Azorské ostrovy: São Miguel

Za zážitky bez obav

Azorské ostrovy: São Miguel

8 dní / 26 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

31. 5. - 7. 6. 2024
č. zájezdu: 224803A-01
cena 26 800 Kč
VYPRODÁNO
7. 6. - 14. 6. 2024
č. zájezdu: 224803A-02
cena 26 800 Kč
VYPRODÁNO
28. 6. - 5. 7. 2024
č. zájezdu: 224803A-04
cena 26 800 Kč
VYPRODÁNO
22. 10. - 29. 10. 2024
č. zájezdu: 224803A-05
cena 26 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Jednodenní túry, termály, čajová plantáž, ananasy, nádherná jezera. 

Azorské ostrovy – opomíjený klenot Atlantiku, bratrstvo devíti ostrovů na průsečíku euroasijské, africké a severoamerické tektonické desky. Jedna z nejzelenějších destinací na světě. Producent vlastního vína, medu, ananasu a sýrů. Ostrovy se právem mohou pyšnit svým průkopnictvím v udržitelném cestovním ruchu i bohatou outdoorovou kulturou.
My navštívíme největší z těchto ostrovů: São Miguel. Na své si zde přijdou milovníci hortenzií a termálů. Vyrazíme na jednodenní túry kolem sopečných jezer, zregenerujeme se koupelí v přírodních termálních jezírkách, ochutnáme tradiční „Cozido das Furnas“ vařené v sopečné páře, navštívíme čajové plantáže, jediné v Evropě a vystoupáme hustou zelení na nejvyšší horu ostrovu Pico da Vara (1103 m), ochutnáme šťavňaťoučké ananasy a podíváme se, jak se pěstují. Zájemci budou moct vyrazit na širé moře pozorovat velryby.

Nově přímým letem z Prahy!
 
Zájemci o delší variantu dovolené se s námi mohou podívat celkem na 3 ostrovy tohoto nádherného souostroví:
Azorské ostrovy: São Miguel, Faial a Pico - verze na 12 dní. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky cca 11.000 Kč včetně tax) - s blížícím se datem se může její cena zvyšovat! rezervujte zájezd včas
  • fakultativní výlety (pozorování delfínů, velryb) 
  • vstupné do muzeí, památek, botanické zahrady a ananasových skleníků

Průvodci

Martin Brožka

31. 5. - 7. 6. 2024 / č.zájezdu 224803A-01
7. 6. - 14. 6. 2024 / č.zájezdu 224803A-02

Hory ho lákaly již od mladistvých let, láska k nim běžela současně se závoděním v orientačním běhu, Ironmany a ultramaratony. Jako akreditovaný mezinárodní horský průvodce UIMLA provází hlavně horské a ferratové zájezdy. Potkat ho můžete na ferratách Rakouska, Dolomit nebo Julských Alp. Vysoké ...

Dozvědět se více

Ondrej Čechvala

28. 6. - 5. 7. 2024 / č.zájezdu 224803A-04

Fotím, abych mohl cestovat a cestuji abych mohl fotit. Tak nějak bych se ve zkratce popsal. Kolem těchto dvou vzájemně propojených činností se točí můj život. Primárně fotím svatby a rodiny, a ve zbylém čase pak chodím po světě - či už s kamarády, sám anebo jako kudrnovský průvodce. Původem jsem z ...

Dozvědět se více

Veronika Pecháčková

22. 10. - 29. 10. 2024 / č.zájezdu 224803A-05

Nazývají mě poutníkem, nomádem nebo taky amazonkou. Od mala mě to táhne do přírody. Když jsem vysoko horách, hned se mi lépe dýchá. Poprvé jsem na těžko vyrazila do Rumunska v roce 2014 z Banátu až za Retezat. Zamilovala jsem se do opojné svobody, jež putování nabízí, a od té doby za sebou mám pár ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přímým letem z Prahy přiletíme na ostrov São Miguel a přesuneme se na ubytování. Ubytujeme se v hotelu v centru města a poté vyrazíme na krátkou prohlídku historického centra s koloniální architekturou a starobylými uličkami, přičemž nasajeme atmosféru ostrova a poznáme první známky portugalského temperamentu. 

2. den

Den začneme návštěvou místního farmářského trhu s exotickým ovocem a prodejnou lokálních sýrů a přesuneme se na túru po levádě Rota da Água (↔8 km, ↑290m, ↓295m, 2h 30 min.) v centrální části ostrova, po které dojdeme do místa zvaného Janela do Inferno (Pekelné okno). Čeká nás nenáročná dobrodružná trasa plná tunelů a starodávných akvaduktů. Odpoledne se navrátíme do PONTA DELGADA, kde se necháme provést skleníky s ananasy na Azorean pineapple plantation (cca 2 EUR), abychom porozuměli jejich pěstování a osvěžili se ananasovým likérem nebo například ananasovou zmrzlinou.

3. den

Třetí den nás čeká náročnější výlet na nejvyšší horu ostrova PICO da VARA, 1103 m. (↔16 km) s kruhovým výhledem na celý ostrov. V případě nepřízně počasí volíme alternativu: okružní túru Quatro fábricas da Luz k jezeru LAGOA do FOGO (↔13 km ↑713 m ↓570). Za dopolední výkon se odpoledne odměníme relaxem v přírodních termálech Caldeira Velha (fakultativně: vstup pouze do zahrady: 1-3 EUR, zahrada i koupání 5-10 EUR), které jsou unikátní tím, že jsou součástí biosferické rezervace a jsou zasazeny přímo v bujném pralese laurissilva. Den završíme krátkou návštěvou architektonicky rozmanitého města RIBEIRA GRANDE

4. den

Čtvrtý den se vydáme ke kaldeře SETE CIDADES, kde podnikneme túru přímo po hraně kráteru s nádhernými výhledy na jezera Lagoa Azul a Lagoa Verde. Za dobrého počasí se dostaneme i na vrchol Pico da Cruz (845 m.), odkud dohlédneme až k oceánu, zbude-li čas, po cestě ještě zastavíme na Královské vyhlídce, odkud naposledy zahlédneme jezera i proslulý 5 hvězdičkový hotel Monte Palace, z něhož se dochovaly pouze ruiny. (→11, 7km, 5 hod.,↑1246m, ↓423m). Poté se přesuneme k majáku Farol da Ponta de Ferraria, a zátoky Termas da Ferraria (↔3 km, ↑130m, ↓130m) s možným koupáním (dle přílivu), kde se mísí mořská voda s termálními prameny.

5. den

Celodenní výlet taxíkem na odlehlé severní pobřeží Nordeste. Začneme naučnou stezkou kolem jediné evropské čajové plantáže CHÁ GORREANA (↔3,4 km, ↑190m, ↓180m) a zde navštívíme i původní továrnu na čaj, který rovněž ochutnáme. Poté se projdeme pitoreskní a historicky i zemědělsky významnou stezkou Padrao das Alminhas, plnou vodopádů a oběd si můžeme dát ve vesničce Achadinha (↔3,8 km, ↑270m, ↓223m), kde máme tip na skvělou jídelnu. Poté se přejedeme podíváme se na maják Farol do Arnel, nejstarší z celých azorských ostrovů, s nezapomenutelnými výhledy na moře a na závěr dne podnikneme výlet k vodopádu SALTO DO PREGO (↔3,5 km, ↑320m, ↓325m), který se nachází přímo v srdci původního lesa a vybízí k úžasnému koupání.

6.den

Volnější den, který strávíme dopolední návštěvou bývalého hlavního města VILA FRANCA DO CAMPO a navštívíme honosnou poutní kapli Nossa Senhora da Paz se schodištěm zdobeným typickými azulejos. Zajdeme na výtečný místní zákusek Queijadas da Vila do Morgado a zbude-li čas, vykoupeme se v moři. Odpoledne se cestou domů zastavíme na vyhlídce u sopečného jezera Lagoa do Fogo a za dobrého počasí můžeme sejít k jezeru severní stranou nebo se dokonce podél jeho břehu projít (↔7,7 km, 3 hod, ↓130m, ↑130m).

7.den

Vyrazíme do jedné z nejlákavějších lokalit kolem sopečné laguny Lagoa das Furnas (→2, h, ↑140m, ↓230m, 6,5 km). Na oběd se stavíme na místní specialitu o třech chodech Cozido das Furnas (fakultativně 20 EUR/os), která je připravovaná přímo v horké sopečné půdě. Odpoledne si prohlédneme město FURNAS s nádhernou botanickou zahradou TERRA NOSTRA a vykoupeme se zde v unikátním termálním jezeře železité barvy (vstupné v ceně zájezdu). Zbude-li čas, zajdeme se podívat i na bublající jezírka Caldeiras

8.den

Dopoledne závěrečného dne navštívíme botanickou zahradu Jardim José do Canto (UNESCO) s obřím fíkusem a bambusy (fakultativně 8 EUR) a vyrazíme na letiště k odletu domů.

Ubytování

Ubytujeme se na 7 nocí v historickém centru města v hezkém penzionu hlavního města Ponta Delgada, odkud budeme vyrážet na celodenní výlety. Všechny pokoje mají kabelovou TV a šatní skříň. Ubytujeme vás do 2-3 lůžkových pokojů (dle dostupnosti), které mají vždy vlastní sociální zařízení.  Ložní prádlo a ručníky budou zajištěny. K dispozici je bezplatné Wi-Fi. Hotel podává každý den kontinentální snídaně, které jsou zahrnuty v ceně zájezdu. 

Strava

V ceně ubytování jsou kontinentální snídaně podávané formou bufetu. Snídaně zahrnuje mini croissanty, různé druhy pečiva, vajíčka, slaninu, párky, cereálie, ovoce, koláč, sušenky, kávu, čaj, ovocný džus. Vše z místních a čerstvých surovin. Po zbytek dne se budeme stravovat z vlastních či dokoupených zásob. Penzion, ve kterém budeme ubytováni, nemá žádnou společnou kuchyňku, takže v něm není možnost vaření. V blízkosti penzionu je však několik kaváren a restaurací, kam se dá na večeři zaskočit. V supermarketu se dají dokoupit potraviny za ceny srovnatelné s našimi. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Po ostrově se budeme pohybovat částečně mikrobusy a částečně MHD (přesuny max. 1,5 hodiny). 

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Přílet: Ponta Delgada
Odlet: Ponta Delgada

Let bude přímý z Prahy. 

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Denně ujdeme průměrně 12 km trasy s rozdílným převýšením. Ve většině případů nebude denní převýšení velké (cca 400 m).  Pouze výstup na Pico da Vara a výlet okolo kaldery bude krapet náročnější. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. 

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Azory nám stačí občanský průkaz. Může se ale stát, že budeme přesedat v Londýně. V tomto případě bude nutný cestovní pas. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

31. 5. - 7. 6. 2024
č. zájezdu: 224803A-01
cena 26 800 Kč
VYPRODÁNO
7. 6. - 14. 6. 2024
č. zájezdu: 224803A-02
cena 26 800 Kč
VYPRODÁNO
28. 6. - 5. 7. 2024
č. zájezdu: 224803A-04
cena 26 800 Kč
VYPRODÁNO
22. 10. - 29. 10. 2024
č. zájezdu: 224803A-05
cena 26 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.