Pirátské stezky na ostrově Elba

Za zážitky bez obav

Pirátské stezky na ostrově Elba

10 dní / 16 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

12. 7. - 21. 7. 2024
č. zájezdu: 224372-01
cena 16 500 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

s dětmi do plně vybavených karavanů na italský ostrov Elba

Průzračné moře, bílé písečné pláže, zelené zálivy, stinné lesy a slunné roviny, to je Elba, klenot v Tyrhénském moři. Pro její krásu a nerostné bohatství si ji vybral Napoleon za první místo svého vyhnanství, neušla pozornosti ani obávaným pirátům, jako byli Dragut či legendární Barbarosa. Takže není divu, že si ji vybral i Kudrna jako další místo pro vaši rodinnou rekreaci v plně vybavených karavanech. Pro váš klid a odpočinek zůstává samozřejmostí i výtečná kudrnovská polopenze. Průvodce znalý ostrova vám odhalí jeho nejzajímavější zákoutí i svět pod mořskou hladinou a zkušení animátoři zabaví vaše ratolesti. Kemp je ve stínu eukalyptů a bambusů, vybaven velkým bazénem a ping-pongem.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • kauce 1.000,- Kč/karavan (kauce je vratná po předání uklizeného a nepoškozeného karavanu)

Průvodci

Petr "kosák" Srp

12. 7. - 21. 7. 2024 / č.zájezdu 224372-01

Jako horal odkojený Karpatskými hrami Míly Nevrlého si Kosák našel pevné místečko ve skupině zvané Al-Banda, čili ortodoxní partičce, která se specializuje na Balkán. Do paměti se vryje jak zastřeným hlasem vypráví bizarní albánské pohádky, stejně jako když na balkánském večírku svádí lítý souboj o ...

Dozvědět se více

Pavlína Loudová

12. 7. - 21. 7. 2024 / č.zájezdu 224372-01

Upovídaná, usměvavá, s energií na rozdávání. Holka z roubenky, kterou to už od mala táhne k přírodě. Je to dcera lezce, takže vám může být předem jasné, kde ji najdete nejčastěji. A ne, hospoda to není. Místo drinků dává přednost kamarádům sportu a cestování. Nejraději se probouzí a usíná ve ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

V pátek odpoledne vyrazíme přes Rakousko do Itálie na naší pirátskou cestu. Ráno na nás čeká naše první plavba po moři, trajektem na ostrov ELBA, ubytování a přivítání se s mořem.

3.–4. den

Koupání, hry a výlety v blízkosti kempu. Do podzemí za poklady muzea minerálů Porto Azzurro, koupání na černé hematitové pláži Terranera a pláži Lido di Capoliveri. Výroba lodiček, malování kamínků, večerní animace.

5.–7. den

Opalování a koupání ve vodách zátok Lacona a Stella. Výlet do Mariny di Campo s nádherným mořským akváriem. Zájemci se mohou vydat lodí podél pobřeží a šnorchlovat u vraku lodi u Pomonte. Vydáme se i po stopách francouzského vojevůdce Napoleona do města Portoferraia. Večerní návštěva hornického městečka Capoliveri.

8.–10. den

Navštívíme horskou vesnici Marciana s pevností a křížovou cestou. Se zájemci zdoláme nejvyšší vrchol ostrova Monte Capane (1.019 m). Večer předposlední den zájezdu odjezd na pevninu, přes Itálii a Rakousko ranní návrat zpět do Brna.

Ubytování

Všechny noci jsou zajištěny v kempu Casa Dei Prati mezi městy Capoliveri a Marina di Campo a disponuje dvěma nádhernými plážemi – „Lacona“ s jemným světlým pískem a „Margidore“ s tmavými oblázky. V kempu najdete minimarket a bar, nedaleko je obchod s potravinami, bankomat, restaurace, pizzerie,.. Součástí je bazén s lehátky, vířivka, multifunkční hřiště, volejbalové (antukové) a beachvolejbalové hřiště, stolní tenis, biliár, hřiště pro děti. V kempu je půjčovna kol, ve městě možnost pronájmu aut a skútrů.

