Grossglockner

Grossglockner

2 dny / 7 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

výstup na nejvyšší vrchol Rakouska

Majestátný Grossglockner, impozantní vrchol ve tvaru pyramidy, představuje významný skalp v deníčcích mnoha vysokohorských turistů. Vždyť tato dominanta, familiérně přezdívaná „Velký Zvoník“ je se svými 3.789 m nejvyšším vrcholem Rakouska i celých východních Alp. Na jeho špici vystoupíme klasickou cestou, při které si užijeme chůzi po ledovci i závěrečný skalní hřebínek na samotný hlavní vrchol, odkud se nám otevře monumentální výhled do kraje věčného ledu se 169 ledovci horského masivu Glockner ve Vysokých Taurech. Spatříme mizející ledovec Pasterzenkees i část horské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse i pískající sviště nebo stáda kozorohů. Výstup povede zkušený horský vůdce s mezinárodní licencí UIAGM, nejvyšší kvalifikací pro vedení lidí v horách. Akce je určena pro maximálně 3 účastníky, nezbytná je odpovídající fyzická kondice a vybavení pro pohyb v ledovcovém terénu (možnost zapůjčení v kudrnovské půjčovně).

Alternativně a ve volitelném termínu lze zvolit i výstup náročnější cestou po exponovaném hřebeni Stüdlgrat (lezení 3/3+ klasifikace UIAA).

+ ubytování na horské chatě s polopenzí v ceně zájezdu!

+ výstup vedený horským vůdcem UIAGM

+ komorní akce pro 3 účastníky

+ možnost individuálních termínů dle možností účastníků a vůdce

+ alternativně možnost náročnější varianty výstupu po hřebeni Stüdlgrat (pouze 2 účastníci + vůdce)

Cena zahrnuje

  • 1x ubytování na horské chatě s polopenzí
  • horského vůdce UIAGM
  • pojištění léčebných výloh
  • zákonné pojištění CK
  • 1x Chimpanzee pišingr

Program zájezdu

1. den

V sobotu ráno se u horské chaty Lucknerhaus (1.918 m) setkáme s horským vůdcem a společně již začneme stoupat údolím vzhůru. Nalehko, jen s malým batohem, vyšlápneme přes chatu Lucknerhütte (2.241 m) k chatě Stüdlhütte (2.801 m). Po malém odpočinku a občerstvení budeme pokračovat přes ledovec pod jižní stěnou Grossglockneru a nenáročnou krátkou ferratou k chatě Erzherzog-Johann-Hütte (3.454 m, ↔ 7 km, ↑ 1500 m). Zde složíme hlavy a doplníme síly před samotným výstupem.

2. den

Z orlího hnízda kousek pod vrcholem časně ráno vystoupíme přes Kleine Glockner (3.770 m) na hlavní vrchol Grossglockner (3.798 m, ↔ 950 m, ↑ 350 m), střechu Vysokých Taur s krajinou věčného ledu jako na dlani. Po návratu k chatě Erzherzog-Johann-Hütte a malém občerstvení sestoupíme plni nových zážitků stejnou trasou k chatě Lucknerhaus (1.918 m) a k autům, odkud už vyrazíme na cestu ke svým domovům (↔ 8 km, ↑ 1850 m).