Kuba + Pico Turquino

Za zážitky bez obav

Kuba + Pico Turquino

20 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Putování ostrovem afrokubánské muziky, rumu doutníků a revoluce s dvoudenním trekem přes nejvyšší vrchol ostrova.

Kuba je neobyčejně půvabný ostrov plný překvapení. Pod žhavým karibským sluncem se tu snoubí překrásná subtropická příroda i nádherné koloniální památky, stejně jako předpisy a nařízení, nad nimiž zůstává rozum stát. Tyrkysové moře i džunglí porostlé hory plné vodopádů, všudypřítomné památníky kubánské revoluce i plantáže s tabákem a cukrovou třtinou, billboardy s Che Guevarou a nesmrtelným Fidelem Castrem, stejně jako fantastická muzika a temperament vlnících se těl v rytmu divoké salsy. A do toho věci tak prozaické jako stále pojízdné automobily z 50. let. Jen stěží uvěříte, že ještě fungují. Ale především zůstává Kuba bezpečnou zemí, kterou rozhodně stojí za to poznat blíže. Vynikající kubánský rum ani doutníky snad netřeba představovat. Zájezd v sobě maximalisticky spojuje poznání kubánské kultury, historie a památek, ale také překrásné tropické přírody a odpočinek na karibských plážích. Specialitou tohoto termínu je navíc výjimečný zážitek - dvoudenní výstup bujnou džungli na nejvyšší vrchol ostrova Pico Turquino (1.974 m), následující termín je o tento zážitek zkrácený. V obou termínech procestujeme ostrov těmi nejrozmanitějšími dopravními prostředky, budeme bydlet přímo v kubánských rodinách a užívat si skutečně autentické zážitky tropického ráje.

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu rozmanitými dopravními prostředky po Kubě
 • 17x ubytování v „casas particulares“ (v soukromí) včetně snídaní
 • 1x na horské chatě v NP Pico Turquino
 • 1x v chatkách v Sierra del Rosario
 • 5x večeře v kubánských rodinách
 • víza
 • průvodce
 • vstupné do přírodních lokalit v rámci společného programu
 • trek na Pico Turquino (včetně noclehu, plné penze i místního průvodce)
 • pojištění léčebných výloh, úrazu, zavazadel a zodpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 20.000 Kč + cca 4.000 Kč vnitrostátní přelet včetně tax)
 • vstupné do památek
 • fakultativní výlety: výlet na koních do Topes Collantes (cca 10 CUC), výstup na stolovou horu El Yunque (cca 20 CUC), vstupné do jeskyní Santo Tomás (10 CUC)
Pozn.: kurz CUC je srovnatelný s kurzem USD

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Přelet do HAVANY - hlavního města Kuby. Ubytujeme se v blízkosti historického centra a nasajeme živelnou atmosféru pulzujícího srdce Karibiku. Projdeme si ulice Staré Havany, slavné nábřeží Malecón i promenádu Prado s Capitolem. Navštívíme středověkou pevnost El Morro střežící havanský záliv, muzeum rumu i fabriku na výrobu těch nejlepších doutníků i náměstí Revoluce s monstrózními památníky historickým velikánům. Se sklenkou daiquirí či mojita si zavzpomínáme na Ernesta Hemingwaye ve vyhlášených barech La Floridita a La Bodeguita del Medio. Po večerech se třeba seznámíme i s rytmy divoké salsy a navštívíme třeba i slavný kabaret Tropicana.

3. - 4. den

Přesuneme se po západním pobřeží přes pohoří Sierra del Rosario, kde se poprvé protáhneme při exotické horské turistice a následně odpočineme na plážích ostrova Cayo Levisa s tím nejjemnějším běloučkým pískem na pobřeží Mexického zálivu (doprava lodí i vstup jsou zahrnuté v ceně zájezdu).

5. - 6. den

V malebném údolí VIÑALES budeme poznávat nádhernou přírodu v krasové oblasti snových vápencových hor ve tvaru homolí zvaných „mogoty“. Navštívíme vyhlášené tabákové plantáže a farmy, kde se sklízí a suší tabák, ochutnáme poctivý místní doutník. Prozkoumáme také rozsáhlý jeskynní systém Cueva de Santo Tomás. Poté se přes slavnou Zátoku Sviní a krokodýli farmu na poloostrově Zapata přesuneme na východ.

7. - 8. den

Navštívíme přístavní město Cienfuegos, okoukneme i velkolepý palác a architektonický výstřelek Palacio del Valle a přesuneme se dále do příjemného městečka TRINIDAD s nádhernou koloniální architekturou a tradiční muzikou na slavných schodech. Ubytujeme se v těsné blízkosti historického centra a užijeme si atmosféru městečka i krásného okolí. Odpočineme si na proslulé karibské pláži Ancón, nebo si se zájemci (pěšky či na koních) vyrazíme na turistiku do pohoří Topes de Collantes.

