Raxalpe - ferraty s dětmi

Za zážitky bez obav

Raxalpe - ferraty s dětmi

3 dny / 4 300 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

24. 6. - 26. 6. 2022
č. zájezdu: 222804C-01
cena 4 300 Kč
2. 9. - 4. 9. 2022
č. zájezdu: 222804C-02
cena 4 300 Kč

ferratová víkendovka pro pokročilé malé lezce

Ferratová novinka pro ostřílené malé horolezce - v oblasti Raxalpe a Hohewandu, ferratovém království kousek pod Vídní. Jako pokračovací kurz jsme zvolili náročnější ferraty (úseky obtížnosti C/D), vhodné pro rodiče s dětmi s předchozími lezeckými zkušenostmi. Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Bez tohoto vybavení vás nemůžeme na ferratu pustit! Samozřejmě v doprovodu zkušených průvodců a zázemím na příjemné horské chatě Weichtalhaus.

V ceně zájezdu jsou také snídaně! 
Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu mikrobusem (pro zájemce za příplatek 1.200 Kč)

Program zájezdu

1. den

V pátek podvečer (17:00) se setkáme na horské chatě Weichtalhaus, kam můžete dorazit po své ose nebo se s námi svezete z Brna (odjezd 14:00 Brno). Ubytujeme se na chatě a ještě v podvečer vyzkoušíme cvičnou stěnu v blízkosti chaty.

2. den

V sobotu ráno vyrazíme směrem k hradbám "Tureckého hradu" (C-D) ( ↔ 2 hod., ↕ 80 m). V odpoledních hodinách se přesuneme k ferratě E60 ( ↔ 2 hod., ↕ 60 m), která se leze v lese a zavede nás k horské chatě. Poté se vydáme zpět na chatu, kde načerpáme síly na daší den. 

3. den

V neděli zamíříme do krásného prostředí Hohewandu, kde nás čeká ferrata Gebirgsvereinssteig (C/D, ↔ cca 3,5 hod., délka ferraty 250 m). Ferrata je středně těžká a její obtížnost se pozvolna zvyšuje. Čeká nás tam lanový žebřík a nádherné výhledy. Po zdolání této ferraty se občerstvíme na nedaleké horské chatě. Poté už se vydáme do svých domovů, někteří samostatně, jiní s námi do Brna (příjezd cca 19:00 hod.).

Ubytování

Ubytujeme se ve společné noclehárně nově zrekonstruované horské chaty Weichtalhaus, kde máme dokonalé zázemí i k teorii zdolávání ferrat. Nocležiště se skládá z patrových postelí, nutný je vlastní spací pytel.
V chatě je k dispozici pitná voda a společné sociální zařízení.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, další stravování je ve vlastní režii účastníků. V chatě chutně vaří. V rámci snídaně se můžete těšit na švédský stůl (zahrnuje volbu pečiva, sýrů, salámů, pomazánek, ovoce, kávy, čaje, atd.). Večeře se vybírá z jídelního lístku a platí na místě (např. řízky, špecle se sýrem a špekem, atd.)
V ceně zájezdu je 1x energetická tyčinka Chimpanzee. 

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.200 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět ve 14:00 z Brna, společně se pak setkáme v 17:00 hod. v místě ubytování, na horské chatě Weichtalhaus.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 na 5 stupňové škále. V kategorii dětských ferratových zájezdů je tento zájezd nejnáročnější. Je zamýšlen jako pokračovací kurz pro absolventy jednodušších ferratových zájezdů. Na programu jsou i úseky obtížnosti C/D, které možná spíš než pro děti budou výzvou i pro některé rodiče :-) Obtížnost jednotlivých ferrat je uvedena v závorce v programu zájezdu. Účast je limitována minimální výškou 130 cm a váhou 30 kg.

Další info

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

vybavení na ferraty

Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Bez této výbavy vás nemůžeme na ferratu pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (případně cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně a budete ho mít připravené na místě u průvodců. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

velikost skupiny
Na jednoho instruktora připadne maximálně 6 nováčků. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. 

cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

17. 6. - 19. 6. 2022 Chci to vidět
Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

3. 6. - 5. 6. 2022 Chci to vidět
Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

27. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět