cassis na Azurové pobřeží. Pokud nemáte vlastní stan k dispozici, můžete využít kudrnovské půjčovny nebo slevy na zákaznickou kartičku u našich partnerů.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. V každé z lokalit je možnost stravování v místních restauracích, případně dokoupit čerstvé potraviny v supermarketu nebo na trhu.

Doprava

Budeme cestovat zájezdovým autobusem v kombinaci s místní dopravou na některé aktivity.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Veškeré základní aktivity v programu jsou naplánované tak, aby je zvládl i začátečník, který je zvyklý se alespoň rekreačně hýbat. Podmínkou účasti všech vodních aktivit (canyoning, rafting, kajaky) je schopnost plavat.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen skupinu maximálně 20 účastníků + 3 průvodci. Na jednotlivých aktivitách nás budou vést certifikovaní instruktoři v doprovodu českých průvodců, kteří pomůžou i s tlumočením instrukcí do češtiny.

Vybavení na rafty
Veškeré vybavení (neopren, přilba, plovací vesta, pádlo, raft / kanoe / kajak) včetně zkušených instruktorů a dopravy je zajištěno a zahrnuto v ceně zájezdu.

Vybavení na canyoning
Veškeré potřebné vybavení (neoprenové kalhoty, bunda a ponožky, sedací úvazek a přilba) je zahrnuto v ceně zájezdu a bude pro vás zajištěno, aktivitu povedou certifikovaní a zkušení instruktoři. Jeden canyoning je v ceně zájezdu, a pokud by se vám tato aktivita zalíbila, bude možné vyzkoušet ještě další kaňony nad rámec společného programu (za příplatek). Podmínkou účasti je schopnost plavat. V ceně vybavení nejsou boty.

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse. Vstupné na ferraty a zkušení průvodci jsou zahrnuti v ceně zájezdu.

Průvodcovské služby
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícími průvodci. Vybrané aktivity (canyoning, rafting, zip line, mořské kajaky) budou vedené certifikovanými místními průvodci v doprovodu českých průvodců, kteří zajistí tlumočení instrukcí do češtiny.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz.
 
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Francouzské Alpy - trek s ubytováním na chatách

Francouzské Alpy - trek s ubytováním na chatách

27. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Francouzské Alpy - trek se stanem

Francouzské Alpy - trek se stanem

27. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Kaňony jižní Francie

Kaňony jižní Francie

27. 6. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Mallorca Adventure

Mallorca Adventure

18. 10. - 25. 10. 2024 Chci to vidět
Omán Adventure

Omán Adventure

12. 11. - 21. 11. 2024 Chci to vidět
Rakousko Adventure

Rakousko Adventure

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Slovinsko Adventure

Slovinsko Adventure

4. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět