Mallorca Adventure

Za zážitky bez obav

Mallorca Adventure

8 dní / 23 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

18. 10. - 25. 10. 2024
č. zájezdu: 224874-01
cena 23 200 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Pestrý adrenalinový koktejl na slunném ostrově

Mallorca se navzdory své nálepce plážového ráje stává stále oblíbenější outdoorovou destinací. Ukrývá neuvěřitelné přírodní krásy, hory, jeskyně, útesy i romantické písečné pláže. S námi okusíte od každého něco a to velmi neotřelým, akčním způsobem. Na programu je canyoning v divokém kaňonu Na Mora/Sa Coanegra, sea cavingspeleologie v mořské jeskyni Cova des Coloms, trekking v pohoří Serra de Tramuntana, a coasteering – zábavné lezení po útesech a skoky do moře a případný fakultativní program dle možností a chuti.

Veškeré vybavení, doprava i certifikovaní místní průvodci jsou zahrnuti v ceně zájezdu!

Zázemí najdeme v pohodových apartmánech s vybavenou kuchyňkou a bazénem. Čas bude i na plážovou pohodu a návštěvu hlavního města Palma de Mallorca s úžasným mořským akváriem.
Pro ty, kteří už nyní vidí, že Adventure je pro ně příliš, mohou krásy Mallorcy poznat na našich turistických variantách Mallorca - jednodenní túry a horský přechod

Tento zájezd si užijete i díky přicestování leteckou dopravou a pohodlným přesunům místní dopravou

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 8.000 Kč včetně tax)
  • fakultativní aktivity (např. MTB, vyhlídkovou jízdu na skútrech, mořské akvárium apod.)

Průvodci

Tomáš Ryba

18. 10. - 25. 10. 2024 / č.zájezdu 224874-01

Treky Nepálskými Himáláji a mezi partyzány v Barmě, cyklovýlet kolem Taiwanu i roční trip napříč Evropou ve vlastnoručně přestavěné dodávce, dobrovolničení pro záchranu mořských želv v Indonésii nebo lezení na skály a hory jako Mont Blanc, Grossglockner a Matterhorn? Prostě všechno, co se dá ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Palma de Mallorca a společný přesun na sever ostrova do plážemi lemovaného městečka Port de Pollença, kde se ubytujeme v příjemných apartmánech.

2. den

SEA CAVE EXPLORING – speleologie v mořské jeskyni. Štěrbinou v útesech vplujeme do divukrásného jeskynního světa, kde budeme proplouvat a procházet se mezi bělostnými krápníky a žasnout nad úžasnou vnitřní výzdobu.

3. den

CANYONING – Mallorca oplývá spoustou nádherných kaňonů, které nachystaly doslova přírodní aquapark - zábavný průstup kaňonem horského potoka se skluzavkami a skoky do vodních túní. Zvolíme jeden z kaňonů Na Mora nebo Sa Coanegra (dle aktuálního stavu vody), které jsou vhodné i pro začátečníky. Pro zkušenější bude i prostor přidat fakultativně některý z náročnějších kaňonů.

4. den

ODPOČINKOVÝ DEN a zároveň rezervní den, kdy se můžete pověnovat některé z fakultativních aktivit, jenž vám nabídne průvodce. Bude možnost také navštívit městečko Artà – příjemné historické centrum oblasti Llevant s kavárničkami a spletitými uličkami.

5. den

COASTEERING - zábavné lezení po útesech nad mořem, skoky do moře, slaňování, mořské jeskyňky. Fakultativně je také možné podniknout průzkumnou vyhlídkovou jízdu na skútrech na nejzazší cíp skalnatého výběžku FORMENTOR s majákem, fantastickými výhledy a koupáním na divokých plážích.

6. den

TREKKING – vyrazíme na celodenní trek do pohoří SERRA DE TRAMUNTANA , které tvoří horskou páteř Mallorcy.

7. - 8. den

Poslední den se přesuneme do hlavního města PALMA DE MALLORCA, kde si projdeme historické centrum a se zájemci i úžasné mořské akvárium. Přespíme v pohodovém penzionu v centru města a další den vyrazíme na cestu k domovu.

Ubytování

Ubytování je v příjemných apartmánech v přístavním městečku Port de Pollenca. Jedná se o apartmány s 2 lůžkovými ložnicemi, sociálním zařízením a plně vybavenou kuchyňkou. K zpříjemnění pobytu je také možné využít venkovní soukromý bazén. 

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. V apartmánech je k dispozici plně vybavená kuchyňka a v blízkosti se nachází supermarket. Na své si tedy přijdou ti, kteří si rádi sami uvaří ale i ti, kteří si na dovolené raději vyrazí na společnou večeři ochutnávat místní speciality.

Doprava

Nástupní místo: Palma de Mallorca

Na ostrov přicestujeme letecky a budeme se po něm pohybovat převážně pronajatou dopravou a výjimečně místní dopravou. 

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vždy vybíráme ty nejvhodnější letenky s odletem z Prahy či z Vídně.


Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 stupňové škály. Veškeré základní aktivity v programu jsou naplánované tak, aby je zvládl i začátečník, který je zvyklý se alespoň rekreačně hýbat.
Podmínkou účasti všech vodních aktivit (sea caving, canyoning, coasteering) je schopnost plavat.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 český průvodce. Jednotlivé aktivity povedou vždy certifikovaní místní průvodci.

Průvodce
Zájezd bude veden česky (případně slovensky hovořícím průvodcem). Canyoning, sea caving, coasteering, či případně další aktivity vedou místní certifikovaní instruktoři (včetně doprovodu českého průvodce, který zajišťuje tlumočení). Telefonický kontakt na průvodce obdržíte nejpozději 1.den zájezdu.

Cestovní doklady
Pro cestu na Mallorcu nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

18. 10. - 25. 10. 2024
č. zájezdu: 224874-01
cena 23 200 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Madeira Adventure

Madeira Adventure

14. 10. - 21. 10. 2024 Chci to vidět
Omán Adventure

Omán Adventure

12. 11. - 21. 11. 2024 Chci to vidět
Rakousko Adventure

Rakousko Adventure

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Slovinsko Adventure

Slovinsko Adventure

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět