Pláže i hory Elby

Za zážitky bez obav

Pláže i hory Elby

10 dní / 17 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

23. 8. - 1. 9. 2024
č. zájezdu: 224357-01
cena 17 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

za koupáním, památkami, přírodou do plně vybavených mobilních domů

Prastará legenda vypráví, že se kdysi dávno bohyni Venuši při koupeli v Tyrhénském moři přetrhl perlový náhrdelník. Sedm perel zůstalo plavat na hladině a vytvořilo sedm ostrovů – tzv. Toskánský archipel. Největším a nejhezčím z nich je Elba, přezdívaná také ostrov Napoleonův. Kouzelné zátoky s bělostným pískem a průzračnou vodou vás budou lákat ke koupání, dramatické žulové útesy zase ke šnorchlování či potápění. Zvídavým turistům však Elba nabízí mnohem více – antické, Medicejské i Napoleonovy památky, krásné kostelíky, dobré vínko a toskánskou kuchyni i krásnou přírodu. Součástí zájezdu jsou navíc dvě horské túry pro ty, kteří si chtějí Elbu prohlédnout i z jiné perspektivy. Veškeré autobusové výlety jsou již zahrnuty v ceně zájezdu, ale zároveň ryze dobrovolné. Můžete je tedy klidně vynechat a lenošit zatím na plážích nebo si udělat vlastní program. Nocovat budeme v plně vybavených mobilních domcích s klimatizací v jediném kempu a z něj vyrážet za poznáváním kouzelného ostrovního světa.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • kauce 2.000,- Kč  / mobilní dům (kauce je vratná po předání uklizeného a nepoškozeného domu)

Průvodci

Petr "kosák" Srp

23. 8. - 1. 9. 2024 / č.zájezdu 224357-01

Jako horal odkojený Karpatskými hrami Míly Nevrlého si Kosák našel pevné místečko ve skupině zvané Al-Banda, čili ortodoxní partičce, která se specializuje na Balkán. Do paměti se vryje jak zastřeným hlasem vypráví bizarní albánské pohádky, stejně jako když na balkánském večírku svádí lítý souboj o ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

V pátek odpoledne vyrazíme z Brna přes Rakousko do Itálie, plavba trajektem na ostrov ELBA. Koupání a dovádění na „našich“ domovských plážích nedaleko našeho kempu.

3. den

Prohlédneme si středověkou pevnost, Napoleonovu rezidenci a další památky v hlavním městě PORTOFERRAIO a užijeme si koupačku na oblázkových plážích pod pevností Forte Falcone či na městské pláži z bílých oblázků s černými skvrnami, nazývanou dalmatinská.

4. den

Vyhlídkovou hřebenovkou dobudeme nejvyšší vrchol ostrova MONTE CAPANNE (1.018 m). Komu se nebude chtít šlapat „po svých“, může se na vrcholek vyvézt adrenalínovou lanovkou alá "ježek v kleci" (18 EUR). Z vesnice Marciana se vydáme příjemnou křížovou cestou k poutnímu kostelíku Madona del Monte a do oblasti bizarních žulových skal.

5. den

Koupání na našich domovských plážích si můžete zpestřit pěším výletem podél pobřeží nebo si zapůjčit kolo (10 EUR) či skútr (35-50 EUR) a prozkoumat zapadlejší části ostrova. Skvělou volbou je výlet lodí (25 EUR) k místu, kde můžete šnorchlovat přímo nad vrakem potopené lodi v Pomonte či proplout Modrou jeskyni. Západ slunce za hory a příjemný večer v úzkých uličkách a hospůdkách si užijeme v městečku CAPOLIVERI.

6. den

Fakultativní výlet lodí na sousední ostrov PIANOSA (30–50 EUR dle výběru), kde až donedávna fungovala jedna z nejtěžších italských věznic (tzv. italský Alcatraz). Prohlídka městečka, procházka po ostrově, příp. výlet na kole nebo v koňské bryčce (dle výběru) a koupání na bílé pláži. Místo plavby na ostrov můžete strávit celý den ve městečku Marina di Campo a jeho okolí – koupaní na pláži Campo, návštěva mořského akvária.

