Francie Adventure

Za zážitky bez obav

Francie Adventure

10 dní / 18 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

outdoorový rock&roll v jižní Francii

Škatulka Adventure je ideální kategorie pro všechny, kteří rádi brnkají na adrenalinovou strunku a rozmanitost přírodních živlů přijímají jako výzvu. Zájezd tohoto typu totiž kombinuje aktivity ve vodě, v horách i ve vzduchu a je šitý na míru nadšencům, kteří ocení outdoorovou rozmanitost. Národní park Mercantour nás oslnil jako epicentrum s hvězdičkou, kde můžete jeden den prostoupit nejkrásnějším kaňonem Evropy, další den bušit na ferratě v horách, lapat po dechu v divokých peřejích nebo svištět jako pták krajinou po nejdelší francouzské zip lajně, a to vše jen pár hodin od Azurového pobřeží, které nasadí akční dream dovolené tu pravou labužnickou tečku. Jižní Francie má na každém prstu tucet lákadel a věřte, že z téhle dovolené si přivezete tolik zážitků, že nebudete věřit, že to byl jen týden!

Vybavení na vodní adrenalinové aktivity v ceně zájezdu!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní aktivity (pokročilý canyoning Maglia, Bolléne, zip line)
  • vybavení na ferraty (lze zapůjčit v kudrnovské půjčovně)

Program zájezdu

1.-2. den

Z Brna se přes Rakousko a Itálii přesuneme do jižní Francie, abychom se v dopoledních hodinách ocitli v údolí tyrkysové řeky Roya, a zabydlíme se v kempu na jejím břehu. Hned odpoledne si dopřejeme velkolepý křest - canyoning se spoustou skoků, skluzavek, slanění a adrenalinu v atraktivních kulisách členitého vápencového kaňonu. Úvodní canyoning bude vhodný i pro začátečníky, ale zabaví i zkušenější (obtížnost C).

3. den

Dopoledne se důvěrně seznámíme i s peřejemi řeky Roya, kterou sjedeme na raftu, případně na ještě zábavnější nafukovací kanoi či kajaku. Odpoledne nás zláká třeba městečko Saorge, které sice trůní vysoko ve svahu nad řekou, kde už se ale odměníme jen nenáročnou procházkou úzkými uličkami s příjemnou příměsí tradičních lákadel i francouzského koloritu.

4. den

Canyoning Maglia - pro kaňonové nadšence možná jeden ze zlatých hřebů programu, údajně nejkrásnější kaňon v Evropě (fakultativně pro zájemce). Pro ostatní horská turistika v NP Mercantour, kde se ukrývá archeologický poklad zdejší krajiny - více než 40.000 prehistorických maleb v okolí posvátné hory Mont Bego ve Vallée des Merveilles (Údolí zázraků).

5. den

Z povodí řeky Roya přesuneme tábor do údolí Vésubie, kde zařadíme další aktivitu - via ferratu Lantosque. Jedná se o velice hravou ferratu s rekordním množstvím kramlí, lanových mostků a dokonce i sjezdem na kladce, hlavně ale s úžasnými výhledy na burácející řeku přímo pod sebou. Na následující 2 noci se ubytujeme v příjemném horském kempíku.

6. den

Neúnavní dravci si neodpustí další fakultativní canyoning Bolléne, běžní smrtelníci se blaženě zrelaxují v termálním koupališti Roquebilliére. Pro všechny je pak k dispozici další mimořádný zážitek - nejdelší Zip Line ve Francii, na které snadno získáte dojem, že umíte létat.

7. den

Výstup via ferratou Colmiane na vrchol Baus de la Frema (2.128 m). Jedná se celodenní výstup s velmi variabilní náročností - na trase je hned několik rozcestí, kde můžete zvolit buď jednodušší cestu (C) nebo kvalitní posilovnu se silovými a převislými úseky (D/E). Na obou jsou zábavné lanové mostky, průlezky skalním oknem a velmi atraktivní vzdušné lezení.

8. den

Nasajeme závan Středomoří a necháme se zlákat jeho vábením. Na závěrečné 2 noci se ubytujeme v kempu u moře, kde spolu s Cassis (= rybízová) ochutnáme i další příchutě Azurového pobřeží.

9.-10. den

Pobřeží Les Calanques je tvořené vápencovými skalami a členitými zálivy s malými plážičkami a překrásně tyrkysovou vodou. Užijeme si jak suchozemskou stezku Malého prince se skutečně překrásnými výhledy do kaňonu z vrchu i plavbu podél útesů na speciálních plastových mořských kanoích. A pak už nakoupíme poslední suvenýry a vydáme se na cestu k domovu. Do Brna se vrátíme v neděli v odpoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 7x v kempu, vždy ve vlastních stanech a spacácích. Na první 3 noci se ubytujeme v kempu březích řeky Roya, další 2 noci v horském městečku Saint-Martin-Vésubie a na poslední dvě noci se přesuneme k moři na Azurové pobřeží. Pokud nemáte vlastní stan k dispozici, můžete využít kudrnovské půjčovny nebo slevy na zákaznickou kartičku u našich partnerů.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. V každé z lokalit je možnost stravování v místních restauracích, případně dokoupit čerstvé potraviny v supermarketu nebo na trhu.
V ceně zájezdu je 1x energetická tyčinka

Doprava

Budeme cestovat zájezdovým autobusem v kombinaci s místní dopravou na některé aktivity.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Veškeré základní aktivity v programu jsou naplánované tak, aby je zvládl i začátečník, který je zvyklý se alespoň rekreačně hýbat. Podmínkou účasti všech vodních aktivit (canyoning, rafting, sea kajaky) je schopnost plavat.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen skupinu maximálně 20 účastníků + 3 průvodci. Na jednotlivých aktivitách nás budou vést certifikovaní instruktoři v doprovodu českých průvodců, kteří pomůžou i s tlumočením instrukcí do češtiny.

Vybavení na rafty
Veškeré vybavení (neopren, přilba, plovací vesta, pádlo, raft / kanoe / kajak) včetně zkušených instruktorů a dopravy je zajištěno a zahrnuto v ceně zájezdu.

Vybavení na canyoning
Veškeré potřebné vybavení (neoprenové kalhoty, bunda a ponožky, sedací úvazek a přilba) je zahrnuto v ceně zájezdu a bude pro vás zajištěno, aktivitu povedou certifikovaní a zkušení instruktoři. Jeden canyoning je v ceně zájezdu, a pokud by se vám tato aktivita zalíbila, bude možné vyzkoušet ještě další kaňony nad rámec společného programu (za příplatek). Podmínkou účasti je schopnost plavat.

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse. Vstupné na ferraty a zkušení průvodci jsou zahrnuti v ceně zájezdu.

Průvodcovské služby
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícími průvodci. Vybrané aktivity (canyoning, rafting, zip line, mořské kánoe) budou vedené certifikovanými místními průvodci v doprovodu českých průvodců, kteří zajistí tlumočení instrukcí do češtiny.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Kaňony jižní Francie

Kaňony jižní Francie

7. 7. - 17. 7. 2022 Chci to vidět
Mallorca Adventure

Mallorca Adventure

21. 10. - 28. 10. 2022 Chci to vidět
Rakousko Adventure

Rakousko Adventure

27. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Slovinsko Adventure

Slovinsko Adventure

20. 7. - 24. 7. 2022 Chci to vidět