Ledovcový kurz

Za zážitky bez obav

Ledovcový kurz

5 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

škola pohybu po ledovci v Rakousku

Také vás přitahuje atmosféra ledové zimní krajiny, z jejíž krásy se dech tají? Lákají vás horolezecké výstupy, které posunou vaše zážitky z hor do nové dimenze, ale chybí vám odvaha nebo dostatek zkušeností? Právě pro vás jsme připravili ledovcový kurz, kde pod vedením horského vůdce UIAGM, držitele nejvyšší kvalifikace pro vedení lidí v horách, získáte dovednosti potřebné pro pohyb v krajině věčného ledu a sněhu. Chůze na mačkách, práce s cepínem, záchrana z trhliny, lavinová problematika, první pomoc v horách, orientace a plánování túry. Večery strávíme při teoretických přednáškách, abychom pak nabité znalosti mohli převést přes den do praxe. Třešinkou bude výstup na jeden z okolních více než třítisícových vrcholů v okolí chaty Oberwalderhütte. Do trhlin a na sníh je to z výhodně situované chaty pár minut, takže bez dlouhých nástupů na ledovec a zpět.
Naše cena zahrnuje i ubytování na horské chatě v pohodlí a blízkosti našeho programu. 

Členové Alpenverein nebo ČHS Trio dostanou slevu za ubytování 1200 Kč.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • stravování na chatě (volitelně za příplatek)

Videa

Program zájezdu

1. den

Setkáme se v odpoledních hodinách (15:00 hod.) na parkovišti Kaiser Franz-Josef-Höhe (2.350 m), odkud dojdeme na horskou chatu Oberwalderhütte (2.973 m), naše útočiště po celou dobu kurzu ( ↔ 5,3 km / 2,5 hod., ↑ 716 m, ↓ 126 m. Hned se seznámíme i se sněhovou pokrývkou a vrhneme se na první praktický nácvik v terénu. Po vydatné večeři zahájíme teorii přednáškou na téma orientace a plánování túry.

2. den

Po snídani vyrazíme do terénu nacvičovat chůzi na mačkách (výstup, sestup, traverz), zachycení pádu a práci s cepínem. Odpoledne budeme vytvářet různá jistící stanoviště a naučíme se také vyprošťování z trhliny. Večer se seznámíme se zásadami první pomoci.

3. den

Během dne dokončíme záchranné techniky používané při vyproštění spolulezce a na skále se naučíme slaňování a sebezáchranu na laně. Večer věnujeme pokračování první pomoci a specifickým stavům v horách.

4. den

Slibovaná třešinka - výstup po ledovci na jeden z třítisícových vrcholů v oblasti.

5. den

Dopolední ověření získaných dovedností, cvičení a opakování. Kolem poledne sejdeme zpět na parkoviště a rozjedeme se do svých domovů.

Ubytování

Zázemí poskytne horská chata Oberwaldhütte, kde se ubytujeme ve společné noclehárně se společným sociálním zařízením. Členové Alpenverein nebo ČHS Trio dostanou slevu za ubytování 1200 Kč. Podmínkou je předložení platné členské karty při ubytování na chatě.  Podrobnosti a přihlášku do členství v Alpenvereinu najdete ZDE.

Strava

Na chatě chutně vaří, stravu je možné si přiobjednat (viz. objednávkový formulář). Cena polopenze vychází cca 35 EUR, snídaně cca 15 EUR a večeře cca 20 EUR. Na chatě přihlíží k alergenům, specifické požadavky rovněž nutno hlásit. 

Doprava

Doprava na akci je individuální, s horským vůdcem se setkáte i rozloučíte nad městečkem Heiligenblut na parkovišti Kaiser Franz-Josef-Höhe, kde je možné zaparkovat auto po celou dobu kurzu. V případě, že vypravíme pouze jeden termín, bude možná spolujízda s průvodcem z Prahy přes Brno až na parkoviště pod chatou a zpět. Cenu upřesníme, bude-li to aktuální. 

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni č. 4 z 5 bodové škály. Nácvik ledovcových technik již vyžaduje určitou fyzičku, většinu dní strávíme venku na ledovci. Na programu je i celodenní výstup na jeden z třítisícových vrcholů v oblasti.

Další info

skupina účastníků
Akce je určena pro komorní skupinku maximálně 6 účastníků.

nezbytné vybavení
Na ledovcovou túru i výcvik potřebujete sedací úvazek, horolezeckou přilbu, mačky, cepín, sadu smyček a prusíků, karabiny HMS. Uvedené základní vybavení je možné zapůjčit od vůdce (bezplatně).

cestovní doklady
Do Rakouska je třeba mít u sebe platný cestovní dokument, stačí platný občanský průkaz

sleva na ubytování
Členové Alpenverein nebo ČHS Trio dostanou slevu za ubytování 1200 Kč. Podmínkou je předložení platné členské karty při ubytování na chatě. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Grossglockner

Grossglockner

17. 6. - 18. 6. 2024 Chci to vidět