7. den

Se zájemci zajedeme navštívit poutní kostelík Monserrato a podnikneme výlet přes hřeben CIMA DEL MONTE (516 m) s parádními výhledy na ruiny hradu Volterraio, záliv Portoferraio a celý ostrov. Výlet zakončíme v kuriózní veřejné prádelně v Rio nell¨Elba s báječně studenou vodou.

8. den

Navštívíme přístavní město PORTO AZZURO s monumentální pevností, podíváme se do muzea minerálů a důlní těžby, navštívíme geologicky ojedinělé a neuvěřitelně zelené jezírko Laghetto di Terranera a nevynecháme ani unikátní černou (hematitovou) pláž.

9.–10. den

Poslední italské sluníčko a závěrečné koupání v Tyrhénském moři. Poté plavba trajektem na pevninu a návrat zpět do ČR v neděli v dopoledních hodinách.

Ubytování

Všechny noci jsou zajištěny v mobilních domech v kempu Camping Ville degli Ulivi. Nachází se jen kousek od pláže, najdete v něm dva bazény s masážními proudy, spojené skluzavkami, saunu, tureckou páru, perličkovou koupel, masážní křeslo, restauraci, bar, supermarket, obchod se suvenýry, bankomat, sportovní hřiště, minigolf, hrací automaty pro děti, dětské hřiště… V blízkém okolí najdete také půjčovnu mopedů a potapěčskou školu. Příjemné jsou večerní procházky pobřežní promenádou do městečka Marina di Campo (asi 20 min. chůze).

Mobilní domy jsou umístěny v polostínu pinií 200m od pláže. Mají kapacitu 4 osoby - 1 ložnice s manželským lůžkem a buď 1 ložnice se dvěma samostatnými lůžky nebo 1 ložnice s palandou. Postele jsou vybaveny polštářem a dekou. Ve výbavě není z hygienických důvodů ložní prádlo, tzn. prostěradlo a povlečení na deku a polštář – to si vezměte z domova. Případně můžete erární deku nahradit svým lehkým spacákem. V domě také najdete obytnou místnost s rozkládacím dvoulůžkem, sprchu, toaletu a umyvadlo. Součástí je i kompletně vybavená kuchyňská linka (lednice, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba). Posedět můžete na kryté terase či pod stanovým altánem (záleží na typu mobilního domu), kde najdete stůl a židle. Každý dům disponuje klimatizací.

Vybavení, které mobilní dům neobsahuje: ve výbavě není ložní prádlo – nezapomeňte si ho vzít z domova (viz výše). Kromě toho si přibalte: ručník, čisticí prostředky, zápalky, sáčky na odpadky, případně kolíčky na prádlo a šňůru (běžný sušák je ve výbavě), toaletní papír a utěrku na nádobí. V kempu najdete také automatickou pračku (za poplatek).

Mobilní domy jsou vhodné pro rodiny a skupinky přátel. V zájmu udržení příznivé ceny zájezdu je naplňujeme do kapacity 4 osob. Pokud cestujete samotný/á nebo ve dvou, může se stát, že budete sdílet dům ještě s dalšími osobami (ve druhém pokoji), což může být někomu příjemné někomu méně. Pokud si budete chtít jako jednotlivec pro sebe zarezervovat celý pokoj, za příplatek 6.700 Kč je toto možné. Na dotaz na ck@kudrna.cz

Strava

Stravování není v ceně zájezdu. Všichni účastníci si zajišťují přípravu jídel individuálně z vlastních surovin v plně vybavených kuchyňkách mobilních domů. V rámci kempu si můžete zajít do restaurace či pizzerie a potraviny dokupovat v místním supermarketu.  

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Jedná se o 10 denní zájezd zaměřený na poznání nejen krásných pláží, ale i nejzajímavějších přírodních i kulturních míst ostrova Elba. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný.

Další info

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 150 EUR na osobu na občerstvení, suvenýry, vstupy do památek, nákupy dárků a fakultativní výlety, hlavně však jako krizovou rezervu. Potraviny jsou na Elbě zhruba 2x dražší než u nás.
Mějte po ruce též české koruny - v kempu budete platit vratnou zálohu za mobilní dům - 2.000 Kč/mobilhome.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

23. 8. - 1. 9. 2024
č. zájezdu: 224357-01
cena 17 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Korsika

Korsika

30. 6. - 9. 7. 2024 Chci to vidět
Sardinie a její pláže

Sardinie a její pláže

28. 6. - 7. 7. 2024 Chci to vidět