Pyreneje cyklo - pro pohodáře

Za zážitky bez obav

Pyreneje cyklo - pro pohodáře

12 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

nejkrásnějšími pyrenejskými sedly po stopách Tour de France

Pyreneje – království silniční cyklistiky trůnící na hranici Španělska a Francie. Nádherné pohoří prostupné jen několika málo průsmyky, zato ale protkané klikatými silničkami, které odnepaměti přitahují zraky i odvážné představy většiny silničních cyklistů. Úžasná panoramata jako vzpruha při dobývání táhlých horských sedel, klikaté serpentinky, záplavy endorfinů a nekonečné sjezdy do hlubokých údolí. Není divu, že tu pořadatelé Tour de France každoročně vytyčují několik horských etap. Na úvod si střihneme slavný Mont Ventoux, na jehož úpatí se ubytujeme na 2 noci, což nám umožní dosyta se vyřádit na tomto klenotu Provensálských Alp. Následuje přehlídka slavných pyrenejských sedel, kde před námi potily krev pelotony závodníků Tour de France. Naším pyrenejským epicentrem bude lázeňské městečko Argelés-Gazost s VIP zázemím (bazén, tobogány, vířivka). Etapy jsou naplánovány hvězdicově a nabízíme programy 2 obtížností, aby si každý mohl naložit podle svých sil (přičemž tato varianta je ta jednodušší). Cestou zpět si projedeme nejslavnější rychlostní zkoušku Rallye Monte Carlo přes hypnotizující zatáčky Col de Turini nebo si užijeme relax na plážích Azurového pobřeží.

Ke zvýšenému pohodlí přispívá komfortní ubytování v mobilhomech s oblíbenou kudrnovskou polopenzí. Večer nás čeká kuchař s teplou večeří a ráno pestrá snídaně, vyvážený energetický pohon na výkony v kopcích
.
 
Kdo si troufne na nejvyšší stupeň náročnosti, může to s námi zkusit na variantě Pyreneje cyklo - pro drtiče.

Zájezd budeme realizovat v roce 2025.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–3. den

Večerní odjezd z Brna a přes Prahu, Plzeň hurá do Francie. Přespíme v chatkách v Horní Provence, přičemž první den v tretách strávíme pokořováním provensálského klenotu, v krajině majestátní a s Tour de France nerozlučně spojeného, MONT VENTOUX (1.912 m). Vrchol dobydeme ze severní strany od Malaucene (↔ 90 km, ↕ 1.800 m).

4. den

Následující den strávíme lehce zvlněným švihem v departamentu Drôme (↔ 72 km, ↕ 1.000 m). Po zasloužené večeři nasedneme do busu a přes noc dorazíme zbytek cesty do Pyrenejí.

5. den

Zabydlíme se v chatkách v horském lázeňském městečku Argelés-Gazost (463 m), odkud budeme vyrážet na naše cyklistické výpady. Na úvod si střihneme stoupání do vyhlášeného lyžařského střediska s nádhernými serpentinami LUZ ARDIDEN (1.734 m), které bylo nejednou prověřeno Tour de France (↔ 65 km, ↕ 1.300 m).

6. den

Vyšlápneme si pro skalp legendárního průsmyku COL DU TOURMALET (2.115 m), nejčastěji obsazovaného vrcholu Tour de France (již 78x v historii). Po vyčerpávajícím stoupání a nutném pokochání nad krásou pyrenejských vrcholů si užijeme zasloužený, téměř 40 km dlouhý sjezd, vedoucí až k našim chatkám (↔ 80 km, ↕ 1.700 m).

7. den

Za úžasnými výhledy a pocitem příjemné únavy se vydáme pokořit HAUTACAM (1.635 m), který se nachází jen několik kilometrů od našeho ubytování. Po tomto výšlapu se vydáme načerpat duševní energii do nedalekých Lurd (↔ 60 km, ↕ 1.300 m).

8. den

S podporou busu vyrazíme za čerstvě objevenou perlou silniční cyklistiky COL DE PORTET (2.215 m), jež byl těsně před Tour 2018 pokryt asfaltem. Tento vrchol se zároveň stane nejvyšším bodem našeho pyrenejského putování (↔ 50 km, ↕ 1.500 m). Pro ty, co nebudou mít po dost, je přichystán přídavek v podobě smaragdově modré přehrady Lac de Cap Long (2.161 m) (celkem ↔ 100 km, ↕ 3.000 m).

9. den

Přes Col du Soulor (1.474 m) se přehoupneme do parádního sedýlka COL D'AUBISQUE (1.709 m), dalšího z tradičních vrcholů Tour. Při sjezdu si ještě dopřejeme poměrně krátké, ale výživné stoupání do sedla Col de Borderes (1.157 m) a pak již zamíříme do naší horské oázy Argelés–Gazost (↔ 75 km, ↕ 1.600 m).

10. - 12. den

S Pyrenejemi se rozloučíme vyjížďkou na Pont D´Espagne (1.485 m) (↔ 50 km, ↕ 1.100 m). Následně zahájíme přesun k Azurovému pobřeží, kde si po přespání dopřejeme lenošení v přímořském letovisku Menton nebo vyrazíme vstříc za překonáním pověstné rychlostní zkoušky RALLYE MONTE CARLO - COL DE TURINI (1.607 m) (↔ 105 km, ↕ 2.500 m). Po tomto závěrečném zpestření se vydáme cestu k domovu, kam dorazíme v neděli v odpoledních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v pohodlných chatkách. Na 2 noci se ubytujeme ve Francii na úpatí Mont Ventoux, na 5 nocí v horském lázeňském městečku Argeles-Gazost (luxusní zázemí včetně bazénu, tobogánu a vířivky), odkud budeme vyrážet na jednodenní výpady. Chatky jsou obvykle 4 - 6 lůžkové (vždy s dvoulůžkovými ložnicemi), vybavené kuchyňkou i vlastním sociálním zařízením. Na zpáteční cestě přenocujeme jednu noc na jihu Francie v hotelu F1.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality francouzské či španělské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně. 
V ceně zájezdu je i 1x energetická tyčinka.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 - 4 z 5 bodové škály. Během etap jedeme nalehko, denně ujedeme 80 - 100 km s převýšením 1.500 - 2.500 výškových metrů. Souběžně je nabízen i zájezd s náročnějším programem Pyreneje cyklo - pro drtiče, pokud byste si někdy chtěli dát víc do těla, není tedy problém se přidat k druhé skupině nebo si naopak dát úplně odpočinkový den. Od průvodce dostanete itinerář s doporučenou trasou, kterou můžete absolvovat samostatně nebo v pelotonu s ostatními účastníky.

Další info

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz
Průvodce
Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte první den zájezdu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Pokud uvažujete vzít si na tento zájezd elektrokolo, tak možnost, zda to jde, je potřeba konzultovat s naší prodejnou zájezdů. Prosím, počítejte také s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Koruna Pyrenejí

Robi Mahel

Asi byste nenašli člověka, který by si Pyreneje na první pohled nezamiloval. Horské pásmo, táhnoucí se v délce čtyř set kilometrů...

více

Podobné zájezdy

Lago di Garda

Lago di Garda

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Zell am See na silničních kolech

Zell am See na silničních kolech

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět