Raxalpe - ferraty pro pokročilé děti a teenagery

Za zážitky bez obav

Raxalpe - ferraty pro pokročilé děti a teenagery

3 dny / 4 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

6. 9. - 8. 9. 2024
č. zájezdu: 224804C-01
cena 4 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

ferratová víkendovka pro pokročilé malé i větší lezce

Ferratová novinka pro ostřílené malé i dospívající horolezce - v oblasti Raxalpe a Hohewandu, ferratovém království kousek pod Vídní. Jako pokračovací kurz jsme zvolili náročnější ferraty (úseky obtížnosti C/D), vhodné pro rodiče s dětmi a mládeží ve věku do 18 let s předchozími lezeckými zkušenostmi. Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Bez tohoto vybavení vás nemůžeme na ferratu pustit! Samozřejmě v doprovodu zkušených průvodců a zázemím na příjemné horské chatě Weichtalhaus.

V ceně zájezdu jsou také snídaně! 
Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

Vítány jsou nejen děti základních škol, ale také středoškoláci.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • dopravu mikrobusem (pro zájemce za příplatek 1.400 Kč)

Průvodci

Martin Prusenovský

6. 9. - 8. 9. 2024 / č.zájezdu 224804C-01

Hory jsou pro něj relax. Chce je poznat ze všech stran - ať už je to zkoumání sněhových profilů v zimním období nebo pozorování počasí. Každá vycházka do hor pro něj znamená novou zkušenost. Martinovo motto zní "není důležité dostat se na vrchol, ale vrátit se zpět".

Dozvědět se více

Karolína Kovářová

6. 9. - 8. 9. 2024 / č.zájezdu 224804C-01

Od vždycky ji to táhne do vody, když nějakou vidí skáče tam po hlavě. Stejně jako do hor, hlavně když jsou po ránu plný tajemné mlhy. Jako vychovaná skautka si poradí v každé nepohodě. Po evropských horách už pár pohorek prochodila, duší na kole propíchla a kolen na skále odřela. Pokud z ní zrovna ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

V pátek podvečer (17:00) se setkáme na horské chatě Weichtalhaus, kam můžete dorazit po své ose nebo se s námi svezete z Brna (odjezd 14:00 Brno). Ubytujeme se na chatě a ještě v podvečer vyzkoušíme cvičnou stěnu v blízkosti chaty.

2. den

V sobotu ráno zdoláme ferratu Bergkraxler-Steig Bad Fischau (B-C), která se nachází nad opuštěným lomem. V odpoledních hodinách se přesuneme k ferratě E60 ( ↔ 2 hod., ↕ 60 m), která se leze v lese a zavede nás k horské chatě. Poté se vydáme zpět na chatu, kde načerpáme síly na daší den. 

3. den

V neděli zamíříme do krásného prostředí Hohewandu, kde nás čeká ferrata Gebirgsvereinssteig (C/D, ↔ cca 3,5 hod., délka ferraty 250 m). Ferrata je středně těžká a její obtížnost se pozvolna zvyšuje. Čeká nás tam lanový žebřík a nádherné výhledy. Po zdolání této ferraty se občerstvíme na nedaleké horské chatě. Poté už se vydáme do svých domovů, někteří samostatně, jiní s námi do Brna (příjezd cca 19:00 hod.).

Ubytování

Ubytujeme se ve společné noclehárně nově zrekonstruované horské chaty Weichtalhaus, kde máme dokonalé zázemí i k teorii zdolávání ferrat. Nocležiště se skládá z patrových postelí, nutný je vlastní spací pytel.
V chatě je k dispozici pitná voda a společné sociální zařízení.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, další stravování je ve vlastní režii účastníků. V chatě chutně vaří. V rámci snídaně se můžete těšit na švédský stůl (zahrnuje volbu pečiva, sýrů, salámů, pomazánek, ovoce, kávy, čaje, atd.). Večeře se vybírá z jídelního lístku a platí na místě (např. řízky, špecle se sýrem a špekem, atd.)
V ceně zájezdu je 1x energetická tyčinka Chimpanzee. 

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.400 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět ve 14:00 z Brna, společně se pak setkáme v 17:00 hod. v místě ubytování, na horské chatě Weichtalhaus.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 na 5 stupňové škále. V kategorii dětských ferratových zájezdů je tento zájezd nejnáročnější. Je zamýšlen jako pokračovací kurz pro absolventy jednodušších ferratových zájezdů. Na programu jsou i úseky obtížnosti C/D, které možná spíš než pro děti budou výzvou i pro některé rodiče :-) Obtížnost jednotlivých ferrat je uvedena v závorce v programu zájezdu. Účast je limitována minimální výškou 130 cm a váhou 30 kg.

Další info

Děti do 14 let (včetně) mají na zájezd 10 % slevu.

vybavení na ferraty

Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Bez této výbavy vás nemůžeme na ferratu pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (případně cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně a budete ho mít připravené na místě u průvodců. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

velikost skupiny
Na jednoho instruktora připadne maximálně 6 nováčků. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. 

cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

6. 9. - 8. 9. 2024
č. zájezdu: 224804C-01
cena 4 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Ferratový víkend v Rakousku

Ferratový víkend v Rakousku

9. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

13. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět