Švýcarsko - Engadin MTB

Za zážitky bez obav

Švýcarsko - Engadin MTB

8 dní / 12 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

kýžená trofej všech MTB maniaků

Hvězdné švýcarské horské středisko St. Moritz netřeba sáhodlouze představovat. Do Svatého Mořice a oblasti Engadinu se ročně sjíždějí tisíce lidí, aby si dali řádně do těla ať už prostřednictvím nespočetných lyžařských sjezdovek či rozsáhlé sítě letních turistických cest. Fantastické krajině plné dechberoucích výhledů na mohutné ledovce a okolní třítisícovky zkrátka nejde odolat a ta přímo vybízí k outdoorovým aktivitám všeho druhu, včetně řádění v sedle horského kola. Nocujeme po celou dobu na jednom místě v kempu u řeky na dohled centra St. Moritz. Odtud budeme vyrážet za našimi bajkovými dobrodružstvími.

Dominik Hybler, jeden z předních kudrnovských MTB průvodců: "Třeba Padela - Corviglia - Panorama Tour je nejkrásnější etapa, jakou jsem kdy jel."

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna. Po nočním přejezdu dorazíme v ranních hodinách do švýcarského St. Moritz. Vyrazíme na naší první etapu nazvanou SUVRETTA LOOP ve švýcarských katalozích označovanou jako „snový single-trail“ a to především díky nádherným sceneriím, které nabízejí údolí Val Suvretta a Val Bever, ležící ve stínu známého engadinského vrcholu – Piz Nair (3.022 m) ( ↑ 1.286 m ↔ 35 km ).

3.–4. den

FUORCLA SURLEJ – Stoupáním ze Silvaplany překonáme masiv tří třítisícovek a dojedeme až na chatu Fuorcla Surlej (2.755 m) s výhledy na oslňující ledovce Piz Corvatsch (3.451 m) a Piz Morteratsch (3.751 m). Nevyhneme se občasnému tlačení kol, ale ani skvělým a nezapomenutelným sjezdům. Etapu můžeme spojit s „létací“ Corviglia Flowtrail, vyjedeme-li lanovkou ze St. Moritz 600 výškových metrů do Corviglie, čekají nás úchvatné trailové pasáže s kouzelnými výhledy ( ↑ 1.560 m ↔ 41 km ). PADELLACORVIGLIAPANORAMATOUR - jak již název napovídá, hlavní devizou této trasy budou parádní panoramatické výhledy (Bernina Pass, Bianco Grat, údolí Innu). Z Celeriny vyrazíme tentokrát směrem k Samedanu, abychom po úzkých horských stezkách přejeli až k jezeru Lej Silvaplana ( ↑ 1.705 m ↔ 41 km ).

5. den

Odpočinkový den. Mineme jezera Innu (Segl, Silvaplana, Champfèr), abychom dojeli na MALOJAPASS (1.815 m) a k jezeru Lej Da Cavloc (1.911 m) s hospůdkou a kozí farmou. Pro nejdrsnější a nikdy neodpočívající bikery je k dispozici dlouhý, ale fantastický trailový okruh z La Punt do Zuozu.

6. den

BIKE TOUR BERNINA EXPRESS – trasa začíná za Pontresinou a vede po mírně zvlněné cestě lemované lesy až do Bernina Pass (2.328 m). Po celou dobu nás budou doprovázet výhledy na majestátní ledovce. K vyhledávaným vrcholům trasy patří parádní „downhill“ z Alp Grüm (2.091 m) do Poschiavo (1.014 m). Odtud se můžeme vrátít do Berniny a to stylově vlakem po horské železnici (cca 18 CHF) nebo se cestou zpět vyřádit na trailovém okruhu vedoucím od Lago Bianco kolem Pic Lagalb (2.959 m). Sjezd po Bernina Trailu zpět do Pontresiny ( ↑ 1.830 m ↔ 65 km ).

7.–8. den

VAL CHASCHAUNA TOUR – Po rozehřívací rozjížďce údolím Innu si vystoupáme údolím Chaschauna do 1.960 m. Tohle údolí stoupá přes Pass Chaschauna (2.694 m) až do Livigna. My se však spustíme zpět k Innu a pokračujeme lesní cyklostezkou, se závěrečným stoupákem až do lázeňského Scuolu ( ↑ 832 m ↔ 53 km ). Večer odjezd domů. Ranní návrat do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme 5 nocí v kempu nedaleko centra St. Moritz. ve vlastních stanech. Nocovat budeme ve výšce 1.780 metrů nad mořem. V noci tedy může být poměrně chladno a tomu přizpůsobte i volbu spacáku. Zásuvky odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce. Stany lze zapůjčit v kudrnovské půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Ta začíná 2. den zájezdu večeří a končí 7. den zájezdu studeným večeřovým balíčkem. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Možnost dokupovat místní potraviny je v centru St. Moritz.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který bude absolvovat právě doporučenou trasu. Není problém dát si od MTB některý den pauzu a zúčastnit se pohodovějšího programu.

Cestujeme společně se zájezdem Engadin - hvězdicové výlety na kole i pěšky. Je možné se ke skupině kdykoliv připojit a od náročných MTB etap si odpočinout.

Okolí St. Moritz nabízí nespočet možností k samostatným cyklistickým i pěším výletům. Je také možné nahradit si některý z nabízených dnů zcela vlastním individuálním programem. 

A víte, že máme v Engadinu nachystaný také program pro rodiče s dětmi? Máte kamarády či známé, kteří chtějí dětem dopřát nezapomenutelné horské zážitky? Vezměte je s sebou. Více zde.

Zájezd odpovídá náročností č. 5 z 5 bodové škály. Popisy náročností našich zájezdů naleznete zde. 

Další info

Doporučený typ kola: horské, celoodpružené horské 
Povrch: 45% terén, 40% šotolina, 15% asfalt

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady
Do navštívené země nám stačí platný občanský průkaz. 

Elektrokolo
Na tento zájezd je možné vzít jen velmi omezený počet elektrokol. Může se stát, že nebude možné z kapacitních důvodů nabíjet naráz více než jednu baterii. Tedy možnost si vzít s sebou elektrokolo, určitě konzultujte s naší prodejnou zájezdů.

Zájezd jede společně se zájezdem cyklo/turistickým a turistickým, který je určen pro rodiny s dětmi.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články