Mallorca - horský přechod

Mallorca - horský přechod

8 dní / 9 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

24. 9. - 1. 10. 2021
č. zájezdu: 221870B-01
cena 9 800 Kč

přechod pohoří Serra de Tramuntana

Španělský ostrůvek Mallorca si leckdo představí jako plážový ráj ve Středozemním moři. Málokdo už ale ví, že tento ostrov s průměrně 300 slunečnými dny v roce nabízí aktivnějším turistům mnohem více. Celou severní část ostrova zaujímá téměř 90 km dlouhé, vápencové pohoří Serra de Tramuntana, které bylo nedávno zařazeno na seznam přírodních památek UNESCO. Hory jsou protkány desítkami kilometrů stezek, které vedou od pomerančových a mandloňových sadů v údolích až po nejvyšší vrcholky. Ty sice nedosahují takových výšek jako třeba v Alpách nebo Pyrenejích, zato se zvedají přímo z moře a formují impozantní horské kulisy lemované divokým pobřežím. Podnikneme 6 denní trek po tzv. „Stezce suchých kamenů“ v centrální části pohoří Serra de Tramuntana. Půjdeme na polotěžko (jen s lehkým spacákem, nocleh na chatách s možností polopenze), nocovat budeme vždy pod střechou na útulných horských chatách. Tento zájezd můžete absolvovat samostatně nebo v kombinaci se zájezdem Mallorca - jednodenní túry, který termínově navazuje.

Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu po ostrově
  • 1x nocleh v penzionu
  • 6x nocleh na horských chatách
  • průvodce
  • jízdu historickou tramvají
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od 4.000 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou společností z Bratislavy nebo od 5.000 Kč včetně tax z Prahy a Vídně

Program zájezdu

1. den

Přílet na Mallorcu, ubytování v penzionu v Palma de Mallorca, večerní návštěva historického jádra města a aklimatizace.

2.-6. den

Pětidenní přechod centrálního horského hřebene SERRA DE TRAMUNTANA. Budeme putovat po unikátní horské stezce GR 221Ruta de Pedra en Sec“, navštívíme horský klášter ve Valldemosse, kde mimo jiné pobýval známý hudební skladatel Frederic Chopin. Projdeme citrusové plantáže i kamenné horské vesnice, pokusíme se vyšplhat na vyhlídkové vrcholy PUIG DE TEIX (1.064 m), PUIG DE ĽOFRE (1.093 m) a PUIG TOMIR (1.103 m), prohlédneme si nejpoutnější horský klášter ostrova LLUC i skalní město v jeho blízkosti. Zlatým hřebem přechodu bude výstup na nejvyšší dosažitelnou horu ostrova – MASSANELLA (1.367 m) s grandiózními rozhledy. Přestože půjdeme po horách, budeme se moci během treku též vykoupat v moři a dokonce se svezeme historickou tramvají zvanou Pomerančový expres. Během celého přechodu hor nocujeme pod střechou na horských chatách.

7.–8. den

Závěrečná túra nás zavede na poloostrov FORMENTOR s nádhernými útesy, malými plážičkami, vyhlídkou na pohoří Serra de Tramuntana i pozorováním početných kolonií mořských ptáků. Poslední nákupy, přesun zpět do hlavního města a odlet domů.

Ubytování

První noc po příletu na Mallorcu přenocujeme v příjemném hostelu v centru hlavního města Palma de Mallorca, většinou ve 2 – 3 lůžkových pokojích. Během přechodu hor budeme nocovat na pěkných horských chatách ve vícelůžkových noclehárnách. Všechny horské chaty jsou vybaveny WC, umývárnami a sprchami s teplou vodou.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Můžete si dovézt buď zásoby z domova nebo využít možnosti polopenze na chatách (snídaně cca 5 EUR, večeře cca 9 EUR). I v průběhu přechodu se přibližně co druhý den dostaneme do civilizace, kde bude možné dokoupit nějaké místní potraviny.

Doprava

Nástupní místa

Náročnost

Během 6ti denního souvislého přechodu půjdeme na "polotěžko", tedy jen s lehkým spacákem a středním batohem (optimálně 40 l). Nocovat budeme na chatách, kde je možnost i polopenze, což významně ušetří váhu batohu a vynaloženou námahu.

Denně ujdeme cca 10 – 20 km s rozdílným převýšením. Většinou překonáme okolo 600 – 800 výškových m, pouze asi 2x něco málo přes 1.000 m/den. Přestože budeme během tohoto 6-ti denního treku převážně v horách, setkáme se s civilizací prakticky každý den a dokonce se dostaneme i k moři, kde se budeme moci vykoupat.

Další info

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Vzhledem k ubytování na horských chatách je optimální objem cca 40 l.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Mallorcu nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).