Kostarika a Panamský průplav

Kostarika a Panamský průplav

19 dní / 46 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

22. 2. - 11. 3. 2020
č. zájezdu: 220354-01
cena 46 400 Kč

Velký okruh za tropickými poklady střední Ameriky

Kostarika, tropickými pralesy pokryté „Švýcarsko Střední Ameriky“, nabízí milovníku přírody vše, po čem touží. Procházky džunglí s pozorováním divokých zvířat. Výstupy na sopky i lenošení na plážích u teplých moří. Vzrušení při sjíždění divokých řek nebo „letu“ na ocelovém laně nad pralesem. Osvěžení v tůních pod vodopády i relax v termálech.

Zdejší nedotčenou přírodu můžeme zblízka prozkoumat např. v mlžném horském lese rezervace Santa Elena. Se zájemci se projdeme po můstcích zavěšených v korunách stromů nebo prosvištíme nad pralesem na ocelovém laně. V NP Manuel Antonio budeme pozorovat opičky malpy kapucínské, na poloostrově Osa si užijeme skvělého koupání a procházek po pacifických plážích. S místním průvodcem můžeme stopovat tapíry během volitelného výletu do NP Corcovado. Pokud to nebude kvůli zvýšené aktivitě sopky zakázáno, nevynecháme ani vyhlídku na bublající jezero v kráteru sopky Poás. V hlavním městě San José si prohlédneme kostarickou chloubu, Národní divadlo. Zájemci si také mohou vyzkoušet rafting na tropické řece Pacuare. Na závěr si užijeme afrokaribského reggae, výborného jídla a úžasného koupání na bělostných plážích Karibiku.

V této kompletní variantě zamíříme až do Panama City, kde se v lesku moderních mrakodrapů odráží prvky tradiční koloniální architektury jedné z nejkrásnější metropolí Střední Ameriky. Nejzazší místo naší cesty – Panamský průplav uchvátí důmyslným systémem zdymadel i tragickou historií jedné z nejvíce fascinujících staveb lidských dějin. Na zdymadlech Miraflores budeme sledovat lodě mířící z Pacifiku do Atlantiku a trasu průplavu si pak zblízka prohlédneme z vlaku spojujícího Panama City s pobřežím Karibského moře.

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou pozemní dopravu po Kostarice a Panamě
  • 18× ubytování v hotýlcích
  • průvodce
  • vstupy do NP a přírodních rezervací v rámci programu (cca 75 USD)
  • zapůjčení kola
  • jízdenku na vlak podél Panamského průplavu z Panamy City do Colónu (a cestu zpět autobusem)
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 23.000 Kč včetně tax)
  • vstupy do památek a muzeí, do soukromých rezervací, zahrad apod., fakultativní výlety a volitelné aktivity

Program zájezdu

1. - 2. den

Přílet do San José. Kávovými plantážemi Valle Central vyjedeme do NP POÁS. Výhledy na bublající a dýmající kráter vulkánu Poás, procházka trpasličím horským lesem k laguně Botos. Přejezd do Fortuny de San Carlos ležící pod dokonalým kuželem aktivní sopky Arenal.

3. - 4. den

Užijeme si atraktivity v okolí Fortuny - koupání pod stejnojmenným vodopádem, případně i pěší túru bujnou tropickou vegetací k laguně ukryté v kráteru Cerro Chato a relax v blízkých termálech. Po vyhlídkové silnici kolem jezerní nádrže Arenal do horské oblasti MONTEVERDE - Santa Elena v Kordilléře Tilarán.

5. - 6. den

Projdeme se horským mlžným lesem, který je domovem barvami hýřícího ptáka, vzácného “kecala” (kvesala chocholatého). Zájemci si mohou prohlédnout prales z výšky, z visutých můstků zavěšených v korunách stromů. Dobrodružné povahy možná zvolí "let" nad vrcholky stromů zavěšeni na ocelovém laně (tzv. zip line či canopy). Poté sjedeme z hor a přes krokodýlí řeku TÁRCOLES dojedeme k pobřeží Pacifiku.

7. - 8. den

NP MANUEL ANTONIO - nádherné zátoky a písečné pláže obklopené chráněným pacifickým lesem, kde můžete spatřit opice, lenochody či leguány. Pěší výlet k vodopádům Nauyaca ukrytým v džungli, koupání v jezírkách pod vodopády. Podél pobřeží přejedeme dále k jihu, na poloostrov Osa.

9. - 11. den

Bahia Drake - nížinný tropický deštný prales, pěší výlet podél malebného pobřeží, pozorování zvířat, koupání a odpočinek pod palmami lemujícími pláže. Volitelně šnorchlování u Isla del Caňo či návštěva NP CORCOVADO. Poté se z tropického ráje přesuneme do metropole Kostariky SAN JOSÉ. Večerní prohlídka centra; kostarická chlouba - Národní divadlo, katedrála …

12. - 16. den

Možnost raftingu na jedné z nejkrásnějších kostarických řek, PACUARE v nedotčené přirodě tropické džungle. Přejezd banánovníkovými plantážemi k pobřeží Karibiku. CAHUITA - uvolněná atmosféra městečka s afro-karibskými kořeny, reggae a pikantni kuchyně. Procházka v NP Cahuita; pozorování zvířat, koupání na bělostných plážích ve stínu kokosových palem, možnost šnorchlování u blízkých korálových útesů. „Hippies“ městečko Puerto Viejo,projížďka na kole podél pobřeží do rezervace Gandoca - Manzanillo. Volný den v Cahuitě, který můžete využít k odpočinku na pláži, či výletu do okolí (např. návštěva indiánské komunity Bribrí s místní CK, kanály Tortuguera s místní CK, prohlídka kakaovníkové farmy a výrobny čokolády aj.). Účastníci základní varianty odletí 15. den domů, ostatní pokračují po mostě přes řeku Sixaola do Panamy a poté do hlavního města Panama City.