Karavany s kapacitou 2 – 4 osoby (2 karavanová dvoulůžka) a možností přistýlky. Lůžka jsou molitanová, vybavená dekami a malými polštářky. Karavany mají předsíňku vybavenou pro kempování – plastový stolek s židlemi, plynový či elektrický vařič, lednice s mrazákem, el. energie 220 V, skříň i nádobí pro vaření a stolování (2 hrnce s pokličkou, pánev na pečení, čajník, sada hlubokých a mělkých talířů, sada kelímků a hrníčků, sada příborů, ostrý nůž a univerzální otvírák, destička na krájení, vařečka, naběračka, dřez a houbička na nádobí, kanystr na vodu).

Vybavení, které karavan neobsahuje: Ve výbavě není z hygienických důvodů ložní prádlo, tzn. prostěradlo na dvoulůžko a povlečení na deku a polštář – to si vezměte z domova. Případně můžete erární deku nahradit svým lehkým spacákem. Kromě toho si přibalte: ručník, čisticí prostředky, zápalky, sáčky na odpadky, ostrý nůž, kolíčky na prádlo a šňůru, toaletní papír a utěrku na nádobí. Sociální zařízení je na slušné úrovni, umývárny jsou vybaveny automatickými pračkami (za poplatek).

Karavany jsou vhodné pro rodiny a skupinky přátel. V zájmu udržení příznivé ceny zájezdu je naplňujeme do kapacity 4 osob. Pokud cestujete samotný/á nebo ve dvou, může se stát, že budete sdílet karavan ještě s dalšími osobami, což může být někomu příjemné někomu méně. Nabízíme však možnost za příplatek 3.400 Kč/lůžko sdílet karavan sami (karavan obsazen 2 osobami = příplatek 6.800 Kč; karavan obsazen 3 osobami = příplatek 3.400 Kč). Na dotaz na ck@kudrna.cz.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 9. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem. Dospělá osoba nebo dítě nad 3 roky věku musí být při přepravě připevněna/o bez­pečnostním pásem na sedadle autobusu, pokud jim jsou sedadla autobusu vybavena. Bezpečnostními pásy (převážně dvoubodovými – bederními) musí být vybaveny všechny dálkové autobusy, které byly vyrobeny po roce 2004. Nestanovuje se tak povinnost používat dětský zádržný systém, tzv. autosedačku. Na sedadla autobusů nejsou standardně instalovány tříbodové bezpečnostní pásy (z technických a finančních důvodů) a proto v nich nelze používat dětské zádržné systémy. Dětské zádržné systémy připevňované bezpečnostními pásy dvoubodovými se nevyrábí. Za přepravu dětí do tří let věku odpovídá především doprovodná osoba.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Jedná se o 10denní pohodový relaxačně - hravě - poznávací zájezd pro dospělé s dětmi zaměřený na poznání některých z nejzajímavějších míst italského ostrova Elba. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd jen mírně cestovatelsky náročný.
Přímo v kempu se budeme o vaše děti starat minimálně 2 hodiny denně v podvečer tak, abyste si jako rodičové, prarodičové či dospěláci obecně, mohli užít volna podle svého. Budeme se účastnit celotýdenního programu s názvem „Piráti“, jež se dětem určitě bude líbit. Více v tuto chvíli prozrazovat nemůžeme.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 150 EUR na osobu na občerstvení, suvenýry, vstupy do památek, nákupy dárků a fakultativní výlety, hlavně však jako krizovou rezervu. Potraviny jsou na Elbě zhruba 2x dražší než u nás.
Mějte po ruce též české koruny - v kempu budete platit vratnou zálohu za karavan - 1.000 Kč/karavan.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

12. 7. - 21. 7. 2024
č. zájezdu: 224372-01
cena 16 500 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Jak dostat tatínka do polepšovny

Jak dostat tatínka do polepšovny

5. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Na jantarové stezce

Na jantarové stezce

26. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Po stopách Vinnetoua

Po stopách Vinnetoua

6. 7. - 13. 7. 2024 Chci to vidět
Robinsonáda na ostrovech pokladů

Robinsonáda na ostrovech pokladů

2. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Za tajemstvím templářských rytířů

Za tajemstvím templářských rytířů

9. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět