Pyreneje - jednodenní túry

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

krajem rozeklaných hor, hlubokých kaňonů, průzračných jezer, divokých koní i orlů

Nejrozsáhlejší pohoří Pyrenejského poloostrova na hranicích Španělska a Francie. Jeden jeho konec omývá moře Středozemní, druhý se noří do vln Atlantiku. Téměř půl tisíce kilometrů dlouhá hradba hor, která dala celému poloostrovu jméno. Navštívíme jeho nejkrásnější místa a hned 3 národní parky: na francouzské straně hor Pyrenejský národní park a ve Španělsku NP Ordesa y Monte Perdido , populární NP d‘Aigüestortes y Estany de Sant Maurici s desítkami malebných jezer i oblast nejvyšší – horskou skupinu Maladeta. Naše putování bude pestré – uvidíme fantasticky modelované kaňony, vysoké horské štíty, vodopády i širokou paletu třpytivých horských jezer. Ve většině případů budeme vyrážet na jednodenní túry nalehko s každodenním převýšením 800–1.500 m. Zlatým hřebem programu pak budou dvě nepříliš náročné dvoudenní túry v oblasti Ordesy a Sant Maurici. Během těchto dvou túr budou noclehy a polopenze zajištěné na horských chatách. Po horském putování zrelaxujeme unavená těla ve vlnách Středozemního moře. Díky skvělé logistice našeho zájezdu je možné ve stejný čas a po předchozí domluvě s garantem zájezdu zkombinovat v některé dny jednodenní túry s více náročným zájezdem Koruna Pyrenejí.

Kromě výtečné kudrnovské polopenze je v ceně zájezdu i 2x místní polopenze na horské chatě!

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–3. den

Non-stop jízda z Brna (s možností nástupu Praha, Plzeň) přes Německo do Francie, do regionu Auvergne – přírodní učebnice vulkanických jevů, kde se protáhneme a odpočineme od autobusu při celodenní túře na bývalou sopku PUY de SANCY (↔ 17,5 km, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m). Následuje noční přesun do Pyrenejí s dopolední návštěvou poutního místa Lourdes, kde můžeme navštívit světoznámý kostel a ochutnat vodu ze zázračného pramene. Po příjezdu do Pyrenejí stihneme ještě půldenní výlet do Cirque de Gavarnie s nejvyšším vodopádem Evropy – LA GRANDE CASCADE (422 m) (↔ 10 km, ↑ 450 m, ↓ 450 m).

4.–5. den

Ve francouzské části Pyrenejí navštívíme legendární silniční sedlo COL DU TOURMALET (2.115 m), kudy projíždí slavný cyklistický závod „Tour de France“ a na rozchození podnikneme celodenní túru na PIC DU MIDI DE BIGORRE (2.877 m) s astronomickými observatořemi na vrcholu – jeden z nejlepších vyhlídkových vrcholů v Pyrenejském národním parku (↔ 18 km, ↑ 1350 m, ↓ 1.600 m). Další túra nás přivede ke krásným jezerům Ibón de Lapazosa a Ibón de Bernatuara. Při dobrém počasí se pokusíme i o vrchol Pico de Bernatuara (2.516 m) (↔ 20 km, ↑ 1.150 m, ↓ 1.800 m).

6.–7. den

Ze sedla Col de Tentes (2.208 m) vyrazíme na nezapomenutelnou dvoudenní túru přes hřeben Gabieto, projdeme pověstnou Rolandovou skalní bránou BRÉCHE DE ROLAND (2.807 m) a s nejzdatnějšími se pokusíme vyšplhat až na vrcholek EL TAILLÓN (3.144 m) (základní varianta: ↔ 12 km, ↑ 1.100 m, ↓ 1.050 m, s výstupem na El Taillón: ↔ 16 km, ↑ 1.400 m, ↓ 1.350 m). Přespíme na horské chatě v srdci NP ORDESA Y MONTE PERDIDO a druhý den nás bude čekat sestup kolem vodopádů s úžasnými výhledy do fantasticky tvarovaného kaňonu VAL DE ORDESA (↔ 15 km, ↑ 350 m, ↓ 1.200 m). S nejzdatnějšími se pokusíme vyšplhat až na samotný vrchol MONTE PERDIDO (3.355 m) (navíc: ↔ 10 km, ↑ 1.300 m, ↓ 1.300 m). Sestoupíme do kamenné horské vísky Torla.

8. den

Přejedeme pod impozantní masiv MALADETA, do kempu s bazénem a vyrazíme na odpočinkovou túru do horského městečka Benasque.

9.-10. den

Údolím Lliterola k jedné z nejvyšších hor v oblasti - 3221 metrů vysokému Pico Perdiguero. Kromě prvního nedlouhého lesnatého úseku vede trasa přes otevřené louky, které se později mění v holé skály obklopující průzračné horské jezero Lliterola. (↔ 15 km, ↑ 1.400 m, ↓ 1.300 m). Podnikneme také celodenní túru po unikátní geomorfologické stezce Forau dels Aigualluts pod masivem PICO DE ANETO (3.404 m) – nejvyšší hory celých Pyrenejí. Při dobrém počasí se pokusíme vyšplhat až na vyhlídkovou třítisícovku Tuc de Moliéres (3.010 m) (↔ 18 km, ↑ 1.500 m, ↓ 1.500 m).

11.–12. den

Dvoudenní túra kolem nádherných ledovcových jezer v západní části vysokohorského národního parku                     D´AIGÜESTORTES Y ESTANY DE SANT MAURICI. Během túry budeme nocovat opět na horské chatě mimo dosah autobusu (↔ 11 km, ↑ 1.000 m, ↓ 650 m). Druhý den bude možnost vyšplhat na vrcholek Montardo (2.833 m), projdeme kolem masivu Besiberri (3.014 m) a sestoupíme do horského údolí Val de Boí s krásnými románskými kostelíky ze 12. stol. (↔ 18 km, ↑ 1.350 m, ↓ 1.900 m)

13.–14. den

Přejedeme do maličkatého horského knížectví ANDORRA, kde si prohlédneme jeho hlavní město ANDORRA LA VELLA a skončíme opět v kempu s bazénem. Druhý den během závěrečné celodenní túry se pokusíme vyšplhat až na nejvyšší horu Andorry – PIC DE COMA PEDROSA (2.939 m) (↔ 16 km, ↑ 1.850 m, ↓ 1.850 m).

15.–16. den

Z hor sjedeme k mořskému pobřeží do Saintes Maries-de-la-Mer v oblasti CAMARGUE pro zasloužený relax na plážích Středozemního moře. Zájemci mohou absolvovat výlet lodí do delty řeky Rhôny s pozorováním polodivokých býků, koní, růžových plameňáků. Pak už vyrazíme na cestu k domovu, kam se vrátíme v neděli v odpoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 9x v kempu ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li potřebné vybavení, můžete si je půjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované vybavení ještě volné).

V rámci obou dvoudenních treků přespíme také 2x na horské chatě v srdci národních parků. Na chatách se nocuje ve velkých společných noclehárnách, postele jsou vybaveny jednoduchými dekami. K dispozici je také společná jídelna, WC a umývárky (i když občas pouze se studenou vodou).

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). 
První společná večeře bude večeře 2. den zájezdu a poslední bude balíček na cestu 15. den zájezdu.

Během obou 2denních treků budete mít na horských chatách kromě noclehu zajištěnou i místní polopenzi, která je již zahrnuta v ceně zájezdu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality španělské či francouzské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.
V ceně zájezdu je také 1x energetická tyčinka Chimpanzee

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem, a to společně se skupinou vyrážející na vícedenní túry. Pokud tedy víte, že si budete chtít jeden či dva dny dát více do těla, můžete se vydat na túru se druhou skupinou a večer se opět sejít v kempu. Možnost kombinace obou zájezdů je však potřeba předem včas domluvit s garantem zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Budeme vyrážet na půldenní až celodenní túry nalehko s každodenním převýšením 1.000 – 1.500 m. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Zlatým hřebem programu budou dvě nepříliš náročné dvoudenní túry v oblasti národních parků Ordesa y Monte Perdido a Sant Maurici. Ubytování na horských chatách také významně odlehčí naše batohy a přispěje k většímu komfortu a pohodě na cestě.

V autobuse budete cestovat společně se skupinou na vícedenní přechody, se kterou se čas od času potkáte ve společném kempu. Ke druhé skupině se můžete přidat jen po předchozí domluvě ještě před odjezdem (kvůli zajištění ubytování) pokud nebude zaplněna maximální kapacita skupiny.

Další info

Skupina
Jednodenních výletníků stejně jako vícedenních tuláků bude přibližně 20, což je velmi příjemný počet na putování horami. Každou skupinu budou doprovázet navíc dva průvodci, jeden vpředu určující směr a druhý vzadu, dodávaje povzbuzení pomalejším.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Koruna Pyrenejí

Robi Mahel

Asi byste nenašli člověka, který by si Pyreneje na první pohled nezamiloval. Horské pásmo, táhnoucí se v délce čtyř set kilometrů...

více

Podobné zájezdy

Bosnou s krosnou

Bosnou s krosnou

10. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Francouzské Alpy - trek s ubytováním na chatách

Francouzské Alpy - trek s ubytováním na chatách

27. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Francouzské Alpy - trek se stanem

Francouzské Alpy - trek se stanem

27. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Korsika - jednodenní túry

Korsika - jednodenní túry

29. 6. - 11. 7. 2024 Chci to vidět