Kanárské ostrovy - Lanzarote cyklo

Kanárské ostrovy - Lanzarote cyklo

8 dní / 9 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

19. 10. - 26. 10. 2021
č. zájezdu: 221453-02
cena 9 800 Kč

cyklistika nebo MTB na ostrově ohňových hor

Patříte mezi teplomily, kterým je zima v našich zeměpisných šířkách dlouhá a hledáte cestičky, jak se i v chladnějším období trochu prohřát? Vězte, že Kanárské ostrovy jsou díky subtropickému klimatu ideální destinací pro zimní úniky do teplých krajin. V únoru a březnu je tady už příroda v plném květu a v listopadu není lepšího úkrytu před podzimní plískanicí. Vulkanické procesy zde vymodelovaly unikátní exotickou krajinu posetou různobarevnými sopečnými kužely, palmovými háji i vzácnou endemickou vegetací. Pro svou výjimečnost získal ostrov statut biosférické rezervace UNESCO. Za týden bohatě stihnete prozkoumat všechny krásy tohoto nevelkého kousku souše i polenošit na úžasných plážích. Kolo je k tomu věru ideální prostředek. Naším výchozím bodem budou příjemné apartmány, kde budeme po celou dobu ubytovaní. Při úvodní celodenní vyjížďce vám průvodkyně ukáže celý ostrov a doporučí program na celý týden. Konkrétní náplň jednotlivých dnů pak bude čistě na vás. Pokud byste však s čímkoliv potřebovali poradit, pomoci nebo zajistit dopravu, průvodkyně je vám nablízku. 

Zájezd je možné prodloužit o další týden či využít individuálních termínů po celý rok.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 9.800 Kč včetně tax z Prahy nebo Vídně (příp. individuálně si můžete letenky zakoupit v ceně od 3.500 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou společností)
  • přepravu kola - můžete se sami rozhodnout, jestli si za příplatek cca 70 - 120 EUR dle sazebníku letecké společnosti kolo dovezete vlastní nebo si jej za srovnatelnou částku půjčíte na místě
  • pojištění pro případ Covid-19 (doporučujeme připojistit)

Program zájezdu

1. den - Přílet na Lanzarote, setkání s naší česky hovořící průvodkyní trvale žijící na LANZAROTE, transfer na ubytování a úvodní setkání.
2. den - Celodenní výlet autem s průvodkyní po celém ostrově. Dozvíte se o historii i přírodních zajímavostech, okouknete terén a cesty, vzdálenosti, hospůdky i opuštěné plážičky. Dostanete doporučení na trasy, spoustu užitečných informací a uděláte si vlastní představu o programu následujících dní.
3.–7. den - Individuální vyjížďky po ostrově inspirované tipy naší průvodkyně či dle vlastních představ.
8. den - Závěrečné koupání a rozloučení s ostrovním rájem, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Návrh programu pro individuální vyjížďky:

  • Vulkány v národním parku Timanfaya a oblast fotogenických vinic La Gería. Můžete se podívat i na dno kráteru Volcán del Cuervo.
  • Jedinečné scenérie černočerných pláží a smaragdové jezírko v zálivu kráteru El Golfo a solisek Salinas del Janubio. Při vyjížďce do městečka Femes se trochu zapotíte, ale o to víc vám bude chutnat v hospůdce na vrchu kopce. Za návštěvu stojí též malebné městečko Yaiza.
  • Údolí tisíců palem a městečko Haría, kde si budete připadat jako v pouštní oáze. Stoupání na Mirador del Rio bude odměněno jedním z nejhezčích výhledů na celých Kanárských ostrovech a parádním sjezdem se dostanete k plážím u vsi Arrieta.
  • Středověké město Teguise, ve kterém se zastavil čas. Divoká pláž Famara je mekkou místních surfařů, ale také idealním místem pro osvěžení ve vlnách oceánu či ochutnání vyhlášených rybích specialit v blízké rybářské vesničce.
  • Umělecká díla geniálního architekta, malíře a sochaře Césara Manriqua.
  • Plavbu malým trajektem na divoký polopouštní ostrov Isla Graciosa s písečnými přesypy, sukulentní vegetací a nádhernými liduprázdnými plážemi.


Ubytování

Na celou dobu pobytu (7 nocí) se ubytujeme v příjemném apartmánu. Jedná se buď o 4 lůžkový apartmán nebo 2 lůžkové studio s vlastním sociálním zařízením, sprchami a kuchyňkou.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii. Na apartmánech je k dispozici kuchyňka, kde si můžete uvařit. Několikrát v týdnu budete mít možnost si nakoupit ve městečku. Doporučujeme však ochutnat i výborné speciality místní kuchyně. Samozřejmě si můžete přivézt i vlastní jídlo, ale určitě se sami nakonec přesvědčíte, že právě zkoumání místní kuchyně se pro vás stane příjemným kulinářským zážitkem.

Doprava

Nástupní místo: Lanzarote

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Přeprava kol letadlem
Kolo musí být zabaleno samostatně. Hmotnost kola je omezena na max. 32 kg. Nejvhodnějším přepravním obalem je originál kartónová krabice - tu seženete nejlépe přímo v cykloobchodech. Další možností je speciální brašna pro přepravu kol. Příplatek za přepravu kola činí cca 3.000 Kč (není zahrnutý v ceně zájezdu ani v orientační ceně letenek).

Doprava po ostrově
V ceně zájezdu jsou trasfery z a na letiště první a poslední den zájezdu. Ty budou realizovány vozem průvodkyně. Ostatní dny zájezdu není společná doprava zajištěna, avšak přivezená či zapůjčená kola vám poslouží jako výborný dopravní prostředek.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu je volitelná, průvodkyně doporučí trasy a program zájezdu je pak již čistě na vás. 

Další info

Průvodce
Během prvního celodenního výletu se vám bude věnovat česky hovořící průvodkyně, která bude nadále po zbytek zájezdu dostupná na telefonu v případě potřeby.

Zapůjčení kola na místě
Za příplatek 70 - 120 EUR/týden (srovnatelné s přepravou vlastního kola) si můžete vybrat z několika typů kol - celoodpružené či hardtrail, dle vašich požadavků.

Doporučený typ kola
Lanzarote nabízí hustou síť terénních a jeepových stezek pro objevování odlehlých zákoutí a romantických plážiček, kam se jednoznačně hodí horské kolo. Pro příznivce silniční cyklistiky je k dispozici také příjemně košatá silniční síť.

Cestovní doklady
Pro cestu na Kanárské ostrovy nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Elektrokolo
Na tento zájezd není možné si vzít elektrokolo. Během letecké přepravy je bohužel zakázáno přepravovat baterie, které jsou nezbytnou součástí kola. Pokud budete mít zájem je možné elektrokolo zapůjčit na místě.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

26. 10. - 2. 11. 2021 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

29. 10. - 8. 11. 2021 Chci to vidět
Taiwan na kole

Taiwan na kole

16. 3. - 1. 4. 2022 Chci to vidět