Kurz potápění

Za zážitky bez obav

Kurz potápění

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Kurz přístrojového potápění na jižní Elbě

Zažijte pocit beztíže, kdy si jen plujete vodou, pozorujete okolí a relaxujete. Připravili jsme pro Vás základní kurz přístrojového potápění, ve kterém si osvojíte potřebné dovednosti pro bezpečný pohyb s přístrojem pod vodou. Po absolvování kurzu získáte certifikát OWD (Open Water Diver - Samostatný potápěč), který vám umožní se v budoucnu potápět samostatně. Na starost Vás budou mít čeští zkušení instruktoři s mnohaletou praxí, kteří se vám budou maximálně věnovat. Kurzy probíhají v bezpečných podmínkách  písečné zátoky poblíž městečka Lacona a další výcvik pak již na nádherných lokalitách jižní Elby. Našich kurzů se mohou zúčastnit i děti starší 10 let. Případně pokud již máte zkušenosti a osvědčení OWD můžete si jej rozšířit o kurz AOWD (Advanced Open Water Diver - Pokročilý samostatný potápěč na otevřené vodě). Kurz AOWD se skládá z 5 tématických ponorů, které si sami můžete vybrat (hloubkový, navigační a noční ponor je povinný, vrakový, podvodní přírodověděc a mnoho jiných si můžete vybrat podle vašeho přání a nálady).

Máte-li už obě tyto certifikace a chcete poznat blíže Elbu pod vodní hladinou můžete s námi vyrazit na individuální Průvodcované ponory. Jedním z  největších místních lákadel je totiž výborná lokalita vraku lodi Elviscot u městečka Pomonte. Jde o velmi mělký vrak, který je bezpečný i pro vstup do útrob lodi, do chodby nebo třeba i do strojovny. K dispozici jsou dva rychlé čluny, kterými se dostáváme na místa ponorů v okolí. Potápěčské lokality jsou zde skutečně krásné a díky místní přírodní rezervaci plné života. Pokud máte zájem o individuální Průvodcované ponory kontaktujte ohledně možných termínu a ceny naši prodejnu zájezdů (ck@kudrna.cz).

Cena zahrnuje

 • 7x ubytování v apartmánu
 • písemné materiály kurzu
 • kurzové ponory
 • instruktory
 • certifikaci
 • OWD - 5 dalších ponorů z lodi, AOWD - 6 dalších ponorů z lodi
 • zapůjčení potápěčského vybavení
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • dopravu
 • stravování
 • závěrečný úklid apartmánu

Program zájezdu

1. den

Odpočinek po cestě a v podvečer zahájení kurzu prvním teoretickým blokem a fasování výstroje.

2. den

Ráno  a odpoledne proběhne praktický výcvik v zátoce a večer zakončíme den krátkým posezením u teorie.

3. den

Ráno i odpoledne vyjdeme člunem do blízké zátoky na další praktický výcvik (sousední zátoka splňuje podmínky bazénu), večer si pak budete moci odpočinout od výcviku i teorie a užít si místních krás nebo jen odpočívat.

4. den

Ráno se krátce pověnujeme teoretickým znalostem, které odpoledne uplatníme při výjezdu člunem do krásné a bezpečné lokality na praktický výcvik.

5. den

Ráno se člunem přesuneme na místo ponoru, kde budeme pokračovat v praktické výuce, odpoledne pak znovu usedneme k potřebné teorii. Večer si zpříjemníme společným grilováním. 

6. den

Dopoledne strávíme s posledními kousky teorie a složíme také potřebný závěrečný test k získání certifikace. Po obědě se pak odměníme ponorem doprovázeným praktickým výcvikem, na který se vydáme člunem.

7. den

Kurz zakončíme dvěma ponory ze člunu, budete oceněni certifikací ve vámi zvolené variantě (možná je OWD a AOWD) a večer společně usedneme k promítání. Pak se již s krásami jižní Elby rozloučíme a vydáme se na cestu domů. 

Ubytování

Ubytujeme se v příjemných apartmánech v městečku Lacona, které jsou součástí potápěčské základny. Každý z apartmánů má vždy samostatný vchod, nachází se v něm kuchyňka vybavená základním vybavením a vlastní sociální zařízení. K dispozici je celkem pět pohodlných apartmánů ve třech sousedících domcích s terasami grily a kousek od pláže. Apartmány jsou standardně pro 4 osoby (2 oddělené pokoje se 2 manželskými postelemi), ve dvou apartmánech je možnost použití rozkládacího gauče jako přistýlky a pohodlně se zde tedy vyspí až 6 osob, jeden z apartmánu je pouze pro dvě osoby a je vybaven manželskou postelí. 

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. V apartmánech je k dispozici malá vybavená kuchyňka. Budeme pobývat v městečku Lacona, kde budete mít denně možnost dokoupit potraviny a nachází se zde také několik restaurací a bister. Vřele doporučujeme ochutnat některé italské speciality - čerstvé těstoviny, ryby, mořské plody nebo třeba tradiční pizzu .....

Doprava

Nástupní/Výstupní místo: Lacona (Itálie)

Doprava na místo kurzu není zajištěna. V případě zájmu o sdílenou dopravu s ostatními účastníky kurzu prosím kontaktujte naši prodejnu zájezdů (ck@kudrna.cz).

Nástupní místa

Náročnost

Kurz je určen jak pro začínající, tak i zkušenější potápěče, kteří si chtějí rozšířit své znalosti a možnosti potápění. Je dostupný ve dvou variantách. Kurzů se mohou zúčastnit i děti starší 10 let.

Samostatný potápěč - (Open Water Diver - OWD)
V tomto kurzu se vaše vědomosti, ale hlavně praktické cvičení rozšíří za hranici potápění pod dozorem, a tak z vás tento kurz učiní nezávislé potápěče a vy se můžete potápět volně se svým partnerem.

Pokročilý samostatný potápěč – (Advanced Open Water Diver - AOWD)
Tři nejdůležitější specializace vás v tomto kurzu posunou na úroveň pokročilého potápěče. Je to hloubkové potápění, navigace a potápění v noci. Po úspěšném zakončení těchto tří specializací se z vás stanou jistější a kvalitnější potápěči.

Průvodcované ponory
K absolvování týdenního programu průvodcovaných ponorů např. i k vraku lodi Elviscot je zapotřebí certifikace OWD i AOWD. 

Další info

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Estonsko - po zemi i po moři

Estonsko - po zemi i po moři

15. 7. - 24. 7. 2022 Chci to vidět
Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku

Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku

30. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Vodácký kurz na Salze

Vodácký kurz na Salze

11. 6. - 14. 6. 2022 Chci to vidět