Ledovcový kurz - Rudolfshutte

Ledovcový kurz - Rudolfshutte

5 dní / 11 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

škola pohybu po ledovci v Rakousku

Také vás přitahuje atmosféra ledové zimní krajiny, z jejíž krásy se dech tají? Lákají vás horolezecké výstupy, které posunou vaše zážitky z hor do nové dimenze, ale chybí vám odvaha nebo dostatek zkušeností? Právě pro vás jsme připravili ledovcový kurz, kde pod vedením horského vůdce UIAGM, držitele nejvyšší kvalifikace pro vedení lidí v horách, získáte dovednosti potřebné pro pohyb v krajině věčného ledu a sněhu. Chůze na mačkách, práce s cepínem, záchrana z trhliny, lavinová problematika, první pomoc v horách, orientace a plánování túry. Večery strávíme při teoretických přednáškách, abychom pak nabité znalosti mohli převést přes den do praxe. Třešinkou bude výstup na jeden z okolních více než třítisícových vrcholů v okolí chaty Rudolfshutte. Do trhlin a na sníh je to z výhodně situované chaty pár minut, takže bez dlouhých nástupů na ledovec a zpět.

Naše cena zahrnuje i ubytování na horské chatě včetně polopenze a volného vstupu na horolezeckou stěnu, v pohodlí a blízkosti našeho programu.

Členové Alpenverein mají 300 Kč slevu. 

Cena zahrnuje

  • 4x ubytování na horské chatě včetně polopenze
  • horský vůdce UIAGM
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • zapůjčení základního vybavení

Cena nezahrnuje

  • jízdu lanovkou k chatě 21 EUR

Program zájezdu

1. den

Setkáme se v odpoledních hodinách (15:00 hod.) na parkovišti Enzingerboden (1.480 m), kde si rozdáme materiál a zkontrolujeme vybavení. Poté vyjedeme lanovkou k chatě Rudolfshutte (2.315 m), naše útočiště po celou dobu kurzu. Ještě večer si sedneme nad mapou, seznámíme se s buzolou, naučíme se pár uzlů a techniku na lezecké stěně.

2. den

Po snídani vyrazíme do terénu v okolí Granatspitze (3086 m), Stubacher Sonnblick (3088 m), Hochfurleg (2942 m) nacvičovat navazování, chůzi na mačkách (výstup, sestup, traverz), zachycení pádu a práci s cepínem. Odpoledne budeme vytvářet různá jistící stanoviště a naučíme se také vyprošťování z trhliny.
Večer se seznámíme se zásadami první pomoci.

3. den

Během dne dokončíme záchranné techniky používané při vyproštění spolulezce a na skále se naučíme slaňování,  záchranu ve 2,3 a více lidechsebezáchranu a sebezáchranu na laně. Večer věnujeme pokračování první pomoci a specifickým stavům v horách.

4. den

Slibovaná třešinka - výstup po ledovci na jeden z třítisícových vrcholů v oblasti. Večer diskuze a odpovědi na praktické otázky.

5. den

Dopolední ověření získaných dovedností, cvičení a opakování. Kolem poledne sejdeme zpět na parkoviště a rozjedeme se do svých domovů.

Ubytování

Zázemí poskytne horská chata Rudolfshutte (2.315 m.), kde se ubytujeme ve společné noclehárně se společným sociálním zařízením. Členové Alpenverein dostanou slevu za ubytování 300 Kč. Podmínkou je předložení platné členské karty při ubytování na chatě. Podrobnosti a přihlášku do členství v Alpenvereinu najdete ZDE.
Na chatě bude zdarma k dispozici lezecká stěna, stolní fotbálek, stolní tennis, billiard a wifi. 
Za příplatek je možné také využít vnitřní bazén, parní lázeň, saunu, tepidárium nebo posilovnu. 

Strava

Na chatě chutně vaří. V ceně zájezdu je již zahrnuta polopenze (snídaně a večeře o 4 chodech formou bufetu).

Doprava

Doprava na akci je individuální, s horským vůdcem se setkáte i rozloučíte na parkovišti Enzingerboden, kde je možné zdarma zaparkovat auto po celou dobu kurzu. 

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 4 z 5 bodové škály. Nácvik ledovcových technik již vyžaduje určitou fyzičku, většinu dní strávíme venku na ledovci. Na programu je i celodenní výstup na jeden z třítisícových vrcholů v oblasti.

Další info

skupina účastníků
Akce je určena pro komorní skupinku maximálně 6 účastníků.

nezbytné vybavení
Na ledovcovou túru i výcvik potřebujete sedací úvazek, horolezeckou přilbu, mačky, cepín, sadu smyček a prusíků, karabiny HMS. Uvedené základní vybavení je možné zapůjčit od vůdce (bezplatně).

cestovní doklady
Do Rakouska je třeba mít u sebe platný cestovní dokument, stačí občanský průkaz. Ten bude muset být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

sleva na ubytování
Členové Alpenverein dostanou slevu za ubytování 300 Kč. Podmínkou je předložení platné členské karty při ubytování na chatě.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.