Portugalské perly Atlantiku

Za zážitky bez obav

Portugalské perly Atlantiku

15 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

MADEIRA a AZORSKÉ OSTROVY. Unikátní spojení dovolené na dvou ostrovech věčného jara. Koupání v Atlantiku. Toulky podél levád. Výlety k sopečným kráterům.

Nejdříve se vydáme na květinový ostrov Madeira, která na svém nevelkém území nabízí velkolepou podívanou na divoké mořské útesy, rozeklané štíty, terasovitá políčka na horských svazích, subtropické zahrady s orchidejemi a jinou exotickou květenu. Celý ostrov je navíc doslova prošpikován více než 2.000 km „levád“ – zavlažovacích kanálů, které vedou přes hory, pastviny i vavřínové pralesy a procházejí nesčetnými horskými tunely. Mnohé z nich budeme mít možnost poznat vlastnonožně. Příkré svahy Madeiry o týden později vystřídá pohodovější azorská turistika na největším z ostrovů São Miguel v podobě výletů kolem modrozelených jezer, koupání v termálech, exkurzí do ananasových skleníků i na jedinou evropskou čajovou plantáž, a nemine nás ani výstup na nejvyšší horu Pico da Vara (1.103 m).

Na obou ostrovech se ubytujeme na celých 7 nocí v příjemném penzionu, odkud budeme každý den vyrážet nalehko na půl až celodenní výšlapy po horských cestách, levádách či po hraně sopečných kráterů a občas i za poznáním a historií. V ceně ubytování jsou snídaně a na Azorském ostrově São Miguel vstupné do termálních pramenů Terra Nostra.

Pokud vám nevychází prostor na obě portugalské perly Atlantiku současně, můžete si zakoupit oba zájezdy i zvlášť v týdenní verzi, jako Madeira - jednodenní túry nebo Azorské ostrovy.
Tuto společnou verzi nabízíme se speciální slevou, již započtenou v ceně zájezdu, a z důvodu krátkého přeletu mezi Madeirou a São Miguel také vřele doporučujeme. Na Azorské ostrovy se z ČR či Vídně jinak létá s přestupem. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky cca 20.000 Kč včetně tax - s blížícím se datem se může její cena zvyšovat)
  • fakultativní výlety - pozorování delfínů, velryb, výlet na ostrov Porto Santo, plavbu kolumbovou lodí Santa Maria
  • vstupné do muzeí, památek a botanických zahrad
  • pojištění pro případ Covid-19 (doporučujeme připojistit)

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Odlet na Madeiru, ubytování v penzionu a seznámení s městským centrem. Prohlídka hlavního města ostrova – FUNCHALU (katedrála, velká tržnice, městská pláž, ulička malovaných dveří, staré portugalské přístavní pevnosti, městské parky, socha fotbalisty Ronalda…), pro zájemce odpoledne fakultativní plavba na replice korábu Kryštofa Kolumba pod druhý nejvyšší útes Evropy Cabo Girao (550m kolmá skalní stěna), nebo návštěva tropické zahrady.

3. - 4. den

Další den nás čeká celodenní túra po dobře schůdné levadě Dos Tornos s několika tunely do vesnice CAMACHA, která je proslulá svými košíkářskými výrobky a třtinovým drinkem „poncha“ (↔ 18 km, ↕ 150 m).
Krajinářsky velmi působivá vycházka po dramatickém východním výběžku Sao Lourenzo. Spojení nekonečné oblohy, burácejícího Atlantiku a sopečných různobarevných skal (↔ 6 km, ↕ 150 m). Možnost prodloužení o koupání na „černé“ nebo písečné pláži.

5. - 6. den

Túra po divokém a skalnatém severovýchodním pobřeží (↔ 17 km, ↕ 500 m), část trasy vede přímo po hraně vysokých útesů spadajících rovnou do oceánu. Túra je završená návštěvou městečka PORTO DA CRUZ s možností koupání a exkurzí v unikátní staré fabrice na výrobu třtinového rumu s ochutnávkou.
Celodenní túra, takřka hřebenová, ze sedla Bocca da Encumeada (900 m n.m.) do „vesnice jeptišekCurral das Freiras hnízdící uprostřed hluboce zaříznutého údolí pod nejvyššími vrcholy Madeiry (↔ 12km, ↑ 300, ↓ 600). Pro zdatné odbočka na vrchol Pico Grande (1650m n.m.), který poskytuje kruhový výhled nejen na nejvyšší vrcholky Madeiry, ale i na Atlantský oceán (↔ 15 km, ↑ 700 m ↓ 1000 m).

7. - 8. den

Zájemci mohou fakultativně vyplout na sousední ostrůvek PORTO SANTO, kde je možnost prohlédnout si dům a muzeum Kryštofa Kolumba a vykoupat se na nádherné, 9 km dlouhé, písečné "Zlaté pláži" Praia Dourada. V chladnějších termínech určitě nabídneme jiný fakultativní výlet a to po západní polovině ostrova, kam byste se jinak nepodívali. Během výletu bude prostor pro kratší túru v oblasti náhorní plošiny Rabacal, a určitě si zastavíme na prohlídku či vykoupání ve městečku PORTO MONIZ, které je vyhlášené svými „lávovýmibazény.
Dopoledne posledního dne nás čeká možnost návštěvy botanické zahrady nebo poutního kostela v MONTE, odkud se dá fakultativní bláznivou jízdou sjet na proutěných sáních dolů. Brzy po poledni přelet na azorský ostrov São Miguel. Seznámíme se s našim novým průvodcem, penzionem a bezprostředním okolím v hlavním městě PONTA DELGADA. 

9. - 10. den

Vyrazíme na krátký poznávací okruh po hlavním městě PONTA DELGADA. Podíváme se do historického centra s koloniální architekturou a starobylými uličkami, nakoukneme na místní farmářský trh s exotickým ovocem a prodejnou lokálních sýrů, projdeme se nábřežím s dalekými výhledy na Atlantik a navštívíme místní botanickou zahradu Jardim José do Canto (UNESCO) s obřím fíkusem a bambusy. Na závěr dne se ještě necháme provést skleníky s ananasy, abychom porozuměli jejich pěstování a osvěžili se ananasovým likérem, a dokonce i ananasovou zmrzlinou. Následující den vyrazíme do jedné z nejlákavějších lokalit kolem sopečné laguny Lagoa das Furnas (→3 h, 9,5 km) s dobrovolným prodloužením trasy a výstupem na vyhlídkový vrchol Pico do Ferro (→1 h, 1,4 km). Na závěr cesty ochutnáme místní specialitu Cozido das Furnas, která je připravovaná přímo v horké sopečné půdě. Dále si prohlídneme město Furnas s nádhernou botanickou zahradou Terra Nostra a vykoupeme v unikátním termálním jezeře železité barvy i složení (vstupné v ceně zájezdu).

11. - 12. den

Tento den nás čeká náročnější výlet na nejvyšší horu ostrova Pico da Vara, 1103 m. (→12 km ↑1246 m ↓979 m ) s kruhovým výhledem na celý ostrov. Na zpáteční cestě si prohlédneme divoké severovýchodní pobřeží s vesničkami Achadinha, Algarvia. Další den začneme výletem po levadě Rota da Água (→7,6 km, 2h 30 min.) v centrální části ostrova. Čeká nás nenáročná dobrodružná trasa plná tunelů. Následně vyjedeme na vyhlídkový vrchol, z kterého spatříme nádherné vulkanické jezero Lagoa do Fogo. Poté si odpočineme v přírodních termálech Caldeira Velha, které jsou unikátní tím, že jsou zasazeny přímo v bujném pralese. Po relaxu se přesuneme na prohlídku města RIBEIRA GRANDE, kde také navštívíme místní pláž s černým pískem, Praia de Santa Barbara. Den zakončíme naučnou stezkou kolem jediné evropské čajové plantáže Cha Gorreana (→3,4 km, 1h 30) a zde navštívíme i původní továrnu na čaj, který rovněž ochutnáme.

13. den

Vydáme se ke kaldeře Sete Cidadaes, kde podnikneme túru přímo po hraně kráteru s nádhernými výhledy na jezera Lagoa Azul a Lagoa Verde. Dostaneme se na vrchol Pico da Cruz (845 m.), odkud dohlédneme až k oceánu, a po cestě ještě zastavíme na "Královské vyhlídce", odkud naposledy zahlédneme jezera i proslulý 5 hvězdičkový hotel Monte Palace, z nějž se dochovaly pouze ruiny. (→11, 7km, 5 hod.,↑1246m, ↓423m). Poté popojedeme k majáku Farol da Ponta de Ferraria, a odtud opět po svých sejdeme do zátoky Termas da Ferraria (→1,6 km), kde se mísí mořská voda s termálními prameny, a kde bude také možnost se vykoupat. 

