Kuba - karibská kráska

Kuba - karibská kráska

17 dní / 36 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

29. 11. - 15. 12. 2020
č. zájezdu: 220355A-02
cena 36 800 Kč

Putování ostrovem afrokubánské muziky, rumu doutníků a revoluce

Kuba je neobyčejně půvabný ostrov plný překvapení. Pod žhavým karibským sluncem se tu snoubí překrásná subtropická příroda i nádherné koloniální památky, stejně jako předpisy a nařízení, nad nimiž zůstává rozum stát. Tyrkysové moře i džunglí porostlé hory plné vodopádů, všudypřítomné památníky kubánské revoluce i plantáže s tabákem a cukrovou třtinou, billboardy s Che Guevarou a nesmrtelným Fidelem Castrem, stejně jako fantastická muzika a temperament vlnících se těl v rytmu divoké salsy. A do toho věci tak prozaické jako stále pojízdné automobily z 50. let. Jen stěží uvěříte, že ještě fungují. Ale především zůstává Kuba bezpečnou zemí, kterou rozhodně stojí za to poznat blíže. Vynikající kubánský rum ani doutníky snad netřeba představovat. Zájezd v sobě maximalisticky spojuje poznání kubánské kultury, historie a památek, ale také překrásné tropické přírody a odpočinek na karibských plážích. Procestujeme ostrov těmi nejrozmanitějšími dopravními prostředky, budeme bydlet přímo v kubánských rodinách a užívat si skutečně autentické zážitky tropického ráje.

Tento termín je méně náročnější a zkrácenou variantou. Specialitou prvního termínu je dvoudenní trek bujnou džunglí s výstupem na nejvyšší vrchol ostrova Pico Turquino (1.974 m).

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu rozmanitými dopravními prostředky po Kubě
 • 16x ubytování v „casas particulares“ (v soukromí) včetně snídaní
 • 5x večeře v kubánských rodinách
 • víza
 • průvodce
 • vstupné do přírodních lokalit v rámci společného programu
 • pojištění léčebných výloh, úrazu a zavazadel
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 20.000 Kč + cca 4.000 Kč vnitrostátní přelet včetně tax)
 • vstupné do památek
 • fakultativní výlety: výlet na koních do Sierra Escambray (cca 10 CUC), výstup na stolovou horu El Yunque (cca 20 CUC), vstupné do jeskyně Cueva de Santo Tomás (10 CUC)

Pozn.: kurz CUC je srovnatelný s kurzem USD

Program zájezdu

1. - 2. den

Přelet do HAVANY - hlavního města Kuby. Ubytujeme se v blízkosti historického centra a nasajeme živelnou atmosféru pulzujícího srdce Karibiku. Projdeme si ulice Staré Havany, slavné nábřeží Malecón i promenádu Prado s Capitolem. Navštívíme středověkou pevnost El Morro střežící havanský záliv, muzeum rumu, fabriku na výrobu těch nejlepších doutníků i náměstí Revoluce s monstrózními památníky historickým velikánům. Se sklenkou daiquirí či mojita si zavzpomínáme na Ernesta Hemingwaye ve vyhlášených barech La Floridita a La Bodeguita del Medio. Po večerech se třeba seznámíme i s rytmy divoké salsy a navštívíme třeba i slavný kabaret Tropicana.

3. - 4. den

Přesuneme se po západním pobřeží přes pohoří Sierra del Rosario, kde se poprvé protáhneme při exotické horské turistice a následně odpočineme na plážích ostrova Cayo Levisa s tím nejjemnějším běloučkým pískem na pobřeží Mexického zálivu (doprava lodí i vstup jsou zahrnuté v ceně zájezdu).

5. - 6. den

V malebném údolí VIÑALES budeme poznávat nádhernou přírodu v krasové oblasti snových vápencových hor ve tvaru homolí zvaných „mogoty“. Navštívíme vyhlášené tabákové plantáže a farmy, kde se sklízí a suší tabák, ochutnáme poctivý místní doutník. Prozkoumáme také rozsáhlý jeskynní systém Cueva de Santo Tomás. Poté se přes slavnou Zátoku Sviní a krokodýli farmu na poloostrově Zapata přesuneme na východ.

7. - 8. den

Navštívíme přístavní město CIENFUEGOS, okoukneme i velkolepý palác a architektonický výstřelek Palacio del Valle a přesuneme se dále do příjemného městečka TRINIDAD s nádhernou koloniální architekturou a tradiční muzikou na slavných schodech. Ubytujeme se v těsné blízkosti historického centra a užijeme si atmosféru městečka i krásného okolí. Odpočineme si na proslulé karibské pláži Ancón, nebo si se zájemci (pěšky či na koních) vyrazíme na turistiku do pohoří Topes de Collantes.

9. - 12. den

Navštívíme i údolí Valle de los Ingenios, oblast vyhlášenou pěstováním cukrové třtiny, s krásným výhledem z přístupné 44 m vysoké historické věže Torre de Iznaga. Přes městečko Camagüey s netradiční prohlídkou na rikšách se dále přesuneme do Holguínu. Prozkoumáme přírodu v okolí Holguínu v přírodním parku Bahía de Naranjo i bizarní ostrov Cayo Saetía, který dříve sloužil jako lovecký revír kubánských vládních činitelů a kde jsou doposud bohatě zastoupeny exotické druhy zvířat i rostlin. Vykoupeme se i na vyhlášené pláži Guardalavaca.

13. - 14. den

Městečko BARACOA, tvoří nejvýchodnější cíp ostrova, kde Kryštof Kolumbus poprvé narazil na americký břeh a započal tak histrorii Nového světa. Tato část ostrova je svým unikátním mikroklimatem, exotickou vegetací a rázovitou venkovskou atmosférou pravým vyvrcholením tropického putování, snadno si zde budeme připadat jako v ráji. Užijeme si divoký příboj Atlantiku, výpravu do bujných subtropických porostů obklopujících rybářskou zátoku Boca de Yumurí i k majáku na úplně nejvýchodnější výspě Punta del Maisí. Fakultativně vystoupíme na místní dominantu - stolovou horu EL YUNQUE (569 m) porostlou tropickým pralesem.

15. den

SANTIAGO DE CUBA - město "kubánské revoluce" i kolébky všech kubánských hudebních stylů. Zde si naši pozornost zaslouží katedrála, nejstarší dům na ostrově z roku 1522, mohutná pevnost Castillo de San Pedro de la Roca (El Morro) na pobřeží Karibiku i slavná kasárna Moncada. Kultury se nabažíme v proslulé Casa de la Trova, kde to každý večer tepe živou muzikou.

16. - 17. den

Vnitrostátním letem se přesuneme zpět do Havany a užijeme si poslední den i noc v živelné metropoli. Zájemci můžou pobyt zakončit třeba i velkolepým kabaretem Tropicana nebo jiným kulturním zážitkem, nakoupíme poslední suvenýry a vydáme se na cestu domů. Vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem následující den - tedy 18. den zájezdu.

Ubytování

Během pobytu na Kubě budeme nocovat v tzv. casas particulares, což je v podstatě ubytování v soukromí, přímo v kubánských rodinách. Ubytování je obvykle ve 2 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (pro trojice možnost zajistit i třílůžkové pokoje). Tento způsob ubytování je ideální alternativou jak se neuzavřít do anonymního turistického resortu a umožňuje navíc příležitost nahlédnout do skutečného života Kubánců. Jedná se přitom o slušné a čisté ubytování.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty typické kubánské snídaně a 5x večeře v kubánských rodinách. Zbývající stravování je možné objednat přímo u vašich domácích, z vlastních či dokoupených zásob nebo v místních restauracích, hospůdkách či pouličních stáncích. Na výběr je obvykle z trojlístku kuřecí, vepřové a rybí maso. Obzvláště milovníci pokrmů z mořských ryb a potvor si přijdou na své. Určitě ochutnáme také tradiční congrí, moros y cristianos, typické smažené banány a rozmanité druhy exotického ovoce úžasné chuti.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a nabídneme klientům optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Záleží na volbě každého, jestli námi nabízenou letenku využije, nebo si zajistí leteky vlastní s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu (naší nabídky využívá zhruba 97% klientů). Poté je letenka splatná obvykle do 1-2 pracovních dnů na účet CK. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Kuby (tedy 18. den zájezdu). Vnitrostátní přelet ze Santiago de Cuba do Havany není v ceně zájezdu, jeho zajištění vám ale rádi zprostředkujeme.

Nástupní místa

Náročnost

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

Velikost skupiny
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 11 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Kubu potřebují občané ČR kubánské vízum (neboli tzv. turistickou kartu), kterou vydává Kubánské velvyslanectví v Praze. Tento byrokratický proces za vás zařídí cestovní kancelář, náklady 750 Kč jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Potřebujete pas platný 6 měsíců po návratu z Kuby.

Očkování
Pro cestu na Kubu není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A i B.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba měsíc před odjezdem.

Podobné zájezdy

Ekvádor

Ekvádor

5. 2. - 21. 2. 2021 Chci to vidět