S dětmi po slovinských řekách

Za zážitky bez obav

S dětmi po slovinských řekách

6 dní / 9 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

V kánoích pohádkovou krajinou Slovinska

Kouzelná krajina Slovinska, kde se nad magickým jezerem Bled tyčí zasněžené vrcholky hor, smaragdová říčka prodírající se divokou soutěskou Vintgar a řeky obklopené bujnou vegetací lákají na pohodovou plavbu ve svých průzračných vodách. Společně s vašimi ratolestmi splujeme po řece Sávě, jejím mírně divočejším přítoku Sávě Bohinjce a pohádkovým údolím řeky Soča, kde se natáčely Letopisy Narnie. Nevynecháme ani koupačku v Bledské jezeru a výpravu na blízky hrad.

Program je vhodný pro děti od 6 let a starší. Rodiče by měli mít zkušenosti alespoň se sjíždění českých řek.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • poplatek za sjezd řeky Soča a Sáva Bohinjka
  • vodáckou obuv a bundu - je možné si je u nás objednat: neoprenovou obuv za 200 Kč/zájezd a vodáckou bundu za 200 Kč/zájezd; vodácký vak lze zapůjčit za 120 Kč/zájezd

Program zájezdu

1. den

Odjezd v pozdních večerních hodinách z Brna a přejezd Rakouskem do Slovinska.

2. den

Jako první nás čeká příjemná a pohodová řeka Sáva (ZW - WW I), vznikající soutokem řek Sáva Bohinjka a Sáva Dolinka. Nenajdeme na ní žádné velké záludnosti a pro rozježdění je tato mohutná řeka tedy ideální.

3. den

Splujeme řeku SÁVA BOHINJKA (ZW - WW I) protékající předhůřím Julských Alp z Bohinjského jezera, pod nímž se zařezává do krátké soutěsky. V tyrkysově zbarvené průzračné vodě je k vidění množství ryb.

4. den

Návštěva kouzelné soutěsky Vintgar a přejezd do okolí Bledského jezera. Užijeme si pohodový výlet na hrad Bled, procházku kolem jezera a koupání na jeho březích. Večer přejezd do Bovce. 

5. - 6.den

Vydáme se na sjezd SOČI, snad nejkrásnější řeky Slovinska, proslulé impozantním okolím a nádherně tyrkysovou vodou. Plavbu oživují úchvatné scenérie Julských Alp. Projdeme se k vodopádu Kozjak a podíváme se do muzea pod širým nebem Ravelník, kde jsou k vidění zákopy, bunky a úkryty z 1. svět války. Nočním přejezdem se vrátíme zpět do ČR, kam dorazíme v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v kempech ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Kempy splňují evropský standard (mají tři hvězdy) a během zájezdu pro větší pohodlí vystřídáme kempy pouze dva.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Stravování začíná druhý den zájezdu snídaní a končí snídaní poslední den zájezdu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, další potraviny je možno dokoupit v průběhu zájezdu a to prakticky každý den. Od obou kempů jsou vzdáleny potraviny do 10min chůze a v jejich blízkosti najdeme také restaurace - je tedy možné se stravovat i přímo tam. Vřele doporučujeme ochutnat některé místní speciality – např. pstruh na mnoho způsobů.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Vzhledem k plánovanému programu se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný. Vodácké etapy i ostatní program je nastaven tak, aby je mohl zvládnout každý rekreační sportovec s dětmi. Na řece strávíme vždy zhruba 4 hodiny. Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Na řekách s vámi budou vždy minimálně dva vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost (většinou je 4-5 průvodců). Vodácký program je doplněn vycházkami po místních přírodních zajímavostech.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka).

Možnost vlastního vodáckého vybavení
Je možné vzít si vlastní, ale toto vybavení musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva 440 Kč. V případě, že máte vlastní neopren bude poskytnuta sleva 180 Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů).
S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články