Pláže i hory Elby

Za zážitky bez obav

Pláže i hory Elby

10 dní / 15 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

za koupáním, památkami, přírodou do plně vybavených karavanů

Prastará legenda vypráví, že se kdysi dávno bohyni Venuši při koupeli v Tyrhénském moři přetrhl perlový náhrdelník. Sedm perel zůstalo plavat na hladině a vytvořilo sedm ostrovů – tzv. Toskánský archipel. Největším a nejhezčím z nich je Elba, přezdívaná také ostrov Napoleonův. Kouzelné zátoky s bělostným pískem a průzračnou vodou vás budou lákat ke koupání, dramatické žulové útesy zase ke šnorchlování či potápění. Zvídavým turistům však Elba nabízí mnohem více – antické, Medicejské i Napoleonovy památky, krásné kostelíky, dobré vínko a toskánskou kuchyni i krásnou přírodu. Součástí zájezdu jsou navíc dvě horské túry pro ty, kteří si chtějí Elbu prohlédnout i z jiné perspektivy. Veškeré autobusové výlety jsou již zahrnuty v ceně zájezdu, ale zároveň ryze dobrovolné. Můžete je tedy klidně vynechat a lenošit zatím na plážích nebo si udělat vlastní program. Nocovat budeme v plně vybavených karavanech v jediném kempu a z něj vyrážet za poznáváním kouzelného ostrovního světa.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • kauce 1.000,- Kč nebo 40 € / karavan (kauce je vratná po předání uklizeného a nepoškozeného stanu)
  • klimatizace 1.200 Kč / karavan (zaplatíte na místě)

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

V pátek odpoledne vyrazíme z Brna přes Rakousko do Itálie, plavba trajektem na ostrov ELBA. Koupání a dovádění na „našich“ domovských plážích nedaleko našeho kempu.

3. den

Prohlédneme si středověkou pevnost, Napoleonovu rezidenci a další památky v hlavním městě PORTOFERRAIO a užijeme si koupačku na oblázkových plážích pod pevností Forte Falcone či na městské pláži z bílých oblázků s černými skvrnami, nazývanou dalmatinská.

4. den

Vyhlídkovou hřebenovkou dobudeme nejvyšší vrchol ostrova MONTE CAPANNE (1.018 m). Komu se nebude chtít šlapat „po svých“, může se na vrcholek vyvézt adrenalínovou lanovkou alá "ježek v kleci" (18 EUR). Z vesnice Marciana se vydáme příjemnou křížovou cestou k poutnímu kostelíku Madona del Monte a do oblasti bizarních žulových skal.

5. den

Koupání na našich domovských plážích si můžete zpestřit pěším výletem podél pobřeží nebo si zapůjčit kolo (10 EUR) či skútr (35-50 EUR) a prozkoumat zapadlejší části ostrova. Skvělou volbou je výlet lodí (25 EUR) k místu, kde můžete šnorchlovat přímo nad vrakem potopené lodi v Pomonte či proplout Modrou jeskyni. Západ slunce za hory a příjemný večer v úzkých uličkách a hospůdkách si užijeme v městečku CAPOLIVERI.

6. den

Fakultativní výlet lodí na sousední ostrov PIANOSA (30–50 EUR dle výběru), kde až donedávna fungovala jedna z nejtěžších italských věznic (tzv. italský Alcatraz). Prohlídka městečka, procházka po ostrově, příp. výlet na kole nebo v koňské bryčce (dle výběru) a koupání na bílé pláži. Místo plavby na ostrov můžete strávit celý den ve městečku Marina di Campo a jeho okolí – koupaní na pláži Campo, návštěva mořského akvária.

7. den

Se zájemci zajedeme navštívit poutní kostelík Monserrato a podnikneme výlet přes hřeben CIMA DEL MONTE (516 m) s parádními výhledy na ruiny hradu Volterraio, záliv Portoferraio a celý ostrov. Výlet zakončíme v kuriózní veřejné prádelně v Rio nell¨Elba s báječně studenou vodou.

8. den

Navštívíme přístavní město PORTO AZZURO s monumentální pevností, podíváme se do muzea minerálů a důlní těžby, navštívíme geologicky ojedinělé a neuvěřitelně zelené jezírko Laghetto di Terranera a nevynecháme ani unikátní černou (hematitovou) pláž.

