Na jantarové stezce

Za zážitky bez obav

Na jantarové stezce

10 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

s dětmi do vybavených chatek k Mazurským jezerům a moři, za jantarem a rytíři ...

Jestlipak víte, že Brno leží na prastaré obchodní stezce, po které obchodníci od dávnověku dopravovali zářivě zlatý jantar od Baltského moře až ke středomořským civilizacím? Pojďte se s námi vydat po jeho stopách do Polska, projít historické uličky města Gdaňsk, proslulého výrobou jantarových šperků, nasát atmosféru jednoho z největších sídel řádových rytířů - tajemného hradu Malbork, zchladit se v moři, z rybářské loďky pozorovat tuleně ve volné přírodě… Na fotogenických Mazurských jezerech se projedete pirátskou lodí, po malebné říčce Černá Hanča mezi lekníny na kanoích. Vaše ratolesti si užijí nejen vodní atrakce, lanový park či obří ruské kolo nad starobylými střechami hanzovního města, ale stanou se také hledači jantarového pokladu křižáckých rytířů. To vše s péčí našich nezdolných průvodců a animátorů, kteří se postarají o vaše dítka minimálně 2 hodiny denně. Po našich průzkumných cestách a hrátkách budeme odpočívat v dřevěných chatkách na břehu jezera či pár kroků od písečných mořských pláží, výborně dokrmeni kudrnovskou polopenzí.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vstupné (výlet lodí za tuleni, ruské kolo v Gdaňsku, vodní atrakce a lanový park v Augustově, ...)

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

V pátek večer vyrazíme přes Moravu a notný kus Polska až do oblasti Mazurských jezer. V sobotu se seznámíme s jezerem Sajno a jeho okolím.

3.–4. den

Prohlídka jezera WIGRY a kláštera ve stejnojmenné vsi, dobrodružný výlet na kanoích z jezera po malebné říčce Černá Hanča. Plavba pirátskou lodí po plavebních kanálech s plavebními komorami a návštěva města Augustów se spoustou vodních atrakcí a lanovým parkem.

5.–6. den

Přejezd autobusem, s osvěžením v jezeře u města Olštýn, až k Baltskému moři, ubytování v chatkách jen kousek od písečných dun a pláží. Ranní hledání jantaru na pobřeží, prohlídka starého hanzovního města GDAŇSK, plavba vodní tramvají na místo rozpoutání 2. světové války (Westerplatte), jízda na obřím ruském kole vysoko nad kanály a starobylými střechami.

7.–8. den

Plavba rybářskou loďkou ze Świbna na pozorování tuleňů, koupání a hrátky v moři. Vyjížďka rodičů na romantický večer v Gdaňsku.

9.–10. den

Prozkoumání křižáckého hradu MALBORK a hledání jantarového pokladu rytířů v jeho tajemných a spletitých prostorách. Noční odjezd směr Brno.

Ubytování

Během našeho zájezdu budeme nocovat na dvou místech, vždy v chatkových kempech podobné kvality. První kemp se nachází v oblasti Mazurských jezer u Augustowa, kde budeme 4 noci. Na další 3 noci přejedeme ke Gdaňsku. Chatky obsazujeme po 3 až 5 osobách. Jsou vybaveny varnou konvicí a ledničkou. V obou kempech bude možné získat povlečení zdarma, není nutné si brát vlastní či spacák.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. První jídlo, které od nás dostanete, bude večeře 2. den zájezdu a poslední jídlo od nás bude oběd, který bude řešen formou studeného balíčku den před odjezdem domů. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby. Dospělá osoba nebo dítě nad 3 roky věku musí být při přepravě připevněna/o bez­pečnostním pásem na sedadle autobusu, pokud jim jsou sedadla autobusu vybavena. Bezpečnostními pásy (převážně dvoubodovými – bederními) musí být vybaveny všechny dálkové autobusy, které byly vyrobeny po roce 2004. Nestanovuje se tak povinnost používat dětský zádržný systém, tzv. autosedačku. Na sedadla autobusů nejsou standardně instalovány tříbodové bezpečnostní pásy (z technických a finančních důvodů) a proto v nich nelze používat dětské zádržné systémy. Dětské zádržné systémy připevňované bezpečnostními pásy dvoubodovými se nevyrábí. Za přepravu dětí do tří let věku odpovídá především doprovodná osoba.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 10denní pohodový relaxačně - hravě - poznávací zájezd pro dospělé s dětmi zaměřený na poznání některých z nejzajímavějších míst oblasti Mazurských jezer u Augustowa a Gdaňsku. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd jen mírně cestovatelsky náročný. Ideální věk dětí je 5 let a starší.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Cestovní doklady: Do Polska už nám stačí platný OBČANSKÝ PRŮKAZ.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Jak dostat tatínka do polepšovny

Jak dostat tatínka do polepšovny

5. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Pirátské stezky na ostrově Elba

Pirátské stezky na ostrově Elba

12. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Po stopách Vinnetoua

Po stopách Vinnetoua

6. 7. - 13. 7. 2024 Chci to vidět
Robinsonáda na ostrovech pokladů

Robinsonáda na ostrovech pokladů

2. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
S dětmi po slovinských řekách

S dětmi po slovinských řekách

12. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět