Mallorca Adventure

Mallorca Adventure

8 dní / 19 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Pestrý adrenalinový koktejl na slunném ostrově

Mallorca se navzdory své nálepce plážového ráje stává stále oblíbenější outdoorovou destinací. Ukrývá neuvěřitelné přírodní krásy, hory, jeskyně, útesy i romantické písečné pláže. S námi okusíte od každého něco a to velmi neotřelým, akčním způsobem. Na programu je canyoning v divokém kaňonu Na Mora/Sa Coanegra, speleologie v mořské jeskyni Cova des Coloms, trekking v pohoří Serra de Tramuntana, MTB vyjížďka v přírodním parku Llevant a podél divokého pobřeží či coastering – zábavné lezení po útesech a skoky do moře. Veškeré vybavení, doprava i certifikovaní místní průvodci jsou zahrnuti v ceně zájezdu. Zázemí najdeme v pohodových apartmánech s vybavenou kuchyňkou. Čas bude i na plážovou pohodu a návštěvu hlavního města Palma de Mallorca s úžasným mořským akváriem.

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu
  • 7x ubytování v apartmánech
  • veškeré aktivity v rámci programu včetně vybavení a certifikovaných místních průvodců
  • českého průvodce
  • pojištění léčebných výloh
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

Letenku (orientační cena zpáteční letenky od 3.500 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou společností z Bratislavy, nebo od 5.000 Kč včetně tax z Prahy a Vídně), další fakultativní aktivity, vstupné do mořského akvária pro zájemce

Program zájezdu

1. den

Přílet do Palma de Mallorca a společný přesun na sever ostrova do městečka Port de Pollença, kde se ubytujeme v příjemných apartmánech.

2. den

SEA CAVE EXPLORING – speleologie v mořské jeskyni. Štěrbinou v útesech vplujeme do divukrásného jeskynního světa, kde budeme proplouvat a procházet se mezi bělostnými krápníky a žasnout nad úžasnou vnitřní výzdobu.

3. den

CANYONING – Mallorca oplývá spoustou nádherných kaňonů, které nachystaly doslova přírodní aquapark - zábavný průstup kaňonem horského potoka se skluzavkami a skoky do vodních túní. Zvolíme jeden z kaňonů Na Mora nebo Sa Coanegra (dle aktuálního stavu vody), které jsou vhodné i pro začátečníky. Pro zkušenější bude i prostor přidat fakultativně některý z náročnějších kaňonů.

4. den

MTB – při celodenní vyjížďce na horských kolech prozkoumáme přírodní park Llevant v západní části ostrova. Užijeme si bajkování horskou krajinou, poježdění podél pobřeží s koupáním na divokých plážích i piknik s ochutnávkou typických místních surovin. Navštívíme také městečko Artà – příjemné historické centrum oblasti Llevant s kavárničkami a spletitými uličkami.

5. den

TREKKING – vyrazíme na celodenní trek do pohoří SERRA DE TRAMUNTANA , které tvoří horskou páteř Mallorcy.

6. den

Odpočinkový den a zároveň rezervní den, kdy můžete vyzkoušet také COASTERING - zábavné lezení po útesech nad mořem, skoky do moře, slaňování, mořské jeskyňky. Fakultativně lze také podniknout průzkumnou vyhlídkovou jízdu na skútrech na nejzazší cíp skalnatého výběžku FORMENTOR s majákem, fantastickými výhledy a koupáním na divokých plážích.

7. - 8. den

Poslední den se přesuneme do hlavního města PALMA DE MALLORCA, kde si projdeme historické centrum a se zájemci i úžasné mořské akvárium. Přespíme v pohodovém penzionu v centru města a další den vyrazíme na cestu k domovu.

Ubytování

Ubytování je v příjemných apartmánech v přístavním městečku Port de Pollenca. Jedná se o apartmány s 2 lůžkovými ložnicemi, sociálním zařízením a plně vybavenou kuchyňkou.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. V apartmánech je k dispozici plně vybavená kuchyňka i blízký supermarket. Na své si tedy přijdou ti, kdo si rádi sami uvaří ale i ti, kdo si na dovolené raději vyrazí na společnou večeři ochutnávat místní speciality.

Doprava

Nástupní místa

Náročnost

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 český průvodce. Jednotlivé aktivity povedou vždy certifikovaní místní průvodci.

Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Canyoning, sea caving, MTB, či případně další aktivity vedou místní certifikovaní instruktoři (včetně doprovodu českého průvodce, který zajišťuje tlumočení). Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Cestovní doklady
Pro cestu na Mallorcu nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Články

Podobné zájezdy

Francie Adventure

Francie Adventure

26. 6. - 5. 7. 2021 Chci to vidět
Rakousko Adventure

Rakousko Adventure

28. 7. - 1. 8. 2021 Chci to vidět
Slovinsko Adventure

Slovinsko Adventure

4. 8. - 8. 8. 2021 Chci to vidět