Slovinsko Adventure

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

multisportovní zážitek v podhůří Julských Alp

Podhůří Julských Alp je oblíbeným cílem milovníků přírody i rozmanitých outdoorových aktivit. Smaragdové vody řeky Soči s četnými krasovými útvary a divoký kaňon Sušec vytváří ideální podmínky pro vodní zážitky v podobě raftingu, canyoningu a hydrospeedu, okolní Julské Alpy lákají za horskými zážitky a slovinské jeskyně otvírají své útroby speleologům. Připravili jsme pro vás pestrý adrenalinový výlet, při kterém si můžete vyzkoušet rafting na divoké vodě, překonávání divokého vodního toku při canyoningu, výstup via ferratou na impozantní vrchol Prisojnik, či speleologický zážitek. Veškeré potřebné vybavení i zkušení instruktoři jsou zahrnuti v ceně (kromě ferratového vybavení, které si můžete zapůjčit v naší půjčovně). Ubytování je zajištěno v kempu přímo v Bovci.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • volitelné fakultativní aktivity - speleologie Visoki Kanin (52 EUR), Zip Line (55 EUR), hydrospeed (54 EUR), canyoning Fratarica (85 EUR)

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách, ranní příjezd do Julek. Hned na úvod si užijeme CANYONING NA SUŠCI (v ceně zájezdu) alias přírodní aquapark – skalní tobogány, skoky do vodních tůní, plavání kaňonem potoka. Tento kaňon je ideální i pro začátečníky. Odpoledne si můžete dát ještě vzdušnou vyhlídkovou jízdu vysoko nad korunami stromů po lanové dráze Zip Line nebo hydrospeed - splouvání řeky s plastovým plovákem (pokud se poštěstí přívětivý vodní stav řeky Soči).

3. den

VIA FERRATA na vrchol Prisojnik (2.547 m) – jednou z nejkrásnějších slovinských ferrat prostoupíme Předním skalním oknem Prisojnika a po exponovaném hřebínku s fantastickými výhledy vystoupáme i na jeho hlavní vrchol.

4.–5. den

RAFTING NA SOČI – neodoláme vábení průzračných vod řeky Soči, kterou si sjedeme na raftech (v ceně zájezdu). V plánu je úsek náročnosti WW II-IV (obtížnost je závislá na zvoleném úseku a aktuálním stavu vody) s impozantní kulisou JULSKÝCH ALP. Odpoledne si fakultativně můžete dát navíc náročnější kaňon Fratarica nebo speleologii v srdci vyhlášené jeskyňářské oblasti Visokeho Kaninu. Pro ostatní bude v nabídce pěší výlet k vodopádu Boka a k četným pozůstatkům z 1. světové války. K večeru pak vyrazíme na cestu domů, do Brna se vrátíme v ranních hodinách.

Ubytování

Ubytujeme se v kempu přímo v Bovci, ve vlastních stanech a spacácích.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Můžete si dovézt vlastní zásoby nebo využít nabídky některé z blízkých restaurací.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 700 Kč. Se skupinou se setkáte přímo v kempu v Bovci (ráno v 8:00 hod.). V případě zájmu lze prodloužit ubytování o jednu noc před začátkem i po skončení programu (za příplatek 15 EUR / 400 Kč os. / noc).

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 stupňové škály. Veškeré základní aktivity v programu jsou naplánované tak, aby je zvládl i začátečník, který je zvyklý se alespoň rekreačně hýbat. Podmínkou účasti všech vodních aktivit (canyoning, rafting, hydrospeed) je schopnost plavat.

Další info

V ceně
Cena jednotlivých aktivit zahrnuje kompletní zajištění, tedy veškeré potřebné vybavení (krom vybavení na ferraty - viz níže), dopravu, certifikovaného instruktora i českého průvodce.

Raft
Veškeré vybavení (neopren 3mm, plovací vesta, přilba, vodácká vesta, vodácké boty, vodácká bunda, pádlo, raft) včetně zkušených instruktorů a dopravy je zajištěno a zahrnuto v ceně zájezdu. Vhodné i pro děti od 6 let.

Canyoning
Veškeré potřebné vybavení (neoprenové kalhoty a bunda 5mm, neoprenové boty a přilba) je zahrnuto v ceně zájezdu a bude pro vás zajištěno, aktivitu povedou certifikovaní a zkušení instruktoři. Pokud si z fakultativních aktivit na sobotu zvolíte náročnější kaňon Fratarica, budete potřebovat navíc sedací úvazek a prostředky pro slaňování, které pro vás budou rovněž připraveny. Podmínkou účasti je schopnost plavat.

Ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Bez tohoto vybavení vás nemůžeme na ferratu pustit. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

Speleologie
Jedná se o průstup jeskyní Srnica, v jejímž nitru strávíme cca 1,5 hodiny a na konci slaníme 40 m vysoké skalní okno. Veškeré potřebné vybavení (sedací úvazek, prostředky na slaňování, helma a čelovka) je zahrnuto v ceně zájezdu a bude pro vás zajištěno. Přibalte si pouze pevné boty, kalhoty a bundu (nebo mikinu) s dlouhým rukávem. Doprovod zkušených instruktorů je samozřejmostí.

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 20 účastníků + až 3 průvodci s bohatými zkušenostmi na ferratách. Vybrané aktivity (canyoning, rafting, zip line, speleologie) budou vedené certifikovanými specializovanými průvodci, kteří obvykle také mluví česky nebo budou tlumočeni do češtiny.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Mallorca Adventure

Mallorca Adventure

25. 10. - 1. 11. 2019 Chci to vidět