Po stopách Vinnetoua

Za zážitky bez obav

Po stopách Vinnetoua

9 dní / 14 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

Chorvatskem na kánoi po řekách i po moři

Vydejte se spolu s vašimi dětmi do Chorvatska a poznejte s námi čisté moře, majestátní hory a průzračné krasové řeky. Zažijte krásnou a drsnou divočinu, kde i apačský náčelník Vinnetou proháněl svého oře. Splujte nádherné řeky - pohodovou Mrežnici, Zrmanju s monumentálním vodopádem, hravou Kupu a na závěr dobrodružnou, ale i trochu náročnější Koranu, plnou krasových stupňů. Zadovádějte si v moři a prozkoumejte říční kaňon národního parku Paklenica. Program je vhodný pro rodiče a děti od 6ti let výše. Dospělí by měli mít zkušenosti, alespoň se sjíždění českých řek.

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 6x nocleh v kempu
 • Kudrnovskou polopenzi
 • průvodce, vodácký instruktor
 • doprovodný dětský program
 • půjčení vodáckého vybavení (loď, pádlo, vesta, přilba)
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK
 • pišingr

Cena nezahrnuje

 • vodácké oblečení - v letním počasí spíše volíme plavky, nicméně pro zimomřivé a pro případ špatného počasí je možné si jej objednat (neopren za 630 Kč/zájezd, neoprenovou obuv za 350 Kč/zájezd a vodáckou bundu za 350 Kč/zájezd)
 • vodácký vak (lze zapůjčit za 210 Kč/zájezd)
 • poplatek na Zrmanju (20-40 eur), vstup do NP Paklenica (3-7 eur)

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Ve večerních hodinách odjezd z Brna přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska. Ubytování u moře v kempu Bluesun. Zde na moři rozdělíme posádky, osvojíme si základní vodácké dovednosti a odpočineme si po cestě.

3. - 4. den

První řeka, která si nás prověří, je řeka Zrmanja se spoustou krasových stupňů a vodopádků. Stopy legendárního náčelníka apačů Vinnetou se vydáme hledat do národního parku Paklenica. A samozřejmě bude čas i na odpočinek a dovádění u moře.

5. den

Přesuneme se do příjemného kempu Slapič ve vnitrozemí, do kterého na závěr přesunu doplujeme přímo na lodích po řece Mřežnica.

6. den

Další den si sjedeme pro náš třetí říční skalp až na samotné hranice Chorvatska a Slovinska, na krásně tekoucí řeku plnou ryb - Kupu.

7. den

Dopoledne si užijeme odpočinku a lumpáren se zázemím vybaveného kempu a po poledni se přemístíme na poslední noc do příhodně položeného kempu Destinacija u řeky Korana. Před založením stanového ležení navštívíme malebné městečko Slunj postavené na vodopádu řeky Slunjica, kde zájemci uloví fotku náčelníka Apačů. 

8. - 9. den

Skoro celý poslední den využijeme na splutí nejmalebnějšího úseku těžší řeky Korany. Takřka 20km uzavřeného kaňonu, plného krasových stupňů, starých mlýnu, doplňuje atmosféra expedice, při které objevujeme nový svět. Alternativou pro unavené bude možnost lenošení v kempu a koupání v řece. Po večeři se nočním přejezdem vrátíme zpět do ČR, kam dorazíme v ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 6x ve třech různých kempech ve vlastních stanech a spacácích. První kemp má vysoký standard odpovídají 4*. Nachází se v hustém borovém lese přímo u oblázkové pláže. Je vybaven moderním sociálním zařízením (sprchy s teplou vodou, WC). Najdeme zde restauraci, sportovní hřiště, bazén a možnost připojení na wi-fi zdarma. V blízkosti kempu jsou dostupné i jiné potřebné služby jako lékárna, bankomat či supermarket. Druhý z kempů se nachází ve vnitrozemí v přímé blízkosti s řekou Mrežnica a má tedy skvělou polohu pro naše vodácké aktivity. Je vybaven moderním sociálním zařízením (sprchy s teplou vodou, WC) v areálu kempu najdeme i příjemnou restauraci, bankomat, dětská i sportovní hřiště a stejně jako první kemp odpovídá 4* kategorii. Poslední kemp se nachází poblíž řeky Kupa a skýtá nám tedy perfektní základnu pro naše výpravy na tuto řeku. Odpovídá evropskému standardu a naleznete zde běžné sociálním zařízením (sprchy s teplou vodou, WC). Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Stravování začíná večeří druhý den zájezdu a končí snídaní v den odjezdu (před nočním přejezdem). K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 - 3 z 5 bodové škály. Vzhledem k plánovanému programu se jedná o zájezd mírně až středně cestovatelsky náročný. Vodácké etapy i ostatní program je nastaven tak, aby je mohl zvládnout každý rekreační sportovec s dětmi. Na řece strávíme vždy zhruba 4 hodiny, pouze poslední etapa bude delší a náročnější cca 8 hodinová.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci, a nebo je i další možnost: Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin) či plastové kajaky (např. Pyranha Nano L). U obou typů lodí vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Vlastní vodácké vybavení
Na tento zájezd si můžete vzít vlastní vodácké vybavení, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 550 Kč pro jednu osobu. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). 

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články