Po stopách Vinnetoua

Za zážitky bez obav

Po stopách Vinnetoua

8 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Chorvatskem na kánoi po řekách i po moři

Vydejte se spolu s vašimi dětmi do Chorvatska a poznejte s námi čisté moře, majestátné hory a průzračné krasové řeky. Zažijte krásnou a drsnou divočinu, kde i apačský náčelník Vinnetou proháněl svého oře. Splujte nádherné řeky - pohodovou Mrežnici, Zrmanju s monumentálním vodopádem, hravou Kupu a dobrodružnou, ale i trochu náročnější Koranu, plnou krasových stupňů. Zadovádějte si v moři a prozkoumejte říční kaňon národního parku Paklenica. Program je vhodný pro rodiče a děti od 6ti let výše. Dospělí by měli mít zkušenosti, alespoň se sjíždění českých řek.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 5x nocleh v kempu
 • Kudrnovskou polopenzi
 • průvodce, vodácký instruktor
 • doprovodný dětský program
 • půjčení vodáckého vybavení (loď, pádlo, vesta, přilba)
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr

Cena nezahrnuje

 • vodácké oblečení - v letním počasí spíše volíme plavky, nicméně pro zimomřivé a pro případ špatného počasí je možné si jej objednat (neopren za 630 Kč/zájezd, neoprenovou obuv za 350 Kč/zájezd a vodáckou bundu za 350 Kč/zájezd)
 • vodácký vak (lze zapůjčit za 210 Kč/zájezd)
 • poplatek na Zrmanju (35-55 eur), vstup do NP Paklenica (10 eur)

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Ve večerních hodinách odjezd z Brna přes Rakousko a Slovinsko do vnitrozemí Chorvatska. Naší první řekou bude pohodová řeka Mřežnica. Klidné úseky si zpestříme sjížděním krasových stupňů. Po vodě doplujeme přímo do příjemného kempu Slapič, ve kterém strávíme první dvě noci.

3. den

Dnes splujeme nejmalebnější úsek těžší řeky Korany. Takřka 20 km uzavřeného kaňonu, plného krasových stupňů, starých mlýnů, doplňuje atmosféra expedice, při které objevujeme nový svět. Alternativou pro ty, kteří by se necítili na tak dlouhý úsek, bude možnost lenošení v kempu a koupání v řece.

4. den

Další den si sjedeme pro náš třetí říční skalp až na samotné hranice Chorvatska a Slovinska, na krásně tekoucí řeku plnou ryb - Kupu. Říčka mívá  v tomto období méně vody a proto je vhodná i pro naši skupinu indiánských mláďat.  Na jednu noc se ubytuje v kempu Lokve u Lokvanského jezera.

5. den

Dnešní den se budeme stěhovat na poslední dvě noci k moři do kempu Bluesun. Cestou si uděláme malou procházku, při které navštívíme westernové městečko bledých tváří Roswell. Zde můžeme navštívit třeba banku, salon, kovárnu, čínskou prádelnu, stáj, poštovní úřad, či vyzkoušet nějakou místní kratochvíli, jako střelba z luku, házení podkovou či lasem, rýžování zlata, atd..

6. den

Stopy legendárního náčelníka apačů Vinnetou se vydáme hledat do národního parku Paklenica. Monumentální soutěsky Malá a Velká Paklenice nabízí spoustu variant vyžití. Od pohodové procházky, návštěvy jeskyně až po poctivou túru přes obě soutěsky. A samozřejmě bude čas i na odpočinek a dovádění u moře.

7. - 8. den

Po nabitých dnech si určitě zasloužíme pořádný odpočinek u moře. Nicméně kdo by toho neměl stále dost, tak si může fakultativně objednat splutí legendsarní apačské řeky “Rio Pecos”, místními vesničany nazývané Zrmanja. Jde o řeku se spoustou krasových stupňů a vodopádků. Díky novým pravidlům národního parku bohužel již řeku nemůže splouvat na našich lodích a musíme využít místních “rafťáků” i s jejich vybavením. Řeka se splouvá na nafukovacích kajacích pro dvě osoby, tedy jde zase o trochu jiný vodácký zažítek. V případě zájmu si splutí rezervujte přímo v objednávce zájezdu.
Po večeři se nočním přejezdem vrátíme zpět do ČR, kam dorazíme v ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 5x ve třech různých kempech ve vlastních stanech a spacácích. První z kempů se nachází ve vnitrozemí v přímé blízkosti s řekou Mrežnica a má tedy skvělou polohu pro naše vodácké aktivity. Je vybaven moderním sociálním zařízením (sprchy s teplou vodou, WC) v areálu kempu najdeme i příjemnou restauraci, bankomat, dětská i sportovní hřiště, bazen a odpovídá 4* kategorii. Druhý kemp se nachází poblíž Lokvanského jezera.Odpovídá evropskému standardu a naleznete zde běžné sociální zařízení (sprchy s teplou vodou, WC). Poslední kemp má vysoký standard odpovídají 4*. Nachází se v hustém borovém lese přímo u oblázkové pláže. Je vybaven moderním sociálním zařízením (sprchy s teplou vodou, WC). Najdeme zde restauraci, sportovní hřiště, bazén a možnost připojení na wi-fi zdarma. V blízkosti kempu jsou dostupné i jiné potřebné služby jako lékárna, bankomat či supermarket. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Stravování začíná večeří druhý den zájezdu a končí snídaní v den odjezdu (před nočním přejezdem). K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete TU. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 - 3 z 5 bodové škály. Vzhledem k plánovanému programu se jedná o zájezd mírně až středně cestovatelsky náročný. Vodácké etapy i ostatní program je nastaven tak, aby je mohl zvládnout každý rekreační sportovec s dětmi. Na řece strávíme vždy zhruba 4 hodiny, pouze poslední etapa bude delší a náročnější cca 8 hodinová.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci, a nebo je i další možnost: Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin) či plastové kajaky (např. Pyranha Nano L). U obou typů lodí vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Vlastní vodácké vybavení
Na tento zájezd si můžete vzít vlastní vodácké vybavení, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 550 Kč pro jednu osobu. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). 

Je možné jet bez dítěte?
Určitě ano, ale musíte počítat s tím, že celý program je pro děti uzpůsoben, délka a náročnost etap, aktivity pro děti během dne apod.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

S dětmi po slovinských řekách

S dětmi po slovinských řekách

12. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět
Na jantarové stezce

Na jantarové stezce

7. 8. - 16. 8. 2020 Chci to vidět