Korutany na silničních kolech

Za zážitky bez obav

Korutany na silničních kolech

5 dní / 9 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

KRÁLOVSKÉ POJEŽDĚNÍ KRAJEM KŘIŠŤÁLOVÝCH JEZER S KOMFORTNÍM ZÁZEMÍM A VÝBORNOU RAKOUSKOU POLOPENZÍ

Jindřich Korutanský ke schopným českým králům zrovna nepatřil a kdyby měl ve své době k dispozici spolehlivou silničku a kvalitní cesty, nejspíš by frustraci ze svého neúspěšného panování ventiloval právě jízdou kolem některého z korutanských vodních klenotů. My však silničky mít budeme a zajezdíme si vpravdě královsky. Do karet nám bude hrát velice příjemné jižanské klima, mnohotvárná alpská krajina plná jezer s lákavě teplou a průzračně čistou vodou, kterou se v nouzi můžeme klidně i napojit, a samozřejmě bezchybný rakouský asfalt, který proložíme asfaltem slovinským a italským – neméně kvalitním. Královská fleš, zdá se! A téměř královských kvalit bude dosahovat i naše ubytování korunované úžasnou polopenzí, která po naplánovaných etapách potěší a dodá uježděnému tělu vše potřebné. Základnou pro výlety bude prázdninová vesnička na břehu jezera Ossiacher see s upravenou travnatou pláží, přímým vstupem do jezera a skvělým rekreačně sportovním zázemím. Saunu, bazén či fitness centrum budeme mí k dispozici zdarma. Zdarma si také můžete zapůjčit i populární paddleboardy nebo seakayaky. Ubytováni budeme ve dvoulůžkových apartmánech či pokojích. Za příplatek je možné zajistit ubytování v jednolůžkovém pokoji. Navržené trasy lze podle potřeb zkrátit nebo si udělat vlastní individuální plán. Na místo můžete dorazit vlastními vozy nebo za příplatek využít dopravu kudrnovskou. 

Na tomto zájezdu budete využívat služeb delegáta, kterým bude průvodce zájezdu s jednodušším cyklistickým programem: Korutany - rodinná cykloturistika nebo Korutany. Delegát se nebude "silničářského" programu účastnit - bude sloužit pouze jako konzultant. Jeho pokyny společně s připraveným itinerářem vám zaručí hladké absolvovaní nastíněného programu. Zajištění základních služeb jakými je ubytování, stravování i případného doprovodného a doplňkového programu je samozřejmostí.

"Drei Länder Tour“ - za jeden den dáme Rakousko, Itálii a Slovinsko.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu, která je možná za příplatek 1.500 Kč/os.
  • příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.700 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami a nechcete sdílet pokoj s jiným účastníkem, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky)

Videa

Program zájezdu

1. den

Ráno vyrazíme z Brna do rakouského Alt Ossiachu do prázdninové vesničky ležící na břehu třetího největšího jezera v Korutanech – Ossiacher see. Ubytujeme se a rekreačně si vyjedeme do nedalekého městečka Feldkirchen in Kärnten ( ↔ cca 60 km ).

2. den

"Drei Länder Tour“ - auty se malinko přiblížíme k Arnoldsteinu (a nebo na kolech vyrazíme přímo z Ossiachu), abychom si během jediného dne zařádili na silnicích tří států – Rakouska, Itálie a Slovinska. Pojedeme do Tarvisia, pokračovat budeme k Predilskému průsmyku a dále pak do triglavského národního parku. Pořítíme se podél mléčně modré a kudrnovským vodákům velmi dobře známé řeky Soči, vystoupáme do sedla Vršič (1.611 m) a spadneme do Kranjské Gory. Přes Wurzenpass to vezmeme zpět do Korutan, abychom se ještě večer stihli zničit v „naší“ sauně (↔ 106 km, ↑ 3.162 m ↓ 3.162 m)

3. den

5 Seen Rundfahrt – Korutany jsou přezdívané jako země tisíce jezer. My si z nich po včerejší náročné etapě vybereme pouhých pět - Wörthersee, naše Ossiacher See, Afritzer See, Feldsee und Millstätter See a kolem nich si dáme „okroužek“ . Každé z jezer má své vlastní kouzlo a kromě jezer obhlédneme i některé korutanské památky – renesanční hrad Porcia ve Spitallu nebo zámek Wernberg. (↔ 138 km, ↑ 1737 ↓ 1737)

4. den

Villacher Alpenstrasse nebo Zolfeld Tour - z Ossiachu přejedeme k Wörther See, které známe z předešlého dne. Přes Rosegg dojedeme k Faaker See. Z Warm Villachu našlapeme 1.300 výškových metrů a ocitneme se na alpské silnici, která nás provede přírodním parkem Dobratsch s mnoha view pointy. Zážitkový sjezd na závěr. Nebo vyrazíme do srdce Karantánie, jak se v časech dávných oblast patřící alpským Slovanům nazývala. Užijeme si kola, ale můžeme také přibrzdit u významných historických míst - u Magdalensbergu s římskými vykopávkami, hradu Hochosterwitz, který se tyčí na strmé dolomitové skále, v poutním místě Maria Saal nebo u Kärntner Herzogstuhl – kamenného stolu korutanských vévodů. (↔ 90 km, ↑ 1599 m ↓ 1598) (↔ 114 km, ↑ 1143 m ↓ 1153 m) Závěrečná koupačka v našem jezeře, sauna, paddleboardy, das Bier oder Radler ...

5. den

Před odjezdem do ČR ještě můžeme navštívit Minimundus – svět v malém. Využijete-li dopravu mikrobusem, předpokládaný příjezd do Brna je kolem 19:00 hod.

Ubytování

Nocovat budeme 4 noci v prázdninové vesničce na břehu Ossicher See. K dispozici budeme mít dvoulůžkové pokoje nebo dvoulůžkové apartmány s možností přistýlek. Pokoje jsou vybaveny lůžkovinami, kuchyňským koutem s varnými plotýnkami, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, lednicí, kávovarem, TV, WC, sprchou a většinou také balkónem. V ceně pobytu je také volný vstup do bazénu, sauny a fitness centra. Areál nabízí široké sportovní vyžití. K dispozici je volejbalové hřiště, ping-pongové stoly, tenisové kurty, půjčovna loděk, šlapadel, paddleboardů ... Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.700 Kč/os./pobyt (pokud cestujete sami a nechcete sdílet pokoj s jiným účastníkem, pak s tímto příplatkem počítejte automaticky).

Strava

Během zájezdu je zajištěná chutná a bohatá rakouská polopenze, která uspokojí i ty největší jedlíky. Polopenze začíná 1. den zájezdu večeří a končí 5. den zájezdu snídaní. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Vlastní: individuální příjezd vlastním autem na místo ubytování bude možný nejdříve ve 14. hod. Vzdálenost z Brna do Ossiachu je asi 550 km. Počítejte, že vám cesta zabere přibližně 6 hodin. Parkování na místě je po celou dobu zdarma.

Mikrobusy:
dopravu našim mikrobusem z Brna včetně přepravy kol pro vás zajistíme za 1.500 Kč/osobu. Minimální počet zájemců pro realizaci je 6. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem. Více k přepravě kol vám sdělíme v podrobných pokynech k zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Před zájezdem obdržíte GPS trasy jednotlivých dní. Na tomto zájezdu budete využívat služeb delegáta, kterým bude průvodce zájezdu s jednodušším cyklistickým programem. Delegát se nebude "silničářského" programu účastnit - bude sloužit pouze jako konzultant. Jeho pokyny společně s připraveným itinerářem vám zaručí hladké absolvovaní nastíněného programu. Zajištění základních služeb jakými je ubytování, stravování i případného doprovodného a doplňkového programu je samozřejmostí.

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Etapy je možné libovolně zkracovat či prodlužovat. 

Zájezd odpovídá náročností č. 3 až 5 z 5 bodové škály.

Další info

Doporučené kolo: silniční
Povrch: 100% asfalt

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Korutanská gastro jízda

Tomáš "Ochma" Procházka

zastavujeme ve městečku Steindorf, které se nachází na břehu třetího největšího korutanského jezera - Ossiacher See. Vyježdění, vy...

více

Podobné zájezdy

Tour de Omán

Tour de Omán

1. 2. - 11. 2. 2024 Chci to vidět