Provence

Provence

10 dní / 16 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

11. 6. - 20. 6. 2021
č. zájezdu: 221300-01
cena 16 400 Kč

v kraji slunce, vína a levandule s ubytováním ve vybavených mobilhomech

"Celý ten krásný provensálský kraj žije jenom světlem." Alphonse Daudet

Hranice dvou francouzských regionů Languedoc-Roussillon a Provence skrývá celou řadu překrasných míst, často bohužel opomíjených pod vlivem lesku a záře turisticky profláknutějšího Azurového pobřeží. Papežské město Avignon, výchozí bod našeho zájezdu, poskytuje vše pro nezapomenutelné chvíle v inspirativním kraji francouzských vín a delikates. Skvěle si vychutnáme toulky malebnými uličkami, příjemné krámky, večerní posezení se sklenkou u řeky Rhôny a to vše v době, kdy jsou teploty snesitelné a turistů ještě pomálu. Centrální pozice Avignonu je ideální základnou pro celou řadu hvězdicových výletů do okolí, dýchajícího římskými odkazy a skrytými přírodními šperky. 

  • Ubytování v mobilhomech s polopenzí, od historického centra Avignonu co by kamenem dohodil.
  • V kempu je k dispozici bazén.

Cena zahrnuje

Průvodci

Taťána Zavřelová

11. 6. - 20. 6. 2021 / č.zájezdu 221300-01

Táňa je jednou z těch průvodkyní, které si českého léta moc neužijí. Místo toho nasává vůně macchií na Korsice, divoké přírody ve Finsku nebo horských luk ve Francii. Pravidelně okupuje přední příčky mezi nejvytíženějšími průvodci a sbírá body za všestrannost. Cyklozájezdy a turistické horodolky ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. - 2. den

Odpolední odjezd z Brna a noční přejezd přes Německo do Francie. Bude nás čekat ranní probuzení v nádherném městě AVIGNON, kde navštívíme papežský palác i most známý nejen díky písním.

3. den

Prozkoumáme okolí půvabného skalního města Les Baux-de-Provence, spolu s místní unikátní audiovizuální galerií Carrières de Lumières zbudované v nitru lomu. Nepovinný pěší výlet pěknou přírodou pohoří les Alpilles do Saint-Rémy-de-Provence, městečka spojeného nejen s van Goghem.

4. den

Delta řeky Rhôny, známá pod názvem Camargue, je unikátní ptačí rezervací. V národním parku se kromě plameňáků možná setkáme také s divokými koňmi a býky. V okolí přístavního městečka SAINTES MARIES DE LA MER se vykoupeme v moři. Cestou se zastavíme v městě ARLES, kde si nenecháme ujít antickou arénu.

5. den

Hornatější tvář Provence spatříme v NP LUBERON, pro nějž jsou charakteristické vápencové vršky a vyhlášené provensálské vesničky jako třeba Roussillon, které jako orlí hnízdo stráží okolní rozsáhlé vinice. Neopomeneme se projít pravým provensálským Coloradem.

6. den

Zvolíme odpočinkovější tempo a zaplaveme si v okolí slavného římského akvaduktu PONT DU GARD. Pro ty kteří by chtěli víc, možnost navštívit Villeneuve-lès-Avignon.

7. den

V samotném srdci Provence navštívíme město ORANGE , které se pyšní vítězným obloukem a nejzachovalejším antickým divadlem. 

8. den

Necháme se okouzlit starým přístavem MARSEILLE a z paluby loďky si prohlédneme národní park Calanque (25 EUR).

9.-10. den

S Francií se stylově a pohodově rozloučíme v AVIGNONU a pak už nás čeká jen návrat přes Německo zpět do ČR, kam dorazíme v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 7 nocí v kempu**** ve vybavených mobilhomech s terasou. Mobilhomy obsazujeme čtyřmi dospělými osobami rozdělených do dvou samostatných ložnic (jedna ložnice je s manželkou postelí, druhá disponuje dvěma oddělenými postelemi). Plánek nalezenete ve fotogalerii k zájezdu. Ke spaní lze využít rovněž rozkládací pohovku. Postele jsou vybaveny lůžkovinami (fleecovymi dekami), povlečení je však nutné mít vlastní! K hygieně slouží malá koupelna se sprchou. WC je rovněž součástí mobilhomu. Pro větší pohodlí je možné využívat i prostorných veřejných sprch v kempu. Nezapomeňte na ručníky a pro jistotu si sebou vezměte i toaletní papír, kterého ve francouzských kempech bývá často nedostatek. Součástí mobilhomu je také kuchyňka s veškerým nádobím, mikrovlnou troubou a lednicí. Rozdělení osob do jednotlivých domků provede průvodce zájezdu. K dispozici nám bude také bazén. Určitě proto nezapomeňte na plavky! Součástí kemp je rovněž malý obchůdek, kde lze dokoupit základní potraviny. Centrum města Avignon je od kempu vzdáleno asi 15-20 minut (s využitím přívozu přes řeku, který je zdarma).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezd snídaní a končí 9. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha

Náročnost

Jedná se o pohodový 10 denní zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Provence a Azurového pobřeží. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný.Zájezd odpovídá náročnosti č. 1-2 z 5 bodové škály.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

4. 8. - 15. 8. 2021 Chci to vidět
Prázdniny u Vikingů

Prázdniny u Vikingů

1. 7. - 11. 7. 2021 Chci to vidět
Prázdniny ve Skotsku

Prázdniny ve Skotsku

22. 7. - 2. 8. 2021 Chci to vidět
Sardinie a její pláže

Sardinie a její pláže

4. 7. - 13. 7. 2021 Chci to vidět
Sicílie a Liparské ostrovy

Sicílie a Liparské ostrovy

24. 8. - 5. 9. 2021 Chci to vidět
Španělsko - poklady Andalusie

Španělsko - poklady Andalusie

30. 4. - 9. 5. 2021 Chci to vidět