9. - 10. den

Navštívíme i údolí Valle de los Ingenios, oblast vyhlášenou pěstováním cukrové třtiny, s krásným výhledem z přístupné 44 m vysoké historické věže Torre de Iznaga. Přes městečko Camagüey s netradiční prohlídkou na rikšách se dále přesuneme do Holguínu.

11. - 12. den

Prozkoumáme přírodu v okolí Holguínu v přírodním parku Bahía de Naranjo i bizarní ostrov Cayo Saetía, který dříve sloužil jako lovecký revír kubánských vládních činitelů a kde jsou doposud bohatě zastoupeny exotické druhy zvířat i rostlin. Vykoupeme se i na vyhlášené pláži Guardalavaca.

13. - 14. den

Městečko BARACOA, tvoří nejvýchodnější cíp ostrova, kde Kryštof Kolumbus poprvé narazil na americký břeh a započal tak histrorii Nového světa. Tato část ostrova je svým unikátním mikroklimatem, exotickou vegetací a rázovitou venkovskou atmosférou pravým vyvrcholením tropického putování, snadno si zde budeme připadat jako v ráji. Užijeme si divoký příboj Atlantiku, výpravu do bujných subtropických porostů obklopujících rybářskou zátoku Boca de Yumurí i k majáku na úplně nejvýchodnější výspě Punta del Maisí. Fakultativně vystoupíme na místní dominantu - stolovou horu EL YUNQUE (569 m) porostlou tropickým pralesem.

15. den

SANTIAGO DE CUBA - město "kubánské revoluce" i kolébky všech kubánských hudebních stylů. Zde si naši pozornost zaslouží katedrála, nejstarší dům na ostrově z roku 1522, mohutná pevnost Castillo de San Pedro de la Roca (El Morro) na pobřeží Karibiku i slavná kasárna Moncada. Kultury se nabažíme v proslulé Casa de la Trova, kde to každý večer tepe živou muzikou, a připavíme se na trek.

16. - 18. den

Podnikneme dvoudenní trek bujnou džunglí napříč pohořím SIERRA MAESTRA, s přenocováním v chatkách uprostřed hor a výstupem na nejvyšší vrchol pohoří i celé Kuby Pico Turquino (1.974 m) (1. den ↔ 8 km, ↑ 510 m, 2. den ↔ 14 km, ↑ 600 m ↓ 1.974 m). Jedná se o velice zajímavý trek přes celé pohoří mlžným pralesem s vysokými kapradinami, přesličkami a lišejníky, divokými orchidejemi a borovicovými háji, který nás na sestupu přivede ke Karibskému moři. Na cestě zpět navštívíme také unikátní přírodní zajímavost Gran Piedra, tabákovou plantáž z koloniálního období, vyzkoušíme i domorodou kubánskou pláž a vrátíme se do Santiago de Cuba.

19. - 20. den

Vnitrostátním letem se přesuneme zpět do Havany a užijeme si poslední den i noc v živelné metropoli. Zájemci můžou pobyt zakončit třeba i velkolepým kabaretem Tropicana nebo jiným kulturním zážitkem, nakoupíme poslední suvenýry a vydáme se na cestu domů. Vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem následující den - tedy 21. den zájezdu.

Ubytování

Během pobytu na Kubě budeme nocovat v tzv. casas particulares, což je v podstatě ubytování v soukromí, přímo v kubánských rodinách. Ubytování je obvykle ve 2 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (pro trojice možnost zajistit i třílůžkové pokoje). Tento způsob ubytování je ideální alternativou jak se neuzavřít do anonymního turistického resortu a umožňuje navíc příležitost nahlédnout do skutečného života Kubánců. Jedná se přitom o slušné a čisté ubytování. V průběhu treku Pico Turquino se ubytujeme v chatkách.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty typické kubánské snídaně a 5x večeře v kubánských rodinách. Zbývající stravování je možné objednat přímo u vašich domácích, z vlastních či dokoupených zásob nebo v místních restauracích, hospůdkách či pouličních stáncích. Na výběr je obvykle z trojlístku kuřecí, vepřové a rybí maso. Obzvláště milovníci pokrmů z mořských ryb a potvor si přijdou na své. Určitě ochutnáme také tradiční congrí, moros y cristianos, typické smažené banány a rozmanité druhy exotického ovoce úžasné chuti.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). S ohledem na velký časový posun počítejte s návratem o den později, tedy 21. den zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

Velikost skupiny
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 11 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Kubu potřebují občané ČR kubánské vízum (neboli tzv. turistickou kartu), kterou vydává Kubánské velvyslanectví v Praze. Tento byrokratický proces za vás zařídí cestovní kancelář, náklady 750 Kč jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Potřebujete pas platný 6 měsíců po návratu z Kuby.

Očkování
Pro cestu na Kubu není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A i B.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba měsíc před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Ekvádor

Ekvádor

3. 10. - 19. 10. 2024 Chci to vidět