Prázdniny u Vikingů

Za zážitky bez obav

Prázdniny u Vikingů

11 dní / 20 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

jednodenní výlety do nejkrásnějších zákoutí jižního Norska

Jen málokoho nepohltí kouzlo severu. Nedotčená příroda, pod jejíž drsnou slupkou se ukrývá jemnost a křehkost, nekonečné bílé noci, kdy slunce nechodí spát, a tak se nechce ani nám, tajuplné pohádky, v nichž se to zlomyslnými trolly a zákeřnými bohy jenom hemží a chaloupky s travnatou střechou. Na hluboké fjordy, impozantní ledovce a roztomilé soby už je škoda plýtvat slovy. Norsko můžete navštívit několikrát a pořád vás bude ohromovat a dojímat zároveň. A pro všechny, kteří se na sever chystají poprvé, jsme pečlivě připravili výběr toho nej… co tato země nabízí. Když se vám na některý organizovaný výlet nebude chtít, můžete jít klidně na ryby, na houby, chytat lelky... prostě si užívat prázdniny a jen tak se toulat.

 • Dlouhodobě velmi oblíbená akce - s přihláškou neotálejte.
 • Budeme bydlet po celou dobu na jednom místě v pohodlných chatkách.

Cena zahrnuje

  Cena nezahrnuje

  • fakultativní rafting na ledovcové řece Sjoa se zkušeným instruktorem – 1.490 Kč/os. (včetně zapůjčení kompletního vodáckého vybavení)
  • vstupy do muzeí a památek (cca 455 NOK)
  • fakultativní plavbu po Geirangerfjordu (cca 360 NOK)

  Videa

  Program zájezdu

  1. - 3. den

  Vyjedeme ve čtvrtek pozdě večer a přes noc přejedeme Německo, odkud budeme pokračovat přes Švédsko do Norského království. Cestou navštívíme olympijské město Lillehammer se skokanskými můstky i jeden z nejkrásnějších skanzenů Skandinávie - Maihaugen. Pod horami Jotunheimenu (Domovem obrů) se na 7 nocí ubytujeme v chatkách vybavených většinou 4 lůžky, topením, ledničkou a vařičem.

  4. - 8. den

  Z našeho přechodného domova budeme vyrážet formou hvězdicových výletů za krásami norské krajiny. Navštívíme NP Rondane. Podnikneme celodenní výlet po básníky opěvovaném hřebeni Besseggen s nádhernými výhledy na jezera Bessvatnet a Gjende. Z posledně jmenovaného vytéká řeka Sjoa, na které si zájemci mohou vyzkoušet rafting (není v ceně zájezdu, cena je 1.490 Kč/os.). Nevynecháme vyhlídkovou plavbu po jednom z nejkrásnějších fjordů - Geirangerfjordu - kolem vodopádu Sedm sester. Vyjedeme také na vyhlídkovou plošinu Dalsnibba, odkud oceníme krásy Geirangerfjordu z ptačí perspektivy. Na nejstarší obchodní stezce Norska Sognefjellsvegen budeme obdivovat krásy pohoří Jotunheimen a Breheim (Domov ledu) a nezapomeneme také navštívit některé ze sloupových kostelů, například v městečku Lom (kostel z 12.stol., muzeum nerostů). Místo námi nabízených výletů si však můžete udělat program vlastní, zpestřený například rybařením.

  9. - 11. den

  Na zpáteční cestě na jih navštívíme hlavní město Norského království - Oslo, přespíme v hotelu ve Švédsku a tím se s domovem Vikingů rozloučíme, abychom v neděli v brzkých odpoledních hodinách dorazili domů.

