Pláže i hory Elby

Za zážitky bez obav

Pláže i hory Elby

10 dní / 15 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

15. 7. - 24. 7. 2022
č. zájezdu: 222357-01
cena 15 000 Kč
VYPRODÁNO
19. 8. - 28. 8. 2022
č. zájezdu: 222357-02
cena 15 000 Kč

za koupáním, památkami, přírodou do plně vybavených karavanů

Prastará legenda vypráví, že se kdysi dávno bohyni Venuši při koupeli v Tyrhénském moři přetrhl perlový náhrdelník. Sedm perel zůstalo plavat na hladině a vytvořilo sedm ostrovů – tzv. Toskánský archipel. Největším a nejhezčím z nich je Elba, přezdívaná také ostrov Napoleonův. Kouzelné zátoky s bělostným pískem a průzračnou vodou vás budou lákat ke koupání, dramatické žulové útesy zase ke šnorchlování či potápění. Zvídavým turistům však Elba nabízí mnohem více – antické, Medicejské i Napoleonovy památky, krásné kostelíky, dobré vínko a toskánskou kuchyni i krásnou přírodu. Součástí zájezdu jsou navíc dvě horské túry pro ty, kteří si chtějí Elbu prohlédnout i z jiné perspektivy. Veškeré autobusové výlety jsou již zahrnuty v ceně zájezdu, ale zároveň ryze dobrovolné. Můžete je tedy klidně vynechat a lenošit zatím na plážích nebo si udělat vlastní program. Nocovat budeme v plně vybavených karavanech v jediném kempu a z něj vyrážet za poznáváním kouzelného ostrovního světa.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • kauce 1.000,- Kč nebo 40 € / karavan (kauce je vratná po předání uklizeného a nepoškozeného stanu)

Průvodci

Petr "kosák" Srp

15. 7. - 24. 7. 2022 / č.zájezdu 222357-01

Jako horal odkojený Karpatskými hrami Míly Nevrlého si Kosák našel pevné místečko ve skupině zvané Al-Banda, čili ortodoxní partičce, která se specializuje na Balkán. Do paměti se vryje jak zastřeným hlasem vypráví bizarní albánské pohádky, stejně jako když na balkánském večírku svádí lítý souboj o ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1.–2. den

V pátek odpoledne vyrazíme z Brna přes Rakousko do Itálie, plavba trajektem na ostrov ELBA. Koupání a dovádění na „našich“ domovských plážích nedaleko našeho kempu.

3. den

Prohlédneme si středověkou pevnost, Napoleonovu rezidenci a další památky v hlavním městě PORTOFERRAIO a užijeme si koupačku na oblázkových plážích pod pevností Forte Falcone.

4. den

Vyhlídkovou hřebenovkou dobudeme nejvyšší vrchol ostrova MONTE CAPANNE (1.018 m). Komu se nebude chtít šlapat „po svých“, může se na vrcholek vyvézt adrenalínovou lanovkou alá "ježek v kleci" (18 EUR). Z vesnice Marciana se vydáme příjemnou křížovou cestou k poutnímu kostelíku Madona del Monte a do oblasti bizarních žulových skal. Náročný den zakončíme úžasným šnorchlováním jen pár metrů nad skutečným vrakem lodi v Pomonte.

5. den

Koupání na našich domovských plážích si můžete zpestřit pěším výletem na mys Stella nebo si zapůjčit kolo (10 EUR) či skútr (35-50 EUR) a prozkoumat zapadlé části jihovýchodu ostrova. Západ slunce za hory a příjemný večer v úzkých uličkách a hospůdkách si užijeme v městečku CAPOLIVERI.

6. den

Fakultativní výlet lodí na sousední ostrov PIANOSA (30–50 EUR dle výběru), kde až donedávna fungovala jedna z nejtěžších italských věznic (tzv. italský Alcatraz). Prohlídka městečka, procházka po ostrově, příp. výlet na kole nebo v koňské bryčce (dle výběru) a koupání na bílé pláži. Místo plavby na ostrov můžete strávit celý den ve městečku Marina di Campo a jeho okolí – koupaní na pláži Campo, návštěva mořského akvária.

