Mallorca - jednodenní túry

Za zážitky bez obav

Mallorca - jednodenní túry

8 dní / 23 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

23. 9. - 30. 9. 2024
č. zájezdu: 224870A-01
cena 23 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

za přírodními krásami slunného ostrova

Španělský ostrůvek Mallorca si leckdo představí jako plážový ráj ve Středozemním moři. Málokdo už ale ví, že tento ostrov s průměrně 300 slunečnými dny v roce nabízí aktivnějším turistům mnohem víc. Při jednodenních výletech budeme objevovat nejkrásnější zákoutí horského masivu Serra de Tramuntana, rozeklané útesy na pobřeží, krásné dubové a borovicové lesy, jeskyně s unikátní krápníkovou výzdobou, kamenné horské vesničky, středověké hrady i obranné věže. Ochutnáme výtečná vína a pravý dovolenkový relax nasajeme na parádních plážích. Jarní termín zaručuje velmi příjemné klima během výletů. Ubytujeme se v příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Palma de Mallorca, odkud budeme vyrážet na půl až celodenní výlety za poznáním přírodních krás ostrova i za jeho kulturními a historickými lákadly. Zájezd je možné prodloužit o přechod hřebene Serra de Tramuntana, který termínově navazuje.
Z jiného soudku pak pro ty, kteří touží na Mallorcu, nabízíme ještě i dobrodružnější variantu plnou adrenalinových zážitků Mallorca Adventure.

Tento zájezd si užijete nalehko díky leteckému přicestování a pohodlným přesunům místní dopravou. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 9.000 Kč včetně tax)

Průvodci

Martin Brožka

23. 9. - 30. 9. 2024 / č.zájezdu 224870A-01

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Přílet na Mallorcu, ubytování v penzionu a aklimatizace. Prohlídka hlavního města ostrova – PALMA DE MALLORCA (středověké hradby, množství kostelů, tržnice, královský palác Almudaina, pobřežní promenáda s přístavem, arabské lázně, impozantní katedrála Sa Seu, pro zájemce návštěva královského hradu Castell de Bellver s unikátní kruhovou hradbou).

3.–4. den

Výlety po lesích a útesech v oblasti Port ď Andratx s krásnými výhledy na „Dračí ostrov“ SA DRAGONERA a možností koupání. Na poloostrově ALCÚDIA podnikneme celodenní túru od kláštera Victòria po vápencových útesech, vyšplháme až na vyhlídkový kopec TALAYA ALCÚDIA (446 m). Cestou možnost koupání v krásné zátoce Platja ďes Coll Baix mezi skalami.

5. den

Celodenní túra nás zavede na tzv. „Matterhorn MallorcyPUIG DE GALATZÓ (1.026 m) s fascinujícími výhledy na celý horský masiv Serra de Tramuntana.

6.–8. den

Celodenní túra k vodopádu Es Freu a na kopec PUIG D‘ALARÓ (825 m) s ruinami středověkého hradu, poutním kostelíkem a panoramatickými rozhledy do okolní krajiny. Výlet do pobřežního městečka Porto Cristo, kde navštívíme unikátní krasovou COVES DEL DRAC (Dračí jeskyni) s monumentálními dómy, podzemním jezerem a nádhernou krápníkovou výzdobou. Poslední chvíle na ostrově strávíme procházkou po útesech nad pobřežím a koupačkou v moři. Pak už nás bude čekat jen odlet z Palma de Mallorca domů.

Ubytování

První noc se ubytujeme v příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Palma de Mallorca v 2-3 lůžkových pokojích (dle dostupnosti) a po zbytek pobytu se přesuneme do apartmánů s kuchyňkou a bazénem v Port de Pollenca, odkud budeme vyrážet na půl až celodenní výlety za poznáním přírodních krás ostrova i za jeho kulturními a historickými lákadly. Apartmány jsou po 2 pokojích - v jednom se nachází rozkládací postel pro 2 a v druhém dvě jednolůžkové postele, se společným sociálním zařízením. Postele jsou všude vybaveny lůžkovinami.

Strava

Stravování je ve vlastní režii. Kromě první noci v Palmě, kde v hotelu není kuchyňka, bude možnost vaření denně. Apartmány jsou vybaveny kuchyňkou, takže si zde bude příležitost navařit. Běžné suroviny v přijatelné relaci je možné nakoupit na místě a průvodce případně poradí s jejich výběrem.

Doprava

Nástupní místo: Palma de Mallorca

Na Mallorcu se dopravíme letecky a v rámci přesunů na ostrově využijeme pronajaté dodávky.

Letenky

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vždy vybíráme ty nejvhodnější letenky s odletem z Prahy či z Vídně.

Nástupní místa

Náročnost

Budeme vyrážet na nenáročné půl až celodenní turistické výlety po celém ostrově. Všechny túry absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Po celý týden budeme vyrážet hvězdicovitě z jednoho místa ubytování. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály.

Další info

Skupina

Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce + řidič.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe alespoň 280 EUR/osobu na dokupování potravin, posezení v místních hospůdkách, na vstupy do památek, pohledy, suvenýry, … ale hlavně jako krizovou rezervu pro případ nouze.

Cestovní doklady
Pro cestu na Mallorcu nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

23. 9. - 30. 9. 2024
č. zájezdu: 224870A-01
cena 23 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Hory Kréty

Hory Kréty

29. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

15. 11. - 22. 11. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

1. 11. - 8. 11. 2024 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

21. 10. - 28. 10. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

10. 5. - 24. 5. 2019 Chci to vidět