Ledovcový kurz - Rudolfshutte

Za zážitky bez obav

Ledovcový kurz - Rudolfshutte

5 dní / 19 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

20. 6. - 24. 6. 2024
č. zájezdu: 224868B-01
cena 19 800 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

škola pohybu po ledovci v Rakousku

Také vás přitahuje atmosféra ledové zimní krajiny, z jejíž krásy se dech tají? Lákají vás horolezecké výstupy, které posunou vaše zážitky z hor do nové dimenze, ale chybí vám odvaha nebo dostatek zkušeností? Právě pro vás jsme připravili ledovcový kurz, kde pod vedením horského vůdce UIAGM, držitele nejvyšší kvalifikace pro vedení lidí v horách, získáte dovednosti potřebné pro pohyb v krajině věčného ledu a sněhu. Chůze na mačkách, práce s cepínem, záchrana z trhliny, lavinová problematika, první pomoc v horách, orientace a plánování túry. Večery strávíme při teoretických přednáškách, abychom pak nabité znalosti mohli převést přes den do praxe. Třešinkou bude výstup na jeden z okolních více než třítisícových vrcholů v okolí chaty Rudolfshutte. Do trhlin a na sníh je to z výhodně situované chaty pár minut, takže bez dlouhých nástupů na ledovec a zpět.

Naše cena zahrnuje jízdu lanovkou na chatu a ubytování včetně polopenze a volného vstupu na horolezeckou stěnu, v pohodlí a blízkosti programu.


Cena zahrnuje

  • 4x ubytování na horské chatě včetně luxusní polopenze
  • horský vůdce UIAGM
  • jízdu lanovkou k chatě (cca 21 EUR)
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • dopravu na akci

Průvodci

Ladislav Petráš

20. 6. - 24. 6. 2024 / č.zájezdu 224868B-01

Vstupte do světa horských dobrodružství s Ladislavem Petrášem. S více než dvaceti lety zkušeností v oblasti horolezectví, lyžování a horského vedení přináší Ladislav svým klientům nejen certifikovanou odbornost, ale také nadšení a vášeň pro krásy hor. Získal celosvětově uznávanou certifikaci UIAGM ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Setkáme se v odpoledních hodinách (15:00 hod.) na parkovišti Enzingerboden (1.480 m), kde si rozdáme materiál a zkontrolujeme vybavení. Poté vyjedeme lanovkou k chatě Rudolfshutte (2.315 m), naše útočiště po celou dobu kurzu. Ještě večer si sedneme nad mapou, seznámíme se s buzolou, naučíme se pár uzlů a techniku na lezecké stěně.

2. den

Po snídani vyrazíme do terénu v okolí Granatspitze (3086 m), Stubacher Sonnblick (3088 m), Hochfurleg (2942 m) nacvičovat navazování, chůzi na mačkách (výstup, sestup, traverz), zachycení pádu a práci s cepínem. Odpoledne budeme vytvářet různá jistící stanoviště a naučíme se také vyprošťování z trhliny.
Večer se seznámíme se zásadami první pomoci.

3. den

Během dne dokončíme záchranné techniky používané při vyproštění spolulezce a na skále se naučíme slaňování,  záchranu ve 2,3 a více lidechsebezáchranu a sebezáchranu na laně. Večer věnujeme pokračování první pomoci a specifickým stavům v horách.

4. den

Slibovaná třešinka - výstup po ledovci na jeden z třítisícových vrcholů v oblasti. Večer diskuze a odpovědi na praktické otázky.

5. den

Dopolední ověření získaných dovedností, cvičení a opakování. Kolem poledne sejdeme zpět na parkoviště a rozjedeme se do svých domovů.

Ubytování

Zázemí poskytne horská chata Rudolfshutte (2.315 m.), kde se ubytujeme ve společné noclehárně se společným sociálním zařízením. Na chatě bude zdarma k dispozici lezecká stěna, stolní fotbálek, stolní tennis, billiard a wifi. 
Za příplatek je možné také využít vnitřní bazén, parní lázeň, saunu, tepidárium nebo posilovnu. 

Strava

Na chatě chutně vaří. V ceně zájezdu je již zahrnuta polopenze (snídaně a večeře o 4 chodech formou bufetu).

Doprava

Doprava na akci je individuální, s horským vůdcem se setkáte i rozloučíte na parkovišti Enzingerboden, kde je možné zdarma zaparkovat auto po celou dobu kurzu. Z ekologických i ekonomických důvodů doporučujeme, aby se účastníci kurzu předem domluvili na společné dopravě, bude-li to možné. Účastníky za tímto účelem propojujeme (bližší informace před zájezdem společně s rodokapsem).

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 4 z 5 bodové škály. Nácvik ledovcových technik již vyžaduje určitou fyzičku, většinu dní strávíme venku na ledovci. Na programu je i celodenní výstup na jeden z třítisícových vrcholů v oblasti.

Další info

skupina účastníků
Akce je určena pro komorní skupinku maximálně 6 účastníků.

nezbytné vybavení
Na ledovcovou túru i výcvik potřebujete sedací úvazek, horolezeckou přilbu, mačky, cepín. Toto vybavení lze za poplatek půjčit od vůdce a bude vám vůdcem předáno před výstupem na chatu. Dále budete nezbytné obstarat si sadu plochých smyček a prusíků, 3 karabiny HMS s pojistkou zámku a 30 - 60m dynamické horolezecké lano do dvojice. Pokud nebudete mít možnost, prosím uveďte to v poznámce při rezervaci zájezdu - zajistíme vám půjčení vybavení u vůdce. 

cestovní doklady
Do Rakouska je třeba mít u sebe platný cestovní dokument, stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.