Mallorca - horský přechod

Za zážitky bez obav

Mallorca - horský přechod

8 dní / 13 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

30. 9. - 7. 10. 2024
č. zájezdu: 224870B-02
cena 13 300 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

přechod pohoří Serra de Tramuntana

Španělský ostrov Mallorca si leckdo představí jako plážový ráj ve Středozemním moři. Málokdo už ale ví, že tento ostrov s průměrně 300 slunečnými dny v roce nabízí aktivnějším turistům mnohem víc. Celou severní část ostrova zaujímá téměř 90 km dlouhé, vápencové pohoří Serra de Tramuntana, které bylo nedávno zařazeno na seznam přírodních památek UNESCO. Hory jsou protkány desítkami kilometrů stezek, které vedou od pomerančových a mandloňových sadů v údolích až po nejvyšší vrcholky. Ty sice nedosahují takových výšek jako třeba v Alpách nebo Pyrenejích, zato se zvedají přímo z moře a formují impozantní horské kulisy lemované divokým pobřežím. Podnikneme 6 denní trek po tzv. „Stezce suchých kamenů“ v centrální části pohoří Serra de Tramuntana. Půjdeme na polotěžko (jen s lehkým spacákem, nocleh na chatách s možností polopenze), nocovat budeme vždy pod střechou na útulných horských chatách.
Tento zájezd můžete absolvovat samostatně nebo v kombinaci se zájezdem Mallorca - jednodenní túry, který termínově navazuje (pouze u druhého termínu).
Z jiného soudku pak pro ty, kteří touží na Mallorcu, nabízíme ještě i dobrodružnější variantu plnou adrenalinových zážitků Mallorca Adventure

Tento zájezd si užijete díky leteckému přicestování a pohodlným přesunům místní dopravou

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 9.000 Kč včetně tax)

Průvodci

Martin Brožka

30. 9. - 7. 10. 2024 / č.zájezdu 224870B-02

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet na Mallorcu, ubytování v penzionu v Palma de Mallorca, večerní návštěva historického jádra města a aklimatizace.

2.-6. den

Pětidenní přechod centrálního horského hřebene SERRA DE TRAMUNTANA. Budeme putovat po unikátní horské stezce GR 221Ruta de Pedra en Sec“, navštívíme horský klášter ve Valldemosse, kde mimo jiné pobýval známý hudební skladatel Frederic Chopin. Projdeme citrusové plantáže i kamenné horské vesnice, pokusíme se vyšplhat na vyhlídkové vrcholy PUIG DE TEIX (1.064 m), PUIG DE ĽOFRE (1.093 m) a PUIG TOMIR (1.103 m), prohlédneme si nejpoutnější horský klášter ostrova LLUC i skalní město v jeho blízkosti. Zlatým hřebem přechodu bude výstup na nejvyšší dosažitelnou horu ostrova – MASSANELLA (1.367 m) s grandiózními rozhledy. Budeme si užívat převážně hor, ale najdeme si čas i na svlažení v moři a místní zajímavosti, jako třeba svezení historickou tramvají v městečku Sóller. Během celého přechodu hor nocujeme pod střechou na horských chatách.

7.–8. den

Závěrečná túra nás zavede do přístavního městečka PORT DE POLLENCA s vyhlídkou na pohoří Serra de Tramuntana. Čeká nás odpočinek na příjemné pláži i gastronomické zážitky a zájemci si mohou půjčit paddleboard nebo silniční kolo, na kterém prozkoumají pobřeží. Poslední nákupy, přesun zpět do hlavního města a odlet domů.

Ubytování

První noc po příletu na Mallorcu přenocujeme v příjemném hostelu v centru hlavního města Palma de Mallorca, většinou ve 2 – 3 lůžkových pokojích (dle dostupnosti). Třetí noc strávíme v hotýlku u pláže ve dvoulůžkových pokojích, abychom si užili více koupání. Ostatní noci během přechodu hor budeme nocovat na pěkných horských chatách ve vícelůžkových noclehárnách. Všechny horské chaty jsou vybaveny WC, umývárnami a sprchami s teplou vodou. Do chat je však nutné s sebou přibalit vložku do spacáku, tzv. bílou paní.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Můžete si dovézt buď zásoby z domova nebo využít možnosti polopenze na chatách (snídaně cca 5,5 EUR, večeře cca 9,5 EUR - platí se na místě. Avšak pokud budete mít zájem, je nutné objednat předem - uveďte prosím do poznámky v objednávce). I v průběhu přechodu se přibližně co druhý den dostaneme do civilizace, kde bude možné dokoupit nějaké místní potraviny.

Doprava

Na Mallorcu se dopravíme letecky a v rámci přesunů na ostrově využijeme místní autobusy.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vždy vybíráme ty nejvhodnější letenky s odletem z Prahy či z Vídně.

Nástupní/výstupní místo: Palma de Mallorca

Nástupní místa

Náročnost

Během 6ti denního souvislého přechodu půjdeme na "polotěžko", tedy jen s lehkým spacákem a středním batohem (optimálně 40 l). Nocovat budeme na chatách, kde je možnost i polopenze, což významně ušetří váhu batohu a vynaloženou námahu.

Denně ujdeme cca 10 – 20 km s rozdílným převýšením. Většinou překonáme okolo 600 – 800 výškových m, pouze asi 2x něco málo přes 1.000 m/den. Přestože budeme během tohoto 6-ti denního treku převážně v horách, setkáme se s civilizací prakticky každý den a dokonce se dostaneme i k moři, kde se budeme moci vykoupat.

Další info

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Vzhledem k ubytování na horských chatách je optimální objem cca 40 l.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 15 účastníků + 1 průvodce.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe alespoň 250 EUR/osobu na dokupování potravin, posezení v místních hospůdkách, na vstupy do památek, pohledy, suvenýry, ale hlavně jako krizovou rezervu.

Cestovní doklady
Pro cestu na Mallorcu nám stačí platný občanský průkaz.


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

30. 9. - 7. 10. 2024
č. zájezdu: 224870B-02
cena 13 300 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

21. 10. - 28. 10. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

10. 5. - 24. 5. 2019 Chci to vidět