Mont Blanc

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

nejvyšší hora Evropy a aklimatizace na Gran Paradiso

V letošní sezóně zájezd Mont Blanc uskutečníme pouze formou poptávky v termínu, o který bude mít klient zájem, v korelaci s vůdcem a jeho časovými možnostmi. Minimální počet a současně maximální počet zájemců jsou 2 osoby.

Punc nejvyššího evropského vrcholu a relativně jednoduchý výstup - to je jednoznačný magnet mezi evropskými horskými skalpy. Pro mnohé velký sen, životní výstup. Také jsme podlehli jeho lesku a připravili s našimi vůdci UIAGM vybroušený program, který díky kvalitní aklimatizaci šanci na vrcholové vavříny maximalizuje. Krom výstupu na střechu Evropy je součástí i kvalitní aklimatizace na Gran Paradiso, dostatečný odpočinek a rezervní den, model založený na zkušenostech západních vůdcovských agentur, které vykazují nejvyšší procentuální úspěšnost výstupu. Mont Blanc je totiž krom enormního počtu pokusů proslulý také tím, že bývá často nebezpečně podceňován. Díky doprovodu špičkových horských vůdců UIAGM i rozumně postavenému programu si tento sen můžete splnit i bez jakýchkoliv zkušeností – stačí pouze dobrá fyzická kondice a touha se o to poprat!

Pozor! S námi máte veškeré nutné výdaje včetně lanovky a polopenze na horských chatách v ceně.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Ve večerních hodinách se v Aostě setkáte s horským vůdcem. Zde se ubytujeme, zkontrolujeme vybavení a následující ráno vyrazíme již společně na horskou chatu Chabod (2.710 m, ↔ 3 hod., ↑ 1.000 m). Odpoledne využijeme k seznámení s horolezeckou výstrojí, tréninku pohybu ve skalnatém terénu a zahájíme aklimatizaci noclehem ve vyšší výšce.

3. den

V rámci aklimatizace na řídký horský vzduch vystoupíme na GRAN PARADISO (4.061 m), jednu z nejsnazších alpských čtyřtisícovek. Zde zúročíme horolezecké dovednosti a procvičíme pohyb po ledovci i po skále. Pro lepší aklimatizaci zůstaneme i na další noc na horské chatě Chabod (↔ 8 hod., ↕ 1.400 m).

4. den

Sestoupíme do Chamonix, legendárního horského městečka, které tepe vysokohorským životem a pořádně si odpočineme před hlavním výstupem (↔ 2 hod., ↓ 1.000 m).

5. den

První část cesty si usnadníme zubačkou na Nid d´Aigle, odkud vystoupáme na chatu Tete Rousse (3.167 m, ↔ 3 hod., ↑ 800 m), z níž se následující den vypravíme na vrchol. Velmi brzká večeře a spánek.

6. den

Klíčový den – pokus o výstup na vrchol MONT BLANC (4.810 m, ↔ 12 hod., ↑ 1.600 m). Začátek výstupu ve 2:00 v noci, vrchol cca v 9:00, zpět na chatě cca ve 14:00 hod.). Zasloužený odpočinek a vavříny pro vítěze.

7. den

Rezervní den pro případ špatného počasí, abychom zvýšili šanci na úspěch. Pokud by se podařilo již v prvním dni, v okolí Chamonix se bez problémů zabavíme.

Ubytování

Po dobu pobytu v horách nalezneme vždy útočiště na horských chatách, v údolí budeme ubytovaní v penzionech. Veškeré ubytování je u nás vždy v ceně zájezdu. Na všech chatách je také polopenze zahrnutá v ceně, u ostatního ubytování je ve vlastní režii účastníků.

Strava

U obou chat je v ceně ubytování zahrnutá polopenze, u zbývajícího ubytování v údolí je ve vlastní režii účastníků. V Chamonix i Aostě je k dispozici dostatek restaurací či obchodů pro individuální stravování dle Vašeho gusta.

Doprava

Doprava na akci je individuální, s horským vůdcem setkáte první den večer v Aostě a rozloučíte se poslední den v Chamonix.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost odpovídá stupni č. 5 z 5 bodové škály. Veškerou techniku vás před výstupem naučí horský vůdce, takže se určitě můžete přihlásit i bez předchozích horolezeckých zkušeností. Zato se ale vyplatí nepodcenit fyzičku, při výstupu na čtyřtisícový vrchol se člověk pěkně zadýchá a předchozí trénink určitě oceníte.

Další info

Skupina
Akce je určena pro individuální skupinky maximálně 2 klientů vedených jedním horských vůdcem (nebo 4 klientů se 2 horskými vůdci). Po předchozí konzultaci časových možností vůdce je možné domluvit individuální termíny dle Vašeho přání (s vlastní dopravou).

Vybavení
Na ledovcovou túru potřebujete sedací úvazek, horolezeckou přilbu, mačky, cepín, sadu smyček a prusíků, karabiny HMS. Základní vybavení si můžete zapůjčit z kudrnovské půjčovny.

Proč spíme před pokusem o vrchol na Tete Rousse a ne na Gouteru?
Z našich zkušeností vyplývá, že Gouter už je tak vysoko, že se tam lidem dělá špatně, vůbec se nevyspí a nejsou schopni regenerace. Proto volíme raději start z nižší výšky, ale také z větší pohody. Odpověď organismu na výšku přichází vždy se zpožděním několika hodin, což při vrcholovém pokusu z nižší výšky hraje do karet. Jinými slovy budeme vyrážet v nejlepším možném fyzickém stavu, ale z nižší výšky.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Stopem na Mont Blanc

Jakub Cejpek

Řekněte někomu, že míříte na nejvyšší alpskou horu Mont Blanc, a nemine vás námitka, že výstup po pošlapané magistrále na přelidně...

více

Podobné zájezdy

Grossglockner

Grossglockner

12. 6. - 13. 6. 2024 Chci to vidět