Prázdniny u Vikingů

Za zážitky bez obav

Prázdniny u Vikingů

11 dní / 19 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 7. - 31. 7. 2022
č. zájezdu: 222370-02
cena 19 500 Kč
VYPRODÁNO
11. 8. - 21. 8. 2022
č. zájezdu: 222370-03
cena 19 500 Kč

jednodenní výlety do nejkrásnějších zákoutí jižního Norska

Jen málokoho nepohltí kouzlo severu. Nedotčená příroda, pod jejíž drsnou slupkou se ukrývá jemnost a křehkost, nekonečné bílé noci, kdy slunce nechodí spát, a tak se nechce ani nám, tajuplné pohádky, v nichž se to zlomyslnými trolly a zákeřnými bohy jenom hemží a chaloupky s travnatou střechou. Na hluboké fjordy, impozantní ledovce a roztomilé soby už je škoda plýtvat slovy. Norsko můžete navštívit několikrát a pořád vás bude ohromovat a dojímat zároveň. A pro všechny, kteří se na sever chystají poprvé, jsme pečlivě připravili výběr toho nej… co tato země nabízí. Když se vám na některý organizovaný výlet nebude chtít, můžete jít klidně na ryby, na houby, chytat lelky... prostě si užívat prázdniny a jen tak se toulat.

Na rozdíl od ostatních zájezdů budeme bydlet po celou dobu na jednom místě a navíc v pohodlných chatkách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní rafting na ledovcové řece Sjoa se zkušeným instruktorem – 1.390 Kč/os. (včetně zapůjčení kompletního vodáckého vybavení)
  • vstupy do muzeí a památek (cca 455 NOK)
  • fakultativní plavbu po Geirangerfjordu (cca 360 NOK)

Průvodci

Gabriela Veselá

21. 7. - 31. 7. 2022 / č.zájezdu 222370-02
11. 8. - 21. 8. 2022 / č.zájezdu 222370-03

Gabča je jednoznačnou kudrnovskou královnou severu. Do Norska zavítala poprvé v roce 1995 a ihned mu zcela propadla. Dnes už mezi zájezdy ani nejezdí domů a tráví v Norsku celé léto. Svou nákazu ráda rozsévá mezi své klienty, hýří znalostmi z širokého spektra norského života a nejzákeřnější metodou ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. - 3. den

Vyjedeme ve čtvrtek pozdě večer a přes noc přejedeme Německo, odkud budeme pokračovat a Švédsko do Norského království. Cestou navštívíme olympijské město Lillehammer se skokanskými můstky i jeden z nejkrásnějších skanzenů Skandinávie - Maihaugen. Pod horami Jotunheimenu (Domovem obrů) se na 7 nocí ubytujeme v chatkách vybavených většinou 4 lůžky, topením, ledničkou a vařičem.

4. - 8. den

Z našeho přechodného domova budeme vyrážet formou hvězdicových výletů za krásami norské krajiny. Navštívíme NP Rondane. Podnikneme celodenní výlet po básníky opěvovaném hřebeni Besseggen s nádhernými výhledy na jezera Bessvatnet a Gjende. Z posledně jmenovaného vytéká řeka Sjoa, na které si zájemci mohou vyzkoušet rafting (není v ceně zájezdu, cena je 1.390 Kč/os.). Nevynecháme vyhlídkovou plavbu po jednom z nejkrásnějších fjordů - Geirangerfjordu - kolem vodopádu Sedm sester. Vyjedeme také na vyhlídkovou plošinu Dalsnibba, odkud oceníme krásy Geirangerfjordu z ptačí perspektivy. Na nejstarší obchodní stezce Norska Sognefjellsvegen budeme obdivovat krásy pohoří Jotunheimen a Breheim (Domov ledu) a nezapomeneme také navštívit některé ze sloupových kostelů, například v městečku Lom (kostel z 12.stol., muzeum nerostů). Místo námi nabízených výletů si však můžete udělat program vlastní, zpestřený například rybařením.

9. - 10. den

Na zpáteční cestě na jih navštívíme hlavní město Norského království - Oslo a tím se s domovem Vikingů rozloučíme, abychom v neděli v brzkých odpoledních hodinách dorazili domů.

Ubytování

Kemp se nachází poblíž městečka Vaga pod pohořím Jotunheimen v bezprostřední blízkosti krásné norské přírody. Nocovat budeme 7x v chatkách ve vlastních spacácích. Chatky jsou standardně čtyř či pětilůžkové, vybavené stolkem s židlemi, ledničkou, vařičem a topením (vlastní spacák je nutností). Sociální zařízení (WC a sprcha) jsou situována mimo chatky. Dvě noci na cestě do Skandinávie a jednu noc zpět využijeme k dlouhému přesunu autobusem. Mezitím si cestu zpestříme celodenním programem nebo se protáhneme na trajektu.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Stravování začíná v sobotu druhé ráno zájezdu snídaní, snídaně a večeře při návratu do ČR budou nahrazeny balíčkem a stravování končí právě večerním balíčkem předposlední den zájezdu před nočním přejezdem domů.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Letecká varianta
Na tomto zájezdu můžete cestu do a z Norska absolvovat letecky. Pokud máte o tuto variantu zájem kontaktujte prosím naši prodejnu zájezdů.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Praha / Ústí nad Labem

Náročnost

Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd středně cestovatelsky náročný. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály.

Další info

Fakultativní rafting
Budete-li mít zájem, čeká vás dobrodružný sjezd ledovcové řeky Sjoe. Raftujeme na úseku řeky, kde poznáte klidnou hladinu, stejně tak i množství vírů, peřejí a válců, které vám budou vlévat adrenalin do žil. Zároveň však jde o dostatečně bezpečnou outdoorovou aktivitu v doprovodu zkušeného česky hovořícího instruktora, který se postará o bezpečí, zábavu i pořízení foto vzpomínek či kamerových záznamů. V případě zájmu je třeba se nahlásit předem na prodejně zájezdů a uhradit 1.000 Kč/osoba - veškeré potřebné vodácké vybavení je v ceně a před samotnou jízdou vás čeká také podrobná instruktáž. Rafting je vhodný i pro naprosté začátečníky, kteří s vodou nemají žádné zkušenosti. Nutností je však umět plavat! Aktivity se mohou zúčastnit děti od 15 let. 

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Rybolov v norské divočině

Martin Kolesa

Je srpen a my vyrážíme na další výpravu na sever, tentokrát to nebude jen o rybaření na moři, ale chystáme se s kamarády do středn...

více

Zemí Vikingů

Šárka Nádeníčková; Markéta Gregová, Martin Hájek

Jestli Vás při pouhém vyslovení slova Norsko mele zimnice, pak je načase zbavit se zažitých předsudků. Norsko rozhodně není spjaté...

více

Podobné zájezdy

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

3. 8. - 14. 8. 2022 Chci to vidět
Do finských národních parků

Do finských národních parků

15. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Island

Island

8. 8. - 22. 8. 2022 Chci to vidět
Magické Lofoty na plachetnici

Magické Lofoty na plachetnici

3. 8. - 10. 8. 2022 Chci to vidět
Norsko a Švédsko

Norsko a Švédsko

8. 7. - 24. 7. 2022 Chci to vidět
Prázdniny ve Skotsku

Prázdniny ve Skotsku

21. 7. - 1. 8. 2022 Chci to vidět