17. - 19. den

CIUDAD DE PANAMÁ - nejkrásnější metropole Střední Ameriky, úžasné spojení koloniálního a supermoderního stavitelství. Prohledneme si historické Casco Viejo (UNESCO), projdeme se po nábřeží Balboa s výhledy na panorama mrakodrapů. Ochutnáme skvělé ceviche v Mercado de Mariscos. A hlavně fenomenální PANAMSKÝ PRŮPLAV - na zdymadlech Miraflores budeme sledovat lodě mířící z Pacifiku do Atlantiku či naopak. Trasu průplavu si pak zblízka prohlédneme z vlaku spojujícího Panama City s pobřežím Karibského moře. A poté už vyrazíme zpět na cestu do Evropy (vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem až následující den - tedy 20. den zájezdu).

Ubytování

Během pobytu v Kostarice a Panamě budeme nocovat v jednoduchých hotýlcích, hostelech a bungalovech ve 2 i více lůžkových pokojích.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii účastníků. Hotýlky a hostely v Kostarice buď nabízejí snídani nebo je zde k dispozici kuchyňka. Někdy je zde jednoduchá snídaně již zahrnuta do ceny ubytování. V Panamě je jednoduchá snídaně již zahrnuta do ceny ubytování. Středoamerická kuchyně je považována za velmi chutnou. Určitě ochutnáme gallo pinto, bez kterého se neobejde žádná snídaně, poobědvat můžeme např. ceviche a povečeříme kostarické casado. Žízeň zaženeme ovocným džusem z čerstvého tropického ovoce. Potraviny bude možné dokupovat téměř každý den. Pitná voda se dá všude na místě zakoupit v PET láhvích. Pít vodu z kohoutku se nedoporučuje v Panamě a některých pobřežních oblastech Kostariky, v kostarických horách je voda z vodovodu pitná.

Doprava

Zahájení programu: San José
Ukončení programu: Panama City

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a nabídneme klientům optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Záleží na volbě každého, jestli námi nabízenou letenku využije, nebo si zajistí letenky vlastní s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu (naší nabídky využívá zhruba 97% klientů). Poté je letenka splatná obvykle do 1-2 pracovních dnů na účet CK. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Kostariky (tedy 20. den zájezdu).

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Jedná se o zájezd expedičního typu, zaměřený na aktivní poznávání přírodních krás i památek Kostariky. Všechny výlety však budou nalehko, jen s batůžkem nezbytných maličkostí.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

Velikost skupiny
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Počasí
V Kostarice a Panamě panuje v období našeho zájezdu období sucha. Na pobřeží Karibiku a v horských oblastech Kostariky může však i zapršet. Teploty očekávejte cca od 20 do 30 °C, v horách pak mezi 15 – 25°C. Tichý oceán i Karibské moře je vyhřáté na příjemných cca 27°C.

Cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Střední Ameriky. Pro cestu do zemí Střední Ameriky není potřeba vízum.

Očkování
Pro cestu do Kostariky a Panamy není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Výskyt malárie je v navštívených oblastech ojedinělý.

Volitelné aktivity a vstupy (tj. mimo vstupů do národních parků a rezervací již zahrnutých do ceny zájezdu)
Kostarika oplývá nesčetnými přírodními krásami, bohatou zvířenou a návštěvníkům se zde nabízí nepřeberné množství jedinečných aktivit. Např. málokde na světě máte tak velkou šanci uvidět zvířata přímo v pralese. Je však třeba se připravit na to, že Kostaričané si nechají za vše dobře zaplatit a Kostarika tudíž patří z hlediska turistických služeb (vstupné, cena aktivit) mezi dražší destinace. Níže uvádíme výčet přibližných cen vstupů a volitelných aktivit, ze kterých si můžete během zájezdu vybrat ty, které vás zajímají.
Vodopád Fortuna 20 USD, termály Fortuna od 30 USD, vstupné Cerro Chato 10 USD, můstky v korunách stromů 35 USD, canopy (zip line) nad korunami stromů 50 USD, coffe tour cca 30 USD, exkurze do NP Corcovado 70 - 90 USD dle navštívených míst, šnorchlování Isla de Caňo 80 USD, šnorchlování Cahuita 25 USD, večerní pozorování zvířat od 20 USD, rafting na řece Pacuare 100 USD, návštěva záchranné stanice zvířat v Puerto Viejo 20 USD.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba měsíc před odjezdem.

Podobné zájezdy

Brazílie

Brazílie

17. 10. - 2. 11. 2020 Chci to vidět
Ekvádor

Ekvádor

5. 2. - 21. 2. 2021 Chci to vidět
Guatemala, Honduras a Belize

Guatemala, Honduras a Belize

12. 2. - 29. 2. 2020 Chci to vidět
Kostarika

Kostarika

22. 2. - 7. 3. 2020 Chci to vidět