Korutany na silničních kolech

Korutany na silničních kolech

5 dní / 9 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

8. 9. - 12. 9. 2021
č. zájezdu: 221498C-01
cena 9 600 Kč

KRÁLOVSKÉ POJEŽDĚNÍ KRAJEM KŘIŠŤÁLOVÝCH JEZER S KOMFORTNÍM ZÁZEMÍM A VÝBORNOU RAKOUSKOU POLOPENZÍ

Jindřich Korutanský ke schopným českým králům zrovna nepatřil a kdyby měl ve své době k dispozici spolehlivou silničku a kvalitní cesty, nejspíš by frustraci ze svého neúspěšného panování ventiloval právě jízdou kolem některého z korutanských vodních klenotů. My však silničky mít budeme a zajezdíme si vpravdě královsky. Do karet nám bude hrát velice příjemné jižanské klima, mnohotvárná alpská krajina plná jezer s lákavě teplou a průzračně čistou vodou, kterou se v nouzi můžeme klidně i napojit, a samozřejmě bezchybný rakouský asfalt, který proložíme asfaltem slovinským a italským – neméně kvalitním. Královská fleš, zdá se! A téměř královských kvalit bude dosahovat i naše ubytování korunované úžasnou polopenzí, která po naplánovaných etapách potěší a dodá uježděnému tělu vše potřebné. Základnou pro výlety bude prázdninová vesnička na břehu jezera Ossiacher see s upravenou travnatou pláží, přímým vstupem do jezera a skvělým rekreačně sportovním zázemím. Saunu, bazén či fitness centrum budeme mí k dispozici zdarma. Zdarma si také můžete zapůjčit i populární paddleboardy nebo seakayaky. Ubytováni budeme ve dvoulůžkových apartmánech či pokojích. Za příplatek je možné zajistit ubytování v jednolůžkovém pokoji. Navržené trasy lze podle potřeb zkrátit nebo si udělat vlastní individuální plán. Na místo můžete dorazit vlastními vozy nebo za příplatek využít dopravu kudrnovskou.

"Drei Länder Tour“ - za jeden den dáme Rakousko, Itálii a Slovinsko.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu, která je možná za příplatek 1.400 Kč/os.
  • příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.500 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami a nechcete sdílet pokoj s jiným účastníkem, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky)

Program zájezdu

1. den

Ráno vyrazíme z Brna do rakouského Alt Ossiachu do prázdninové vesničky ležící na břehu třetího největšího jezera v Korutanech – Ossiacher see. Ubytujeme se a rekreačně si vyjedeme do nedalekého městečka Feldkirchen in Kärnten ( ↔ cca 60 km ).

2. den

"Drei Länder Tour“ - auty či mikrobusem se malinko přiblížíme k Arnoldsteinu (a nebo na kolech vyrazíme přímo z Ossiachu), abychom si během jediného dne zařádili na silnicích tří států – Rakouska, Itálie a Slovinska. Pojedeme do Tarvisia, pokračovat budeme k Predilskému průsmyku a dále pak do triglavského národního parku. Pořítíme se podél mléčně modré a kudrnovským vodákům velmi dobře známé řeky Soči, vystoupáme do sedla Vršič (1.611 m) a spadneme do Kranjské Gory. Přes Wurzenpass to vezmeme zpět do Korutan, abychom se ještě večer stihli zničit v „naší“ sauně (↔ 106 km, ↑ 3.162 m ↓ 3.162 m)

3. den

5 Seen Rundfahrt – Korutany jsou přezdívané jako země tisíce jezer. My si z nich po včerejší náročné etapě vybereme pouhých pět - Wörthersee, naše Ossiacher See, Afritzer See, Feldsee und Millstätter See a kolem nich si dáme „okroužek“ . Každé z jezer má své vlastní kouzlo a kromě jezer obhlédneme i některé korutanské památky – renesanční hrad Porcia ve Spitallu nebo zámek Wernberg. (↔ 138 km, ↑ 1737 ↓ 1737)

4. den

Villacher Alpenstrasse nebo Zolfeld Tour - z Ossiachu přejedeme k Wörther See, které známe z předešlého dne. Přes Rosegg dojedeme k Faaker See. Z Warm Villachu našlapeme 1.300 výškových metrů a ocitneme se na alpské silnici, která nás provede přírodním parkem Dobratsch s mnoha view pointy. Zážitkový sjezd na závěr. Nebo vyrazíme do srdce Karantánie, jak se v časech dávných oblast patřící alpským Slovanům nazývala. Užijeme si kola, ale můžeme také přibrzdit u významných historických míst - u Magdalensbergu s římskými vykopávkami, hradu Hochosterwitz, který se tyčí na strmé dolomitové skále, v poutním místě Maria Saal nebo u Kärntner Herzogstuhl – kamenného stolu korutanských vévodů. (↔ 90 km, ↑ 1599 m ↓ 1598) (↔ 114 km, ↑ 1143 m ↓ 1153 m) Závěrečná koupačka v našem jezeře, sauna, paddleboardy, das Bier oder Radler ...

5. den

Před odjezdem do ČR ještě můžeme navštívit Minimundus – svět v malém. Využijete-li dopravu mikrobusem, předpokládaný příjezd do Brna je kolem 19:00 hod.

Ubytování

Nocovat budeme 4 noci v prázdninové vesničce na břehu Ossicher See. K dispozici budeme mít dvoulůžkové pokoje nebo dvoulůžkové apartmány s možností přistýlek. Pokoje jsou vybaveny lůžkovinami, kuchyňským koutem s varnými plotýnkami, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, lednicí, kávovarem, TV, WC, sprchou a většinou také balkónem. V ceně pobytu je také volný vstup do bazénu, sauny a fitness centra. Areál nabízí široké sportovní vyžití. K dispozici je volejbalové hřiště, ping-pongové stoly, tenisové kurty, půjčovna loděk, šlapadel, paddleboardů ... Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.500 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami a nechcete sdílet pokoj s jiným účastníkem, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky).

Strava

Během zájezdu je zajištěná chutná a bohatá rakouská polopenze, která uspokojí i ty největší jedlíky. Polopenze začíná 1. den zájezdu večeří a končí 5. den zájezdu snídaní. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Vlastní: individuální příjezd vlastním autem na místo ubytování bude možný nejdříve ve 14. hod. Vzdálenost z Brna do Ossiachu je asi 550 km. Počítejte, že vám cesta zabere přibližně 6 hodin. Parkování na místě je po celou dobu zdarma.

Mikrobusy:
dopravu našim mikrobusem z Brna včetně přepravy kol pro vás zajistíme za 1.400 Kč/osobu. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem. Více k přepravě kol vám sdělíme v podrobných pokynech k zájezdu.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Před zájezdem obdržíte GPS trasy jednotlivých dní. Od průvodce pak dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Etapy je možné libovolně zkracovat či prodlužovat. 

Zájezd odpovídá náročností č. 3 až 5 z 5 bodové škály.

Další info

Doporučené kolo: silniční
Povrch: 100% asfalt

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Korutanská gastro jízda

Tomáš "Ochma" Procházka

zastavujeme ve městečku Steindorf, které se nachází na břehu třetího největšího korutanského jezera - Ossiacher See. Vyježdění, vy...

více

Podobné zájezdy

Bormio

Bormio

31. 8. - 5. 9. 2021 Chci to vidět
Lago di Garda

Lago di Garda

23. 9. - 28. 9. 2021 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy na silničních kolech

Švýcarsko - Bernské Alpy na silničních kolech

9. 8. - 15. 8. 2021 Chci to vidět
Tour de Omán

Tour de Omán

13. 1. - 23. 1. 2022 Chci to vidět
Zell am See na silničních kolech

Zell am See na silničních kolech

10. 8. - 15. 8. 2021 Chci to vidět