Rodinná dovolená v Ománu

Za zážitky bez obav

Rodinná dovolená v Ománu

8 dní / 26 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

2. 3. - 9. 3. 2025
č. zájezdu: 225384-01
cena 26 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Cesta do pohádkové země královny Šehrazády a námořníka Sindibáda

Pojeďte s námi strávit jarní prázdniny v daleké orientální zemi, kde rostou palmy a šumí moře. Budeme procházet tajemnými kaňony, vykoupeme se v křišťálově čistých vodopádech. Budeme putovat rozlehlou pouští a třeba si i pohladíme velblouda. Na pátečním ranním trhu v Nizwě budeme sledovat mumraj kolem prodeje koz a ovcí. A ochutnáme místní ovoce: banány, mango, papáju, guávu a hlavně datle. Celý náš výlet proběhne v čase posvátného měsíce ramadánu, kdy jsou ulice slavnostně vyzdobené, děti otevírají okénka ramadánového kalendáře a těší se na poslední den měsíce na slavnostní večeři a nadílku. Výlet je vhodný pro rodiny s dětmi, ale zúčastnit se mohou i dospělí bez dětského doprovodu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od 17.000 Kč/os.
  • veškeré další stravování (mimo zde uvedené)
  • další fakultativní aktivity (lodní výlet, jízda na velbloudovi, ...)

Průvodci

Tomáš Vaníček

2. 3. - 9. 3. 2025 / č.zájezdu 225384-01

Učitel a průvodce z Křivoklátska. Na Balkán byl poprvé vyvezen násilím ve 3 letech. Ve 14 letech potkal na policejní stanici v Kolašinu (tehdy Socialistická Federativní republika Jugoslávie, dnes Černá Hora) Vuka Šibaliče, což ovlivnilo jeho další cestovatelské plány. V 16ti letech podnikl první ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Hned po příletu do země z Pohádky tisíce a jedné noci (odlet z Evropy den předem) zamíříme na východ k moři. Cestou se zastavíme na snídani u monumentální hráze přehrady Wadi Dakqá. Pak ještě nakoukneme a třeba se i smočíme v propasti Hawijat Nadžím u města Bimá. A pak už dojedeme na místo našeho prvního ubytování do penzionu s tajemným názvem Alšumuch u města Qalhat s terasou s výhledem na mořskou pláž.

2. den

Čeká nás výlet do tajemného údolí Šáb. Převezeme se na lodičkách přes řeku, pošlapeme asi 3km pěšky (po rovině) a na závěr nejodvážnější z odvážných mohou plavat přes tajemnou tůň a pod skalní branou až do jeskyně s vodopádem.

3. den

Věčně zeleným údolím Tiwi budeme stoupat nahoru přes domorodé vesnice s plantážemi banánovníků, mangovníků a papájovníků. Naším cílem bude nejvýše položená vesnička Mibam s úchvatným vodopádem (v plné verzi výlet na 14km, 400m stoupání, lze zkrátit, či nahradit pobytem u moře).

4. den

V hlavním a největším městě východního Ománu Suru si prohlédneme místní loděnici, kde vyrábějí dřevěné lodě, na kterých se plavil i slavný námořník Sindibád. Ve městě Džalal Bání se podíváme na nejstarší mešitu v zemi a asi uvidíme i první velbloudy. A pak už vyrazíme do pouštního kempu mezi nekonečnými červenými písečnými dunami pouště Wáhiba. Před noclehem v beduínském stanu nás čeká pravá pouštní večeře, v noci na obloze miliardy hvězd a ráno beduínská snídaně. A zájemci se mohou svézt i na velbloudu. Záujemcovia aj na ťave.

5. den

Opustíme poušť a zajedeme do divokého údolí Beni Chalid s parádní koupačkou ve skalních tůních mezi skalami. Odpoledne nás pak čeká delší přejezd na západ pod svahy kamenného pohoří Hadžár a návštěva královského hradu Džabrín. Na poslední dvě noci se ubytujeme v zeleném městě Al Hamra. A večer skočíme na národní ománské jídlo šuwu, kozu pečenou 24h v zemní peci.

6. den

Hned brzo ráno zajedeme na slavný kozí a zvířecí trh ve městě Nizwa. Potom nás čeká prohlídka největší ománské jeskyně Al Húta a vycházka nad vesnicí Misfat al Abrjín (cca 5km) s palmovými zahradami a zavlažovacími kanály. Odvážnější průzkumníci mohou pokračovat po skalní stezce zabezpečené řetězy až k jezírkům Mazaré.

7. den

Náš poslední den v Ománu bude věnován prohlídce hlavního města Maskatu, kde sídlí sám sultán Hajtám, vládce náš, slunce naše jasné. Uvidíme nádhernou obří mešitu jeho staršího bratrance a předchůdce sultána Kábuse, vládce našeho, slunce našeho jasného. Potom se zvenku podíváme i na samotnou sultánovu rezidenci. V případě zájmu můžeme zorganizovat i lodní výlet do okolí města kolem skalních útesů, kde je možnost zahlédnout delfíny. A v podvečer pak navštívíme slavný arabský bazar v Matrá.

8. den

V noci se vydáme na cestu domů a další den nádherné prázdniny skončí.

Ubytování

Pět nocí strávíme v ománských penzionech (3x Qalhat, 2x Al Hamra). Pokoje jsou 2-4 lůžkové, vybavené WC a sprchou. V obou penzionech je možnost jednoduchého vaření a společného venkovního posezení.
Jednu noc budeme spát v beduínském pouštním kempu ve stanu. Stan je vybaven postelemi s lůžkovinami, v kempu je WC a sprcha. V ceně máte beduínskou večeři a snídani

Strava

Zájezd se koná v průběhu posvátného muslimského měsíce ramadánu, během dne (od východu do západu slunce) budou tedy restaurační zařízení uzavřena. Obchody s potravinami jsou otevřené, restaurace po západu slunce také (a nabízí zajímavé ramadánové večeře). Výhodou cestování v této době je menší množství turistů na exponovaných místech.
V obou penzionech je k dispozici jednoduchá kuchyňka (varná konvice, dvouplotýnkový vařič, základní nádobí), která stačí na přípravu jednoduché snídaně a večeře.
V poušti budeme mít jednou večeři a jednou snídani v ceně zájezdu.

Doprava

Nástupní místo: Maskat

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Odlet volíme z Prahy či z Vídně dle aktuální dostupnosti letenek.

Doprava na zájezdu
Společná doprava bude realizována pronajatým mikrobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 8 denní pohodový relaxačně - poznávací zájezd pro dospělé s dětmi zaměřený na poznání některých z nejzajímavějších míst Ománu. Vzhledem k plánovanému programu se jedná o zájezd cestovatelsky nenáročný.

Další info

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžadují zvláštní očkování. Na závadu ovšem není očkování proti žloutence - hepatitidě typu "A". Zkontrolujte si také platnost očkování proti tetanu.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 200 USD na vstupy do památek, fakultativní výlety a jídlo. V Ománu se platí Ománskými rijály, které se dělí na 1000 bajzů. Ománský rijál je přibližně 60,- českých korun.

Místní měnu pravděpodobně ve střední Evropě neseženete, není však problém ji vyměnit kdekoliv v civilizaci za jakoukoliv světově uznávanou měnu. Nejvýhodnější je měnit americké dolary, eura jsou též možná, ale obvykle v horším kurzu. V případě dolarů je velmi dobré mít bankovky nového typu (s „velkými hlavami bez oválů). Dolar je totiž nejproblematičtější a zároveň nejfalšovanější měna světa a starým bankovkám místní nevěří. Ve městech též není problém použít mezinárodní kreditní karty, jak pro placení, tak pro výběr peněz z bankomatu.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po návratu z Ománu. Ománské vízum s platností do 14 dnů vám bude zdarma a na počkání uděleno po příletu na letišti v Maskatu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. RODOKAPS) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

2. 3. - 9. 3. 2025
č. zájezdu: 225384-01
cena 26 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Jak dostat tatínka do polepšovny

Jak dostat tatínka do polepšovny

5. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Sardinie s dětmi

Sardinie s dětmi

6. 7. - 15. 7. 2024 Chci to vidět
Vietnam

Vietnam

14. 10. - 27. 10. 2024 Chci to vidět
Za tajemstvím templářských rytířů

Za tajemstvím templářských rytířů

9. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět