Pláže i hory Elby

Pláže i hory Elby

10 dní / 13 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

za koupáním, památkami, přírodou do plně vybavených stanů

Prastará legenda vypráví, že se kdysi dávno bohyni Venuši při koupeli v Tyrhénském moři přetrhl perlový náhrdelník. Sedm perel zůstalo plavat na hladině a vytvořilo sedm ostrovů – tzv. Toskánský archipel. Největším a nejhezčím z nich je Elba, přezdívaná také ostrov Napoleonův. Kouzelné zátoky s bělostným pískem a průzračnou vodou vás budou lákat ke koupání, dramatické žulové útesy zase ke šnorchlování či potápění. Zvídavým turistům však Elba nabízí mnohem více – antické, Medicejské i Napoleonovy památky, krásné kostelíky, dobré vínko a toskánskou kuchyni i krásnou přírodu. Součástí zájezdu jsou navíc dvě horské túry pro ty, kteří si chtějí Elbu prohlédnout i z jiné perspektivy. Veškeré autobusové výlety jsou již zahrnuty v ceně zájezdu, ale zároveň ryze dobrovolné. Můžete je tedy klidně vynechat a lenošit zatím na plážích nebo si udělat vlastní program. Nocovat budeme v plně vybavených stanech v jediném kempu a z něj vyrážet za poznáváním kouzelného ostrovního světa.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • kauce 1.000,- Kč nebo 40 € / stan (kauce je vratná po předání uklizeného a nepoškozeného stanu)

Program zájezdu

1.–2. den

V pátek odpoledne vyrazíme z Brna přes Rakousko do Itálie, plavba trajektem na ostrov ELBA. Koupání a dovádění na „našich“ domovských plážích Lacona, Laconella, Margidore v jižní části ostrova.

3. den

Prohlédneme si středověkou pevnost, Napoleonovu rezidenci a další památky v hlavním městě PORTOFERRAIO a užijeme si koupačku na oblázkových plážích pod pevností Forte Falcone.

4. den

Vyhlídkovou hřebenovkou dobudeme nejvyšší vrchol ostrova MONTE CAPANNE (1.018 m). Komu se nebude chtít šlapat „po svých“, může se na vrcholek vyvézt adrenalínovou lanovkou alá "ježek v kleci" (18 EUR). Z vesnice Marciana se vydáme příjemnou křížovou cestou k poutnímu kostelíku Madona del Monte a do oblasti bizarních žulových skal. Náročný den zakončíme úžasným šnorchlováním jen pár metrů nad skutečným vrakem lodi v Pomonte.

5. den

Koupání na našich domovských plážích si můžete zpestřit pěším výletem na mys Stella nebo si zapůjčit kolo (10 EUR) či skútr (35-50 EUR) a prozkoumat zapadlé části jihovýchodu ostrova. Západ slunce za hory a příjemný večer v úzkých uličkách a hospůdkách si užijeme v městečku CAPOLIVERI.

6. den

Fakultativní výlet lodí na sousední ostrov PIANOSA (30–50 EUR dle výběru), kde až donedávna fungovala jedna z nejtěžších italských věznic (tzv. italský Alcatraz). Prohlídka městečka, procházka po ostrově, příp. výlet na kole nebo v koňské bryčce (dle výběru) a koupání na bílé pláži. Místo plavby na ostrov můžete strávit celý den ve městečku Marina di Campo a jeho okolí – koupaní na pláži Campo, návštěva mořského akvária.

7. den

Se zájemci zajedeme navštívit poutní kostelík Monserrato a podnikneme výlet přes hřeben CIMA DEL MONTE (516 m) s parádními výhledy na ruiny hradu Volterraio, záliv Portoferraio a celý ostrov.

8. den

Navštívíme přístavní město PORTO AZZURO s monumentální pevností, podíváme se do muzea minerálů a důlní těžby, navštívíme geologicky ojedinělé a neuvěřitelně zelené jezírko Laghetto di Terranera a nevynecháme ani unikátní černou (hematitovou) pláž.

9.–10. den

Poslední italské sluníčko a závěrečné koupání v Tyrhénském moři. Poté plavba trajektem na pevninu a návrat zpět do ČR v neděli v dopoledních hodinách.

Ubytování

Všechny noci jsou zajištěny v kempu Casa dei Prati s vlastním bazénem (v ceně zájezdu) a asi 10 až 15 minut chůze od různých pláží na břehu Tyrhénského moře v plně vybavených stanech. V kempu budete platit vratnou zálohu na stan. Platí se 1.000,- Kč nebo 40 € / stan.

Stany
Zařízené stany mají kapacitu 4 – 6 osob ve 2 samostatných ložnicích. V každé ložnici je jedna pevná postel (pro 2 – 3 osoby) s matrací, dekami a polštářem. Stany se snažíme obsazovat postupně tak, aby byla obsazena všechna lůžka.
Stany jsou plně vybavené pro kempování – plastový stolek s židlemi, plynový vařič, lednice 120 l, základní potřeby pro vaření a stolování (hrnce, pánev, talíře, hrnky, skleničky, otvírák, příbory, kanystr na vodu); základní pomůcky pro úklid (lavor, kbelík, hadr, smetáček s lopatkou). Na zemi jsou dřevěné podlážky, které zaručují bezproblémový pobyt i v případě nepříznivého počasí.

WIFI je k dispozici zdarma v okolí recepce (ne po celém kempu).

Nabalte si z domova: ručník, čisticí prostředky, zápalky, sáčky na odpadky, ostrý nůž, kolíčky na prádlo a šňůra, toaletní papír, utěrku na nádobí, ložní prádlo (povlečení na deku a polštář, prostěradlo na dvoulůžko). Sociální zařízení je na slušné úrovni, umývárny jsou vybaveny automatickými pračkami (za poplatek).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 9. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby. Dospělá osoba nebo dítě nad 3 roky věku musí být při přepravě připevněna/o bez­pečnostním pásem na sedadle autobusu, pokud jim jsou sedadla autobusu vybavena. Bezpečnostními pásy (převážně dvoubodovými – bederními) musí být vybaveny všechny dálkové autobusy, které byly vyrobeny po roce 2004. Nestanovuje se tak povinnost používat dětský zádržný systém, tzv. autosedačku. Na sedadla autobusů nejsou standardně instalovány tříbodové bezpečnostní pásy (z technických a finančních důvodů) a proto v nich nelze používat dětské zádržné systémy. Dětské zádržné systémy připevňované bezpečnostními pásy dvoubodovými se nevyrábí. Za přepravu dětí do tří let věku odpovídá především doprovodná osoba.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 10 denní zájezd zaměřený na poznání nejen krásných pláží, ale i nejzajímavějších přírodních i kulturních míst ostrova Elba. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.