  Ubytování

  Kemp se nachází poblíž městečka Vaga pod pohořím Jotunheimen v bezprostřední blízkosti krásné norské přírody. Nocovat budeme 6x v chatkách ve vlastních spacácích. Chatky jsou standardně čtyř či pětilůžkové, vybavené stolkem s židlemi, ledničkou, vařičem a topením (vlastní spacák je nutností). Sociální zařízení (WC a sprcha) jsou situována mimo chatky. Při zpáteční cestě budeme ubytovaní ve švédském hotelu ve dvou až třílůžkových pokojích. Dvě noci na cestě do Skandinávie a jednu noc zpět využijeme k dlouhému přesunu autobusem. Mezitím si cestu zpestříme celodenním programem nebo se protáhneme na trajektu.

  Strava

  Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře). Stravování začíná snídaní v neděli druhé ráno zájezdu, 1x snídaně a 1x večeře bude při cestě zpět nahrazena balíčkem, stravování končí právě večerním balíčkem předposlední den zájezdu před nočním přejezdem zpět do ČR. Jídla jsou připravována ve speciální „polní“ nebo lépe "cestovní kuchyni", kterou jsme se rozhodli posunout na vyšší úroveň. Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Můžeme vyhovět i požadavkům různých druhů strávníků, jako jsou vegetariáni či vegani. Uspokojíme i ty, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy (je potřeba nahlásit předem). Dietní jídla je možné vyžádat také během ubytování ve Švédsku. Je opět nutné znát tyto požadavky předem. Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality severské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

  Doprava

  Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

  Letecká varianta
  Na tomto zájezdu můžete cestu do a z Norska absolvovat letecky. Setkání s autobusem na mezinárodním letišti Gardermoen v Oslo je plánováno na sobotu v cca 04:00 hod. ráno. Autobus vás po domluvě s průvodkyní vyzvedne na smluveném místě. Ideálním řešením je přiletět do Oslo v pátek večer a zajistit si na letišti hotel (z pátku na sobotu). Další možností, kde se s autobusem setkat je Lillehammer. Z Oslo do Lillehammeru jezdí přímý vlak. Autobus bude z Lillehammeru odjíždět v sobotu v cca 14:00 hod. Pokud si chcete zajišťovat spoj bez asistence CK, mějte na vědomí, že autobus bude projíždět kolem mezinárodního letiště Gardermoen. Některé nízkonákladovky totiž létají také na letiště Fornebu. Na toto letiště však z časových důvodů zajíždět nebudeme. Pokud si letenky budete zajišťovat sami, nejdříve si ověřte na prodejně zájezdů, že se zájezd bude na 100% realizovat.

  Nástupní místa

  Náročnost

  Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd středně cestovatelsky náročný. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály.

  Další info

  Fakultativní rafting
  Budete-li mít zájem, čeká vás dobrodružný sjezd ledovcové řeky Sjoe. Raftujeme na úseku řeky, kde poznáte klidnou hladinu, stejně tak i množství vírů, peřejí a válců, které vám budou vlévat adrenalin do žil. Zároveň však jde o dostatečně bezpečnou outdoorovou aktivitu v doprovodu zkušeného česky hovořícího instruktora, který se postará o bezpečí, zábavu i pořízení foto vzpomínek či kamerových záznamů. V případě zájmu je třeba se nahlásit předem na prodejně zájezdů a uhradit 1.490 Kč/osoba - veškeré potřebné vodácké vybavení je v ceně a před samotnou jízdou vás čeká také podrobná instruktáž. Rafting je vhodný i pro naprosté začátečníky, kteří s vodou nemají žádné zkušenosti. Nutností je však umět plavat! Aktivity se mohou zúčastnit děti od 15 let

  Cestovní doklady
  Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

  Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

  Články

  Rybolov v norské divočině

  Martin Kolesa

  Je srpen a my vyrážíme na další výpravu na sever, tentokrát to nebude jen o rybaření na moři, ale chystáme se s kamarády do středn...

  více

  Zemí Vikingů

  Šárka Nádeníčková; Markéta Gregová, Martin Hájek

  Jestli Vás při pouhém vyslovení slova Norsko mele zimnice, pak je načase zbavit se zažitých předsudků. Norsko rozhodně není spjaté...

  více

  Podobné zájezdy

  Bretaň a Normandie

  Bretaň a Normandie

  7. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět