Irsko - velký okruh s turistikou

Za zážitky bez obav

Irsko - velký okruh s turistikou

14 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Všudypřítomná zeleň, ohromující modř oceánu a osvěžující kapky deště v kontrastu oslňujícího slunce. Irsko není pouze Dublin a Moherské útesy. Irsko jsou rozpadlé hrady, barevná městečka pulzující hudbou, úzké silničky mezi pastvinami, rašeliniště, neskutečně milí lidé, ovce, krávy, černé pivo i whiskey. To vše dohromady tvoří barevnou mozaiku, která by i bez jednoho jediného dílku nebyla kompletní.

Vydáme se na cestu ostrovem přes Severní Irsko i Irskou republiku. Nebojte, Dublin ani Moherské útesy nevynecháme, ale podíváme se i do Belfastu, Derry nebo Glaway. Projdeme se ve všech národních parcích, po Obrově chodníku a pokud počasí dá, vystoupáme i na nejvyšší vrchol Irska Carrantoohil. Nasajeme atmosféru historických památek a v uších nám bude znít tradiční irská hudba s pintou Guinnesse v ruce.

Cena zahrnuje

  • dopravu automobilem po Irsku
  • nocleh ve sdílených pokojích v hostelech se snídaní
  • kudrnovského průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 7.000 Kč včetně tax
  • vstupy do památek
  • obědy a večeře

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Dublinu, transfer do hostelu v Belfastu a následná prohlídka města.

2. den

Začneme procházkou po The Gobbins Cliff Path - dramatické pobřežní stezce zasazené přímo v útesech. Poté se přesuneme k visutému mostu Carrick O' Rede, který spojuje malý ostrůvek s pevninou ve výšce 25 metrů nad mořem. Den zakončíme na Obrově chodníku zapsaném na seznamu Světového dědictví UNESCO.

3. den

Den zahájíme prohlídkou zříceniny hradu Dunluce a hned po ní se podíváme pod pokličku výroby irské whiskey v palírně Old Bushmills. Odpoledne přejedeme do města Derry (Londonderry).

4. den

Čtvrtý den strávíme v NP Gleveneagh. Nejprve si vyšlápneme na Errigal (751 m), nejvyšší horu parku, ale i celého hrabství Donegal. Odpoledne nás čeká méně náročná procházka od hradu Gleveneagh podél malebného jezera Lough Veagh (13 km, ↑ 780 m, ↓ 780 m)

5. den

Pokud počasí dovolí, dopoledne nás čeká výstup na svatou horu Croagh Patrick (764 m) a odpoledne túra v NP Wild Nephin (dříve NP Ballycroy) (17 km, ↑ 933 m, ↓ 933 m).

6. den

V NP Connemara se vydáme na méně náročnou túru s výhledy do krajiny i na Kylemore Abbey, na které se přejedeme podívat i z blízka. Odpoledne přejedeme do Galway s jeho živými a barevnými ulicemi (8 km, ↑ 390 m, ↓ 390 m).

7. den

Dnešní den bude ve znamení NP Burren. Kromě túry stran od davů se podíváme i k dolmenu Poulnabrone a odpoledne nás čeká pobřežní trasa podél Moherských útesů, které jsou se svou výškou 200 m jedněmi z nejvyšších v Evropě (19 km, ↑ 670 m, ↓ 630 m).

8. - 10. den

Na 4 noci se ubytujeme v městečku Killarney, ze kterého podle počasí vyrazíme do několika směrů. Jeden den strávíme na poloostrově Dingle, který bývá často označován jako nejkrásnější oblast Irska. Kromě samotného městečka nesoucí tento název se podíváme do muzea hladomoru, navštívíme kamenná kruhovitá obydlí zvaná „včelí úly“ a projdeme se po nejzápadnějším bodě poloostrova, ale i celého Irska, Dunmore Head. Nenecháme si samozřejmě ujít ani nejznámější vyhlídkovou trasu Ring of Kerry a vydáme se i na ostrov Skellig Michael, který je pro své pozůstatky klášterního komplexu ze 7. století, ve kterém žili jedni z prvních irských křesťanů, zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO. A co by to bylo za návštěvu Irska bez výstupu na nejvyšší vrchol? Hora Carrantoohil měří 1038 m a vede k ní náročná okružní trasa kolem dvou krásných jezer Lough Callee a Lough Gouragh (12 km, ↑ 880 m, ↓ 880 m).

11. den

Dopoledne se vydáme na túru v NP Killarney kolem jezera Muckross. Uvidíme nejen jezero, ale i vodopád Torc, opatství Muckross a Muckross Estate. Odpoledne už se vydáme směrem na východ, ale po cestě se ještě zastavíme na Rock of Cashel, což je soubor středověkých církevních staveb na izolovaném skalnatém kopci (14 km, ↑ 280 m, ↓ 280 m).

12. den

Den strávíme v NP Wicklow Mountains. Projdeme si ikonický klášter Glenndalogh, založený v 6. století sv. Kevinem, a od něj se rovnou vydáme na túru do nitra parku podél Dolního a Horního jezera. Na noc přejedeme do Dublinu (13 km, ↑ 460 m, ↓ 460 m).

13. den

Celý den si vyhradíme na prohlídku hlavního irského města Dublin. Navštívíme Trinity College, můžeme se podívat i na slavnou Book of Kells, uvidíme Dublinský hrad, Temple Bar, katedrálu sv. Patrika a celou prohlídku zakončíme v muzeu Guinness.

14. den

 Odlet zpět do ČR.

Ubytování

Každou noc budeme v suchu a teple. Ubytování je zajištěno v hostelech ve společných pokojích. Pokoje můžou být i smíšené. Je určitě vhodné si přibalit špunty do uší. K ubytování bude vždy snídaně, na některých místech může být k dispozici kuchyňka.

Strava

V ceně ubytování je snídaně, zbytek stravování je ve vlastní režii. V některých hostelech může být k dispozici kuchyňka, jídlo v restauracích se v roce 2022 pohybovalo od 15 € do 20 €

Doprava

Nástupní a výstupní místo: Dublin

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Společná doprava během zájezdu bude realizována automobilem, pravděpodobně vozem SUV.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Túry nejsou nijak náročné vzdáleností, ale úhel stoupání může být někdy prudší, počasí zákeřné a povrch kluzký. Naplánovaný program zvládne průměrně zdatný jedinec, který alespoň občas provozuje turistiku nebo rekreační sport. Důležitou roli ke zvládnutí naplánovaných túr sehraje také oblečení.

Další info

Počasí
Irské počasí umí být deštivé a větrné stejně jako slunečné. Je potřeba se vybavit kvalitním nepromokavým oblečením i nepromokavou obuví. Teploty můžou být v létě v rozmezí 10-20 stupňů, je dobré si přibalit teplejší oblečení, ale i kraťase se můžou hodit. Nezapomeňte si sluneční brýle a opalovací krém, irské slunce je silné a můžete se spálit, i když zrovna prší. Některé túry můžou být za špatného počasí nebezpečné, počítejte tedy s možnou úpravou programu v závislosti na počasí.

Měna
Budeme cestovat přes Irskou republiku, která je součástí EU a platí se zde eury, ale i přes Severní Irsko, které je součástí Velké Británie a zde se platí librami. Dá se často platit kartou, ale někdy je hotovost stále potřeba.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak,
abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Hory a národní parky Skotska

Hory a národní parky Skotska

12. 7. - 26. 7. 2024 Chci to vidět
Prázdniny ve Skotsku

Prázdniny ve Skotsku

25. 7. - 5. 8. 2024 Chci to vidět