Azorské ostrovy

Za zážitky bez obav

Azorské ostrovy

8 dní / 19 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

24. 10. - 31. 10. 2022
č. zájezdu: 222803A-02
cena 19 800 Kč
VYPRODÁNO
7. 11. - 14. 11. 2022
č. zájezdu: 222803A-03
cena 19 800 Kč

Jednodenní túry, termály, čajová plantáž, ananasy, nádherná jezera. 

Azorské ostrovy – opomíjený klenot Atlantiku, bratrstvo devíti ostrovů na průsečíku euroasijské, africké a severoamerické tektonické desky. Jedna z nejzelenějších destinací na světě. Producent vlastního vína, medu, ananasu a sýrů. Ostrovy se právem mohou pyšnit svým průkopnictvím v udržitelném cestovním ruchu i bohatou outdoorovou kulturou.
My navštívíme největší z těchto ostrovů: São Miguel. Na své si zde přijdou milovníci hortenzií a termálů. Vyrazíme na jednodenní túry kolem sopečných jezer, zregenerujeme se koupelí v přírodních termálních jezírkách, ochutnáme tradiční „Cozido das Furnas“ vařené v sopečné páře, navštívíme čajové plantáže, jediné v Evropě a vystoupáme hustou zelení na nejvyšší horu ostrovu Pico da Vara (1103 m), ochutnáme šťavňaťoučké ananasy a podíváme se, jak se pěstují. Zájemci budou moct vyrazit na širé moře pozorovat velryby.
 
Zájemci o delší variantu dovolené se s námi mohou podívat celkem na 3 ostrovy tohoto nádherného souostroví:
Azorské ostrovy: São Miguel, Faial a Pico a prodloužit si tak pobyt na 13 dní. 

Za speciální cenu si můžete tento zájezd na říjen zakoupit i v o 1 týden delší verzi, společně s jednodenními túrami na Madeiře: Portugalské perly Atlantiku. Výhodou tohoto spojení je kratší a pohodlnější přelet z Funchalu do Ponty Delgada, kde vás bude čekat nový průvodce. Prodloužíte si tak dovolenou na krásných 15 dní a poznáte dva pozoruhodné ostrovy Makaronésie.

Stejně tak je možné spojit listopadový termín zájezdu Azorské ostrovy s horským přechodem na Madeiře o týden dříve za speciální cenu 25.200 Kč.  Mezi oběma ostrovy pohodlně přeletíte přímým 2hodinovým letem. Na poptání, při včasné rezervaci a při minimálním počtu 10 osob je možné listopadový termín Azorských ostrovů prodloužit ještě o 5 dní a podívat se tak krom São Miguel ještě i na ostrovy Faial a Pico. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky cca 13.000 Kč včetně tax - s blížícím se datem se může její cena zvyšovat)
  • fakultativní výlety (pozorování delfínů, velryb) 
  • vstupné do muzeí, památek a botanické zahrady
  • pojištění pro případ Covid-19 (doporučujeme připojistit)

Průvodci

Martin Brožka

24. 10. - 31. 10. 2022 / č.zájezdu 222803A-02

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Ondřej Čechvala

7. 11. - 14. 11. 2022 / č.zájezdu 222803A-03

Fotím, abych mohl cestovat a cestuji abych mohl fotit. Tak nějak bych se ve zkratce popsal. Kolem těchto dvou vzájemně propojených činností se točí můj život. Primárně fotím svatby a rodiny, a ve zbylém čase pak chodím po světě - či už s kamarády, sám anebo jako kudrnovský průvodce. Původem jsem z ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. - 2. den

S jedním přestupem z Vídně či Prahy přiletíme na ostrov São Miguel a přesuneme se na ubytování. Seznámíme se s našim penzionem a bezprostředním okolím a také vzájemně. Druhý den vyrazíme na krátký poznávací okruh po hlavním městě PONTA DELGADA. Podíváme se do historického centra s koloniální architekturou a starobylými uličkami, nakoukneme na místní farmářský trh s exotickým ovocem a prodejnou lokálních sýrů, projdeme se nábřežím s dalekými výhledy na Atlantik a navštívíme místní botanickou zahradu Jardim José do Canto (UNESCO) s obřím fíkusem a bambusy. Na závěr dne se ještě necháme provést skleníky s ananasy, abychom porozuměli jejich pěstování a osvěžili se ananasovým likérem, a dokonce i ananasovou zmrzlinou. 

