Mallorca - jednodenní túry

Mallorca - jednodenní túry

8 dní / 14 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

za přírodními krásami slunného ostrova

Španělský ostrůvek Mallorca si leckdo představí jako plážový ráj ve Středozemním moři. Málokdo už ale ví, že tento ostrov s průměrně 300 slunečnými dny v roce nabízí aktivnějším turistům mnohem víc. Při jednodenních výletech budeme objevovat nejkrásnější zákoutí horského masivu Serra de Tramuntana, rozeklané útesy na pobřeží, krásné dubové a borovicové lesy, jeskyně s unikátní krápníkovou výzdobou, kamenné horské vesničky, středověké hrady i obranné věže. Ochutnáme výtečná vína a pravý dovolenkový relax nasajeme na parádních plážích. Jarní termín zaručuje velmi příjemné klima během výletů. Ubytujeme se v příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Palma de Mallorca, odkud budeme vyrážet na půl až celodenní výlety za poznáním přírodních krás ostrova i za jeho kulturními a historickými lákadly. Zájezd je možné prodloužit o přechod hřebene Serra de Tramuntana, který termínově navazuje.

Tento zájezd si užijete nalehko díky leteckému přicestování a pohodlným přesunům místní dopravou. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 3.500 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou spol. z Bratislavy nebo od 5.000 Kč včetně tax z Prahy a Vídně)

Program zájezdu

1.–2. den

Přílet na Mallorcu, ubytování v penzionu a aklimatizace. Prohlídka hlavního města ostrova – PALMA DE MALLORCA (středověké hradby, množství kostelů, tržnice, královský palác Almudaina, pobřežní promenáda s přístavem, arabské lázně, impozantní katedrála Sa Seu, pro zájemce návštěva královského hradu Castell de Bellver s unikátní kruhovou hradbou).

3.–4. den

Výlety po lesích a útesech v oblasti Port ď Andratx s krásnými výhledy na „Dračí ostrov“ SA DRAGONERA a možností koupání. Na poloostrově ALCÚDIA podnikneme celodenní túru od kláštera Victòria po vápencových útesech, vyšplháme až na vyhlídkový kopec TALAYA ALCÚDIA (446 m). Cestou možnost koupání v krásné zátoce Platja ďes Coll Baix mezi skalami.

5. den

Celodenní túra nás zavede na tzv. „Matterhorn MallorcyPUIG DE GALATZÓ (1.026 m) s fascinujícími výhledy na celý horský masiv Serra de Tramuntana.

6.–8. den

Celodenní túra k vodopádu Es Freu a na kopec PUIG D‘ALARÓ (825 m) s ruinami středověkého hradu, poutním kostelíkem a panoramatickými rozhledy do okolní krajiny. Výlet do pobřežního městečka Porto Cristo, kde navštívíme unikátní krasovou COVES DEL DRAC (Dračí jeskyni) s monumentálními dómy, podzemním jezerem a nádhernou krápníkovou výzdobou. Poslední chvíle na ostrově strávíme procházkou po útesech nad pobřežím a koupačkou v moři. Pak už nás bude čekat jen odlet z Palma de Mallorca domů.

Ubytování

Ubytujeme se v příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Palma de Mallorca, odkud budeme vyrážet na půl až celodenní výlety za poznáním přírodních krás ostrova i za jeho kulturními a historickými lákadly. Pokoje jsou většinou 2-3 lůžkové se společným sociálním zařízením. Postele jsou vybaveny lůžkovinami.

Strava

Stravování je ve vlastní režii. Běžné suroviny v přijatelné relaci je možné nakoupit na místě a průvodce případně poradí s jejich výběrem.

Doprava

Na Mallorcu se dopravíme letecky a v rámci přesunů na ostrově využijeme místní autobusy.

Nástupní místa

Náročnost

Budeme vyrážet na nenáročné půl až celodenní turistické výlety po celém ostrově. Všechny túry absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Po celý týden budeme vyrážet hvězdicovitě z jednoho penzionu v historickém centru hlavního města Palma de Mallorca.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Mallorcu nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Hory Kréty

Hory Kréty

29. 9. - 6. 10. 2021 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

26. 10. - 2. 11. 2021 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

29. 10. - 8. 11. 2021 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

15. 10. - 22. 10. 2021 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

8. 10. - 22. 10. 2021 Chci to vidět