Běžkování v Dolomitech

Za zážitky bez obav

Běžkování v Dolomitech

6 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Aneb po stopách mistrů světa do Alpe di Siusi, Val di Fiemme a San Pellegrino

I když se říká, že české hory jsou pro běžkování jako stvořeny, mnozí se již přesvědčili, že na běžkách se dá vyrazit i za humna a že tam také není vůbec špatně. Na letošní zimu jsme pro vás opět připravili lahůdkový výlet do stop, v nichž se před vámi proháněli minulí, současní i budoucí mistři světa. A nejsou to jen perfektně vypreparované stopy, které mohou být důvodem pro tento výlet. Neméně příjemným překvapením může být perfektní zázemí a hlavně nádherná kulisa vápencových věží Dolomit, kterými se budeme kochat každý den v jiném věhlasném středisku běžeckého lyžování. Všechna námi navštívená místa, se nacházejí ve vyšších nadmořských výškách a tak máme takřka jistotu kvalitního sněhu, což se skvěle ukázalo během slabších zim v minulosti.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • poplatky za využití běžeckých tratí (cca 10 - 12 EUR/den)
  • zpáteční lanovku v Alpe di Siusi (cca 24 EUR)

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Večerní odjezd z Brna, noční jízda přes Rakousko do Itálie. Vyvezeme se do městečka Compatsch (1.825 m), které je vstupní branou do náhorní plošiny Alpe di Siusi. Překrásné výhledy na skalní věže masivu Rosengarten nás budou doprovázet na každém „kroku“. Navečer se přesuneme k Bolzanu, kde se ubytujeme v našem penzionu.

3. den

Autobusem vyjedeme do oblasti Val di Fiemme, ráje pro milovníky zimních sportů a běžkování především. Ne náhodou se zde konalo Mistrovství světa v klasickém lyžování v letech 2003 a 2013. V sedle Passo Lavazé (1.681 m) nás čeká téměř 80 km nádherných tratí.

4. den

Do třetice zavítáme do sedla San Pellegrino (1.200 m), kde je možnost i sjezdového lyžování (pro ty, kteří si budou chtít od běžek odpočinout). Středisko je obklopeno nádhernou scenérií, kterou vytvářejí vrcholy jako Marmolada nebo Focobon.

5. - 6. den

Na závěr se opět vydáme do oblasti Val di Fiemme, a podle počasí zvolíme buď středisko Lago di Tesero nebo opět Passo Lavazzé, kde si ještě stihneme pořádně protáhnout tělo. Večer se pak vydáme na zpáteční cestu do ČR, kam dorazíme v ranních hodinách.

Ubytování

3 noci strávíme v příjemném hotelu v blízkosti Bolzana, odkud budeme vyrážet do jednotlivých vysokohorských středisek.Pokoje jsou 2lůžkové, vybavené sociálním zařízením. Všechny horské pokoje jsou s balkonem a bezplatným Wi-Fi. V každém najdete také satelitní TV s 26palcovou plochou obrazovkou. Některé otevírají překrásný výhled do zahrady. Těšit se můžete také na infračervenou, finskou a aromaterapeutickou saunu, které je součástí ceny ubytování. Venku najdete relaxační terasu se stoly a židlemi.

Strava

Každé ráno se podává snídaně formou bufetu s uzeninami, vejci i müsli. Večeře si můžete dát v restauraci, která je součástí penzionu a nabízí různá regionální a mezinárodní jídla. Na požádání jsou dostupné také pokrmy pro vegetariány. Po cestě do jednotlivých středisek však bude možnost dokoupit si zásoby v místních supermaketech.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost je volitelná, obtížnosti jsou klasifikované následovně: • hobby - lehká • active - středně náročná • sport - závodní, delší, více převýšení.

Další info

Skupina
Tento zájezd je určen pro menší skupinku od 7 osob. Maximální kapacita je 18 účastníků + 1 průvodce.

Poplatky běžkařských tratí
V námi navštívených oblastech jsou běžecké tratě zpoplatněny. Orientační cena je 10 - 12 €/den.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 100 EUR na občerstvení, suvenýry a také Strýčka Příhodu.

Cestovní doklady
Protože jsme od 1.5.2004 v EU, stačí nám na tento zájezd jen platný OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Zimní radovánky v Jižním Tyrolsku

Zimní radovánky v Jižním Tyrolsku

12. 2. - 16. 2. 2025 Chci to vidět