Provence

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

v kraji slunce, vína a levandule s ubytováním ve vybavených mobilhomech

"Celý ten krásný provensálský kraj žije jenom světlem." Alphonse Daudet

Hranice dvou francouzských regionů Languedoc-Roussillon a Provence skrývá celou řadu překrasných míst, často bohužel opomíjených pod vlivem lesku a záře turisticky profláknutějšího Azurového pobřeží. Papežské město Avignon, výchozí bod našeho zájezdu, poskytuje vše pro nezapomenutelné chvíle v inspirativním kraji francouzských vín a delikates. Skvěle si vychutnáme toulky malebnými uličkami, příjemné krámky, večerní posezení se sklenkou u řeky Rhôny a to vše v době, kdy jsou teploty snesitelné a turistů ještě pomálu. Centrální pozice Avignonu je ideální základnou pro celou řadu hvězdicových výletů do okolí, dýchajícího římskými odkazy a skrytými přírodními šperky. 

  • Ubytování v mobilhomech s polopenzí, od historického centra Avignonu co by kamenem dohodil.
  • V kempu je k dispozici bazén.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Odpolední odjezd z Brna a noční přejezd přes Německo do Francie. Bude nás čekat ranní probuzení v nádherném městě AVIGNON, kde navštívíme papežský palác i most známý nejen díky písním.

3. den

Prozkoumáme okolí půvabného skalního města Les Baux-de-Provence, spolu s místní unikátní audiovizuální galerií Carrières de Lumières zbudované v nitru lomu. Nepovinný pěší výlet pěknou přírodou pohoří les Alpilles do Saint-Rémy-de-Provence, městečka spojeného nejen s van Goghem.

4. den

Delta řeky Rhôny, známá pod názvem Camargue, je unikátní ptačí rezervací. V národním parku se kromě plameňáků možná setkáme také s divokými koňmi a býky. V okolí přístavního městečka SAINTES MARIES DE LA MER se vykoupeme v moři. Cestou se zastavíme v městě ARLES, kde si nenecháme ujít antickou arénu.

5. den

Hornatější tvář Provence spatříme v NP LUBERON, pro nějž jsou charakteristické vápencové vršky a vyhlášené provensálské vesničky jako třeba Roussillon, které jako orlí hnízdo stráží okolní rozsáhlé vinice. Neopomeneme se projít pravým provensálským Coloradem.

6. den

Zvolíme odpočinkovější tempo a zaplaveme si v okolí slavného římského akvaduktu PONT DU GARD. Pro ty kteří by chtěli víc, možnost navštívit Villeneuve-lès-Avignon.

7. den

V samotném srdci Provence navštívíme město ORANGE , které se pyšní vítězným obloukem a nejzachovalejším antickým divadlem. 

8. den

Necháme se okouzlit starým přístavem MARSEILLE a z paluby loďky si prohlédneme národní park Calanque (25 EUR).

9.-10. den

S Francií se stylově a pohodově rozloučíme v AVIGNONU a pak už nás čeká jen návrat přes Německo zpět do ČR, kam dorazíme v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 7 nocí v kempu**** ve vybavených mobilhomech s terasou. Mobilhomy obsazujeme čtyřmi dospělými osobami rozdělených do dvou samostatných ložnic (jedna ložnice je s manželkou postelí, druhá disponuje dvěma oddělenými postelemi). Plánek nalezenete ve fotogalerii k zájezdu. Ke spaní lze využít rovněž rozkládací pohovku. Postele jsou vybaveny lůžkovinami (fleecovymi dekami), povlečení je však nutné mít vlastní! K hygieně slouží malá koupelna se sprchou. WC je rovněž součástí mobilhomu. Pro větší pohodlí je možné využívat i prostorných veřejných sprch v kempu. Nezapomeňte na ručníky a pro jistotu si sebou vezměte i toaletní papír, kterého ve francouzských kempech bývá často nedostatek. Součástí mobilhomu je také kuchyňka s veškerým nádobím, mikrovlnou troubou a lednicí. Rozdělení osob do jednotlivých domků provede průvodce zájezdu. K dispozici nám bude také bazén. Určitě proto nezapomeňte na plavky! Součástí kemp je rovněž malý obchůdek, kde lze dokoupit základní potraviny. Centrum města Avignon je od kempu vzdáleno asi 15-20 minut (s využitím přívozu přes řeku, který je zdarma).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezd snídaní a končí 9. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o pohodový 10 denní zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Provence a Azurového pobřeží. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný.Zájezd odpovídá náročnosti č. 1-2 z 5 bodové škály.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

7. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět
Prázdniny u Vikingů

Prázdniny u Vikingů

4. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Prázdniny ve Skotsku

Prázdniny ve Skotsku

25. 7. - 5. 8. 2024 Chci to vidět
Sardinie a její pláže

Sardinie a její pláže

28. 6. - 7. 7. 2024 Chci to vidět