Kanárské ostrovy - Lanzarote cyklo

Za zážitky bez obav

Kanárské ostrovy - Lanzarote cyklo

8 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

cyklistika nebo MTB na ostrově ohňových hor

Patříte mezi teplomily, kterým je zima v našich zeměpisných šířkách dlouhá a hledáte cestičky, jak se i v chladnějším období trochu prohřát? Vězte, že Kanárské ostrovy jsou díky subtropickému klimatu ideální destinací pro zimní úniky do teplých krajin. Například v únoru a březnu je tady už příroda v plném květu a v listopadu není lepšího úkrytu před podzimní plískanicí. Vulkanické procesy na Lanzarote vymodelovaly unikátní exotickou krajinu posetou různobarevnými sopečnými kužely, palmovými háji i vzácnou endemickou vegetací. Pro svou výjimečnost získal ostrov statut biosférické rezervace UNESCO. Za týden bohatě stihnete prozkoumat všechny krásy tohoto nevelkého kousku souše i polenošit na úžasných plážích. Kolo je k tomu věru ideální prostředek. Vracet se na něm budete každý den do přímořské vesničky Los Cocoteros, kde budete mít víc než příjemnou základnu. Při úvodní celodenní vyjížďce vám průvodkyně ukáže celý ostrov a doporučí program na celý týden. Konkrétní náplň jednotlivých dnů pak bude čistě na vás. Pokud byste však s čímkoliv potřebovali poradit, pomoci nebo zajistit dopravu, průvodkyně je vám nablízku. 

Zájezd je letos pouze na bázi poptávky ve vlastním termínu (ať už individuálně v minimálním počtu 2, či ve skupině maximálně 8 osob).

Je také možné prodloužit si pobyt o další dny.

Cena zahrnuje

 • transfery z/na letiště
 • 7x ubytování ve 2 nebo 4 lůžkovém apartmánu (příplatek za jednolůžko viz. níže)
 • celodenní výlet s průvodcem
 • delegátské služby na telefonu v průběhu celého pobytu
 • zajištění kol (aktuální cena půjčovného za kolo bude klientovi oznámena v rámci poptávky) 
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku v ceně od cca 10.000 Kč včetně tax z Prahy nebo Vídně (příp.si můžete zajistit za levnější cenu letenky individuálně s nízkonákladovou leteckou společností - její cena závisí na sezóně, době nákupu apod.)
 • přepravu kola - můžete se sami rozhodnout, jestli si za příplatek cca 70 - 120 EUR dle sazebníku letecké společnosti kolo dovezete vlastní nebo si jej za srovnatelnou částku půjčíte na místě

Videa

Program zájezdu

1. den - Přílet na Lanzarote, setkání s naší česky hovořící průvodkyní trvale žijící na LANZAROTE, transfer na ubytování a úvodní setkání.
2. - 7. den - Dostanete doporučení na trasy, spoustu užitečných informací a uděláte si vlastní představu o programu následujících dní. Od průvodkyně se dozvíte o historii i přírodních zajímavostech, a sami už pak okouknete terén a cesty, vzdálenosti, hospůdky i opuštěné plážičky. Pak už budete vyrážet na individuální vyjížďky po ostrově inspirované tipy naší průvodkyně či dle vlastních představ.
8. den - Závěrečné koupání a rozloučení s ostrovním rájem, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Návrh programu pro individuální vyjížďky:

 • Vulkány v národním parku Timanfaya a oblast fotogenických vinic La Gería. Můžete se podívat i na dno kráteru Volcán del Cuervo.
 • Jedinečné scenérie černočerných pláží a smaragdové jezírko v zálivu kráteru El Golfo a solisek Salinas del Janubio. Při vyjížďce do městečka Femes se trochu zapotíte, ale o to víc vám bude chutnat v hospůdce na vrchu kopce. Za návštěvu stojí též malebné městečko Yaiza.
 • Údolí tisíců palem a městečko Haría, kde si budete připadat jako v pouštní oáze. Stoupání na Mirador del Rio bude odměněno jedním z nejhezčích výhledů na celých Kanárských ostrovech a parádním sjezdem se dostanete k plážím u vsi Arrieta.
 • Středověké město Teguise, ve kterém se zastavil čas. Divoká pláž Famara je mekkou místních surfařů, ale také idealním místem pro osvěžení ve vlnách oceánu či ochutnání vyhlášených rybích specialit v blízké rybářské vesničce.
 • Umělecká díla geniálního architekta, malíře a sochaře Césara Manriqua.
 • Plavbu malým trajektem na divoký polopouštní ostrov Isla Graciosa s písečnými přesypy, sukulentní vegetací a nádhernými liduprázdnými plážemi.


Ubytování

Na celou dobu pobytu (7 nocí) se ubytujeme v příjemném apartmánu. Jedná se buď o 4 lůžkový apartmán nebo 2 lůžkové studio s vlastním sociálním zařízením, sprchami a kuchyňkou. Je možnost i jednolůžkového pokoje za příplatek 6020 Kč/pobyt.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii. Na apartmánech je k dispozici kuchyňka, kde si můžete uvařit. Doporučujeme však ochutnat i výborné speciality místní kuchyně. Primo v Los Cocoteros je lidová hospoda, kde se dá dobře a levně najíst. Samozřejmě si můžete přivézt i vlastní jídlo, ale určitě se sami nakonec přesvědčíte, že právě zkoumání místní kuchyně se pro vás stane příjemným kulinářským zážitkem. Možnost doobjednání snídaní (5 EUR) a večeří (15 EUR) na místě.

Doprava

Nástupní místo: Lanzarote

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Přeprava kol letadlem
Kolo musí být zabaleno samostatně. Hmotnost kola je omezena na max. 32 kg. Nejvhodnějším přepravním obalem je originál kartónová krabice - tu seženete nejlépe přímo v cykloobchodech. Další možností je speciální brašna pro přepravu kol. Příplatek za přepravu kola činí cca 3.000 Kč (není zahrnutý v ceně zájezdu ani v orientační ceně letenek).

Doprava po ostrově
V ceně zájezdu jsou trasfery z a na letiště první a poslední den zájezdu. Ty budou realizovány vozem průvodkyně. Ostatní dny zájezdu není společná doprava zajištěna, avšak přivezená či zapůjčená kola vám poslouží jako výborný dopravní prostředek.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu je volitelná, průvodkyně doporučí trasy a program zájezdu je pak již čistě na vás. 

Další info

Průvodce
Během prvního celodenního výletu se vám bude věnovat česky hovořící průvodkyně, která bude nadále po zbytek zájezdu dostupná na telefonu v případě potřeby.

Zapůjčení kola na místě
Za poplatek 100-200 EUR, dle zapůjčeného kola. Můžete si vybrat z několika typů kol, dle vašich požadavků.

Doporučený typ kola
Lanzarote nabízí hustou síť terénních a jeepových stezek pro objevování odlehlých zákoutí a romantických plážiček, kam se jednoznačně hodí horské kolo. Pro příznivce silniční cyklistiky je k dispozici také příjemně košatá silniční síť.

Cestovní doklady
Pro cestu na Kanárské ostrovy nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Elektrokolo
Na tento zájezd není možné si vzít elektrokolo. Během letecké přepravy je bohužel zakázáno přepravovat baterie, které jsou nezbytnou součástí kola. Pokud budete mít zájem je možné elektrokolo zapůjčit na místě.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

15. 11. - 22. 11. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

1. 11. - 8. 11. 2024 Chci to vidět
Kolem Rujány na kole

Kolem Rujány na kole

23. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Sicílií na kole

Sicílií na kole

6. 9. - 18. 9. 2024 Chci to vidět
Taiwan na kole

Taiwan na kole

19. 10. - 4. 11. 2024 Chci to vidět