Kamčatka

Za zážitky bez obav

Kamčatka

15 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

krajinou kouřících sopek, medvědů a kaviáru

Kde jinde může být příroda divočejší než na divokém ruském Dálném východě? Kamčatka je od dávných dob prvních objevů synonymem liduprázdné divoké přírody, kouřících vulkánů, lávových polí a medvědů lovících v řekách lososy. Tady začíná ohromné Rusko, jehož moc se k Tichému oceánu dostala v 17. století, tudy plul James Cook i Vitus Bering. Během zájezdu navštívíme oblast kolem nejvyšší sopky Ključevskaja, vystoupíme na vulkán Ploský Tobalčik s úchvatnými výhledy a budeme zkoumat ještě nevyhaslé lávové pole po poslední erupci. Uvidíme také skupinu vulkánů na jih od Petropavlovska, jeskyni ve vulkánu Gorelyj, vystoupáme na vulkán Muchnovskaja a vykoupeme se v termálních pramenech nedaleko moderní geotermální elektrárny. Po návratu do města si odpočineme v některé z rybích restaurací a také se vydáme na vyhlídkovou plavbu po Tichém oceánu spojenou s rybolovem a ochutnávkou krabů. Po celý čas nám bude ruský kuchař vyvařovat tradiční ruská jídla a nebude den, abychom neochutnali lososa, vodku nebo kaviár a nepozorovali v dálce kouřící vulkán.

Cena zahrnuje

veškerou společnou dopravu po Kamčatce, kudrnovského průvodce, ruského průvodce, 6x ubytování v hotelu s termálem, 1x v ubytovně, 6x na tábořišti, bohatou ruskou polopenzi, pojištění léč. výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

letenku v ceně od cca 27.000 Kč (včetně tax) a víza (cca 2.300 Kč)

Fotografie

Videa

Program zájezdu

1. den

Přelet přes Moskvu do Petropavlovska-Kamčatského, po příletu prohlídka města a první setkání s Tichým oceánem, ve kterém smočíme palec a pokud bude teplo, tak i celou nohu. Ubytování v hotelu s termálním bazénem.

2. – 3. den

Vydáme se na cestu divokou kamčatskou přírodou. Nasedneme do speciálních ruských terénních autobusů a pojedeme na sever k nejzajímavější skupině kamčatských vulkánů kolem sopky Ključevskaja . Přespíme po cestě v ubytovně a ve vesnici Kozyrevsk a vyzkoušíme pravou ruskou bánju (saunu). Třetí den dojedeme po lesní cestě a brodem přes řeku Studenou k vulkánu Tolbačik, kde v roce 1975 došlo k rozsáhlé erupci a vznikla tak sopečná poušť. Poslední vulkanická činnost se zde projevila v roce 2012 a tak bude možné pozorovat její projevy - lávové jeskyně a lávová pole, ještě nedávno aktivní. Utáboříme se ve stanech.

4. – 5. den

Čeká nás trek na vulkán Ploský Tolbačik (3.081 m) s gigantickým dvoukilometrovým kráterem a s výhledy na lávovou krajinu. Na tento výstup máme dva dny takže nás (snad) nepřekvapí nepřízeň počasí.

6. – 7. den

Přejedeme na severní stranu vulkánu Tolbačik a tam se utáboříme pod horou Kopyto. Další den nás čeká trek v okruhu tábora s výhledy na nejznámější skupinu vulkánů kolem sopky Ključevskaja.

8. – 10. den

Terénními autobusy se vydáme do vesnice Esso, kde navštívíme novou expozici místního muzea Evenků a Korjatů. Pak se navrátíme do Petropavlovska, kde nás další den čeká plavba po Tichém oceánu s možností obdivovat jižní skalnaté pobřeží Kamčatky s fotogenickými skalními útvary a hnízděním statisíců ptáků na ostrově Staričkov. Přímo na palubě lodi ochutnáme „uchu“ - klasickou ruskou rybí polévku a vařené kraby.

11. – 13. den

Přejezd k vulkánu Gorelyj (1. 829 m), který se rozkládá na ohromné ploše 650 km2 a který bude objektem naší návštěvy. Další den navštívíme vulkán Mutnovskij (2.323 m), jeden z největších na Kamčatce, který byl naposledy činný v roce 2000. Do jednoho z jeho kráteru je možno sejít skrz narušenou stěnu kráteru. Navštívíme také Mutnovskou geotermální elektrárnu, prohlídneme si Dačnyje termální prameny, kde se i vykoupeme. Autem se navrátíme do Petropavlovska.

14. – 15. den

Po návratu z hor se vykoupeme v hotelovém termálu a vydáme se na prohlídku Petropavlovska. Čeká nás muzeum vulkánů, vlastivědné muzeum, návštěva rybího trhu a nákup korjatských suvenýrů. Na oběd se vydáme do korejské restaurace vyhlášené skvělým zpracováním místních darů moře. Další den odletíme domů.

Ubytování

Ubytování v Petropavlovsku a ve vesnici Esso je zajištěno v kvalitním hotelu ve 2 - 4 lůžkových pokojích s termálním bazénem v ceně (6x). V horách je skupina ubytována ve dvoumístných stanech, které poskytuje ruský partner. Součástí stanového tábora je i společný jídelní stan s kuchyní.

Strava

Během celého pobytu na Kamčatce je zajištěna polopenze (vydatná snídaně a teplá večeře včetně čaje, kávy, ovoce a sladkostí). Na treky je skupině vydávána svačina (ovoce, chleba, sýr, salám, ořechy, sušené ovoce) a termosky s čajem. Jídlo, především klasické recepty ruské kuchyně, připravuje ruský kuchař a je ho dostatek. Zásoby potravin tudíž nejsou nutné, navíc ve městě a ve vesnicích si bude možno dokoupit vše potřebné (pivo, čokolády a pod.).

Doprava

Po Kamčatce se budeme přepravovat terénním autobusem Kamaz, který je vybaven měkkými sedadly a topením.

Letenky a letecká doprava
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. S ohledem na velký časový posun počítejte s odletem o den dříve, čili 0. den zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Treky jsou připraveny hvězdicově, čili jako jednodenní túry s večerním návratem do tábora. Obvyklá délka treku je 12 km, výjimkou je výstup na vulkán Ploský Tolbačik (24 km), kterého se ale nemusí účastnit všichni klienti. Skupina je během treků doprovázena jedním českým a dvěma profesionálními ruskými průvodci, kteří jsou vybaveni vysílačkami a světlicemi na zahánění medvědů, kteří by se mohli ke skupině přiblížit.

Další info

POZOR!
Kvůli vyřízení víz je možné se přihlásit nejpozději 4 týdny před odjezdem. Veškeré podklady k vyřízení vám poskytne CK, poplatek za vyřízení (aktuálně cca 2.300 Kč) není zahrnutý v ceně zájezdu.

Fakultativní výlet vrtulníkem
Pro zájemce lze zajistit během posledního dne zájezdu (nebo den přidat) výlet vrtulníkem buď do Doliny gejzírů nebo na Kurilské jezero. Cena letu je přibližně 13.000 Kč (v roce 2018) na jednoho účastníka.

Počasí
Počasí bývá na Kamčatce vrtkavé. V podzimním období lze očekávat jak „babí léto“, tak i první sníh nebo občasný déšť.

Zavazadlo
Vzhledem k častým přesunům je vhodným zavazadlem turistický batoh.

Skupina
Tento zájezd je určen pro skupinu, díky které snadno splyneme. Maximální kapacita je 18 účastníků + 1 průvodce.

Očkování
Do Ruska se nevyžaduje zvláštní očkování, ale není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu.

Cestovní doklady
Pro cestu do Ruska potřebujete vízum a pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z Ruska. Tuto formální překážku se vám pokusíme co možná nejvíce zjednodušit. Přesto je vyřízení víz poměrně zdlouhavý byrokratický proces, kvůli kterému je možné se na zájezd přihlásit nejpozději 4 týdny před odjezdem. Náklady na vyřízení víz jsou aktuálně 2.300 Kč.

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu, případně v propozicích ještě před odletem.