Grossglockner

Grossglockner

2 dny / 9 700 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

výstup na nejvyšší vrchol Rakouska

Majestátný Grossglockner, impozantní vrchol ve tvaru pyramidy, představuje významný skalp v deníčcích mnoha vysokohorských turistů. Vždyť tato dominanta, familiérně přezdívaná „Velký Zvoník“ je se svými 3.789 m nejvyšším vrcholem Rakouska i celých východních Alp. Na jeho špici vystoupíme klasickou cestou, při které si užijeme chůzi po ledovci i závěrečný skalní hřebínek na samotný hlavní vrchol, odkud se nám otevře monumentální výhled do kraje věčného ledu se 169 ledovci horského masivu Glockner ve Vysokých Taurech. Spatříme mizející ledovec Pasterzenkees i část horské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse i pískající sviště nebo stáda kozorohů. Výstup povede zkušený horský vůdce s mezinárodní licencí UIAGM, nejvyšší kvalifikací pro vedení lidí v horách.
Akce je určena pro maximálně 3 účastníky, nezbytná je odpovídající fyzická kondice a vybavení pro pohyb v ledovcovém terénu. Ubytování na horské chatě. 

V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze na chatě!

Alternativně a ve volitelném termínu lze zvolit i výstup náročnější cestou po exponovaném hřebeni Stüdlgrat (lezení 3/3+ klasifikace UIAA).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • mýtné na Großglockner Hochalpenstraße 37,5 Eur

Program zájezdu

1. den

První den se sejdeme u horské chaty Glocknerhaus (2.132 m) a společně již začneme stoupat kolem nádherného jezera Margaritzenstausee. Nalehko, jen s malým batohem, projdeme mezi vrcholy Dritter Leiterkopf (2.891 m) a Erster Leiterkopf (2.483 m) než konečně dojdeme k chatě Salmhütte (2.644 m). Zde složíme hlavy a doplníme síly před samotným výstupem.

2. den

Ze Salmhütte nás bude čekat výstup přes Pfortscharte (2.828 m) k Adlersruhe (3.454 m), odkud je to už jen kousíček na na hlavní vrchol Grossglockner (3.798 m), střechu Vysokých Taur s krajinou věčného ledu jako na dlani (↔ 7,4 km, ↑ 1850 m). Po návratu k chatě Adlersruhe a malém občerstvení sestoupíme plni nových zážitků stejnou trasou k chatě Glocknerhaus (2.132 m) a k autům, odkud už vyrazíme na cestu ke svým domovům (↔ 14,8 km, ↓ 2.161m).

Ubytování

Přenocujeme ve společné noclehárně horské chaty Salmhütte (2.644 m n.m.). 

Strava

V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze (snídaně a večeře) na chatě.

Doprava

Doprava na akci je individuální, s horským vůdcem se setkáte i rozloučíte na parkovišti u chaty Glocknerhaus (2.132 m).  

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 5 z 5 bodové škály. Nezbytná je odpovídající fyzická kondice. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zdeJedná se o náročný výstup, na který je zapotřebí velmi dobrá fyzická kondice. Výstup je určen pro skupinku 3 klientů pod vedením horského vůdce UIAGM, nejvyšší kvalifikace pro vedení lidí v horách.

Další info

skupina účastníků
Akce je určena pro komorní skupinku maximálně 3 účastníků.

alternativní termín
Akci je možné uskutečnit v individuálním termínu po konzultaci časových možností horského vůdce a otevírací doby chaty (polovina června - začátek října).

nezbytné vybavení
Na ledovcovou túru potřebujete sedací úvazek, horolezeckou přilbu, mačky, cepín, sadu smyček a prusíků, karabiny HMS.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Kavkaz

Kavkaz

25. 6. - 6. 7. 2022 Chci to vidět