Nejkrásnější řeky severní Itálie

Za zážitky bez obav

Nejkrásnější řeky severní Itálie

8 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

šest italských řek a 1 den v Dolomitech

Výběr toho nejlepšího ze severní Itálie. 6 řek během 8 dní. Suchozemský den s možností výletu lanovkou do 2 500 m. n. m. na dechberoucí výhledy a krátký trek v okolí hory Seceda. Zájezd plný pohody a odpočinku na vodě i při kempování v bezva kempech, koupání v průzračných řekách s výhledy na jehly Dolomit a vrcholky alpských štítů. Program vhodný pro začínající i zkušené vodáky.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vodácké oblečení - je možné si je objednat přes naši CK, neopren za 630 Kč/os./zájezd, neoprenovou obuv za 350 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 350 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak - lze zapůjčit za 210 Kč/zájezd
  • lanovku 13–32 EUR podle výběru trasy

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd dopoledne směr Itálie k jezeru Lago di Cavazzo. Ubytování ve skvěle vybaveném kempu u jezera na úpatí Karnských Alp na 2 noci.

2. den

Dvě řeky jednou ranou. Po spodním úseku řeky Fella volně vplujeme do majestátního krále Alp Tagliamenta. Tyrkysové říční žíly se klikatí v mohutném, oslnivě bělostném štěrkovém korytě. Čistá voda láká ke koupání a vyhřáté pláže k piknikům. Skvělá řeka na rozpádlování. Odpoledne návrat do kempu u jezera.

3. den

Svižná Cellina (WW I - II). Splujeme horní úsek úzké podhorské říčky s častými peřejemi v srdci historické provincie Pordenone. Odpoledne přejezd do kempu uprostřed Furlánských Dolomit. Skvělé výchozí místo k pěším výletům do okolních kopců nebo k odpočinku a grilování. Pro akčňáky 7 km kaňonem řeky k horskému hostinci a s plným břichem zpět.

4. den

Ráno kolem přehrady Vajont, krátká zastávka nad nechvalně známou hrází a sjezd do údolí řeky Piava (WWI), sevřenou mezi Bellunské a Karnské Alpy. Svezeme se prastarou vorařskou cestou, po které se od konce 15. století plavilo dřevo k Jadranu a do Benátek. Na nás, na rozdíl od dřiny italských „plavců“, čeká pohodové splutí, koupání a lenošení na oblázkových plážích. V podvečer ubytování v poklidném kempu na břehu jezera Corlo.

5. den

Splutí řeky Brenta (WWI-II), Italy přezdívaná jako „tělocvična Olympijských vítězů na kánoi“. Časté, ale jednoduché peřeje a lehká slalomová trať na potrénování našich nabytých zkušeností. Jedinečné výhledy na okolní krajinu, kamenné terasy a malé vesničky přilepené k mohutným skalám. Odpoledne přejezd do kempu se skvělou hospodou na předměstí Brixenu. Ubytujeme se zde na 3 noci.

6. den

Výlet na horu Seceda v přírodní rezervaci Puez-Odle, který je součástí světového dědictví Unesco Dolomity.
Můžeme vyjet lanovkou až k vrcholu (2.500 m), užít si přenádherné výhledy na slunné straně Val Gardena, projít jeden z mnoha okružních treků, nebo využít lanovku jen k mezistanici Furnes (1.700 m) a zbytek „vydupat" po svých.

7. den

Dnes se vydáme do peřejí krásné horské říčky Rienza (WW II-WW III), na jejímž konci nás čeká veselé pohoupání na vlnách až do vzdutí přehrady v Mühlbach. Milovníci kultury a historie si jistě přijdou na své při podvečerní procházce po Brixenu a čerpání atmosféry tohoto středověkého města, obklopeného štíty Sarntálských Alp.

8. den

Závěrečný den strávíme v peřejích říčky Isarco (WW I – WW II), během plavby se svezeme na přírodní slalomové trati využívané místními závodníky. A celou dobu poplujeme horskou krajinou dokreslenou strážními hrady. Poté nás již čeká cesta domů a příjezd do ČR až v nočních hodinách.

Ubytování

7x ve vlastním stanu v perfektních kempech. Zvlášť kempy u jezer a v Brixenu patří mezi ty luxusnější, čemuž odpovídá i cena, ale ta nádherná místa, vybavenost a vaše pohodlí za to určitě stojí.

Strava

Snídaně máte od nás a ostatní je vaše. Přes den potřebujete jídlo na studený oběd sebou do lodi a večeři si už buď uvaříte nebo se dá zajít do restaurace, všude ta možnost je. Denně je také příležitost k nákupům čerstvých potravin, v Brixenu pak samozřejmě k nákupům všeho možného i nemožného.

Doprava

Autobus zahraniční výroby (max. 30 osob) nebo minibus (max. 16 osob). Vozy jsou samozřejmě plně vybavené a s klimatizací.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Tento zájezd patří mezi středně těžké až těžší (v závislosti na vodních stavech). Tedy pro úplné začátečníky není zcela vhodný. Ale pokud alespoň jeden člen posádky má zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém.
Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Také, i když to není úplně náplním tohoto zájezdu, si mohou zájemci různé vodácké dovednosti procvičovat v průběhu. Na řekách s vámi budou vždy minimálně dva vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost. Na jednotlivých řekách strávíme 2 - 5 hodin. Vodácký program je doplněn celodenními pěšími túrami a výlety.

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kutlíci (RIO) a Gumotex (Baraka).

Vlastní vodácké vybavení a kajak
Na tento zájezd si můžete vzít vlastní vodácké vybavení, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 550 Kč pro jednu osobu. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Protože jsme stejně jako Itálie členskou zemí Evropské unie, stačí nám na tento zájezd jen platný OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Zájezd je spolupořádán s CK CVOK.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Divoké řeky Francie

Divoké řeky Francie

24. 8. - 31. 8. 2024 Chci to vidět
Řeky a vodopády Bosny a Hercegoviny

Řeky a vodopády Bosny a Hercegoviny

28. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Řeky Slovinska

Řeky Slovinska

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět