Vodácký kurz na Salze

Za zážitky bez obav

Vodácký kurz na Salze

4 dny / 6 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

15. 6. - 18. 6. 2024
č. zájezdu: 224212-01
cena 6 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

kurz pro začátečníky i pokročilejší vodáky na nejoblíbenější rakouské řece

Na našich vodáckých zájezdech se vždy do jisté míry věnujeme i procvičování základních vodáckých dovedností, ale nabitý program a velikost skupin neumožňují jejich výraznější prohloubení. Právě pro ty, kteří by se chtěli zdokonalit ve vodáckém umění či jsou začátečníky, je určený tento vodácký kurz. Malá skupinka, max. 3 lodě na jednoho instruktora a výběr řek (Salza, Enns) je ideální kombinací pro to, aby jste po absolvování tohoto kurzu byli schopni bezpečně se pohybovat na řekách s obtížností do WW III a ještě si to při tom pořádně užili. Kurz je určen hlavně pro kanoisty, ale po dohodě rádi vezmeme i kajakáře.

Ideální pro vodáky, kteří chtějí opravdu prohloubit své schopnosti na vodě! Menší skupinky, více instruktorů a čas vyhrazený přímo pro nácvik různých důležitých vodáckých dovedností.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vodáckou obuv a bundu - je možné si je objednat přes naši CK, neoprenovou obuv za 200 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 200 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak - je možné objednat za 120 Kč/zájezd
  • společnou dopravu mikrobusem  z Brna, zpět a během zájezdu (za příplatek 1.500,- Kč)

Průvodci

Jakub Jiráska

15. 6. - 18. 6. 2024 / č.zájezdu 224212-01

Během pár sezón se z něj stal takový kudrnovský Ferda mravenec – práce všeho druhu. Dokonce si k oné univerzálnosti pořídil i akademický titul z rekreologie. Potkáte se s ním na vodáckých, ferratových i cyklistických zájezdech a poslední dobou se stává pravým expertem na zájezdy typu adventure, ...

Dozvědět se více

Vilém Dvořák

15. 6. - 18. 6. 2024 / č.zájezdu 224212-01

Když se Vilík v 19ti rozhodoval co dál dělat, Kudrna pro něj byl celkem jasnou volbou. Jako nadšený sportovec si našel své místo především v kategorii cyklistických zájezdů, jeho doménou se staly Ukrajina, Banát cyklo a Peloponés. Pod křídly Martina Mitáše se otrkal také na vodáckých zájezdech, na ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Po ranním srazu v kempu ve Wildalpenu se rozdělíme do skupin podle zkušeností, podle potřeby nacvičíme jízdu na klidné vodě, natrénujeme nájezdy do proudu i do vracáku, přejezdy proudu, plavání v divoké vodě a cvičení samozáchrany. To vše na úseku řeky nad městečkem Wildalpen a zejména na slalomové trati u kempu, kde budeme po dobu tří nocí ubytovaní.

2. den

Na další den je naplánován sjezd horního úseku Salzy z Wildalpenu do Palfau. Budeme zdokonalovat dovednosti procvičované v předešlém dni, dále bude probíhat nácvik zastavení a výjezdů v obtížnějších místech, taktika jízdy a záchrana na divoké vodě. 

3. den

Tento den opustíme údolí Salzy a přesuneme na řeku Enns, která nám díky své vodnatosti umožní užít si pořádné vlny. Po prohlídce peřejí Gesausee, které svou obtížnosti WW VI nejsou opravdu určeny pro nás :-), splujeme navazující úsek, dlouhý necelých 10 km o obtížnosti do WW III. Plavbu si zpříjemníme jednoduchým canyoningem ležícím na jednom z přítoků Enns. Večer v kempu budeme z videozáznamů rozebírat a analyzovat vaše jednotlivé jízdy.

4. den

Poslední den se vrátíme zpět na Salzu, kde budeme splouvat úsek od soutoku až na konec soutěsky pod Palfau. V impozantní slepencové soutěsce si utvrdíme naučené dovednosti. Pak už se jen sbalíme a nezbyde nám nic jiného, než se rozloučit s řekou a odjet zpět do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme 3x v kempu ve městečku Wildalpen ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Kemp se nachází ve skvělé poloze pro náš kurz přímo na březích Salzy. Vybavení odpovídá evropskému standardu najdete zde tedy moderní sociální zařízení, kryté posezení, lednicí, prostor na táborák či piknik a bezplatné připojení k wi-fi.  

V ceně zájezdu je ubytování v kempu ve vlastním stanu. Pokud však dáváte přednost pohodlné posteli v teple pod střechou, můžete si přiobjednat ubytování ve společných 2-8 lůžkových pokojích (není možné si dopředu objednat velikost pokoje). Penzion se nachází 5 minut od kempu. K dispozici je společná kuchyňka pro přípravu snídaně a drobných jídel, společenská místnost, sušárna sportovního vybavení a zahrada.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu z vlastních či dokoupených zásob. Potraviny je možno dokoupit ve městečku Wildalpen (cca 10 minut pěšky od kempu). V kempu najdeme kuchyňku a lednicí. Dále můžete stravovat v místní restauraci či pizzerii. Ve všední dny místní pekař zaváží čerstvoučké rohlíčky přímo až do kempu.


Pro ubytované pod střechou je k dispozici vybavená kuchyňka.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek). Společný mikrobus bude vyjíždět z Brna v brzkých ranních hodinách, s ostatními účastníky se pak setkáme v kempu ve Wildalpenu, kde budeme i ubytování.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály.
Tento zájezd patří mezi středně těžké. Čtyři dny intenzivního pádlování vyžaduje určitou fyzickou zdatnost, ale každý si může do jisté míry náročnost programu upravit. I když jde o vodácký kurz, tak pro úplné začátečníky vhodný není, ale pokud alespoň jeden člen posádky má nějaké zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém.

Vodácká náročnost: WW I - WW III
Pro lepší představu o vodácké obtížnosti najdete informace zde.

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci, a nebo je i další možnost: Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin) či plastové kajaky (např. Pyranha Nano L). U obou typů lodí vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Vlastní vodácké vybavení
Lze si vzít vlastní vodácké vybavení, ale toto vybavení musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 440 Kč pro jednu osobu. Za vlastní neopren bude poskytnuta sleva 180 Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější. Informaci zda to bude možné či ne závisí na zvoleném typu dopravy a na počtu případných kajakářu, nicméně většinou se také někam vmáčkne (nutno se dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů).
Kurz je prvotně určen pro kánoisty, ale menší skupinka kajakářů se určitě přidat může, nicméně je potřeba se předem domluvit s dispečinkem zájezdů, zda je ještě volná kapacita.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Kurz pořádá KČT Kudrna

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

15. 6. - 18. 6. 2024
č. zájezdu: 224212-01
cena 6 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku

Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku

17. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět
Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku - pro pokročilé

Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku - pro pokročilé

27. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Řeky Rakouska

Řeky Rakouska

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Řeky Slovinska

Řeky Slovinska

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Víkendová Salza

Víkendová Salza

13. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět