Běžkování v Dolomitech

Za zážitky bez obav

Běžkování v Dolomitech

6 dní / 8 700 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Aneb po stopách mistrů světa do Alpe di Siusi, Val di Fiemme a Madonny di Campiglio

I když se říká, že české hory jsou pro běžkování jako stvořeny, mnozí se již přesvědčili, že na běžkách se dá vyrazit i za humna a že tam také není vůbec špatně. Na letošní zimu jsme pro vás opět připravili lahůdkový výlet do stop, v nichž se před vámi proháněli minulí, současní i budoucí mistři světa. A nejsou to jen perfektně vypreparované stopy, které mohou být důvodem pro tento výlet. Neméně příjemným překvapením může být perfektní zázemí a hlavně nádherná kulisa vápencových věží Dolomit, kterými se budeme kochat každý den v jiném věhlasném středisku běžeckého lyžování. Všechna námi navštívená místa, se nacházejí ve vyšších nadmořských výškách a tak máme takřka jistotu kvalitního sněhu, což se skvěle ukázalo během slabších zim v minulosti.

Řešení otázky Covid-19: Aktuální podmínky vstupu do Itálie a návratu do ČR a podmínky přístupu ke službám v Itálii.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Program zájezdu

1.–2. den

V úterý večer odjezd z Olomouce a Brna, noční jízda přes Rakousko do Itálie. Vyvezeme se do městečka Compatsch (1.825 m), které je vstupní branou do náhorní plošiny Alpe di Siusi. Překrásné výhledy na skalní věže masivu Rosengarten nás budou doprovázet na každém „kroku“. Navečer se přesuneme k Bolzanu, kde se ubytujeme v našem penzionu.

3. den

Autobusem vyjedeme do oblasti Val di Fiemme, ráje pro milovníky zimních sportů a běžkování především. Ne náhodou se zde konalo Mistrovství světa v klasickém lyžování v letech 2003 a 2013. V sedle Passo Lavazé (1.681 m) nás čeká téměř 80 km nádherných tratí.

4. den

Do třetice zavítáme do světoznámého střediska Madonna di Campiglio v horském sedle Passo Carlo Campo Magno (1.646 m) pod masivem Brenty s dalším hezkým okruhem Světového poháru.

5.–6. den

Na závěr se opět vydáme do oblasti Val di Fieme, a podle počasí zvolíme buď středisko Lago di Tesero nebo opět Passo Lavazzé, kde si ještě stihneme pořádně protáhnout tělo. Večer se pak vydáme na zpáteční cestu do ČR, kam dorazíme v ranních hodinách.

Ubytování

3 noci strávíme v příjemném hotelu v blízkosti Bolzana, odkud budeme vyrážet do jednotlivých vysokohorských středisek.Pokoje jsou 2lůžkové, vybavené sociálním zařízením. Všechny horské pokoje jsou s balkonem a bezplatným Wi-Fi. V každém najdete také satelitní TV s 26palcovou plochou obrazovkou. Některé otevírají překrásný výhled do zahrady.Těšit se můžete také na infračervenou, finskou a aromaterapeutickou saunu, které je součástí ceny ubytování. Venku najdete relaxační terasu se stoly a židlemi.

Strava

Každé ráno se podává bohatá snídaně formou bufetu s uzeninami, vejci i müsli. Večeře si můžete dát v restauraci, která je součástí penzionu a nabízí různá regionální a mezinárodní jídla. Na požádání jsou dostupné také pokrmy pro vegetariány. Po cestě do jednotlivých středisek však bude možnost dokoupit si zásoby v místních supermaketech.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost je volitelná, obtížnosti jsou klasifikované následovně: • hobby - lehká • active - středně náročná • sport - závodní, delší, více převýšení.

Další info

Poplatky běžkařských tratí
V námi navštívených oblastech jsou běžecké tratě zpoplatněny. Orientační cena je 5-8€/den.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 70 EUR na občerstvení, suvenýry. Potraviny jsou zhruba 2 – 3x dražší než u nás. V Rakousku a Itálii je možné používat platební karty.

Cestovní doklady
Protože jsme od 1.5.2004 v EU, stačí nám na tento zájezd jen OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Články

Podobné zájezdy

Olympijský běh na lyžích

Olympijský běh na lyžích

11. 1. - 15. 1. 2023 Chci to vidět