9.–10. den

Poslední italské sluníčko a závěrečné koupání v Tyrhénském moři. Poté plavba trajektem na pevninu a návrat zpět do ČR v neděli v dopoledních hodinách.

Ubytování

Všechny noci jsou zajištěny v karavanech v kempu Camping Ville degli Ulivi. Nachází se jen kousek od pláže, najdete v něm dva bazény s masážními proudy, spojené skluzavkami, saunu, tureckou páru, perličkovou koupel a masážní
křeslo, restauraci, bar, samoobsluhu, obchod se suvenýry, bankomat, sportovní hřiště, minigolf, hrací automaty pro děti, … V blízkém okolí najdete také půjčovnu mopedů a potapěčskou školu. Příjemné jsou večerní procházky pobřežní promenádou do městečka Marina di Campo (asi 20 min. chůze).

Karavany mají kapacitu 4 osoby (2 karavanová dvoulůžka) s možností přistýlky v předsíňce. Jsou vhodné pro rodiny a skupinky přátel. V zájmu udržení příznivé ceny zájezdu naplňujeme karavany do kapacity 3-4 osob. Pokud cestujete samotný/á nebo ve dvou, může se stát, že budete sdílet karavan ještě s dalšími osobami, což může být někomu příjemné někomu méně. Pokud se toho chcete vyvarovat, můžete za příplatek blokovat další místa v karavanu (2.600 Kč za samostatné lůžko, 5.200 Kč za neobsazené druhé dvoulůžko). Na dotaz na ck@kudrna.cz. Lůžka jsou molitanová, vybavená dekami a malými polštářky. Ve výbavě není z hygienických důvodů ložní prádlo, tzn. prostěradlo na dvoulůžko a povlečení na deku a polštář – to si vezměte z domova. Případně můžete erární deku nahradit svým lehkým spacákem.

Vybavení karavanů není úplně nové, ale poskytuje plný komfort pro kempování. Karavany mají předsíňku, plastový stolek s židlemi, sušák, plynový či elektrický vařič, lednici s mrazákem, el. zásuvku 220 V, nádobí pro vaření a stolování (2 hrnce s pokličkou, pánev na pečení, čajník, sada hlubokých a mělkých talířů, sada kelímků a hrníčků, sada
příborů, ostrý nůž a univerzální otvírák, destička na krájení, vařečka, naběračka, dřez a houbička na nádobí, kanystr na vodu).

Vybavení, které karavan neobsahuje: Ve výbavě není ložní prádlo – nezapomeňte si ho vzít z domova (viz výše). Kromě toho si přibalte: ručník, čisticí prostředky, zápalky, sáčky na odpadky, případně kolíčky na prádlo a šňůru (běžný sušák je ve výbavě), toaletní papír a utěrku na nádobí. Sociální zařízení je na slušné úrovni, umývárny jsou vybaveny
automatickými pračkami (za poplatek).

Strava

Stravování není v ceně zájezdu. Všichni účastníci si zajišťují přípravu jídel individuálně z vlastních surovin v plně vybavených kuchyňkách karavanů. V rámci kempu si můžete zajít do restaurace či pizzerie a potraviny dokupovat v místním supermarketu.  

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby. Dospělá osoba nebo dítě nad 3 roky věku musí být při přepravě připevněna/o bez­pečnostním pásem na sedadle autobusu, pokud jim jsou sedadla autobusu vybavena. Bezpečnostními pásy (převážně dvoubodovými – bederními) musí být vybaveny všechny dálkové autobusy, které byly vyrobeny po roce 2004. Nestanovuje se tak povinnost používat dětský zádržný systém, tzv. autosedačku. Na sedadla autobusů nejsou standardně instalovány tříbodové bezpečnostní pásy (z technických a finančních důvodů) a proto v nich nelze používat dětské zádržné systémy. Dětské zádržné systémy připevňované bezpečnostními pásy dvoubodovými se nevyrábí. Za přepravu dětí do tří let věku odpovídá především doprovodná osoba.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 10 denní zájezd zaměřený na poznání nejen krásných pláží, ale i nejzajímavějších přírodních i kulturních míst ostrova Elba. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Cestovní doklady
Na tento zájezd nám stačí platný OBČANSKÝ PRŮKAZ.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.