14. - 15. den

Celodenní výlet na odlehlé severní pobřeží do Nordeste. Projdeme se rurální stezkou Lomba da Fazenda k pobřeží (→6km, 2,3 hod., ↑400m, ↓420m) podíváme se na maják Farol do Arnel, nejstarší z celých azorských ostrovů, s nezapomenutelnými výhledy na moře, podnikneme výlet k vodopádu Salto do Prego (→4,5 km, 2 hod.) , který se nachází přímo v srdci původního lesa. A na cestě spět se stavíme v bývalém hlavním městě VILA FRANCA DO CAMPO, kde navštívíme honosnou poutní kapli Nossa Senhora da Paz se schodištěm zdobeným typickými azulejos. Zbude-li čas, zajdeme i na výtečný místní zákusek pastel de nata. Poslední den dopolední odlet domů s 1 přestupem a večerním příletem do Vídně (případně Prahy o den později). 

Ubytování

Na Madeiře se ubytujeme na 7 nocí v rodinném penzionu v blízkosti centra Funchalu, odkud budeme vyrážet nalehko na jednodenní výlety. Pokoje jsou 2-3 lůžkové, některé mají vlastní sociální zařízení, jiné společné. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, k dispozici jsou také ručníky a fén na vyžádání. V penzionu je možnost připojit se k wi-fi zdarma. Ubytování je prostší, avšak čisté.

Na ostrově São Miguel se rovněž ubytujeme na 7 nocí v hezkém penzionu přímo v centru hlavního města Ponta Delgada, odkud budeme vyrážet nalehko na celodenní výlety. Pokoje jsou 2-3 lůžkové s vlastním sociálním zařízením. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, k dispozici jsou také ručníky. V penzionu je možnost připojit se k wi-fi zdarma.

V obou případech budeme nocovat v blízkosti dostupných supermarketů, kaváren, restaurací, v centru města, odkud to budeme mít na autobusovou zastávku či k moři cca 10 minut pěší chůzí. 

Strava

Na Madeiře budou v ceně snídaně v tzv. "francouzském stylu", tedy pečivo s máslem a marmeládou, šunkou nebo sýrem, k pití pak kávu, čaj a skleničku pomerančového džusu. Po zbytek dne se budete stravovat z vlastních či dokoupených zásob. V blízkém supermarketu je levná a výtečná jídelna. 

Na ostrově São Miguel budou v ceně ubytování kontinentální snídaně podávané formou bufetu. Snídaně zahrnují mini croissanty, různé druhy pečiva, vajíčka, slaninu, párky, cereálie, ovoce, koláč, sušenky, kávu, čaj, ovocný džus. Vše z místních a čerstvých surovin. Po zbytek dne se budeme stravovat z vlastních či dokoupených zásob.

Penziony, ve kterých budeme ubytováni, nemá žádnou společnou kuchyňku, takže v nich není možnost vaření. V blízkosti penzionů je však několik kaváren a restaurací, kam se dá na večeři zaskočit. V supermarketu se dají dokoupit potraviny za ceny srovnatelné s našimi. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Po obou ostrovech se budeme pohybovat částečně mikrobusy a částečně MHD (přesuny max. 1,5 hodiny). Na Madeiře se budeme často šplhat do serpentýn, což je sice úžasný autentický zážitek, některým však nemusí být tyto zátočiny příjemné. Je proto dobré vybavit se na cestu kinedrylovou pilulkou. 

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Přílet: Funchal (přímý let)
Přelet: Funchal - Ponta Delgada (přímý let 2 hodiny)
Odlet: Ponta Delgada (s 1 přestupem, zpravidla v Lisabonu), přílet do Vídně (Prahy)

Zájemci si mohou zpáteční cestu prodloužit o 1-2 dny v Lisabonu. Pomůžeme se zajištěním ubytování. 

Nástupní místa

Náročnost

Oba zájezdy odpovídají náročnosti č. 2 z 5 bodové škály.

Na Madeiře denně ujdeme cca 15 km trasy s rozdílným převýšením. Ve většině případů nebude denní převýšení velké (400 – 500 m), pouze asi 1 – 2x si dáme trochu více do těla. Na konci každé túry nás bude čekat restaurace, která skvěle ukrátí chvíle čekání na autobus.
Na ostrově São Miguel denně ujdeme průměrně 12 km trasy s rozdílným převýšením. Ve většině případů nebude denní převýšení velké (cca 400 m). Pouze výstup na Pico da Vara a výlet okolo kaldery bude krapet náročnější.

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cesty na Madeiru i Azory nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.