1. - 2. den
Cesta z Brna přes Trakai (koupání a prohlídka) a Vilnius - hlavní město Litvy, které si také prohlédneme a pak dorazíme zbytek cesty do Moskvy, kde se ubytujeme na dvě noci v hostelu.
3. - 4. den
Zahájíme prohlídku centra MOSKVY: Kreml, Rudé náměstí, chrám Vasila Blaženého, Chrám Krista Spasitele, GUM, Mauzoleum V. I. Lenina. Večer pak spočineme v oblíbeném letním carském sídle v Kolomenském s přilehlým parkem. Druhý den nás čeká Treťjakovská galerie a pak přesun přes Abramcevo (vesnické sídlo, kde maloval M. A. Vrubel a I. J. Repin, psal I. S. Turgeněv a N. A. Někrasov) do starého ruského města Sergijev Posad, kde se zaposloucháme do večerních zvonů ve slavném monastýru.
5. - 6. den
Dopoledne navštívíme unikátní chrám sv. Jiří v Jurjevu Polském a pak nás už čeká Suzdal – starobylé ruské město s kompletně zachovalou architekturou. Pěšky si zajdeme k malebnému unikátnímu chrámu P. Marie Pomocné na říčce Něrli, ve které se vykoupeme. Busem se přesuneme do města Vladimir s bělokamenným Uspenským saborem, který vyzdobil Andrej Rublev. Město Pereslavl Zalesskij nás uchvátí koupáním v jezeře Pleščevo a muzeem lesní úzkorozchodky.
7. - 8. den
ROSTOV VELIKÝ je známý zachovalým sněhobílým Kremlem a JAROSLAVL na břehu Volhy zase jako město zvonů, zvonkoher a malovaných chrámů. Po noci pod hradbami Spaso-priluckého monastýru navštívíme tržiště ve Vologdě – kdysi poslední výspě civilizace na cestě na sever a pak už vjedeme do nekonečných lesů.
9. den
Čeká nás tady Kirillov – nejrozsáhlejší klášterní komplex v Rusku a kousek dál bývalý ženský klášter Goricy opředený pověstmi a zničený hledači pokladů. Nemůžeme minout FERAPONTOVO s jedinečnými malbami středověkého malíře Dionýsia a s nádherným tábořením s výhledem na klášter zpříjemněným pobytem v ruské sauně.
10. - 13. den
Budeme si užívat divočiny: čeká nás cesta tajgou na sever, táboření na březích jezer a řek, Kenozerskij NP a vesnice Ljadiny - živý skanzen dřevěné architektury. Dojedeme až do centra obchodu se solí, města Kargopol, ukrytého v tajze. Pak překročíme tragicky proslulý Bělomořsko-baltský kanál a z přístavu Kem poplujeme na Solovecké ostrovy v Bílém moři.
14. - 18. den
Po dlouhé cestě spočineme na 4 dny na SOLOVECKÝCH OSTROVECH. Navštívíme slavný klášter, muzeum ruské severské mořeplavby i jediné ruské muzeum gulagu. Prohlédneme si všechny zajímavosti ostrovů s osadami, kostely, mechovými jezírky a s pobřežím plným ledovcových valounů a na fakultativních plavbách navštívíme nejposvátnější místo pravoslavného Ruska – ostrov Anzer i Zaječí ostrovy s nálezy tajemných labyrintů.
19. - 20. den
Navštívíme naleziště petroglyfů v Zalavruze u Bílého moře a pak přes Petrozadovsk – centrum Karélie a se přesuneme do PETROHRADU. Úvodem navštívíme letní paláce a fontány Petra I. v Petrodvorcích a pak už nás čeká centrum: Aurora, Petropavlovská pevnost (carské hrobky a obávané carské vězení), Ermitáž, Něvský prospekt, Chrám sv. Izáka, Muzeum Dostojevského, Muzeum A. S. Puškina, noční zvedání mostů na Něvě.
21. - 22. den
Po dvou nocích v Petrohradě se přes Carskoje Selo a jantarovou komnatu přesuneme do NOVGORODU, kde si užijeme krás starobylého ruského města, koupání na městské pláži a prohlídku muzea malíře Theofana Řeka. V posledním ruském městě PSKOV zhlédneme starou pevnost a poklady Mirožského monastýru s unikátními freskami z 12. století.
23. - 24. den
Cesta přes Pobaltí (prohlídka KAUNASU, skanzen Rumšiškés) a Polsko zpět do Brna.
Při návštěvě nejvýznamnějších památek je zajištěn odborný průvodce s překladem.