Koruna Pyrenejí

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

horské přechody nejkrásnějšími partiemi Pyrenejí s výstupy na tři nejvyšší vrcholy pohoří

Nejrozsáhlejší pohoří Pyrenejského poloostrova na hranicích Španělska a Francie. Jeden jeho konec omývá moře Středozemní, druhý se noří do vln Atlantiku. Téměř půl tisíce kilometrů dlouhá hradba hor, která dala celému poloostrovu jméno. Nově jsme pro vás připravili vícedenní přechody nejkrásnějších partií centrálních Pyrenejí. Velkou část treků projdeme po dálkové trase GR 11, navštívíme 2 horské národní parky – Pyrenejský národní park ve Francii a NP Ordesa y Monte Perdido ve Španělsku a nevynecháme ani oblast nejvyšší - přírodní park Posets y Maladeta. Ambiciozním cílem celého zájezdu je pokus o výstup na všechny tři nejvyšší vrcholy Pyrenejí - Pico de Aneto (3.404 m), Posets (3.369 m) a Monte Perdido (3.355 m). Nocování v průběhu treku buď ve stanu nebo na horských chatách (za příplatek 2.800 Kč). Mezi jednotlivými treky se setkáme s naším autobusem a budeme moci doplnit nebo dokoupit zásoby potravin. V závěru také navštívíme unikátní knížectví Andorra, kde se pokusíme vyšplhat na nejvyšší horu této země Coma Pedrosa (2.939 m). Nakonec se vykoupeme ve vlnách Středozemního moře.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x přejezd španělskými kyvadlovými autobusy v horách
  • 8x nocleh v kempu a 4x na tábořišti (nebo 4x na horské chatě za příplatek)
  • 9x kudrnovskou polopenzi
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Program zájezdu

1.–3. den

Přejezd z Brna přes Prahu, Plzeň a Německo do Francie, do regionu Auvergne – přírodní učebnice vulkanických jevů. V neděli se protáhneme a odpočineme od autobusu při celodenní túře na bývalou sopku PUY de SANCY (↔ 17,5 km, ↑ 1.100 m, ↓ 1.100 m). Následuje noční přesun do Pyrenejí s dopolední návštěvou poutního místa Lourdes, kde můžeme navštívit světoznámý kostel a ochutnat vodu ze zázračného pramene. Po příjezdu do Pyrenejí stihneme ještě půldenní výlet do Cirque de Gavarnie s nejvyšším vodopádem Evropy – LA GRANDE CASCADE (422 m) (↔ 10 km, ↑ 450 m, ↓ 450 m).

4. den

Ve francouzské části Pyrenejí navštívíme legendární silniční sedlo COL DU TOURMALET (2.115 m), kudy projíždí slavný cyklistický závod „Tour de France“ a na rozchození podnikneme celodenní túru na PIC DU MIDI DE BIGORRE (2.877 m) s astronomickými observatořemi na vrcholu – jeden z nejlepších vyhlídkových vrcholů v Pyrenejském národním parku. (↔ 18 km, ↑ 1.350 m, ↓ 1.600 m).

5.–7. den

Třídenní trek v národním parku ORDESA Y MONTE PERDIDO , při kterém přejdeme přes hřeben Gabieto, projdeme pověstnou Rolandovou skalní bránou BRÉCHE DE ROLAND (2.807 m) a s nejzdatnějšími se pokusíme vyšplhat až na vrcholek EL TAILLÓN (3.144 m) (základní varianta: ↔ 12 km, ↑ 1.100 m, ↓ 1.050 m, s výstupem na El Taillón: ↔ 16 km, ↑ 1.400 m, ↓ 1.350 m). Nocovat budeme u horské chaty Góriz v srdci národního parku a druhý den se při dobrém počasí pokusíme vyšplhat až na samotný vrchol MONTE PERDIDO (3.355 m) (↔ 10 km, ↑ 1.300 m, ↓ 1.300 m). Třetí den vystoupáme na vyhlídku Arrablo, odkud se nám otevřou výhledy na působivý kaňon AÑISCLO a neprodleně sestoupíme do grandiózního kaňonu VAL DE ORDESA, kde se po 3 dnech v kamenné vesničce Torla setkáme s naším busem (↔ 15 km, ↑ 500 m, ↓ 1.500 m).

8.–9. den

Přes horskou vesničku Benasque přejedeme pod impozantní masiv MALADETA, do kempu s bazénem. Odpoledne pak jednoduchým, asi hodinovým výstupem dosáhneme chaty Renclusa. Vyvrcholením celého zájezdu je výstup nalehko přes hřeben Portillón a dále po ledovci až na nejvyšší horu PICO DE ANETO (3.404 m). Poté sestoupíme k busu a přespíme v kempu (druhý den: ↔ 14 km, ↑ 1.300 m, ↓ 1.500 m).