7. den

Se zájemci zajedeme navštívit poutní kostelík Monserrato a podnikneme výlet přes hřeben CIMA DEL MONTE (516 m) s parádními výhledy na ruiny hradu Volterraio, záliv Portoferraio a celý ostrov.

8. den

Navštívíme přístavní město PORTO AZZURO s monumentální pevností, podíváme se do muzea minerálů a důlní těžby, navštívíme geologicky ojedinělé a neuvěřitelně zelené jezírko Laghetto di Terranera a nevynecháme ani unikátní černou (hematitovou) pláž.

9.–10. den

Poslední italské sluníčko a závěrečné koupání v Tyrhénském moři. Poté plavba trajektem na pevninu a návrat zpět do ČR v neděli v dopoledních hodinách.

Ubytování

Všechny noci jsou zajištěny v kempu Camping Ville degli Ulivi vybavené dvěma bazény s masážními proudy, spojené skluzavkami (koupací čepice nutná), dále vyhřívaný bazén, sauna, turecká pára, perličkové koupele a masážní křeslo, restaurace, bar, pizzerie, samoobsluha, obchod se suvenýry, bankomat. Příjemné jsou večerní procházky pobřežní promenádou do městečka Marina di Campo (asi 20 min. chůze). Půjčovna mopedů, potapěčská škola a hrací automaty pro děti.

Karavany s kapacitou 2 – 4 osoby (2 karavanová dvoulůžka) a možností přistýlky. Lůžka jsou molitanová, vybavená dekami a malými polštářky. Karavany mají předsíňku vybavenou pro kempování – plastový stolek s židlemi, plynový či elektrický vařič, lednice s mrazákem, el. energie 220 V, skříň i nádobí pro vaření a stolování (2 hrnce s pokličkou, pánev na pečení, čajník, sada hlubokých a mělkých talířů, sada kelímků a hrníčků, sada příborů, ostrý nůž a univerzální otvírák, destička na krájení, vařečka, naběračka, dřez a houbička na nádobí, kanystr na vodu).

Vybavení, které karavan neobsahuje: Ve výbavě není z hygienických důvodů ložní prádlo, tzn. prostěradlo na dvoulůžko a povlečení na deku a polštář – to si vezměte z domova. Případně můžete erární deku nahradit svým lehkým spacákem. Kromě toho si přibalte: ručník, čisticí prostředky, zápalky, sáčky na odpadky, ostrý nůž, kolíčky na prádlo a šňůru, toaletní papír a utěrku na nádobí. Sociální zařízení je na slušné úrovni, umývárny jsou vybaveny automatickými pračkami (za poplatek).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu večeří a skončí 9. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby. Dospělá osoba nebo dítě nad 3 roky věku musí být při přepravě připevněna/o bez­pečnostním pásem na sedadle autobusu, pokud jim jsou sedadla autobusu vybavena. Bezpečnostními pásy (převážně dvoubodovými – bederními) musí být vybaveny všechny dálkové autobusy, které byly vyrobeny po roce 2004. Nestanovuje se tak povinnost používat dětský zádržný systém, tzv. autosedačku. Na sedadla autobusů nejsou standardně instalovány tříbodové bezpečnostní pásy (z technických a finančních důvodů) a proto v nich nelze používat dětské zádržné systémy. Dětské zádržné systémy připevňované bezpečnostními pásy dvoubodovými se nevyrábí. Za přepravu dětí do tří let věku odpovídá především doprovodná osoba.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Jedná se o 10 denní zájezd zaměřený na poznání nejen krásných pláží, ale i nejzajímavějších přírodních i kulturních míst ostrova Elba. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám stačí OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Korsika

Korsika

14. 8. - 23. 8. 2022 Chci to vidět
Sardinie a její pláže

Sardinie a její pláže

3. 7. - 12. 7. 2022 Chci to vidět