S dětmi po slovinských řekách

Za zážitky bez obav

S dětmi po slovinských řekách

7 dní / 11 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

V kánoích pohádkovou krajinou Slovinska

Kouzelná krajina Slovinska, kde se nad magickým jezerem Bled tyčí zasněžené vrcholky hor, smaragdová říčka prodírající se divokou soutěskou Vintgar a řeky obklopené bujnou vegetací lákají na pohodovou plavbu ve svých průzračných vodách. Společně s vašimi ratolestmi splujeme po řece Sávě, jejím mírně divočejším přítoku Sávě Bohinjce a pohádkovým údolím řeky Soča, kde se natáčely Letopisy Narnie. Nevynecháme ani koupačku v Bledské jezeru a výpravu na blízky hrad.

Program je vhodný pro děti co minimálně započaly školní docházku. Rodiče by měli mít zkušenosti alespoň se sjíždění českých řek (není určeno pro úplné začátečníky).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • poplatek za sjezd řeky Soča a Sáva Bohinjka
  • vodáckou obuv a bundu - je možné si je u nás objednat: neopren: 360Kč/zájezd, neoprenovou obuv za 200 Kč/zájezd a vodáckou bundu za 200 Kč/zájezd; vodácký vak lze zapůjčit za 120 Kč/zájezd
  • vstupy (Vodopád Kozjak a Vingar)

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd v pozdních večerních hodinách z Brna (cca kolem 23 hod) a přejezd Rakouskem do Slovinska.

2. den

Po vybudování našeho stanového městečka nás čeká dopoledne plné her, koupání. Odpoledne si rozdáme vodácký materiál a trochu potrénujeme vodácké dovednosti (jak na suchu tak v mokru). A pak už jen seznamovací večírek ;-)

3. den

Tento den nás čeká naše první řeka, příjemná a pohodová řeka Sáva (ZW - WW I), vznikající soutokem řek Sáva Bohinjka a Sáva Dolinka. Nenajdeme na ní žádné velké záludnosti a pro rozježdění je tato mohutná řeka tedy ideální. Ale i na ní už se párkrát příjemně pohoupeme.

4. den

Splujeme řeku SÁVA BOHINJKA (ZW - WW I) protékající předhůřím Julských Alp z Bohinjského jezera, pod nímž se zařezává do krátké soutěsky. V tyrkysově zbarvené průzračné vodě je k vidění množství ryb.

5. den

Po návštěva kouzelné soutěsky Vintgar, přejedeme na koupačku k Bledskému jezeru. Pro zájemce je možné místními loďkami přejet na ostrov uprostřed jezera s krásnou dominantou kostela a skvělou zmrzlinou ;-)

6.-7. den

Vydáme se na sjezd SOČI, snad nejkrásnější řeky Slovinska, proslulé impozantním okolím a nádherně tyrkysovou vodou. Plavbu oživují úchvatné scenérie Julských Alp. Projdeme se k vodopádu Kozjak. Nočním přejezdem se vrátíme zpět do ČR, kam dorazíme v dopoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme po celou dobu zájezdu v jednom kempu ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně.
Kemp splňuje vysoké standarty (4*), nabízí veškeré služby - obchod, restaurace, dětské hřiště, velké koupací jezírko s atrakcemi. Vyjimečná je i jeho poloha v borovicovém lese, lemuje průzračná řeka Sáva, ve které se vykoupeme i potrénujeme.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Stravování začíná druhý den zájezdu večeří a končí snídaní předposlední den zájezdu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, další potraviny je možno dokoupit v průběhu zájezdu a to prakticky každý den. Přímo v kempu je dobře vybavený obchůdek. Vřele doporučujeme ochutnat některé místní speciality – např. pstruh na mnoho způsobů.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Vzhledem k plánovanému programu se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný. Vodácké etapy i ostatní program je nastaven tak, aby je mohl zvládnout každý rekreační sportovec s dětmi. Na řece strávíme vždy zhruba 4 hodiny. Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Na řekách s vámi budou vždy minimálně dva vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost. Vodácký program je doplněn vycházkami po místních přírodních zajímavostech a koupačkami.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kutlíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci, a nebo je i další možnost: Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin) či plastové kajaky (např. Pyranha Nano L). U obou typů lodí vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Možnost vlastního vodáckého vybavení
Je možné vzít si vlastní, ale toto vybavení musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva 440 Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů).
S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články