3. - 4. den

Hned třetí den vyrazíme do jedné z nejlákavějších lokalit kolem sopečné laguny Lagoa das Furnas (→3 h, 9,5 km) s dobrovolným prodloužením trasy a výstupem na vyhlídkový vrchol Pico do Ferro (→1 h, 1,4 km). Na závěr cesty ochutnáme místní specialitu Cozido das Furnas, která je připravovaná přímo v horké sopečné půdě. Dále si prohlídneme město Furnas s nádhernou botanickou zahradou Terra Nostra a vykoupeme v unikátním termálním jezeře železité barvy i složení (vstupné v ceně zájezdu). Následující den nás čeká náročnější výlet na nejvyšší horu ostrova Pico da Vara, 1103 m. (→12 km ↑1246 m ↓979 m ) s kruhovým výhledem na celý ostrov. Na zpáteční cestě si prohlédneme divoké severovýchodní pobřeží  s vesničkami Achadinha, Algarvia

5. den

Den začneme výletem po levádě Rota da Água (→7,6 km, 2h 30 min.) v centrální části ostrova. Čeká nás nenáročná dobrodružná trasa plná tunelů. Následně vyjedeme na vyhlídkový vrchol, z kterého spatříme nádherné vulkanické jezero Lagoa do Fogo. Poté si odpočineme v přírodních termálech Caldeira Velha, které jsou unikátní tím, že jsou zasazeny přímo v bujném pralese. Po relaxu se přesuneme na prohlídku města RIBEIRA GRANDE, kde také navštívíme místní pláž s černým pískem, Praia de Santa Barbara. Den zakončíme naučnou stezkou kolem jediné evropské čajové plantáže Cha Gorreana (→3,4 km, 1h 30) a zde navštívíme i původní továrnu na čaj, který rovněž ochutnáme.

6. den

Vydáme se ke kaldeře Sete Cidadaes, kde podnikneme túru přímo po hraně kráteru s nádhernými výhledy na jezera Lagoa Azul a Lagoa Verde. Dostaneme se na vrchol Pico da Cruz (845 m.), odkud dohlédneme až k oceánu, a po cestě ještě zastavíme na Královské vyhlídce, odkud naposledy zahlédneme jezera i proslulý 5 hvězdičkový hotel Monte Palace, z nějž se dochovaly pouze ruiny. (→11, 7km, 5 hod.,↑1246m, ↓423m). Poté popojedeme k majáku Farol da Ponta de Ferraria, a odtud opět po svých sejdeme do zátoky Termas da Ferraria (→1,6 km), kde se mísí mořská voda s termálními prameny.

7. - 8. den

Celodenní výlet na odlehlé severní pobřeží do Nordeste. Projdeme se rurální stezkou Lomba da Fazenda k pobřeží (→6km, 2,3 hod., ↑400m, ↓420m) podíváme se na maják Farol do Arnel, nejstarší z celých azorských ostrovů, s nezapomenutelnými výhledy na moře, podnikneme výlet k vodopádu Salto do Prego (→4,5 km, 2 hod.) , který se nachází přímo v srdci původního lesa. A na cestě spět se stavíme v bývalém hlavním městě VILA FRANCA DO CAMPO, kde navštívíme honosnou poutní kapli Nossa Senhora da Paz se schodištěm zdobeným typickými azulejos. Zbude-li čas, zajdeme i na výtečný místní zákusek pastel de nata. Závěrečný den bude odpočinkový. Nakoupíme suvenýry nebo můžeme dopoledne strávit fakultativním výletem na moře za pozorováním velryb či delfínů. Odpoledne odlet domů. 

Ubytování

Ubytujeme se na 7 nocí v hezkém penzionu přímo v centru hlavního města Ponta Delgada, odkud budeme vyrážet na celodenní výlety. Pokoje jsou většinou 2-3 lůžkové s vlastním sociálním zařízením. Ve výjimečném případě vícelůžkové.
Postele jsou vybaveny lůžkovinami, k dispozici jsou také ručníky. V penzionu je možnost připojit se k wi-fi zdarma. 

Strava

V ceně ubytování jsou kontinentální snídaně podávané formou bufetu. Snídaně zahrnuje mini croissanty, různé druhy pečiva, vajíčka, slaninu, párky, cereálie, ovoce, koláč, sušenky, kávu, čaj, ovocný džus. Vše z místních a čerstvých surovin. Po zbytek dne se budeme stravovat z vlastních či dokoupených zásob. Penzion, ve kterém budeme ubytováni, nemá žádnou společnou kuchyňku, takže v něm není možnost vaření. V blízkosti penzionu je však několik kaváren a restaurací, kam se dá na večeři zaskočit. V supermarketu se dají dokoupit potraviny za ceny srovnatelné s našimi. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Po ostrově se budeme pohybovat částečně mikrobusy a částečně MHD (přesuny max. 1,5 hodiny). 

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Přílet: Ponta Delgada
Odlet: Ponta Delgada

Let bude s 1 přestupem. 

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Denně ujdeme průměrně 12 km trasy s rozdílným převýšením. Ve většině případů nebude denní převýšení velké (cca 400 m).  Pouze výstup na Pico da Vara a výlet okolo kaldery bude krapet náročnější. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. 

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Azory nám stačí občanský průkaz. Může se ale stát, že budeme přesedat v Londýně. V tomto případě bude nutný cestovní pas. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.