Koruna Walliských Alp

Za zážitky bez obav

Koruna Walliských Alp

8 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

ambiciózní hřebenovka přes 10 čtyřtisícovek

V letošní sezóně zájezd Koruna Walliských Alp uskutečníme pouze formou poptávky (na individuální dopravu) v termínu, o který bude mít klient zájem, v korelaci s vůdcem a jeho časovými možnostmi. Minimální počet a současně maximální počet zájemců jsou 2 osoby.

Vybroušená horská výzva slibující poctivý horský zážitek s hlavou v oblacích. Korunu Walliských Alp tvoří série čtyřtisícovek, zasazených impozantně v masivu Monte Rosy a tvoří tak ambiciózní hřebenovku přes 10 čtyřtisícových vrcholů. Zpestření pro sběratele je kvarteto 4 čtyřtisícovek za jeden den nebo nocleh na nejvýše položené horské chatě Světa. Jedná se o exkluzivní akci pro skupinky 2 klientů vedené horským vůdcem s licencí UIAGM, nejvyšší kvalifikací pro vedení lidí v horách. Veškeré ubytování na horských chatách i lanovky jsou zahrnuté v ceně zájezdu. V uvedeném termínu je možné využít dopravu busem se zájezdem do Walliských Alp, případně domluvit individuální termín s vlastní dopravou (za zvýhodněnou cenu). Akce je určena pro fajnšmekry s velmi dobrou fyzickou kondicí a zkušenostmi v ledovcovém i skalním terénu. Ty můžete získat například v našem Ledovcovém kurzu

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • stravování na chatách (volitelně ve vlastní režii)

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

V neděli v 15:00 odjezd z Brna do Prahy, Plzně a cesta přes Německo do Švýcarska. Probudíme se u největšího alpského ledovce Aletschgletscher a přiblížíme se lanovkou k hoře Eggishorn (2.907 m), z níž jsou nádherné výhledy nejen na ledovec, ale i na velikány Bernských a Walliských Alp. Ze stanice lanovky Fiescheralp (2.212 m) vyrazíme po unikátní cestě Aletsch Panoramaweg, která je zařazena pod ochranu UNESCO. Ledovec budeme mít na dosah, můžeme také vystoupat na vrcholek Eggishornu. Túru nám zpestří unikátní cca 1 km dlouhý tunel pro turisty ( ↔ cca 7 hod., ↔ 16 km, ↕ 850 m). Nocleh v kempu (volitelně v penzionu za příplatek).

3. den

Velmi brzy ráno přejedeme švýcarským vláčkem z Tsche do Zermattu a lanovkou (v ceně zájezdu, 72 CHF) se vyvezeme na vrchol Klein Matterhorn (3.883 m), který nabídne první porci výhledů na impozantní Walliské Alpy. Zde už nasadíme výstroj a vyrazíme pro první čtyřtisícový skalp – dvojitý vrchol Breithorn West (4.164 m) a Central (4.159 m). Po úvodní porci výškových metrů sestoupíme na nocleh na chatu Guide val de Ayas.

4. den

Hřebenovka dále pokračuje výstupy na čtyřtisícová dvojčata - Castor (4.226 m) a Pollux (4.091 m) a přes sedýlko Felikjoch sestoupíme na chatu Rifugio Quintino Sella (3.585 m).

5. den

Překonáme sedlo Passo del Naso (4.150 m), čímž traverzujeme hřeben Liskammu a na noc se uchýlíme na Rifugio Gnifetti (3.647 m).

6. den

Vrcholové kvarteto pro sběratele vrcholů – Piramide Vincent (4.215 m), Corno Nero (4.322 m), Ludwigshöhe (4.344 m) a Parrotspitze (4.443 m). Odměnou bude nocleh jako v oblacích, na nejvýše položené horské chatě Světa – Rifugio Margherita (4.554 m).

7.-8. den

Posledním vrcholem v řadě bude Zumsteinspitze (4.563 m) a poté již začneme sestupovat, přes Neue Monte Rosa Hütte (2.795 m) zpět do zelených alpských luk na stanici Gornegrat, odkud se zubačkou (v ceně zájezdu, 40 CHF) svezeme zpátky do Zermattu. Večer pak nasedneme do busu a vyrazíme na cestu k domovu, kam se vrátíme v ranních hodinách.

Ubytování

Po dobu pobytu v horách nalezneme vždy útočiště na švýcarských horských chatách. Veškeré ubytování je u nás vždy v ceně zájezdu. Na všech chatách je také možnost stravování (za příplatek). Na začátku zájezdu přenocujeme 1x v kempu (je možné zařídit i nocleh v penzionu za příplatek).

Strava

Na všech chatách je možné zajistit polopenzi, kterou lze zajistit předem a zaplatit jednoduše na místě. Cena polopenzí je cca 4000,- Kč za osobu/pobyt. Prosím zvolte tuto možnost v objednávkovém formuláři. 

Doprava

Na zájezd se můžete svézt buď zájezdovým autobusem (v ceně zájezdu) nebo využít vlastní dopravy (se slevou 500 Kč). V případě vlastní dopravy se celková délka zájezdu zkrátí na 5 dnů a s horským vůdcem se setkáte i rozloučíte v městečku Täsch.
Pozor: nástupní místo z Olomouce pouze v srpnovém termínu 

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost odpovídá stupni č. 5 z 5 bodové škály. Akce je určena pro fajnšmekry s velmi dobrou fyzickou kondicí a zkušenostmi v ledovcovém i skalním terénu. Výstup je určen pro skupinku 2 klientů pod vedením horského vůdce UIAGM, nejvyšší kvalifikace pro vedení lidí v horách. Podrobnosti k délce jednotlivých túr najdete vždy v závorce u programu jednotlivých dní.

Další info

Jiný termín
Akci je možné uspořádat i v jiném termínu po konzultaci časových možností s horským vůdcem. V takovém případě bude začátek i konec zájezdu v Täschi a akce se zkrátí na 5 dnů (se slevou 500 Kč oproti autobusové variantě zájezdu).

Skupina
Akce je určena pro individuální skupinky maximálně 2 klientů vedených jedním horských vůdcem. Po předchozí konzultaci časových možností vůdce je možné domluvit individuální termíny dle Vašeho přání (s vlastní dopravou).

Vybavení
Na ledovcovou túru potřebujete sedací úvazek, horolezeckou přilbu, mačky, cepín, sadu smyček a prusíků, karabiny HMS. Základní vybavení si můžete zapůjčit z kudrnovské půjčovny.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

27. 7. - 9. 8. 2024 Chci to vidět