Po stopách Vinnetoua

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

10. 7. - 18. 7. 2020
č. zájezdu: 220220-01
cena 13 900 Kč
11 míst

Chorvatskem na kánoi po řekách i po moři

Vydejte se spolu s vašimi dětmi do Chorvatska a poznejte s námi čisté moře, majestátní hory a průzračné krasové řeky. Zažijte krásnou a drsnou divočinu, kde i apačský náčelník Vinnetou proháněl svého oře. Splujte čtyři nádherné řeky - pohodovou Mrežnici, Zrmanju s monumentálním vodopádem, hravou Kupu a dobrodružnou Koranu se spousty krasovými stupni. Zadovádějte si v moři a prozkoumejte říční kaňon NP Paklenica. Sami si můžete vybrat zda budete nocovat po indiánsku ve vlastním TeePee či si připlatíte za spaní pod pevnou střechou. Program je vhodný pro děti 6ti leté a starší a rodiče by měli mít zkušenosti alespoň se sjíždění českých řek.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 6x nocleh v kempu
 • kudrnovská polopenze
 • průvodce, vodácký instruktor
 • doprovodný dětský program
 • půjčení vodáckého vybavení (loď, pádlo, vesta, přilba)
 • poplatek na Zrmanju, vstup do NP Paklenica
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

 • ubytování v mobilhomech (lze přiobjednat za příplatek 3600 Kč/os./zájezd)
 • vodácké oblečení - v letním počasí spíše volíme plavky, nicméně pro zimomřivé a pro případ špatného počasí je možné si jej objednat (neopren za 490 Kč/zájezd, neoprenovou obuv za 280 Kč/zájezd a vodáckou bundu za 280 Kč/zájezd)
 • vodácký vak (lze zapůjčit za 140 Kč/zájezd)

Program zájezdu

1. - 2. den

Ve večerních hodinách odjezd z Brna přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska. Ubytování u moře v kempu Bluesun. Zde na moři si osvojíme vodácké dovednosti a odpočineme si po cestě.

3. - 4. den

První řeka, která si nás prověří, je řeka Zrmanja se spoustou krasových stupňů a vodopádků. Další stopy legendárního náčelníka apačů můžeme nalézt v národním parku Paklenica, odpočinek, koupání atd.

5. - 6. den

Na druhou polovinu našeho pobytu se přemístíme do příjemného kempu Slapič ve vnitrozemí, kolem kterého protéká naše druhá řeka Mřežnica. Pro náš třetí skalp, řeku Kupu, si zajedeme na hranici Chorvatska a Slovinska.

7. - 9. den

Před poslední řekou si odpočineme v kempu a jeho okolí či prohlídkou města Karlovace. Na závěr našeho putování nás čeká nádherný kaňon řeky Korany. Nočním přejezdem se vrátíme zpět do ČR v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 6x ve dvou kempech ve vlastních stanech a spacácích. První kemp má vysoký standard odpovídají 4*. Nachází se v hustém borovém lese přímo u oblázkové pláže. Je vybaven moderním sociálním zařízením (sprchy s teplou vodou, WC). Najdeme zde restauraci, sportovní hřiště, bazén a možnost připojení na wi-fi zdarma. V blízkosti kempu jsou dostupné i jiné potřebné služby jako lékárna, bankomat či supermarket. Druhý z kempů se nachází ve vnitrozemí v přímé blízkosti s řekou Mrežnica a má tedy skvělou polohu pro naše vodácké aktivity. Je vybaven moderním sociálním zařízením (sprchy s teplou vodou, WC) v areálu kempu najdeme i příjemnou restauraci, bankomat, dětská i sportovní hřiště a stejně jako první kemp odpovídá 4* kategorii. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně.

Ubytování v mobilhomech je možné za příplatek za 3 600 Kč/os./zájezd. Stanovená cena platí při obsazení mobilhomu 4 osobami. Doporučujeme obsazení 2 dospělými a 2 dětmi. V prvním kempu je mobilhome vybaven jednou manželskou postelí a 2 oddělenými postelemi, malou kuchyňkou stolem, židlemi a rozkládacím posezení, které je možné rozložit jako další lůžko. V druhém z našich kempů je karavan vybaven jednou ložnicí s manželskou postelí a druhou ložnicí se 2-3 dětskými postelemi. Pro možnost jiného obsazení karavanu a dané ceny se prosím informujte na naší prodejně zájezdů. 

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Stravování začíná večeří druhý den zájezdu a končí snídaní v den odjezdu (před nočním přejezdem). K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 - 3 z 5 bodové škály. Vzhledem k plánovanému programu se jedná o zájezd mírně až středně cestovatelsky náročný. Vodácké etapy i ostatní program je nastaven tak, aby je mohl zvládnout každý rekreační sportovec s dětmi. Na řece strávíme vždy zhruba 4 hodiny, pouze poslední etapa bude delší a náročnější cca 8 hodinová.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka).

Vlastní vodácké vybavení
Na tento zájezd si můžete vzít vlastní vodácké vybavení, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 500 Kč pro jednu osobu. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). 

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Jak dostat tatínka do polepšovny

Jak dostat tatínka do polepšovny

31. 7. - 9. 8. 2020 Chci to vidět
Na jantarové stezce

Na jantarové stezce

7. 8. - 16. 8. 2020 Chci to vidět
S dětmi po slovinských řekách

S dětmi po slovinských řekách

25. 8. - 30. 8. 2020 Chci to vidět