Pirátské stezky na ostrově Elba

Za zážitky bez obav

Pirátské stezky na ostrově Elba

10 dní / 15 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

22. 7. - 31. 7. 2022
č. zájezdu: 222372-01
cena 15 000 Kč
VYPRODÁNO

s dětmi do plně vybavených karavanů na italský ostrov Elba

Průzračné moře, bílé písečné pláže, zelené zálivy, stinné lesy a slunné roviny, to je Elba, klenot v Tyrhénském moři. Pro její krásu a nerostné bohatství si ji vybral Napoleon za první místo svého vyhnanství, neušla pozornosti ani obávaným pirátům, jako byli Dragut či legendární Barbarosa. Takže není divu, že si ji vybral i Kudrna jako další místo pro vaši rodinnou rekreaci v plně vybavených karavanech. Pro váš klid a odpočinek zůstává samozřejmostí i výtečná kudrnovská polopenze. Průvodce znalý ostrova vám odhalí jeho nejzajímavější zákoutí i svět pod mořskou hladinou a zkušení animátoři zabaví vaše ratolesti. Kemp je ve stínu eukalyptů a bambusů, vybaven velkým bazénem a ping-pongem.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • kauce 1.000,- Kč nebo 40 € / karavan (kauce je vratná po předání uklizeného a nepoškozeného karavanu)

Program zájezdu

1.–2. den

V pátek odpoledne vyrazíme přes Rakousko do Itálie na naší pirátskou cestu. Ráno na nás čeká naše první plavba po moři, trajektem na ostrov ELBA, ubytování a přivítání se s mořem.

3.–4. den

Koupání, hry a výlety v blízkosti kempu. Do podzemí za poklady muzea minerálů Porto Azzurro, koupání na černé hematitové pláži Terranera a pláži Lido di Capoliveri. Výroba lodiček, malování kamínků, večerní animace.

5.–7. den

Opalování a koupání ve vodách zátok Lacona a Stella. Výlet do Mariny di Campo s nádherným mořským akváriem. Vydáme se i po stopách francouzského vojevůdce Napoleona do města Portoferraia a vily San Martino. Večerní návštěva hornického městečka Capoliveri.

8.–10. den

Navštívíme horskou vesnici Marciana s pevností a křížovou cestou. Se zájemci zdoláme nejvyšší vrchol ostrova Monte Capane (1.019 m). Odpoledne koupání v Pomonte s potápěním k vraku lodi, večerní hry. Večer odjezd na pevninu, přes Itálii a Rakousko ranní návrat zpět do Brna.

Ubytování

Všechny noci jsou zajištěny v kempu Camping Ville degli Ulivi vybavené dvěma bazény s masážními proudy, spojené skluzavkami (koupací čepice nutná), dále vyhřívaný bazén, sauna, turecká pára, perličkové koupele a masážní křeslo, restaurace, bar, pizzerie, samoobsluha, obchod se suvenýry, bankomat. Příjemné jsou večerní procházky pobřežní promenádou do městečka Marina di Campo (asi 20 min. chůze). Půjčovna mopedů, potapěčská škola a hrací automaty pro děti.

Karavany s kapacitou 2 – 4 osoby (2 karavanová dvoulůžka) a možností přistýlky. Lůžka jsou molitanová, vybavená dekami a malými polštářky. Karavany mají předsíňku vybavenou pro kempování – plastový stolek s židlemi, plynový či elektrický vařič, lednice s mrazákem, el. energie 220 V, skříň i nádobí pro vaření a stolování (2 hrnce s pokličkou, pánev na pečení, čajník, sada hlubokých a mělkých talířů, sada kelímků a hrníčků, sada příborů, ostrý nůž a univerzální otvírák, destička na krájení, vařečka, naběračka, dřez a houbička na nádobí, kanystr na vodu).

Vybavení, které karavan neobsahuje: Ve výbavě není z hygienických důvodů ložní prádlo, tzn. prostěradlo na dvoulůžko a povlečení na deku a polštář – to si vezměte z domova. Případně můžete erární deku nahradit svým lehkým spacákem. Kromě toho si přibalte: ručník, čisticí prostředky, zápalky, sáčky na odpadky, ostrý nůž, kolíčky na prádlo a šňůru, toaletní papír a utěrku na nádobí. Sociální zařízení je na slušné úrovni, umývárny jsou vybaveny automatickými pračkami (za poplatek).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 9. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem. Dospělá osoba nebo dítě nad 3 roky věku musí být při přepravě připevněna/o bez­pečnostním pásem na sedadle autobusu, pokud jim jsou sedadla autobusu vybavena. Bezpečnostními pásy (převážně dvoubodovými – bederními) musí být vybaveny všechny dálkové autobusy, které byly vyrobeny po roce 2004. Nestanovuje se tak povinnost používat dětský zádržný systém, tzv. autosedačku. Na sedadla autobusů nejsou standardně instalovány tříbodové bezpečnostní pásy (z technických a finančních důvodů) a proto v nich nelze používat dětské zádržné systémy. Dětské zádržné systémy připevňované bezpečnostními pásy dvoubodovými se nevyrábí. Za přepravu dětí do tří let věku odpovídá především doprovodná osoba.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Jedná se o 10denní pohodový relaxačně - hravě - poznávací zájezd pro dospělé s dětmi zaměřený na poznání některých z nejzajímavějších míst italského ostrova Elba. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd jen mírně cestovatelsky náročný.

Přímo v kempu se budeme o vaše děti starat minimálně 2 hodiny denně v podvečer tak, abyste si jako rodičové, prarodičové či dospěláci obecně, mohli užít volna podle svého. Budeme se účastnit celotýdenního programu s názvem „Piráti“, jež se dětem určitě bude líbit. Více v tuto chvíli prozrazovat nemůžeme.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Jak dostat tatínka do polepšovny

Jak dostat tatínka do polepšovny

8. 7. - 17. 7. 2022 Chci to vidět
Na jantarové stezce

Na jantarové stezce

29. 7. - 7. 8. 2022 Chci to vidět
Robinsonáda na ostrovech pokladů

Robinsonáda na ostrovech pokladů

5. 8. - 14. 8. 2022 Chci to vidět
Cesta do francouzské říše zvířat

Cesta do francouzské říše zvířat

2. 7. - 11. 7. 2021 Chci to vidět