10. den

Odpočinková tůra na hraniční sedlo Port de Benasque (2.444 m) neskutečnými výhledy na nejvyšší partie Pyrenejí (↔ 10 km, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Kdo na túru nebude chtít jít, může si užívat lenošení u bazénu v kempu.

11.–12. den

Podnikneme dvoudenní trek přímo z kempu na druhý nejvyšší vrchol Pyrenejí. Podél říčky Río de Estós vystoupáme pod monumentální masiv druhé nejvyšší hory Pyrenejí – PICO DES POSETS (3.375 m) k chatě Angel Orús (↔ 14 km, ↑ 1.500 m, ↓ 800 m). Druhý den se vyšplháme na lehko na vrchol s fantastickou vyhlídkou na všechny důležité pyrenejské třítisícovky a sestoupíme do vesnice Eriste. Autobusem zamíříme do horského údolí Val de Boí s krásnými románskými kostelíky ze 12. stol. (↔ 14 km, ↑ 900 m, ↓ 1300 m).

13.–14. den

Přejedeme do maličkatého horského knížectví ANDORRA, kde si prohlédneme jeho hlavní město ANDORRA LA VELLA a skončíme opět v kempu s bazénem. Druhý den během závěrečné celodenní túry se pokusíme vyšplhat až na nejvyšší horu Andorry – PIC DE COMA PEDROSA (2.939 m) (↔ 16 km, ↑ 1.850 m, ↓ 1.850 m).

15.–16. den

Z hor sjedeme k mořskému pobřeží do Saintes Maries-de-la-Mer v oblasti CAMARGUE pro zasloužený relax na plážích Středozemního moře. Zájemci mohou absolvovat výlet lodí do delty řeky Rhôny s pozorováním polodivokých býků, koní, růžových plameňáků. Nákupy vína, oliv, sýrů a provensálského koření. Pak už vyrazíme na cestu k domovu, kam se vrátíme v neděli v odpoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 8x v kempu a 3x na tábořišti ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li potřebné vybavení, můžete si je půjčit v naší půjčovně. Za příplatek 2.800 Kč je možné zajistit také ubytování na chatách, přičemž v tomto příplatku je 2x zahrnutá i polopenze (je nedílnou součástí rezervace), na zbývajících 2 chatách je stravování volitelné a ve vlastní režii účastníků.

Strava

Během zájezdu je celkem 9x zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani.

První společná večeře bude večeře 2. den zájezdu a poslední bude balíček na cestu 15. den zájezdu. Ostatní stravování je ve vlastní režii, na přechody hor se tedy může hodit i vybavení na vaření. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality španělské či francouzské kuchyně. Komu se během treků nebude chtít vařit z vlastních zásob, může využít pohostinství španělských horských chat (večeře cca 17 EUR, snídaně cca 5 EUR), neboť naše tábořiště jsou v jejich blízkosti. Možnost dokupovat místní potraviny bude na začátku zájezdu, mezi jednotlivými horskými treky a pak zase na konci zájezdu.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem, a to společně se skupinou vyrážející na jednodenní túry.

Nástupní místa

Náročnost

V autobuse budeme cestovat společně se skupinou "jednodenní túry", se kterou se potkáme vždy mezi jednotlivými treky. Pokud byste tedy nějakým způsobem vyměkli :-), nebo si prostě chtěli mezi jednotlivými treky odpočinout, můžete se jednoduše připojit ke druhé skupině a vyrážet s nimi na výlety lehkým krokem bez velkého batohu. Vzhledem k vyšší ceně nákladů na kempy a stravu, a také vyšší ceně zájezdu Pyreneje - jednodenní túry prosím počítejte s příplatkem 300 Kč za každý den strávený s druhou skupinou.

Další info

Speciální vybavení
K výstupu po ledovci na nejvyšší horu Pico de Aneto je potřeba mít sedací úvazek, dvě HMS karabiny, cepín a mačky. Ledovcový set za speciální zvýhodněnou cenu 450 Kč pro tento zájezd je možné zapůjčit v naší půjčovně. Lana pro navázání skupiny zajistí CK KUDRNA.

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí.

Skupina
Jednodenních výletníků stejně jako vícedenních tuláků budu přibližně dvacet, což je velmi příjemný počet na putování horami. Každou skupinu budou doprovázet navíc dva průvodci, jeden vpředu určující směr a druhý vzadu, dodávajíc povzbuzení pomalejším.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Články

Koruna Pyrenejí

Robi Mahel

Asi byste nenašli člověka, který by si Pyreneje na první pohled nezamiloval. Horské pásmo, táhnoucí se v délce čtyř set kilometrů...

více