Nepál - Poon Hill a Annapurna base camp trek

Za zážitky bez obav

Nepál - Poon Hill a Annapurna base camp trek

16 dní / 33 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

12. 11. - 27. 11. 2024
č. zájezdu: 224899-01
cena 33 800 Kč
26. 4. - 11. 5. 2025
č. zájezdu: 225899-02
cena 33 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

milionové výhledy z Poon Hill a legendární trek pod legendárním masivem

Tyto dva méně navštěvované treky poblíž Pokhary (malebného města na březích posvátného jezera Phewa lake - 820 m) nabízí překrásné výhledy na oblast Annapuren a Dhaulaghiri. Vzhledem k tomu, že cesta stoupá pouze do výšky cca 4.000 m, není tento trek aklimatizačně obtížný a zvládne ho téměř každý turista zvyklý chodit po horách. Cestou se budeme kochat nejen horskými velikány, ale uvidíme i typické nepálské vesnice a prostý život místních obyvatel. Bonusem tohoto putování je možnost zacvičit si takřka denně jógu pod vedením průvodkyně - zkušené lektorky jógy. Zažijeme zkrátka neopakovatelnou atmosféru nepálského Himaláje a jak praví staré moudro - „Ty nezměníš Nepál, ale Nepál změní tebe...“ možná, snad... Namasté. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • mezinárodní letenku v ceně od 25.000 Kč včetně tax
  • letenku Pokhara - Káthmándů za cca 120 USD (cestu však lze absolvovat autobusem)
  • stravu
  • vízum do Nepálu (50 USD)

Průvodci

Taťána Zavřelová

12. 11. - 27. 11. 2024 / č.zájezdu 224899-01

Táňa je jednou z těch průvodkyní, které si českého léta moc neužijí. Místo toho nasává vůně macchií na Korsice, divoké přírody ve Finsku nebo horských luk ve Francii. Pravidelně okupuje přední příčky mezi nejvytíženějšími průvodci a sbírá body za všestrannost. Cyklozájezdy a turistické horodolky ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Káthmándů a dokoupení vybavení. Nocleh.

2. den

Hory čekají. Dlouhé kodrcání autobusem tedy přenecháme jiným a raději svižně přeletíme do Pokhary (letenka v ceně zájezdu), kde nás čeká procházka podél jezera Phewa.

3. den

Čeká nás přejezd z Pokhary do Ulleri (1.540 m) a pak už po svých výšlápneme do Ghorepani (2. 680 m), 4-5 h. Procházet budeme nejdříve hustými rododendronovými lesy, ale s přibývající nadmořskou výškou bude stromů ubývat a krajina se bude měnit.

4. den

Vstaneme brzy ráno a vystoupáme na vyhlídku Poon Hill viewpoint (3. 210 m), odkud budeme mít Himálaj jako na dlani - Annapurny, Dhaulághiri, posvátnou horu Macchapunchare a další. Poté se vrátíme zpět do lodže, kde posnídáme, cca 2h. Po snídani pokračujeme do Swanta (2.260 m), 4-5h.

5. den

Trek ze Swatha do Khopra Ridge (3.660 m), 5h. Procházet budeme opět hustými lesy, které posléze ustoupí loukám a pastvinám se stády jaků. Khopra Ridge je oblíbená pro svoje krásné západy a východy slunce. Místo jako stvořené pro ranní a večerní meditaci.

6. den

Trek z Khopra Ridge do Bayeli Kharka (3.460 m), 5h. Dnes odbočíme směrem k Annapurna Base Campu – ABC. Nejdříve sestup bambusovými lesy až ke křižovatce a odtud pak stoupání do Bayeli Kharka, odkud se nám otevře fantastický výhled na osmitisícové Dhalaghiri.

7. den

Trek z Bayeli Kharka do Tadapani (2.700 m), 5h. Nejdříve pastviny a poté opět husté lesy. Nepříliš náročný, ale krásný den putování.

8. den

Trek z Tadapani do Chomrongu (2.040 m), 5-6h. Po snídani a pokocháním se krásnými výhledy na Annapurny, Macchapunchare a Hinchuli Himal začneme sestupovat lesnatou krajinou. Cestou míjíme malé usedlosti a gurungské vesnice. V jedné z nich – Chomrongu, přespíme.

9. den

Trek z Chomrongu do Himalaya (2.680 m), 6-7h. Cesta pokračuje podél řeky Chomrong do Sinuwy, odkud se zvedá a lesy ustupují kamenům a loukám. Stále nás doprovází výhledy na Annapurny a Macchapunchare (Rybí ocas).

10. den

Trek z Himalaya do Annapurna Base Camp (4.130 m), 5h. Brzký budíček a po snídani výšlap do ABC, nejvyššího bodu našeho putování. Cestou mineme Machapunchare BC. Budeme usínat uprostřed Himalájských obrů naplněni pocitem všeho dobrého.

11. den

Trek z ABC do Bamboo (2.350 m), 6h. Po krásném východu slunce začneme sestupovat. Čeká nás hodně výškových metrů, ale odměnou nám budou opět překrásné výhledy. Cestou mineme několik modlitebních a vzpomínkových míst.

12. den

Trek z Bamboo do Jhinu Danda (1.780 m), 4h. Opět se zanoříme do lesů a na konci cesty i do termálních pramenů, které se nedaleko Jhinu Danda nalézají. Ulevíme v nich našim unaveným tělům, ale osvěženým duším.

13. den

Trek Jhinu Danda do Siwa (1.150 m), 2-3 h a odtud pak přejezd do Pokhary, společná večeře.

14. den

Přejezd případně opět svižný přelet do Káthmandú (cena volitelného přeletu je cca 120 USD).

15. den

Prohlídka památek Káthmándů - Swajanbunáth, Bothanáth, Pašupatináh...

16. den

Odlet do Evropy.

Ubytování

V Káthmándú budeme ubytovaní v levnějším, avšak pohodlném a čistém hotelu. Pokoje jsou zde zpravidla dvojlůžkové s vlastní koupelnou a záchodem. Ubytování na treku je v horských chatách, tzv. Tea Houses. Pokoje na horách jsou jednoduché se společným záchodem a sprchou (teplá voda někdy za poplatek). Pokoje jsou pro 2, 3 nebo 4 osoby podle možností. Na pokojích bývají často jednoduché přikrývky, které však zpravidla nejsou dostatečné a proto si sebou vezměte spací pytel. Na ubytování je také vždy možnost stravování a nákupu zásob na další cestu.

Strava

Během pobytu v Káthmándú a Pokhaře jsou pro vás nachystané chutné snídaně v místě ubytování. Ostatní jídlo a strava na treku je individuální. Nepálská kuchyně je velmi chutná a výživná. Národním pokrmem je Dal Bhat – kopec rýže s luštěninovou omáčkou, několika miskami curry a chlebem čapatí. Na mnoha místech vám pak Dal Bhat přidávají, dokud nejste na puknutí. Mezi další nepálské dobroty patří například knedlíčky MoMo, tibetský chléb a nesmíme také zapomenout na výborný čaj. Všechny tyto pokrmy a mnoho dalších (včetně západní kuchyně) budete moci ochutnat nejen ve městech, ale i na treku. Na horských chatách vaří velmi chutně a výživně. Počítejte však s tím, že ceny rostou s nadmořskou výškou.

Doprava

Nástupní místo: Káthmándú

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků).

Nástupní místa

Náročnost

Celý trek se dá absolvovat „nalehko“, bez stanu či zásob potravin. Díky pohostinnosti (a podnikavosti) Nepálců je možné se podél celého treku stravovat v místních restauracích nebo lodžích a ubytováni budeme vždy v jednoduchých horských lodžích. Během celého treku s námi vás bude doprovázet nejen kudrnovský průvodce, ale také náš nepálský kamarád-průvodce. Pokud budete chtít jít trek úplně „nalehko“, bude možné si na místě najmout místního nosiče.  Využití služeb nosičů vřele doporučujeme, neboť každé ušetřené kilo v batohu je ve vysoké nadmořské výšce znát. A samozřejmě tím také zajistíte chudým nepálským lidem možnost výdělku. Zájezd je vhodný pro každého, kdo má alespoň základní zkušenosti s horskou turistikou a dostatečnou vytrvalost a fyzičku. Denní etapy se pohybují mezi 8 a 20 km a čeká nás průměrně 5–7 hodin chůze s častými přestávkami na odpočinek, focení a poznávání místní kultury. Většina treku vede po dobrých horských stezkách, které místní horalé a obchodníci využívali po staletí.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme kvalitní a odzkoušený batoh, který se dobře nosí. Litráž doporučujeme 50–60 litrů (dostatečně velký, aby se vám do něj vše vešlo a ještě zbylo dostatek místa pro suvenýry).

Velikost skupiny účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Maximální kapacita je 12 účastníků + 1 kudrnovský průvodce + na treku jeden povinný nepálský průvodce.

Výše kapesného
S sebou vezměte americké dolary (USD) či eura (EUR). Směnu peněz provedeme společně ve směnárně v Káthmándú. Doporučujeme mít k dispozici alespoň 400 USD na potraviny, suvenýry a vstupy. Pokud byste uvažovali nad volitelným programem, či si chtěli najmout nosiče, přichystejte si peněz více nebo počítejte s výběrem z karty na místě.

Cestovní doklady a víza
Ke vstupu do Nepálu budete potřebovat platný cestovní pas ČR s platným vízem. Minimální platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu z cesty. Turistická víza se vyřizují při vstupu do země za poplatek 50 USD pro 30 dnů pobytu. Vízum se dá získat po vyplnění formuláře a doložení 2 pasových fotografií přímo na letišti, je ale mnohem pohodlnější si o vízum zažádat předem online přes tento odkaz: http://online.nepalimmigration.gov.np/tourist-visa Na letišti potom jenom předložíte již vytištěnou žádost a zaplatíte poplatek za vízum.

Očkování
Do Nepálu není očkování povinné. Je tedy jen na vlastním uvážení, zda se před cestou necháte očkovat. Navštívená místa nejsou ze zdravotního hlediska nijak výrazně riziková. Přesto je hygiena obecně v Nepálu na hodně nízké úrovni v porovnání s Evropou a existuje tedy i možnost nákazy. Je tedy vhodné zvážit (=doporučujeme) očkování proti hepatitidě A a B a břišnímu tyfu. Malárie se v oblastech, které navštívíme, nevyskytuje, a proto nepotřebujete žádná antimalarika.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

12. 11. - 27. 11. 2024
č. zájezdu: 224899-01
cena 33 800 Kč
26. 4. - 11. 5. 2025
č. zájezdu: 225899-02
cena 33 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Indický Ladakh nalehko

Indický Ladakh nalehko

27. 8. - 14. 9. 2024 Chci to vidět
Nepál - k výhledům na Everest

Nepál - k výhledům na Everest

17. 10. - 3. 11. 2024 Chci to vidět
Nepál - okruh okolo Manaslu

Nepál - okruh okolo Manaslu

20. 10. - 9. 11. 2024 Chci to vidět
Nepál - trek údolím Langtang

Nepál - trek údolím Langtang

31. 3. - 13. 4. 2025 Chci to vidět
Nepál - treky Mardi Himal a Khopra Danda

Nepál - treky Mardi Himal a Khopra Danda

19. 10. - 3. 11. 2024 Chci to vidět