Madeira - horský přechod

Za zážitky bez obav

Madeira - horský přechod

8 dní / 10 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 10. - 28. 10. 2024
č. zájezdu: 224840D-03
cena 10 200 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

toulky ostrovem pralesů, hor, levad a orchidejí

Ráj uprostřed Atlantiku“, „Ostrov věčného jara“, „Květinový koš Atlantiku“ – to jsou asi ty nejznámější přívlastky, kterými bývá tento nevelký portugalský ostrov označován. Madeira je jako stvořená pro tuláky a cestovatele, kteří mají rádi nespoutanou přírodu a exotickou květenu. Na malém kousku země zde najdeme divoké mořské útesy, rozeklané štíty, terasovitá políčka na horských svazích, ale i subtropické zahrady s orchidejemi. Celý ostrov je navíc doslova prošpikován více než 2.000 km „levád“ – zavlažovacích kanálů, které vedou přes hory, pastviny i pralesy a procházejí nesčetnými horskými tunely. Mnohé z nich budeme mít možnost poznat vlastnonožně. Během přechodu budeme nocovat ve volné přírodě na tábořištích. Pro úspěšné absolvování 6 denního treku je potřeba určitá fyzická zdatnost a úplná odolnost proti závratím. Mnohé levády procházejí úzkými, neosvětlenými a často dlouhými tunely, které mohou být problematické pro klaustrofobiky.

Zájezd můžete absolvovat samostatně nebo v kombinaci s jednodenními turistickými výlety a prodloužit si tak pobyt na 15 dnů.

V květnu si prodlouženou variantu si můžete prodloužit dokonce ještě i o Květinový festival na Madeiře a zdržet se celkem 3 týdny.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky cca 11.000 Kč včetně tax)

Průvodci

Anna Hašková

21. 10. - 28. 10. 2024 / č.zájezdu 224840D-03

Když necestuje, sedí ve studiu Českého rozhlasu a hlásí zprávy. Nezdráhejte se jí tedy na cokoli ptát i vícekrát, opakování je její denní chleba. Studovala speciální pedagogiku, což považuje za skvělou kvalifikaci zvlášť pro jednání s imigračními úředníky, celníky, nebo strážci národních parků. ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Přílet do Funchalu, setkání s první skupinou a nocleh v penzionu. Druhý den dopoledne se hned přesuneme do hor, kde natěžko podnikneme šestidenní přechod hlavního horského hřebene Madeiry. 

3. - 6. den

Při toulkách nespoutanou přírodou tohoto nesmírně krásného hornatého ostrova budeme následovat horské stezky i nejkrásnější pralesní levády ostrova. Prosmýkneme se horskými tunely, z nichž nejdelší měří téměř 2,7 km i horským průsmykem Encumeada (1.007 m). Navštívíme Pekelný kaňon, uvidíme nejstarší vavřínový strom Madeiry i mnohametrové vodopády řítící se ze strmých srázů v oblasti Rabaçalu. Nevynecháme ani výstup na nejvyšší horu ostrova – Pico Ruivo de Santana (1.862 m), užijeme si skvostnou hřebenovku na sousední Pico do Arieiro (1.818 m) a nakoukneme do nitra nejrozsáhlejšího třetihorního vřesovco-vavřínového pralesa na Zemi. 

7. - 8. den

Na závěr treku také navštívíme horské údolí s mnoha levádami a pěknými vodopády Risco a 25 Fontes. Poté se plni nových zážitků přesuneme do Funchalu na poslední nákupy, opět nocleh v penzionu a odlet domů.

Ubytování

Po příletu na Madeiru strávíme jednu noc v penzionu ve Funchalu. Pokoje jsou většinou 2-3 lůžkové, některé mají vlastní sociální zařízení, jiné společné. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, k dispozici jsou také ručníky a fén na vyžádání. V penzionu je možnost připojit se k wi-fi zdarma. Ubytování je prostší, avšak čisté. Výhodou je skvělá pozice v samém srdci Funchalu – za rohem najdete nespočet obchůdků, restaurací, pekárnu, obchodní centrum, katedrálu, … Během šestidenního přechodu hor budeme spát na tábořištích ve volné madeirské přírodě ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně (bude-li Vámi požadované ještě volné). Tábořište jsou většinou poměrně divoká, ale až na jednu noc je vždy dostupný zdroj pitné vody. Na poslední noc před odletem se opět vrátíme do "našeho" penzionu, můžete si zde tedy nechat přebytečné věci, které nebudete potřebovat na přechod.

Strava

Po noci v penzionu, tedy celkem 2x, nás bude po ránu čekat snídaně v tzv. "francouzském stylu". V průběhu treku se do civilizace vůbec nedostaneme, v horách budeme tedy odkázáni na zásoby, které si sem přineseme. Bude se tedy určitě hodit také vybavení na vaření.

Doprava

Společná doprava po ostrově bude realizována místním autobusem či MHD.


Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 4 z 5 bodové škály. Jedná se o souvislý 6denní přechod, který půjdeme "natěžko". Veškeré potřebné vybavení si tedy poneseme na zádech. Denně nás bude čekat cca 15 – 20 km trasy s rozdílným převýšením. Ve většině případů nebude denní převýšení velké (400 – 500 m), pouze asi 2x překonáme kolem 1.000 m. Během celého treku se do civilizace prakticky nedostaneme.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde, a který se dobře nosí.

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Madeiru nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

21. 10. - 28. 10. 2024
č. zájezdu: 224840D-03
cena 10 200 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Madeirská vína

Milan Jána

Uprostřed nekonečných vod Atlantického oceánu leží malý, hornatý a zelený portugalský ostrov – Madeira. Má mnoho přízvisek, je ost...

více

Z toulek po Madeiře

Milan Jána a Veronika Skálová, Eva Foltová

Vyrazíte-li přes devatero hor a devatero řek směrem na západ, dojedete k nekonečným vlnám tyrkysového Atlantiku. Zde, necelých 1.0...

více

Podobné zájezdy

Indický Ladakh nalehko

Indický Ladakh nalehko

27. 8. - 14. 9. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

15. 11. - 22. 11. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

11. 4. - 18. 4. 2025 Chci to vidět
Korsika - GR 20

Korsika - GR 20

29. 6. - 11. 7. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

28. 10. - 4. 11. 2024 Chci to vidět
Mallorca - horský přechod

Mallorca - horský přechod

30. 9. - 7. 10. 2024 Chci to vidět
Mallorca - jednodenní túry

Mallorca - jednodenní túry

23. 9. - 30. 9. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

10. 5. - 24. 5. 2019 Chci to vidět