Mallorca - jednodenní túry

Za zážitky bez obav

Mallorca - jednodenní túry

8 dní / 23 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

23. 9. - 30. 9. 2024
č. zájezdu: 224870A-01
cena 23 800 Kč

za přírodními krásami slunného ostrova

Španělský ostrůvek Mallorca si leckdo představí jako plážový ráj ve Středozemním moři. Málokdo už ale ví, že tento ostrov s průměrně 300 slunečnými dny v roce nabízí aktivnějším turistům mnohem víc. Při jednodenních výletech budeme objevovat nejkrásnější zákoutí horského masivu Serra de Tramuntana, rozeklané útesy na pobřeží, krásné dubové a borovicové lesy, jeskyně s unikátní krápníkovou výzdobou, kamenné horské vesničky, středověké hrady i obranné věže. Ochutnáme výtečná vína a pravý dovolenkový relax nasajeme na parádních plážích. Jarní termín zaručuje velmi příjemné klima během výletů. Ubytujeme se v příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Palma de Mallorca, odkud budeme vyrážet na půl až celodenní výlety za poznáním přírodních krás ostrova i za jeho kulturními a historickými lákadly. Zájezd je možné prodloužit o přechod hřebene Serra de Tramuntana, který termínově navazuje.
Z jiného soudku pak pro ty, kteří touží na Mallorcu, nabízíme ještě i dobrodružnější variantu plnou adrenalinových zážitků Mallorca Adventure.

Tento zájezd si užijete nalehko díky leteckému přicestování a pohodlným přesunům místní dopravou. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 9.000 Kč včetně tax)

Průvodci

Martin Brožka

23. 9. - 30. 9. 2024 / č.zájezdu 224870A-01

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Přílet na Mallorcu, ubytování v penzionu a aklimatizace. Prohlídka hlavního města ostrova – PALMA DE MALLORCA (středověké hradby, množství kostelů, tržnice, královský palác Almudaina, pobřežní promenáda s přístavem, arabské lázně, impozantní katedrála Sa Seu, pro zájemce návštěva královského hradu Castell de Bellver s unikátní kruhovou hradbou).

3.–4. den

Výlety po lesích a útesech v oblasti Port ď Andratx s krásnými výhledy na „Dračí ostrov“ SA DRAGONERA a možností koupání. Na poloostrově ALCÚDIA podnikneme celodenní túru od kláštera Victòria po vápencových útesech, vyšplháme až na vyhlídkový kopec TALAYA ALCÚDIA (446 m). Cestou možnost koupání v krásné zátoce Platja ďes Coll Baix mezi skalami.

5. den

Celodenní túra nás zavede na tzv. „Matterhorn MallorcyPUIG DE GALATZÓ (1.026 m) s fascinujícími výhledy na celý horský masiv Serra de Tramuntana.

6.–8. den

Celodenní túra k vodopádu Es Freu a na kopec PUIG D‘ALARÓ (825 m) s ruinami středověkého hradu, poutním kostelíkem a panoramatickými rozhledy do okolní krajiny. Výlet do pobřežního městečka Porto Cristo, kde navštívíme unikátní krasovou COVES DEL DRAC (Dračí jeskyni) s monumentálními dómy, podzemním jezerem a nádhernou krápníkovou výzdobou. Poslední chvíle na ostrově strávíme procházkou po útesech nad pobřežím a koupačkou v moři. Pak už nás bude čekat jen odlet z Palma de Mallorca domů.

Ubytování

První noc se ubytujeme v příjemném penzionu přímo v centru hlavního města Palma de Mallorca v 2-3 lůžkových pokojích (dle dostupnosti) a po zbytek pobytu se přesuneme do apartmánů s kuchyňkou a bazénem v Port de Pollenca, odkud budeme vyrážet na půl až celodenní výlety za poznáním přírodních krás ostrova i za jeho kulturními a historickými lákadly. Apartmány jsou po 2 pokojích - v jednom se nachází rozkládací postel pro 2 a v druhém dvě jednolůžkové postele, se společným sociálním zařízením. Postele jsou všude vybaveny lůžkovinami.

Strava

Stravování je ve vlastní režii. Kromě první noci v Palmě, kde v hotelu není kuchyňka, bude možnost vaření denně. Apartmány jsou vybaveny kuchyňkou, takže si zde bude příležitost navařit. Běžné suroviny v přijatelné relaci je možné nakoupit na místě a průvodce případně poradí s jejich výběrem.

Doprava

Nástupní místo: Palma de Mallorca

Na Mallorcu se dopravíme letecky a v rámci přesunů na ostrově využijeme pronajaté dodávky.

Letenky

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vždy vybíráme ty nejvhodnější letenky s odletem z Prahy či z Vídně.

Nástupní místa

Náročnost

Budeme vyrážet na nenáročné půl až celodenní turistické výlety po celém ostrově. Všechny túry absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Po celý týden budeme vyrážet hvězdicovitě z jednoho místa ubytování. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály.

Další info

Skupina

Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce + řidič.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe alespoň 280 EUR/osobu na dokupování potravin, posezení v místních hospůdkách, na vstupy do památek, pohledy, suvenýry, … ale hlavně jako krizovou rezervu pro případ nouze.

Cestovní doklady
Pro cestu na Mallorcu nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Hory Kréty

Hory Kréty

29. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

15. 11. - 22. 11. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

1. 11. - 8. 11. 2024 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

10. 5. - 17. 5. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

10. 5. - 24. 5. 2024 Chci to vidět