Kanada

Za zážitky bez obav

Kanada

16 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

jednodenní túry za přírodními krásami Skalistých hor

Skalisté hory lze jen velmi těžko připodobnit k jiným světovým velehorám. Návštěvníka okouzlí ohromující kombinace ledovců, skalnatých štítů, typicky modrozelenkavých jezer, nespoutaných řek, obřích vodopádů a neprostupných pralesů. Během této komorní expedice budeme absolvovat treky v nejkrásnějších NP provincií Alberta a Britská Kolumbie, velice rychle zjistíme, že divočina zde není jen knižním pojmem a časem nás vůbec nepřekvapí blízká setkání s losem, jelenem a téměř jistě i se samotným medvědem. Výšlapy v horách pak budou střídat kratší návštěvy zajímavých míst po trase. Mezi parky budeme cestovat pronajatým minivanem a po celou dobu budeme využívat ubytování v hostelech.

  • Zájezd je možné prodloužit o návštěvu Yukonu a Aljašky.
  • Komorní záležitost. Garance malé skupiny.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od 29.000 Kč včetně tax
  • poplatky ETA (cca 7 CAD)

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Přílet do Calgary, zapůjčení auta a přivykání časovému posunu, přejezd do NP DINOSAUR s lehkým výletem na začátek. Návrat do Calgary.

3. - 4. den

Návštěva nejstaršího parku Kanady - NP BANNF. Prohlídka zajímavostí samotného města Banff a túry v jeho okolí - do sedla Cory Pass, jezero Minnewanka. Výlet do sousedního parku NP KOOTENAY - Vermillion Pass, Marble Canyon, jezírka Paint Pots.

5. - 7. den

Městečko Lake Louise, cestou louky Moose Meadows, výhled na Castle Mt., výšlap na Taylor Lake, příp. jiná túra. Výšlapy v okolí jezer Morraine Lake a Lake Louise, příp. za dobrého počasí výstup na Fairview Mt. (2.744 m). Celodenní výlet do NP YOHO - túra okolo Emerald Lake a v okolí vodopádu Takakkaw Fall, který je jeden z nejvyšších ve Skalistých horách.

8. - 9. den

Přejezd Skalistými horami po Icefield Parkway do blízkosti NP JASPER , cestou túra na Wilcox Pass, obdivovat se budeme ledovci Athabasca nebo vodopádům Athabasca. Celodenní výlet do oblasti nebesky modrého Maligne Lake, výlet lodí + túra v oblasti jezera.

10. den

Jeden z nejkrásnějších treků na světě BERG LAKE TRAIL, s výhledy na nejvyšší horu kanadských Rockies – monumentální MT. ROBSON (3.954 m).

11. - 12. den

Cesta do NP GLACIER do oblasti ledovce Illecillewaet a do NP REVELSTOKE, kde podnikneme túry.

13. - 15. den

Přejezd přes město Whistler, kdo podnikneme výšlap v oblasti PP Garibaldi. Nakonec přejedeme do Vancouveru, prohlídka Vancouveru s možností výletu na lodi za kosatkami.

16. den

Návrat a odlet do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme převážně v hostelech, či v zařízeních podobné úrovně a to ve vícelůžkových ložnicích, často se sdílenou koupelnou/sprchami a toaletami mimo pokoj. Pokoje mohou být vybaveny palandami. Bude se tedy jednat spíše o jednoduchá a účelová zařízení a nelze očekávat komfort hotelu. Čistota a kvalita služeb je však samozřejmostí. Lůžkoviny jsou vždy k dispozici, není proto zapotřebí spacák. Většina ubytovacích zařízení má společnou kuchyni nebo grilovací prostor vybavený nádobím.

Strava

Stravování není zahrnuto do ceny zájezdu. Stravu si proto zajišťuje každý účastník zájezdu individuálně. Lze se však domluvit na společných nákupech, společném vaření nebe grilování. V Kanadě seženeme prakticky všechny myslitelné potraviny a je proto zbytečné vozit si jídlo z domova.

Doprava

Nástupní místo: Calgary
Výstupní místo: Vancouver

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Doprava v Kanadě bude zajištěna pronajatým minivanem řízeným průvodcem zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 - 3 z 5 bodové škály. Zájezd je složen z výletů a jednodenních túr. Ty nejsou technicky náročné, nicméně se předpokládá, že těmto aktivitám holdujete a disponujete přiměřenou fyzickou kondicí. Nezbytné bude rovněž základní turistické vybavení, především kvalitní pohorky.

Další info

Cestovní doklady a vstup do země
Každý návštěvník musí imigračnímu úředníkovi předložit cestovní doklad (čeští občané musí předložit platný cestovní pas) s platností pokrývající celou dobu plánovaného pobytu na území Kanady a na vyzvání dále prokázat dostatek finančních prostředků, dobrý zdravotní stav a úmysl Kanadu včas opustit. Českým občanům se doporučuje cestovat na biometrický pas obsahující alespoň jednu prázdnou (nepopsanou) stránku. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na ambasádách navštívených zemí ověřte, zda nepotřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás. Rádi vám však pomůžeme s vyřízením všech potřebných formalit. V zájmu zvýšení bezpečnosti zavedla Kanada systém elektronického povolování cest „eTA Electronic Travel Authorization – eTA“. Žádost o povolení cesty je podávána prostřednictvím webových stránek Citizen and Immigration Canada. Vzhledem k tomu, že vyřízení elektronické žádosti o povolení eTA může trvat až 72 hodin, je vhodné žádost podat s dostatečným předstihem Čekejte na vyzvání CK a ETA si vyřiďte za poplatek cca 7 CAD.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Články