Řeky Slovinska

Za zážitky bez obav

Řeky Slovinska

6 dní / 11 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

9. 7. - 14. 7. 2024
č. zájezdu: 224209-01
cena 11 600 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Ten nej výběr slovinských řek - Krka, Sáva Bohinjka, Sáva Dolinka, Soča a Koritnica

Vodácký zájezd na nejvyhledávanější řeky Slovinska je svou obtížností určen poměrně širokému spektru vodácké veřejnosti včetně rekreačních vodáků majících určité zkušenosti alespoň z klidnějších toků. Prohloubíte si své zkušenosti a zároveň prožijete spoustu nevšedních vodáckých či turistických zážitků. Úchvatné prostředí vybraných řek a překrásné slovinské přírody si jistě získá srdce každého, kdo sem jednou zavítá. Přesto, že je tento poměrně pohodový zájezd zaměřen především na klidnější části vybraných toků, není vhodný pro úplné začátečníky a malé děti. Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kanoích.

Pro větší pohodlí vystřídáme během zájezdu pouze dva kempy.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 4x ubytování v kempu
 • kudrnovskou polopenzi
 • průvodce, vodácké instruktory
 • půjčení vodáckého vybavení (loď, pádlo, vesta,přilba a neopren)
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr

Cena nezahrnuje

 • poplatek na řeky Soču, Koritnici a Savu Bohinjku (cca 9 EUR)
 • vodáckou obuv a bundu - je možné si je u nás objednat: neoprenovou obuv za 250 Kč/zájezd a vodáckou bundu za 250 Kč/zájezd
 • vodácký vak 8l - lze zapůjčit za 100 Kč/zájezd

Průvodci

Štefan Papala

9. 7. - 14. 7. 2024 / č.zájezdu 224209-01

Pištův ryčný smích se nejlépe nese po vodě. Poslední dobou se nejčastěji ozývá z peřejí smaragdových slovinských řek, jejichž půvaby se nechá zlákat i několikrát za sezónu. Čas od času zaburácí i v kaňonech divokých balkánských řek nebo klidně klokotá na Vranovské přehradě, kam se zašívá na ryby. A ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd v pozdních večerních hodinách z Brna a přejezd Rakouskem do Slovinska.

2. den

Dopoledne nás čeká nádherná řeka KRKA (ZW - WW I), vyhlášená velkým množstvím travertinových stupňů různé výšky, mezi nimiž je většinou klidná hladina nebo mírnější peřeje. Během plavby občas spatříme malebné vodní mlýny. Na konci našeho splutí nás čeká pohled na středověký hrad Žužemberk.

3. den

Vyjdeme si k vodopádu Savica, splujeme SÁVA BOHINJKA (ZW - WW I) protékající předhůřím Julských Alp z Bohinjského jezera, pod nímž se zařezává do krátké soutěsky. V tyrkysově zbarvené průzračné vodě je k vidění množství ryb.

4. den

Návštěva kouzelné soutěsky Vintgar a splutí o již něco živější řeky SÁVY DOLINKY (WWII). V závěru dne se pak ještě přemístíme přes Triglavský národní park do Bovce, v jehož okolí strávíme zbytek zájezdu.

5. den

Sjezd SOČI, snad nejkrásnější řeky Slovinska, proslulé impozantním okolím a nádherně tyrkysovou vodou. Plavbu oživují úchvatné scenérie Julských Alp. My se vypravíme pouze na úsek dosahující obtížnosti WW I -WW III.

6. den

Poslední den nás čeká splutí velmi působivého, avšak technicky poměrně náročného úseku na řece KORITNICI (WW II - WW III). Návrat přes Rakousko do Brna, příjezd v nočních hodinách
.

Ubytování

Nocovat budeme ve dvo kempech ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Kempy splňují evropský standard (mají tři hvězdy) a během zájezdu pro větší pohodlí vystřídáme kempy pouze dva. V prvním kempu je možné využít i velký plavecký bazén a beachvolejbalové hřiště.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Stravování začíná druhý den zájezdu snídaní a končí snídaní poslední den zájezdu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, další potraviny je možno dokoupit v průběhu zájezdu a to prakticky každý den. Od obou kempů jsou vzdáleny potraviny do 10min chůze a v jejich blízkosti najdeme také restaurace - je tedy možné se stravovat i přímo tam. Vřele doporučujeme ochutnat některé místní speciality – např. pstruh na mnoho způsobů.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály.
Tento zájezd patří mezi těžší. Tedy pro úplné začátečníky není vhodný. Ale pokud alespoň jeden člen posádky má nějaké zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém.
Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Také, i když to není úplně náplním tohoto zájezdu, si mohou zájemci různé vodácké dovednosti procvičovat v průběhu celého zájezdu. Obtížnost řek se postupně zvyšuje a tak bude dostatek času na to, aby jste se sžil lodí i se zvoleným terénem. Na jednotlivých řekách strávíme 3 - 6 hodin.

Vodácká náročnost: ZW - WW III
Pro lepší představu o vodácké obtížnosti najdete informace zde.

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci, a nebo je i další možnost: Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin) či plastové kajaky (např. Pyranha Nano L). U obou typů lodí vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Vlastní vodácké vybavení
Můžete si vzít vlastní vodácké vybavení, ale toto vybavení musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 990 Kč pro jednu osobu. V případě, že máte vlastní neopren bude poskytnuta sleva 65 Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů).
S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů. Také je zapotřebí kajak dostatečně dobře ovládat, aby jste zvládli obtížnost vybraných řek (WW III).

Doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Divoké řeky Francie

Divoké řeky Francie

24. 8. - 31. 8. 2024 Chci to vidět
Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku - pro pokročilé

Kurz Jachtingu na Nyském jezeře v Polsku - pro pokročilé

27. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Řeky Rakouska

Řeky Rakouska

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
S dětmi po slovinských řekách

S dětmi po slovinských řekách

12. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět
Soča

Soča

4. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět
Víkendová Salza

Víkendová Salza

7. 6. - 9. 6. 2024 Chci to vidět
Vodácký kurz na Salze

Vodácký kurz na Salze

15. 6. - 18. 6. 2024 Chci to vidět